به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 مهر 95 [ 11:43]
    سطح
    30
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    25

تشکرشده 20 در 13 پست

Array

تصور می کنم شایدهمسرم من را نمیخواهد( آیا ممکنه اینطور باشه ؟)

با سلام
    من مدت 9 ماه است که عقد کرده ام.ازدواجم هم کاملا به صورت سنتی بود.هر دو فوق لیسانس هستیم .از همان اوایل متوجه شدم شوهرم زیاد علاقه ای ندارد که با هم باشیم و زیاد با م حرف نمیزند.اکثر وقتش را با دوستانش میگذراند.چند ماه بعد از عقد با اصرار خودم ایشان به من گفتند که از همان ابتدا از ظاهر من نه خوشش امده و نه اینکه بدش بیاید و انتظار داشته که بعد از ازدواج مهر من به دلش بیفتد.اما در این چند ماه هم ظاهر و اندام من که لاغرم برای ایشان قابل قبول نیامده و هم رفتارم که اصولا ادم اجتماعی و خوش سر و زبانی نیستم.واقعا نمیدانم چه کنم؟
    الان میگوید که احساسش بهتر شده ولی اصلا نه دوست داشتنش را ابراز میکند نه از ظاهرم تعریف میکند.با توجه به اینکه همیشه سعی کردم به خودم برسم از نظر ظاهری و همیشه محبتم را به او ابراز میکنم.واقعا درمانده شده ام.چون واقعا دوست داشتم با کسی ازدواج کنم که مرا تمام و کمال قبول داشته باشد.

2. 3 کاربر از پست مفید نفس65 تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 11 اسفند 92), shabahang. (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95), کاغذ بی خط (شنبه 10 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array

Posticon (5) مشکل کوچک

سلام عزیزم
    به نظر من مشکل شما قابل حل هستش . درسته از لحاظ روحی شاید بهتون بر خورده باشه که همسرتون چنینی دیدگاهی داره اما
    ببین چطور شخصیتی رو دوست داره ، سعی کن به شخصیت ایده الی که مد نظر داره نزدیکتر بشی.
    اینم یادت باشه بعضی مردها از زن های اهل محبت خوششون میاد و بعضی برعکس از زنهاییی که حالت چسبندگی دارند خوششون نمیاد .
    بعد از اینکه اخلاق همسرتون دستتون بیاد خیلی از این مشکلاتتون حل می شه.

4. کاربر روبرو از پست مفید بی همدم تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 11 اسفند 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    یه سئوال آیا الان همسرتون خیلی رک و مستقیم به شما گفته که " شما را نمی خواهد" ؟

6. 4 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

she (شنبه 10 اسفند 92), toojih (شنبه 10 اسفند 92), فرشته اردیبهشت (شنبه 10 اسفند 92), کاغذ بی خط (شنبه 10 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام نفس عزیز

در شرایط سختی قرار داری. در چنین شرایطی عوامل منفی همدیگه رو تشدید میکنن و آدم باید خیلی قوی باشه که در مسیر سقوط قرار نگیره. در این شرایط اعتماد به نفس آدم در معرض آسیب قرار میگیره، و هرچی اعتماد به نفس کمتر بشه، نظر طرف مقابل منفی تر میشه، و هرچه نظر اون منفی تر بشه، دوباره اعتماد به نفس میاد پایین....

البته عوامل مثبت هم همدیگه رو تشدید میکنن و تو رو در مسیر صعود قرار میدن. یعنی اگه قوی باشی و بتونی احساساتت رو مدیریت کنی، و حست نسبت به خودت متاثر از احساس همسرت نشه، اونوقت بعد از یه مدت در مسیر صعود قرار میگیری... هر موفقیتی انرژیت رو اضافه تر و موفقیت هات رو بیشتر میکنه...

بنابراین از نظر من مهم ترین کار اینه که استقلال احساسی داشته باشی. احساسات کسی نتونه روی حست نسبت به خودت سایه بندازه.

