به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array

از کجا باید بفهمیم که آقای خواستگار به اجبار خانواده نمیخواین ازدواج کنن؟

با سلام دوستان همدردی

من یه مدت بود با خوندن تاپیک هایی مثه این تاپیک میخواستم تاپیکی در این خصوص ایجاد کنم اما اون موقع گفتم بذارم برای بعد کنکورم.
    اما الان با خوندن تاپیک جدیدی که تازه ایجاد شده دیگه گفتم بهتره این سوال و بپرسم ؛
    هم اینکه باز دوباره بحث خواستگار تو خونه ما باز شده و هم اینکه نگرانی هایی که فکر میکردم تموم شده دوباره سر باز کرده و شروع شده.

پس الان بپرسم بهتره خیالمم راحت بشه که این نگرانی من راه حل داره.

یه مدتیه که تاپیک هایی و میخونم که آقایون بعد از ازدواجشون تازه یادشون میوفته که همسری که انتخاب کردن با ایده آلشون خیلی فرف داره، خب طبیعتا همچین مردی نمیتونه همسر خوبی هم باشه و رفتارش تغییر میکنه.

خب مرد که از زنش خوشش نیومده حالا هم بعد ازدواج فهمیده معجزه ای که قرار بود اتفاق بیوفته نیوفتاده و هنوز هنوزه مهر خانومی که انتخاب کردن به دلشون نشسته!! بنابراین مرد ناراضی است.

مطمعنا رفتارشم تغییر میکنه و خانوم هم نمیتونه راضی نگه داره و دیر یا زود خانوم هم متوجه تغییر رفتار شوهر میشن و در نتیجه خانوم هم از زندگیش ناراضی میشه.

خب پس این زندگی به نقطه شکست و طلاق میرسه که!!!

همش هم از این دست طلاق ها تو زندگی واقعی داره تکرار میشه و هیچ کس هم جلوشو نمیگیره!!!

آقا بخاطر اصرار خواهر و مادر یا پدر و برادر به خواستگاری خانومی میرن که ازش خوششون نمیاد بعد هم ازدواج میکنن.

من هم یه دخترم میترسم از آینده از کجا بفهمم اون کسی که اومده خواستگاریم واقعا خودش انتخابم کرده ؟
    حداقل بفهمم به دلش نشستم . و اجباری نیستم .
    آخه مستقیم هم بپرسم که هم درست نیس هم ممکن راست نشنوم و تو رودواسی گیر کنن.

آقا از کنار این مشکل راحت به اصرار خانواده میگذره .
    خانوم هم که از همه جا
    بی خبر
    و
    نهایت ازدواج میکنن ، غافل از اینکه این زندگی تا آخر عمر دووم نمیاره !!بالاخره این حس ناخوشایند آقا ریشه ای عمیققق داره و مشکلات زندگی هم همینطور داره پرورشش میده.تا جایی که دیگه نمیشه کاریش کرد.کار به طلاق میرسه!!!!

خب چرا باید یه دختر به خاطر نا آگاهیه آقا پسر و خانوادشون بشه یه زن مطلقه؟؟؟

خب بعد بزرگترا همش میگن ازدواج ترس نداره!! یا تو سخت گیری و بدبین!!
    خب من به عنوان یه دختر مجرد هرچیم سعی کنم تو انتخابم نکته بین باشم و دقت لازم داشته باشم در نهایت بعضی مسایل و که دیگه نمیشه فهمید .

مثه همین مسله که آقا به اصرار اومدن خواستگاری یا مثلا شاید دختر به دلشون نشسته باشه.
    خب اینا رو ازکجا باید بفهمم که آقا مثلا منو دوست نداشتن و حتی ازم خوششونم نمیومده بعد خانودشون گفتن ازدواج کن درست میشه!!
    خب من باید اینو از کجا بفهمم؟؟؟که مبادا تو زندگیم شکست نخورم!!

