به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 دی 93 [ 15:53]
    سطح
    1
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

به درخواست خواستگاری جواب رد دادند

سلام خدمت همه دوستان
    بنده 26 سال دارم. ارشدم رو گرفتم و مشغول انجام پروژه کسر خدمت سربازی هستم. حدودا از اوایل دوران ارشد، به خانواده (خواهرام و دخترای خواهرم) سپردم که برای ازدواج موردهای مختلفی را از اقوام و آشناها برام پیدا کنند (اونها هم استقبال کردن و براشون یه جور تفریح هم میشد). اون موقع من شرایط ازدواج رو نداشتم همونجوری که الان نیز هنوز کامل ندارم. خلاصه اشخاص مختلفی رو معرفی کردند و همچنین بیشتر زیر نظرشون داشتند و بعد از مدتی بعضی از اونا حذف میشدند. این کار خوبی بود چون مثلا یکی رو که معرفی می کردند اول میگفتند اوکیه ولی بعدش چیزی ازش میدیدند و کنسل میشد. خلاصه فکر کنم لیست به حدود ده تا هم نرسید و بیشترشون هم حذف شدن و موندند دوتا. این دوتا از نظر قیافه هر دوشون رو میگفتند که متوسط هستند. پدر و مادرم به خاطر خانواده هاشون با یکیشون شدیدا موافق و با اون یکی مخالف بودن. بعد از مدتی خودم هم به همین نتیجه رسیدم.
    خلاصه این لیست ازدواج بعد از دو سه سال به یه نفر ختم شد. ایشون سید هستن و 23 ساله و لیسانس مهندسیش رو هم تازه گرفته. خانوادشون خوبه و کلا خوش اخلافند. پدرش رو خودم دیدم خیلی خوش اخلاق و خوبه. دختر خواهرم (اول دبیرستانه) با خواهر ایشون همکلاسی و دوست نزدیک هستند به طوری که رابطه ی خانوادگی هم بینشون اتفاق افتاده. خواهر و دختر خواهرم مادر و خود ایشون رو از نظر اخلاق و رفتار خیلی تایید کردند. خانوادشون از نظر سطح فرهنگ مثل خانواده ما هستند و یه جورایی هم محله ای و آشنا هستیم و خانواده ها همدیگر رو کاملا میشناسند و قبول دارند. وضعیت مالیشون از کمی ما بهتره ولی از نظر رفاهی از خانواده ما بالاترن (از نظر خونه و ماشین و تفریح).
    تو این شرایط که بنده هنوز سربازیم کامل تموم نشده و کار هم ندارم پدرم مخالف ازدواجم بود ولی با اصرار بقیه اعضای خانواده و از اون جایی که خودش هم از این خانواده خوشش می اومد قبول کرد که برای خواستگاری اقدام کنیم. اول خواهرم به مادرش قضیه رو گفت و شرایط منو براشون گفت و گفت که من میخوام ادامه تحصیل هم بدهم. بهشون گفته بود که هر جور که خودشون میدونن (خواستگاری یا اینکه قبل از اون بریم بیرون صحبت کنیم) انجام بدیم. اونا هم گفته بودن که الان یه خواستگار داره و اونا خیلی اصرار دارن. بعد از مدتی برای اینکه کمی رسمی تر باشه پدرم هم رفت با پدر ایشون صحبت کرد که به پدرم گفته بود داخل خونه مطرح میکنم. بعد