و تمایلت برای اینکه مورد تحسین همسرت باشی رو کنترل کن. نذار درش غرق بشی.

برای خودت زندگی کن، نه اینکه همه چی در مسیر جلب تحسین همسرت قرار بگیره. منظورم اینه که محور زندگیت حقیقت و اهداف درستت باشه، نه همسرت. همسرت یه جایگاه محترم در سیستم تو داشته باشه، نه اینکه کل سیستم باشه.

استقلال تو، عزت نفست، و اینکه چقدر خودت رو دوست داشته باشی، همه به تدریج تحسین همسرت رو هم برانگیخته میکنه.

خیلی زیاد هم بهش ابراز محبت نکن. همه چی رو در تعادل نگهدار. یه فاصله ی مطمئن رو نگهدار (نه اینکه دور بشی ها... نه... ولی بذار ببینه که نیازی نداری بهش چسبیده باشی و مستقلا زندگی خودت رو داری، اما محبت اون هم برات ارزشمنده)، بذار فرصت عاشق شدن رو پیدا کنه.

زیاد درگیر این نکنش که چه حسی بهت داره، یا مستقیم و غیر مستقیم از این بابت نسنجش... بذار راحت باشه... فقط هر رفتار محبت آمیزش رو به زیبایی واکنش بده... منظورم اینه که واکنشی بده که براش مطلوب باشه... که برای این کار لازمه قبلش مطلوبیت هاش رو بشناسی... زمان بذار که بشناسیش، و به نکات مثبت شخصیتش احترام بگذار... هر انسانی دوست داره مورد احترام باشه، اما احترام یک زن، شوهرش رو مسحور می کنه... طعم شیرین تشکیل خونواده رو بهش بچشون، بذار ببینه که زیبایی زندگی فقط به فیزیک طرف مقابل نیست، اصلش به اینه که الان فرصت مرد بودن رو داره... و تو کسی هستی که اون در کنارت میتونه بیشتر از هر وقت دیگری مرد باشه...

کلا راجع به زندگی مشترک زیاد مطالعه کن... و همینطور راجع به ویژگی های آقایون... راه حل فقط این نیست که خودت زیبا باشی، بلکه یه خونواده زیبا، میتونه حس های زیبایی در شوهرت ایجاد کنه که جذب تو و زندگیش بشه...

به هرحال همسرت به زمان نیاز داره تا تو رو اونجور که هستی درک کنه و تصویر تو رو جایگزین تصویر ایده آل قبلیش بکنه. پس تو خودت باش و خودت رو نه بخاطر همسرت، که بخاطر خودت و بخاطر پروردگارت، زیباتر و زیباتر کن... به لحاظ شخصیتی منظورمه، از لحاظ فیزیکی یه حد تعادل داشته باش، خیلی خودتو تحت فشار قرار نده که کم بیاری...

موفق باشی

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : شنبه 10 اسفند 92 در ساعت 13:02

8. 18 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 10 اسفند 92), alireza35 (یکشنبه 11 اسفند 92), asemaneabi222 (یکشنبه 11 اسفند 92), Eram (یکشنبه 10 فروردین 93), meinoush (یکشنبه 11 اسفند 92), mohammad6599 (سه شنبه 13 اسفند 92), sara 65 (شنبه 10 اسفند 92), shabahang. (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95), shabnam z (شنبه 10 اسفند 92), she (شنبه 10 اسفند 92), toojih (شنبه 10 اسفند 92), فرشته مهربان (دوشنبه 12 اسفند 92), پونه (شنبه 10 اسفند 92), ژینا (دوشنبه 12 اسفند 92), نفس65 (شنبه 10 اسفند 92), هم آوا (شنبه 10 اسفند 92), مصباح الهدی (سه شنبه 13 اسفند 92), دختر بیخیال (یکشنبه 11 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 20 در 13 پست