من واقعا اینارو میخونم از ازدواج و مسولیتی که باید قبول کنم میترسم.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : یکشنبه 10 فروردین 93 در ساعت 16:11

2. 6 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

asal25 (یکشنبه 10 فروردین 93), Elena1994 (یکشنبه 10 فروردین 93), meinoush (یکشنبه 10 فروردین 93), meysamm (یکشنبه 03 اسفند 93), مصباح الهدی (یکشنبه 10 فروردین 93), ستیلا (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 آبان 97 [ 22:02]
    سطح
    48
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 315 در 142 پست

Array
    حق داری واقا

بهتره قبل از اومدن پسر وقتی با هم هستید در مورد معیار ها صحبت کنید و رک بپرسید که من با اونی که تو ذهنتونه چقدر شبیه هم هستیم.

ولی مساله مهم که خیلی هم مهمه آیتم ظاهره که نمیشه پرسید چون پرسیدن چنین موضوعی ضعف حساب میشه و در کل خوب نیست ، به نظر من باید از طریق یه واسطه که خانواده پسر باشه مثلا خواهر یا مادر ( بیشتر خواهر ) ازش خصوصی بخواهید و ماجرا رو بگید و ازش بخواین که نظر داداشش رو بپرسه ...

ولی بازم شاید پسر روش نشه و به خواهر یا مامانش بگه من خوشم اومده ولی شاید نیومده باشه ..

در کل فکر نمیکنم هر کس بتونه 100 % اون چیزی که تو ذهنشه رو بدست بیاره و مطمئنا شما و یا خانومی که داره ازش خواستگاری میشه هم دقیقا همونی نیست که پسره میخواد.

ولی چیزی که مهمه اینه که باید طوری اینو بهش بفهمونید و ازش به طور غیر مستقیم تعهد بگیرید که شما رو همینطوری که هستید بپذیره و مرد و مردونه پای انتخابش وایسه ، اینطوری در صورت شکست اونی که مردونگیش رو نتونسته ثابت کنه و ضعیف داستان میشه اونه نه شما ..

یه نظر شخصی خودمو بگم: درسته دقیقا اینطور شده که همه مرد ها میخوان زن زیبا گیرشون بیاد ، اما واقا اون مرد خودشون زیبا هستن؟
    فقط تو فرهنگ ماست که میگن دختر اصن به زیبایی مرد اهمیت نمیده مهم سیرت و .. ولی مگه امکان داره؟ مگه میشه نعمت خدا که خود زیباست و زیبایی ها رو دوست داره رو کسی بدش بیاد.
    ولی دلیلش اینه که دخترای ایرانی اینقدری از خودگذشته هستن که این موضوع رو پنهان میکنن و ازش چشم پوشی میکنن
    پس مشکل اصلی خود خانوم ها هستن که با بی اهمیت دادن این موضوع که خیلی هم اهمیت داره باعث شده زشت ترین مرد ها هم طلب زیبایی کنن ..

در صورتی که قبلا هم اینو گفته بودم الانم میگم دخترای ایرانی خیلی تو دل برو و با نمک هستن اما هر چی میبینم تو ایرانیا پسر خوشگل وجود نداره " همه مرد ها از زشت تا متوسط طبقه بندی میشن "
    حتی بازیگرا و سوپر استارا هم عمل میکنن که میشن اون شکلی وگرنه همون حرفی که من گفتم..
    ولی با این وجود مرد ها تنوع طلب و حریص شدن
    ویرایش توسط Elena1994 : یکشنبه 10 فروردین 93 در ساعت 16:23

4. 5 کاربر از پست مفید Elena1994 تشکرکرده اند .

majid_k (یکشنبه 10 فروردین 93), پونیو (دوشنبه 11 فروردین 93), مصباح الهدی (یکشنبه 10 فروردین 93), دختر بیخیال (یکشنبه 10 فروردین 93), شیدا. (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    دختر بی خیال عزیز،

نمی گم این راه حلی که می گم خوبه ولی به عنوان یک نکته کمکی می تونه باشه.
    این که استقلال و نحوه تصمیم گیری خواستگار را بسنجی. چطور خواسته هاش را بیان می کنه، کجا و از کدوم نوع خواسته هاش چشم پوشی می کنه، کجا نمی تونه حرفش را بزنه و .... نشون می ده که چقدر در این تصمیم خودش نقش داشته.