از مدتی مادرم زنگ زد که گفتند ما حالا میخوایم بریم مسافرت و دخترم داره فکر میکنه. بعد از مدتی خواهرم تماس گرفت گفتند که ما داداشتون رو تا حالا ندیدیم که خواهرم گفت عکسش رو براتون میارم. دختر خواهرم چند تا از عکسام رو براشون برد که داداش ایشون منو شناخته بود (راهنمایی هم مدرسه ای بودیم). چند روز بعد خواهرم زنگ زد که ببینه برای خواستگاری بریم که مادرشون گفته بودن دخترم فعلا قصد ازدواج نداره که ما همگی جا خوردیم و بهمون برخورد که چرا نذاشتن برای خواستگاری بریم. من همون موقع که شنیدم خیلی ناراحت و عصبانی شدم و که چرا حتی نگذاشتند همدیگه رو ببینیم و صحبت کنیم. چون این مورد رو خانواده تایید کرده بودند ولی هنوز نیاز بود که هم بهتر ببینمشون و هم صحبت کنیم ببینیم به هم میخوریم یا نه.
    دوستان ببخشید که طولانی شد میخواستم جزئیات بیشتری رو بگم که بهتر بتونید راهنماییم کنید.
    حالا راهنمایی که میخوام اینه که اولا به نظرتون تا اینجا بنده چه اشتباهی داشتم و چه طور میتونستیم بهتر عمل کنیم. و همچنین این جواب رد به چه دلیل و چه معنایی داره.
    خودم فکر کردم و دلایل زیر به ذهنم اومد:
    1-اصلا از خانوداه ما خوششون نیومده
    2-واقعا الان قصد ازدواج نداشته (البته اگه اینطور بود خب نباید دیگه عکس از ما میگرفتند البته این جور که تشخیص دادم چون این اولین دخترشون برای ازدواجه این کارا رو بلد نیستن و مامانش نمیدونسته چی بگه که بعدش خواهر من خودش گفته که عکس میاریم. همچنین قبلا هم یکی از اقوام نزدیکشون خواستگاری کرده بوده که به اون هم جواب رد داده بودن و همین الان هم مثل اینکه دوتا خواستگار دیگه داشته که به اونها هم نمیدنستن چی بگن. خلاصه اصلا تا حالا کسی رو برای خواستگاری تو خونشون راه ندادن)
    3-از قیافه من خوشش نیومده (اگه اینطور بوده که بنظر من کار خوبی نکرده چون از روی عکس نمیشه تصمیم گرفت و دادن عکس از طرف ما هم بیشتر برای شناختن و دیدن اولیه بود)
    4-ممکن به اون خواستگارها که ممکن از نظرشون نامناسب بودن و باهاشون هم رودربایستی داشتن گفتن دخترمون قصد ازدواج نداره و چون ما هم اومدیم برای اینکه حرفشون دوتا نشه به ما هم فعلا گفتن نه
    5- بخاطر شرایط من که هنوز سربازی نرفتم و کار ندارم (می تونستند این رو بگند)
    6-ممکنه نمیخواسته قیافه شوهر آیندش بهتر از خودش باشه (این رو یکی از خواهرام گفت)
    7-ناز دارن میکنن و میخوان کلاس بذارن
    و ...
    به نظرتون ما چه اقدامی کنیم بازهم باهاشون تماس بگیریم؟ دلیل ازشون بخواهیم؟ یا اینکه بگذاریم یه مدتی بگذره. یا اصلا بی خیال شیم؟
    پیشاپیش بابت راهنمایی هاتون تشکر میکنم