Array
    ماهای اول هر چی ازش میپرسیدم که چته و چرا حوصله نداری میگف هیچی نیست.تا اینکه یه بار به طور مستقیم ازش پرسیم منو میخوای یا نه؟اونم جوابمو داد که تو این مدت همش فک میکردم یه حسی بهت پیدا میکنم ولی هیچ اتفاقی نیفتاده تا الان.بعد از دو ماه که از عقدمون گذشت به خاطر دانشگاهم از هم دور شدیم و من فک میکردم شاید این دوری مشکلو حل کنه.اما هر روز خودم مجبور میشدم باهاش حداقل یه تماس تلفنی داشته باشم تا با هم حرف بزنیم.زیاد علاقه ای به حرف زدن حتی تو اس ام اس هم نشون نمیداد.

10. کاربر روبرو از پست مفید نفس65 تشکرکرده است .

کاغذ بی خط (شنبه 10 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 اردیبهشت 99 [ 02:11]
    سطح
    74
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 292
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,329

تشکرشده 1,605 در 532 پست

Array
    سلام خانومی.
    عنوان تاپیکت بدجوری اشتباهه!!! حس منفی میده به آدم. دیگه این جمله رو تکرار نکن!!!

تو زنی، با یه عالمه توانایی زنونه. یه عالمه قدرت و جذابیت که خدا به تو داده. به جای تلقین های منفی، قدرت خودت رو بشناس و با محبت، مهربونی، انسانیت و زنانگی دل همسرت رو هزار برابر بیشتر از اون مردایی که اولش عاشق بودن به دست بیار!

خوشبخت باشی خانومی. صبر داشته باش و اعتماد به نفس! و یه عالمه حس مثبت و تلقین مثبت به خودت و به همسرت!

12. 6 کاربر از پست مفید she تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 10 اسفند 92), alireza35 (یکشنبه 11 اسفند 92), asemaneabi222 (یکشنبه 11 اسفند 92), کاغذ بی خط (شنبه 10 اسفند 92), میشل (شنبه 10 اسفند 92), zendegiye movafagh (یکشنبه 11 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    برای خودت زندگی کن، نه اینکه همه چی در مسیر جلب تحسین همسرت قرار بگیره. منظورم اینه که محور زندگیت حقیقت و اهداف درستت باشه، نه همسرت. همسرت یه جایگاه محترم در سیستم تو داشته باشه، نه اینکه کل سیستم باشه.

استقلال تو، عزت نفست، و اینکه چقدر خودت رو دوست داشته باشی، همه به تدریج تحسین همسرت رو هم برانگیخته میکنه.

راه حل فقط این نیست که خودت زیبا باشی، بلکه یه خونواده زیبا، میتونه حس های زیبایی در شوهرت ایجاد کنه که جذب تو و زندگیش بشه...

تو خودت باش و خودت رو نه بخاطر همسرت، که بخاطر خودت و بخاطر پروردگارت، زیباتر و زیباتر کن... به لحاظ شخصیتی منظورمه، از لحاظ فیزیکی یه حد تعادل داشته باش، خیلی خودتو تحت فشار قرار نده که کم بیاری...

سلام، من حرف جدیدی نداشتم فقط خواستم روی پست خانم میشل تاکید کنم که اگه راهی براتون باشه به نظر من هم از همین مسیری میگذره که خانم میشل براتون مشخص کرده.

14. 4 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 10 اسفند 92), meinoush (یکشنبه 11 اسفند 92), کاغذ بی خط (شنبه 10 اسفند 92), میشل (شنبه 10 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام نفس عزیز

فقط تونستم نظر شی رو بخونم

من خیلی با شی عزیز موافقم

درسته که زیبایی ظاهر و اندام متنا سب در اول جذابیت داره و باعث جذب شدید مرد ها میشه

ولی اون حس زیبای دلبستگی رو چیزای دیگه ایجاد میکنن

چیزایی که تو رنگ چشم و مدل مو و قد و وزن دیده نمیشن متاسفانه ما ادم ها کمی بصیرتمون خوب نمیبینه