مشاور هم می تونه کمک کنه شخصیتش را بهتر بشناسی.

نظر من در مورد اشتباه دختر در تاپیک دومی که لینک دادی:
    مقدمه ای که از خودش نوشته، فکر می کنم در جلسات مفصل خواستگاری و همینطور همراهی مشاور شاید می شد فهمید.

ایشون می گه من 50-40 تا خواستگاری رفتم و این می تونه نکته قابل توجه باشه که حتی اگر نصفشون هم از طرف دختر رد شده، این همه خواستگاری رفتن چه دلیلی داشته؟

مورد دومی که باز خودشون اشاره کردن تمایل جنسی شدیدشون و تحریک شدن در محلهای عمومی و ... که باز اگر مشاور و متخصص با ایشون صحبت می کرد شاید متوجه می شد که زیاد به ظاهر توجه دارند و تمرکزشون رو مسائل جنسی و ظاهری زیاده.

این آقا می گه همسرم لیزیک کرده، ارتوندسی لازم داره، موهای تنش زیادتر از حد نرمال خانمهایی هست که می شناسه (محارمش)، جراحی بینی لازم داره و ... خب من اگر دختری بودم با این مشخصات ظاهری و مردی می اومد خواستگاریم که طبق نوشته خود آقا از نظر ظاهری از دوستانش سر هست (قیافه خوب) و شغل خوب و سابقه دهها خواستگاری و بلوغ در سیزده سالگی ( به اون شکلی که خودشون اشاره کردن و منظورشون تمایلات شدید جنسی ) و ... می دونستم که نباید قبول کنم.

به نظرم خانمها موردهایی که خیلی با خودشون اختلاف داره نباید قبول کنند یا حداقل با دقت بیشتری بررسی کنند.

اون یکی لینک باز نشد.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : یکشنبه 10 فروردین 93 در ساعت 17:04

6. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

meinoush (یکشنبه 10 فروردین 93), مصباح الهدی (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    91
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,584

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام elena1994

ممنون از پاسخو توضیحتون

اما فکر نکنم زیاد کاربردی لاقل برای من داشته باشه.

دخترا معمولا خجالتین و اون حجب و حیاشون زیاد اجازه نمیده از آقا پسر و یا حتی مادر و خواهرشون همچین چیزی و بپرسن.
    تازه خودتونم گفتین دیگه ؛ نشون دهنده ضعفه.

خودمم گفتم تو پست اولم فکر میکنم مستقیم پرسیدن یکار اشتباهه و اصن درست نیست

حتی ممکن طرفمون دچار سوتفاهم بشن.

من نمیگم آقایونی که اینکارو میکنن خوب نیستن.! نه میگم اتفاقا آقایون اگه خوب هم باشن ممکنه با تعاریفی که از اینور و اونور میشنون همه اینا باعث بشه که به اجبار از یسری ایده آل هاشون بگذرن. و این مورد بسیار مهم متاسفانه نادید بگیرن!!

من دوست ندارم یکی به اجبار خانوادش حتی بیاد خواستگاریم باهام دوکلمه حرف بزنه ! چه برسه که به اجبار با هام بخواد ازدواج کنه.

وقتی خانواده ای با نگرش اشتباه که بعد ازدواج همه چی درست میشه و برات عادی میشه پسر و راضی میکنن!
    خب طبیعیه که وقتی من حتی برم مستقیم هم از مامانشون بپرسم ایشون بخاطر بزرگتریشون میگن بهتره بهش حقیقت و نگم ! چون جواب رد میشنوم !