2. کاربر روبرو از پست مفید Mosaferam تشکرکرده است .

capitan (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    اقای مسافرم ببینید تعارف که ندارند گفتند نه !
    چیزی که مهمه نه هست نه دلیلش .

درضمن خیلی وقت ها خانواده دختر دلیل واقعی نه گفتن رو نمی گند پس پیگیر نباشین.
    ما که تاحالا به کسی نگفتم از قیافه ات خوشم نمیاد.
    دنبال موردهای دیگه باشید تا سبک نشید.

من همون موقع که شنیدم خیلی ناراحت و عصبانی شدم و که چرا حتی نگذاشتند همدیگه رو ببینیم و صحبت کنیم. چون این مورد رو خانواده تایید کرده بودند
    اصلا ناراحتیتون بجا نبوده .بهردلیلی کاملا مخالف بودند که نخواستند دیداری صورت بگیره . چرا این همه پیگیرید!

لحن نوشتتون هم خیلی برام اشناست!
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : چهارشنبه 23 مهر 93 در ساعت 00:04

4. 6 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 23 مهر 93), SpecialBoy (چهارشنبه 23 مهر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 23 مهر 93), محیا ناز (چهارشنبه 23 مهر 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 مهر 93), امیر مسعود (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    راستش من فک می کنم قیافه واه دختر خانم مهم بوده و شما از این لحاظ دلخواهشون نبودی..لازم نیست دوباره تماس بگیرین اگه خودشون شک داشتن می زاشتن یک جلسه برین بعد تصمیم می گرفتن.
    در ضمن احتمالا قصد ازدواجم داشته که خواستگار راه داده بوده دیگه..ولی قیافه ظاهری واش مهم بوده و اینکه عکستونو دید نپسندیده و نخواسته دیگه بیاین و الکی وققتتون هدر شه.
    البته اگه شما خیلی سرتر باشین اینم یک دلیل می تونه باشه که نخواد همرش ازش سر باشه..
    موفق باشید

6. 3 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 23 مهر 93), SpecialBoy (چهارشنبه 23 مهر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    با فرشته اردیبهشت کاملا موافقم. بیش از اندازه دارید به یک کاندید خواستگاری فکر می کنید....
    به نظرم شما این موضوع را رها کنید و به خواستگاریهای دیگه بپردازید...

تاپیک زیر در مورد پسری هست که همین جوری قبل از تشکیل جلسه خواستگاری جواب منفی می شنود اگر چه دلیلش را مورد دیگری می داند اما فکر می کنم این تاپیک از برخی جنبه ها برای شما سودمند است. لطفا این تاپیک را بخوانید:
    #29 (لطفا این پست را هم بخوانید)

موفق و خوشبخت باشید
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

8. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 23 مهر 93), SpecialBoy (چهارشنبه 23 مهر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 23 مهر 93), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام
    اقای مسافرم ببینید تعارف که ندارند گفتند نه !
    چیزی که مهمه نه هست نه دلیلش .

درضمن خیلی وقت ها خانواده دختر دلیل واقعی نه گفتن رو نمی گند پس پیگیر نباشین.
    ما که تاحالا به کسی نگفتم از قیافه ات خوشم نمیاد.
    دنبال موردهای دیگه باشید تا سبک نشید.

اصلا ناراحتیتون بجا نبوده .بهردلیلی کاملا مخالف بودند که نخواستند دیداری صورت بگیره . چرا این همه پیگیرید!

لحن نوشتتون هم خیلی برام اشناست!
    این که از قیافه یکی خوشش نیاد رو قبول دارم ولی به نظر من اولا نباید قیافه اینقدر مهم باشه که بدون اینکه صحبت کنند بگن نه و دوما اگه اینطوره حداقل این تصمیم رو به صورت حضوری بگیرن نه از روی عکس.
    بخاطر این پیگیر هستم که این مورد رو همونطوری که گفتم خیلی همه خوششون امده و بعد از کلی لیست درست کردن بدست اومده.
    و بخاطر این ناراحتم که من حتی درست ندیدمشون و صحبتی نکردیم. به نظرم هم خودم اون حداقل قیافه رو داشتم و هم خانوادم اون حداقل احترام رو داشتن که اونا اجازه خواستگاری بدن.
    و تا اونجایی که میدونم عکس دادن پسر برای یه تایید اولیه هست نه اینکه طرف بخواد تصمیمش رو همونجا بگیره. درست میگم؟
    لحن نوشتنم از چه نظر آشناست؟ :d
    میخوام چون رو این مورد خیلی فکر شده به این راحتی کنسل نکنم. همین.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط SOGAND. نمایش پست ها
    راستش من فک می کنم قیافه واه دختر خانم مهم بوده و شما از این لحاظ دلخواهشون نبودی..لازم نیست دوباره تماس بگیرین اگه خودشون شک داشتن می زاشتن یک جلسه برین بعد تصمیم می گرفتن.
    در ضمن احتمالا قصد ازدواجم داشته که خواستگار راه داده بوده دیگه..ولی قیافه ظاهری واش مهم بوده و اینکه عکستونو دید نپسندیده و نخواسته دیگه بیاین و الکی وققتتون هدر شه.
    البته اگه شما خیلی سرتر باشین اینم یک دلیل می تونه باشه که نخواد همرش ازش سر باشه..
    موفق باشید
    ممنون از جوابتون
    نه تا حالا کسی رو خونه راه ندادن
    خب همین اینکه چه دلیلی برای رد کردنشون بوده میتونه خیلی مهم باشه و من میتونم بر اون اساس تصمیم بگیرم. مثلا اگه بدونم که الگی ناز میکنه خب من اصلا همچین دختری رو نمیپسندم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    و تا اونجایی که میدونم عکس دادن پسر برای یه تایید اولیه هست نه اینکه طرف بخواد تصمیمش رو همونجا بگیره. درست میگم؟
    نه درست نمیگید . شاید کسی همونجا تصمیمشو می گیره شاید اون حداقل هم براش مورد قبول نبوده .باید و نباید نداریم هرکس هرطور دوست داره عمل میکنه زوری هم درکار نیست .
    اگر دوست دارین خودتون رو گول بزنید که نه من اشتباه کردم اون ها من رو پسندیدن بزنید !ولی مهم اینه بدونید سلیقه ها متفاوته لزومی نداره ناراحت باشید
    این نشد یکی دیگه .
    با ادامه دادن فقط میخوایین با یه امید کاذبِ مورد قبول واقع شدنِ احتمالی مرهمی روی دلتون بذارین ولی فایده نداره.