چیزایی که با فرصت دادن بهم و صبر ایجاد میشن

نیاز داریم به عینک معرفت واقعا میگم

چیزی که مرد ها رو بعد ازدواج جذب مبکنه بعد از جذابیت ظاهری و لباس مناسب و شیک بودن - طنازی و زرنگی مخصوص خانم هاست

تو زنی مطمان باش میتونی شوهرتو عاشق خودت کنی دلبسته خودت کنی

به خودت و همسرت فرصت بده خوش بین باش

من خیلی از خانم های زیبا و جذاب رو دیدم که اندام بسیار متناسبی داشتن اما نتونستن شوهرشونو پایبند به خودشون کنن

و خانم هایی هم دیدم که واقعا نه زیبا بودن نه جذاب اما شوهرشون ستایششون میکنه

فقط عزیزم توجه کن که این رو از بدی همسرت نبینی مطمان باش اونم شاید تو بحرانه و میخاد که با تمام وجود عاشقت بشه

باید به دوتاییتون کمک کنی.

فرصت بده اوایل نامزدی طول میکشه تا احساسات و رفتار به توازن و ثبات برسن

که ای صوفی شراب انگه شود صاف *** که در شیشه برارد اربعینی

موفق باشی

صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

16. 10 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 10 اسفند 92), asemaneabi222 (یکشنبه 11 اسفند 92), meinoush (یکشنبه 11 اسفند 92), shabahang. (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95), shabnam z (شنبه 10 اسفند 92), she (یکشنبه 11 اسفند 92), واحد (یکشنبه 25 اسفند 92), نفس65 (شنبه 10 اسفند 92), میشل (شنبه 10 اسفند 92), رها70 (دوشنبه 12 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    خانم نفس 65 برای ازدواج با این آقا عجله نکنید.حتما به مشاور مراجعه کنید.
    خودتون رو دوست داشته باشید و به خاطر اینکه مورد توجه همسرتون قرار بگیرید از خود واقعیتون دور نشوید. خودتون باشید. سعی کنید نقاط ضعفتون را شناسایی کنید و در برطرف کردن آن اون هم به خاطر رضایت خودتون نه خشنودی همسرتون اقدام کنید.
    به ایشون فرصت بدید یه زمانی رو تعیین کنید که ببینید ایشون می تونند با احساسشون کنار بیان یا نه؟
    در محبت ورزی به ایشون حد تعادل رو نگه دارید افراط نکنید.
    حتما به مشاوره مراجعه کنید.

18. 11 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 10 اسفند 92), Aras (یکشنبه 11 اسفند 92), asemaneabi222 (یکشنبه 11 اسفند 92), meinoush (یکشنبه 11 اسفند 92), shabahang. (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95), shabnam z (شنبه 10 اسفند 92), she (یکشنبه 11 اسفند 92), نفس65 (شنبه 10 اسفند 92), میشل (شنبه 10 اسفند 92), روژان20 (یکشنبه 11 اسفند 92), شیدا. (یکشنبه 11 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 20 در 13 پست

Array
    مشکل من اینه که تو این مدت به شدت اعتماد به نفسمو از دست دادم و حتی به گفته همسرم همین اعتماد به نفس پایینم که شاید دلیل اصلیش رفتار و گفتار خودش بود ،اونو اذیت میکنه.با اینکه به گفته بقیه من ظاهری معمولی دارم و از نظر ظاهری در سطح پایینی نیستم.
    حتی اینقدر به همه چی بدبین شدم که هر رفتاری مثل هدیه خریدن و اینکه گاهی اوقات خودش پیشقدم میشه تا وقتمونو با هم بگذرونیم ،برام هیچ ارزشی نداره و فکر میکنم تمام کاراش ظاهریه و از روی دوست داشتن نیست.

20. 2 کاربر از پست مفید نفس65 تشکرکرده اند .

shabahang. (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95), shabnam z (شنبه 10 اسفند 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)