اگه مامانا نظر واقعی پسرشون و میخواستن منتقل کنن که به پسراشون اصرار نمیکردن ازدواج کنن!

اتفاقا چند وقت پیش یه تاپیک دیگه هم خونده بودم که جالب بود آقا دوست نداشته اصلا ازدواج کنه از خانوم هم خوشش نمیومده ! بعد خانواده وعده پول بهش دادن تا ازدواج کنه!
    خب وقتی تصور میکنم خدایی نکرده من جای اون دختر بیچاره باشم !!! چطور باید بفهمم؟؟؟

مسله من فقط زیبایی نیست! به دل نشستنه!!
    بنظر من زیبایی هرکسی منحصر به فرده !
    ممکنه یکی از نظر من خوشگل باشه از نظر یکی دیگه خوشگل نباشه!
    (من و خواهرم که تازه از یه خانواده هستیم اینقد سلیقه هامون تو این زمینه متفاوته)

من از نظر خیلیا شاید خوشگل باشم ، خوش پوش و خوش تیب باشم! اما ممکنه از نظر اون آقایی که اومده خواستگاریم مطابق میل و ایده آلش نباشم.

من میخوام اینو بفهمم که چطوری بفهمم که واقعا به دلشون نشستم!!
    یاد نمیگرفتم .....! **

8. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

Elena1994 (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elena1994 نمایش پست ها
    یه نظر شخصی خودمو بگم: درسته دقیقا اینطور شده که همه مرد ها میخوان زن زیبا گیرشون بیاد ، اما واقا اون مرد خودشون زیبا هستن؟
    فقط تو فرهنگ ماست که میگن دختر اصن به زیبایی مرد اهمیت نمیده مهم سیرت و .. ولی مگه امکان داره؟ مگه میشه نعمت خدا که خود زیباست و زیبایی ها رو دوست داره رو کسی بدش بیاد.
    ولی دلیلش اینه که دخترای ایرانی اینقدری از خودگذشته هستن که این موضوع رو پنهان میکنن و ازش چشم پوشی میکنن
    پس مشکل اصلی خود خانوم ها هستن که با بی اهمیت دادن این موضوع که خیلی هم اهمیت داره باعث شده زشت ترین مرد ها هم طلب زیبایی کنن ..

در صورتی که قبلا هم اینو گفته بودم الانم میگم دخترای ایرانی خیلی تو دل برو و با نمک هستن اما هر چی میبینم تو ایرانیا پسر خوشگل وجود نداره " همه مرد ها از زشت تا متوسط طبقه بندی میشن "
    حتی بازیگرا و سوپر استارا هم عمل میکنن که میشن اون شکلی وگرنه همون حرفی که من گفتم..

النا جان زیبایی زن و توجه به اون مربوط به فرهنگ ما نیست. همه جای دنیا همینه. زیبایی زنها اهمیت بیشتری داره. برای مردها بیشتر هیکل و تواناییهاشون مهم هست.
    بحثش مفصله که جاش اینجا نیست.
    حتی در حیوانات هم ماده ها خوشگل ترن و ناز و اداشون بیشتره
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

10. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Elena1994 (یکشنبه 10 فروردین 93), meinoush (یکشنبه 10 فروردین 93), دختر بیخیال (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    منم با دو تا اخلاق اقایون مشکل دارمو نمی فهمم. یکی همین تنوع طلبیشونه در شریک جنسی. یکی هم اینکه راحت می تونن حتی با کسی رابطه جنسی داشته باشن که دوستش ندارن. توی خانما خیلی کمتره که یه زن بتونه راحت با هر کسی که نیاز باشه همبستر بشه تازه واسش یه صفت هم هست که به کار می برن. اما در واقع مردان همه اشون می تونن اینطوری باشن!