هرطور خودتون مایلید ادامه بدین از ما گفتن است و بس.

ببخشید رک نوشتم.
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

11. 7 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 23 مهر 93), m.reza91 (چهارشنبه 23 مهر 93), saeeded (جمعه 25 مهر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 23 مهر 93), محیا ناز (چهارشنبه 23 مهر 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 مهر 93), امیر مسعود (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    نه درست نمیگید . شاید کسی همونجا تصمیمشو می گیره شاید اون حداقل هم براش مورد قبول نبوده .باید و نباید نداریم هرکس هرطور دوست داره عمل میکنه زوری هم درکار نیست .
    اگر دوست دارین خودتون رو گول بزنید که نه من اشتباه کردم اون ها من رو پسندیدن بزنید !ولی مهم اینه بدونید سلیقه ها متفاوته لزومی نداره ناراحت باشید
    این نشد یکی دیگه .
    با ادامه دادن فقط میخوایین با یه امید کاذبِ مورد قبول واقع شدنِ احتمالی مرهمی روی دلتون بذارین ولی فایده نداره.

هرطور خودتون مایلید ادامه بدین از ما گفتن است و بس.

ببخشید رک نوشتم.
    ممنون از جوابتون
    صجبتتون رو قبول دارم. و از اینکه از قیافه من خوشش نیاد هم ناراحت نمیشم. با توجه به شرایط الان بنده، اگه بخوام الان ازدواج کنم باید از آشناها انتخاب کنم تا با شرایط بنده راه بیان و همچنین این گزینه این جور نبوده که همینطوری یکی بگه و ما بریم و نشد هم حالا یکی دیگه. اگه این نشه فعلا نه کسی رو در نظر داریم و خودم هم ترجیحم این هست که از غریبه ازدواج نکنم. و همچنین با این شرایط اصلا پدرم هم برا کس دیگه ای نمیاد.
    برای همین من فکر میکنم که این مورد رو اگه باز هم وقت بزارم ارزش داره و البته باید هم کاری نکنم که نه اونا اذیت بشن و نه خدایی نکرده خانواده من سبک بشه.
    به همین دلیل خودم خیلی دارم روش مطالعه و فکر می کنم و این سایت رو هم تازه پیدا کردم گفتم شاید بتونم مسیرم رو پیدا کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 آبان 01 [ 10:33]
    سطح
    62
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    346

تشکرشده 262 در 104 پست

Array
    منم با فرشته اردیبهشت موافقم. چون بعضیا از روی عکس هم میتونن تصمیم بگیرن که خوششون نیومد. منم اگهاز قیافه یکی خوشم نیاد زیاد میلی به صحبت کردن نشون نمیدم. باید و نباید هم نداره!