من که مرد نیستم. و واقعا نظر درستی هم نمی تونم بدم. اما فکر می کنم اگه یه پسر توی ایران بخواد ازدواج کنه اونم با دختری که دوسش نداره مهم ترین دلیلش فشار جنسیه. و در مراحل بعدی بعد از اون می تونه وضع مالی خیلی خوب خونواده ی دختر و یا خیلی معتبر بودن خونواده ی دختر باشه. یعنی ازدواج یه معامله است. یا باید خوشگل باشی یا پولدار یا معتبر یا بالاخره هر چی که بتونی بگی یه چیزی تو دستم دارم که بدم به این اقا پسر! پسر هم از اون ور بالاخره معامله دو طرفه است دیگه! پسرم باید یه سری چیزایی رو داشته باشه که بالاخره این معامله صورت بگیره.
    اگه دختری زیبا نباشه پولدار نباشه معتبر نباشه پسر هم نمیاد خواستگاری اگه دوسش نداشته باشه. مگه اینکه فشار جنسی رو بخواد از روی خودش کم کنه.
    این حالتو بالاخره میشه با یه مدت شناخت فهمید. اینکه طرفت بالاخره قلب رئوفی داره باهات یا نه. اصلا مهربونه یا نه. بهت اهمیت می ده یا نه. برات پول خرج می کنه یا نه. باهات که می ره بیرون چی می گه. همش می خواد اماده ات کنه واسه رابطه جنسی بعد از ازدواج یا نه. عیبجو هست یا نه. ته تهش اگه دوره شناخت دو سه ماهه هم داشته باشی اینارو خودت می فهمی.
    در مورد بقیه اش که پولدار زیبا یا معتبر باشی هم که معامله است . تا وقتی که اینا رو داشته باشی اون اقای پسر هم اون طرف معامله ی ازدواجش هست و می مونه و مشکلی هم پیش نمیاره.
    می مونه دوست داشتن و عشق که نمی دونم چقدر میشه بهش اعتماد کرد.
    اینا نظرات من بود.
    امیدوارم کارشناسان بیان راهنمایی کنن ما رو.

12. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

Elena1994 (یکشنبه 10 فروردین 93), مصباح الهدی (یکشنبه 10 فروردین 93), دختر بیخیال (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    91
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,584

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    دختر بی خیال عزیز،

نمی گم این راه حلی که می گم خوبه ولی به عنوان یک نکته کمکی می تونه باشه.
    این که استقلال و نحوه تصمیم گیری خواستگار را بسنجی. چطور خواسته هاش را بیان می کنه، کجا و از کدوم نوع خواسته هاش چشم پوشی می کنه، کجا نمی تونه حرفش را بزنه و .... نشون می ده که چقدر در این تصمیم خودش نقش داشته.

مشاور هم می تونه کمک کنه شخصیتش را بهتر بشناسی.

نظر من در مورد اشتباه دختر در تاپیک دومی که لینک دادی:
    مقدمه ای که از خودش نوشته، فکر می کنم در جلسات مفصل خواستگاری و همینطور همراهی مشاور شاید می شد فهمید.

ایشون می گه من 50-40 تا خواستگاری رفتم و این می تونه نکته قابل توجه باشه که حتی اگر نصفشون هم از طرف دختر رد شده، این همه خواستگاری رفتن چه دلیلی داشته؟

مورد دومی که باز خودشون اشاره کردن تمایل جنسی شدیدشون و تحریک شدن در محلهای عمومی و ... که باز اگر مشاور و متخصص با ایشون صحبت می کرد شاید متوجه می شد که زیاد به ظاهر توجه دارند و تمرکزشون رو مسائل جنسی و ظاهری زیاده.

این آقا می گه همسرم لیزیک کرده، ارتوندسی لازم داره، موهای تنش زیادتر از حد نرمال خانمهایی هست که می شناسه (محارمش)، جراحی بینی لازم داره و ... خب من اگر دختری بودم با این مشخصات ظاهری و مردی می اومد خواستگاریم که طبق نوشته خود آقا از نظر ظاهری از دوستانش سر هست (قیافه خوب) و شغل خوب و سابقه دهها خواستگاری و بلوغ در سیزده سالگی ( به اون شکلی که خودشون اشاره کردن و منظورشون تمایلات شدید جنسی ) و ... می دونستم که نباید قبول کنم.

به نظرم خانمها موردهایی که خیلی با خودشون اختلاف داره نباید قبول کنند یا حداقل با دقت بیشتری بررسی کنند.

اون یکی لینک باز نشد.
    سلام شیدا جان ممنون از نظرتون .

اما آخه کدوم خواستگاری هست که تو جلسه خواستگاری بگه من 40 یا 50 تا خواستگاری رفتم.
    یا اینکه بگه تمایلات جنسی بالایی داشتم

حالا کلا مشکلی که من عنوان کردم فقط مختص این تاپیک که نبود کلی بود. چند مورد دیگه هم خونده بودم .
    حتی آقا گفته بود خانوم مشکلی نداره اما به دل من نشسته
    یا اینکه دودل هستن

اما خانوم از دودلی ایشون بی اطلاع هست.

درمورد ظاهر اون خانوم در اون تاپیک هم من فکر میکنم آقا در اون تاپیک زیادی اغراق کردن.
    چون از خانوم خوششون نیومده اینا خیلی پررنگ شده.
    ورگرنه الان همه آدم ها چه دختر چه پسر موهای زاید دارن حالا بعضی دخترا پول دارن و میرن لیزر کنن بعضی نه.
    مثلا همین خانوم؛ شاید روش نمیشده با بااباش بگه من برای همچین موردی پول میخوام (میدونیم که پول کمی هم نیس تازه نیازمند چندین جلسه اس ، نمیدونم شما تجربه اشو داشتین یا نه ! اما بصورت دایمی هم نیس.(فقط موهای زاید و کمتر میکنه))

تازه بعضیا هم هستن به بعضی شیوه های موبر حساسیت دارن (من بعضی دوستام حتی به تیغ هم حساسیت داشتن.)

درمورد عمل بینی و و کجی دندون ها هم که چیزهایی بوده که آقا از اول خودش دیده بعد ازدواج که قرار نبوده تغییر کنن ! میتونستن از اول به خانوم بگن.
    وقتی خانومی همچین مشکلاتی داره و خواستگار هم چیزی نمیگه و میپسندشون پس فکر میکنه مشکلی نیست دیگه.

تازه شاید خانوم اینارو مشکل نمیدونست. تو پست قبلیمم گفتم سلایق باهم فرق داره شاید خانوم الان که دیدن شوهرشون از ظاهرشون خوشش نمیاد همچین تصمیمی گرفتن ورگرنه تا قبل ازدواجشون از ظاهر خودشون راضی بوده باشن.

خب منم که الان از ظاهرم راضیم اگه یکی تو زندگیم بیاد و هروز و هرشب بهم بگه همچین عیبی داره ؛ اون عیب و نداشته باشمم فکر میکنم دارم! ناخوداگاه تو اعتماد بنفسم تاثیر میذاره.

اون لینک این بود:

تصور میکنم شاید همسرم من را نمیخواهد.

حالا اینا که مثال زدم سوال من کلیه ؛ میخوام بدونم از کجا باید بفهمم.
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : یکشنبه 10 فروردین 93 در ساعت 17:21

14. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

meinoush (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    در پرنده ها نر ها هستن که خوشگلن. ولی خیلی تلاش می کنن رقص های مختلف صداهای مختلف درمیارن که بالاخره ماده لطف کنه بپسنده اشون.