14. کاربر روبرو از پست مفید محیا ناز تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array
    دوست عزیز
    در این مدلی که شما اقدام کردید که به دنبال خرید و فورش بودید پس نباید ناراحت بشید که چرا با شما به صورت کالا برخورد کردن و حتی حاظر نشدن شما رو ببینن!دلیل جواشون مهم نیست اما چون خیلی پیگیر هستین می گم احتمالا با اون مورد قبلی تا حد زیادی پیش رفتن و دیگه لزومی ندیدن که بخوان با شما هم وارد رابطه بشن چون ممکن بوده اون مورد رو از دست بدن.شناخت از روی همین چیزها حاصل میشه ایا برخورد اجتماعی،منفعت طلبی و دید کالایی داشتن به امر ازدواج و ... براتون مهم نیست؟

16. کاربر روبرو از پست مفید tamas تشکرکرده است .

elham.e (چهارشنبه 23 مهر 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mosaferam نمایش پست ها
    خودم فکر کردم و دلایل زیر به ذهنم اومد:
    1-اصلا از خانوداه ما خوششون نیومده شاید

2-واقعا الان قصد ازدواج نداشته (البته اگه اینطور بود خب نباید دیگه عکس از ما میگرفتند البته این جور که تشخیص دادم چون این اولین دخترشون برای ازدواجه این کارا رو بلد نیستن و مامانش نمیدونسته چی بگه که بعدش خواهر من خودش گفته که عکس میاریم. همچنین قبلا هم یکی از اقوام نزدیکشون خواستگاری کرده بوده که به اون هم جواب رد داده بودن و همین الان هم مثل اینکه دوتا خواستگار دیگه داشته که به اونها هم نمیدنستن چی بگن. خلاصه اصلا تا حالا کسی رو برای خواستگاری تو خونشون راه ندادن) معمولا وقتی بخوان خواستگار را رد کنند خیلی واضح توضیح نمی دن. یکی از روشهای واضح توضیح ندادن اینه که قصد ازدواج ندارند. یک دلیل واقعی نیست.

3-از قیافه من خوشش نیومده (اگه اینطور بوده که بنظر من کار خوبی نکرده چون از روی عکس نمیشه تصمیم گرفت و دادن عکس از طرف ما هم بیشتر برای شناختن و دیدن اولیه بود) شاید. ولی اصلا مهم نیست. قرار نیست همه آدمها از قیافه ما خوششون بیاد.

4-ممکن به اون خواستگارها که ممکن از نظرشون نامناسب بودن و باهاشون هم رودربایستی داشتن گفتن دخترمون قصد ازدواج نداره و چون ما هم اومدیم برای اینکه حرفشون دوتا نشه به ما هم فعلا گفتن نه مگر این که عقلشون کم باشه که به خاطر این که خواستگار قبلی را رد کردند، توی رودربایستی شما را هم رد کنند!

5- بخاطر شرایط من که هنوز سربازی نرفتم و کار ندارم (می تونستند این رو بگند) ممکنه. دلیل خوبی هم هست.

6-ممکنه نمیخواسته قیافه شوهر آیندش بهتر از خودش باشه (این رو یکی از خواهرام گفت) خواهرت خیلی دوست داره که اینقدر به چشمش زیبا می آیی ولی از شوخی گذشته، شاید. ما که نه شما را دیدیم و نه خانم را!

7-ناز دارن میکنن و میخوان کلاس بذارن فکر نکنم.
    و ...
    به نظرتون ما چه اقدامی کنیم بازهم باهاشون تماس بگیریم؟ دلیل ازشون بخواهیم؟ یا اینکه بگذاریم یه مدتی بگذره. یا اصلا بی خیال شیم؟
    پیشاپیش بابت راهنمایی هاتون تشکر میکنم
    به هر دلیلی گفتند نه.
    چرا اینقدر سخت می گیرید. خواستگاری همینه دیگه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

18. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 24 مهر 93), capitan (چهارشنبه 23 مهر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)