کلا مردا بصری هستن. شنیدی که می گن مرد از چشم عاشق میشه زن از گوش.
    --
    ببخشید یه پست اشغال کردم. توی فبلی باید ویرایش می زدم. فکر کردم اینو بزنم میره زیر پست فبلیم. اگه نخواستیش گزارش کن که پاک کنن پستمو تو تاپیکت جا نگیره.
    ویرایش توسط meinoush : یکشنبه 10 فروردین 93 در ساعت 17:27

16. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

دختر بیخیال (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elena1994 نمایش پست ها
    دخترای ایرانی خیلی تو دل برو و با نمک هستن اما هر چی میبینم تو ایرانیا پسر خوشگل وجود نداره " همه مرد ها از زشت تا متوسط طبقه بندی میشن "
    خانم النا پیاده شو با هم بریم. خودتون برای خودتون پپسی باز می کنید. خدا پدر سازندگان لوازم آرایش رو بیامرزه. خواهش میکنم شما آرایش نکنید و بعد از مدتی کنار برادر یا یکی از نزدیکان مذکرتون مقابل آینه قرار بگیرید.
    ببخشید خانم بیخیال. اما برای اینکه خیالتون راحت بشه خیلی مستقیم از خودش بپرسید. حداقل یکی دو بار بدون آرایش و معمولی جلوش ظاهر بشید. از ایشون هم بخواهید گاهی ساده مقابل خوانواده شما بیان.
    در نهایت هم مطمئن شوید تنها و تنها شما رو برای خودتون بخواد. نه بخاطر مال یا موقعیت شما. اگر این اطمینان
    بوجود نیامد اقدام نکنید.
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

18. کاربر روبرو از پست مفید majid_k تشکرکرده است .

دختر بیخیال (یکشنبه 10 فروردین 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    91
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,584

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط meinoush نمایش پست ها
    منم با دو تا اخلاق اقایون مشکل دارمو نمی فهمم. یکی همین تنوع طلبیشونه در شریک جنسی. یکی هم اینکه راحت می تونن حتی با کسی رابطه جنسی داشته باشن که دوستش ندارن. توی خانما خیلی کمتره که یه زن بتونه راحت با هر کسی که نیاز باشه همبستر بشه تازه واسش یه صفت هم هست که به کار می برن. اما در واقع مردان همه اشون می تونن اینطوری باشن!

من که مرد نیستم. و واقعا نظر درستی هم نمی تونم بدم. اما فکر می کنم اگه یه پسر توی ایران بخواد ازدواج کنه اونم با دختری که دوسش نداره مهم ترین دلیلش فشار جنسیه. و در مراحل بعدی بعد از اون می تونه وضع مالی خیلی خوب خونواده ی دختر و یا خیلی معتبر بودن خونواده ی دختر باشه. یعنی ازدواج یه معامله است. یا باید خوشگل باشی یا پولدار یا معتبر یا بالاخره هر چی که بتونی بگی یه چیزی تو دستم دارم که بدم به این اقا پسر! پسر هم از اون ور بالاخره معامله دو طرفه است دیگه! پسرم باید یه سری چیزایی رو داشته باشه که بالاخره این معامله صورت بگیره.
    اگه دختری زیبا نباشه پولدار نباشه معتبر نباشه پسر هم نمیاد خواستگاری اگه دوسش نداشته باشه. مگه اینکه فشار جنسی رو بخواد از روی خودش کم کنه.
    این حالتو بالاخره میشه با یه مدت شناخت فهمید. اینکه طرفت بالاخره قلب رئوفی داره باهات یا نه. اصلا مهربونه یا نه. بهت اهمیت می ده یا نه. برات پول خرج می کنه یا نه. باهات که می ره بیرون چی می گه. همش می خواد اماده ات کنه واسه رابطه جنسی بعد از ازدواج یا نه. عیبجو هست یا نه. ته تهش اگه دوره شناخت دو سه ماهه هم داشته باشی اینارو خودت می فهمی.
    در مورد بقیه اش که پولدار زیبا یا معتبر باشی هم که معامله است . تا وقتی که اینا رو داشته باشی اون اقای پسر هم اون طرف معامله ی ازدواجش هست و می مونه و مشکلی هم پیش نمیاره.
    می مونه دوست داشتن و عشق که نمی دونم چقدر میشه بهش اعتماد کرد.
    اینا نظرات من بود.
    امیدوارم کارشناسان بیان راهنمایی کنن ما رو.
    ممنون از پاسختون

اما من دقیقا میخوام بخاطر اینایی که شما فرمودین اتفاقا تشریف نیارن!!!!

البته خداروشکر خانواده ما زیاد پولدار نیست متوسط رو به بالاست. اما متاسفانه پدرم بخاطر اینکه خیلی مورد اعتماد هستن املاک زیادی بنامشونه که فقط اسمن بنامشونه ، و پدرم فقط امانت دارن. اتفاقا گاهی از اینم میترسم که وقتی میرن تحقیق فکر کنن اینها همه بنام پدرممه و بخاطر پول کسی بخواد باهام ازدواج کنه.

تازه اگه اینا همشون ماله پدرمم بود من بازم دوست نداشتم کسی بخاطر پول بخواد باهام ازدواج کنه.

چیز هایی که گفتین من اتفاقا ازشون فراریم.

اما در مورد بقیه موارد که میگین باید ببینم اخلاقشون چطوریه مهربونن یا چقد خرج میکنن.
    باید بگم من میخوام تو همون جلسات خواستگاری بفهمم نه اینکه بعدش، احساسات که باید بعد از اینکه کامل مطمعن شدیم جواب مثبته بروز داده بشه.
    بیرون رفتن و خرید کردن هم که بعد اینکه جواب مثبت بود اتفاق میوفته.

اون موقع که خیلی دیره.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_k نمایش پست ها
    خانم النا پیاده شو با هم بریم. خودتون برای خودتون پپسی باز می کنید. خدا پدر سازندگان لوازم آرایش رو بیامرزه. خواهش میکنم شما آرایش نکنید و بعد از مدتی کنار برادر یا یکی از نزدیکان مذکرتون مقابل آینه قرار بگیرید.
    ببخشید خانم بیخیال. اما برای اینکه خیالتون راحت بشه خیلی مستقیم از خودش بپرسید. حداقل یکی دو بار بدون آرایش و معمولی جلوش ظاهر بشید. از ایشون هم بخواهید گاهی ساده مقابل خوانواده شما بیان.
    در نهایت هم مطمئن شوید تنها و تنها شما رو برای خودتون بخواد. نه بخاطر مال یا موقعیت شما. اگر این اطمینان
    بوجود نیامد اقدام نکنید.
    سلام ؛

خب این اطمینان و ازکجا وچطوری میشه کسب کرد.
    درمورد مستقیم گفتن هم درپست دومم توضیح دادم که فکر نمیکنم درست باشه یجورایی نشون دهنده ضعفمه.

تازه اشم کسی که بخواد بگه خب همون موقع که متوجه شده به دلش نشسته میتونه بگه ؛ دیگه لازم نیس به خانوادشون بگن. و با اونها بحث کنن.

اگه هم بپرسیم ممکنه راست نشنویم و تو رودرواسی گیر کنن و حقیقت و نگن.
    مثه تاپیک دومی که گذاشتم که لینک درستشو در پاسخ به خانوم شیدا دوباره گذاشتم ! آقا از اول به خانوم نگفتن خوششون نیومده و الان هم آقا دارن عذاب میکشن هم خانوم.
    تازه تاپیک های دیگه ای هم هست که به طلاق هم کشیده شده متاسفانه.
    یاد نمیگرفتم .....! **

20. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

meinoush (یکشنبه 10 فروردین 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)