به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 بهمن 93 [ 18:09]
    سطح
    1
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

چطور از نامزدم انتقاد کنم؟

سلام 22 سالمه و 9 ماهه که نامزد کردم
    همسرم از همه لحاظ خیلی خوبه و مشکل اخلاقی نداره
    مشکل از منه که خیلی زود رنجم و کافیه یه بار اونو نامرتب و شلخته ببینم زود ازش سرد می شم
    همش ازم می پرسه که ایراد من چیه ؟من روم نمی شه بهش بگم از لباسایی که می پوشی راضی نیستم
    واقعا شاید از نظر همه مشکل مزخرفی باشه ولی من خیلی حساس شدم و واقعا دوست ندارم حتی یه لحظه کنارش بشینم و فقط بهش می گم منو ببر خونمون و اونم خیییییلی ناراحت می شه و حق هم داره...چی کار کنم که این حساسیتم از بین بره؟یا چطودی بهش بگم که دست از لباساش بر داره؟واقعا بی صبرانه منتظرم لباساش پاره پوره بشه که دیگه نپوشه اونارو

2. کاربر روبرو از پست مفید ساناز بغدادی تشکرکرده است .

SHahr-Zad (شنبه 20 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 27 دی 93 [ 18:56]
    سطح
    2
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    عزیزم خواسته شما طبیعیه هرفردی دوست داره همسرش طوری لباس بپوشه که باعث باافتخار کنارش قدم بزنه نه با خجالت! بنظرمن شما بهشون پیشنهاد بدین که باهم برید برای ایشون لباس با سلیقه خودتون بخرید.من خودم تو دوران عقدمون همین کارو میکردم تا از لباساش خسته میشدم پیشنهاد میدادم بریم لباس بخریم یا بعضی وقتا خودم براش میخریدم شماهم اینکارو کن امیدوارم نتیجه مثبت بگیری و باافتخار کنارش باشی

4. کاربر روبرو از پست مفید neds تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 20 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    عزیزم میتونی وقتی یه لباس میپوشه که دوست نداری بهش بگو عزیزم فلان لباست خیل یبیشتر بهت میادااا یا این لباس به نظرم یکم چاقت کرده یا لاغرت کرده ... اینطوری بگی اصلا به نظرم ناراحت نمیشه
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

6. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 95 [ 19:37]
    سطح
    27
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 174 در 61 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساناز بغدادی نمایش پست ها
    سلام 22 سالمه و 9 ماهه که نامزد کردم
    همسرم از همه لحاظ خیلی خوبه و مشکل اخلاقی نداره
    مشکل از منه که خیلی زود رنجم و کافیه یه بار اونو نامرتب و شلخته ببینم زود ازش سرد می شم
    همش ازم می پرسه که ایراد من چیه ؟من روم نمی شه بهش بگم از لباسایی که می پوشی راضی نیستم
    واقعا شاید از نظر همه مشکل مزخرفی باشه ولی من خیلی حساس شدم و واقعا دوست ندارم حتی یه لحظه کنارش بشینم و فقط بهش می گم منو ببر خونمون و اونم خیییییلی ناراحت می شه و حق هم داره...چی کار کنم که این حساسیتم از بین بره؟یا چطودی بهش بگم که دست از لباساش بر داره؟واقعا بی صبرانه منتظرم لباساش پاره پوره بشه که دیگه نپوشه اونارو
    سلام

موضوع شما زیاد سخت نیست فقط کمی نیاز به سیاست های زنانه دارد

چند نکته در مورد انتقاد خدمتتون عرض کنم

ابتدا اینکه اگر طرف مقابلت رو خوب میشناسی و میدونی که انتقادت جواب مثبت میده و طرف مقابل رفتار و . . . خود رو اصلاح میکند انتقاد کنید در غیر این صورت انتقاد نکنید که خود رو خسته میکنید

هیچ وقت نگو " همیشه " مثلا به طرف مقابل میگی تو همیشه بد لباس بودی اینجوری طرف مقابلت گارد دفاعی میگیره و هیچ چیز رو قبول نمیکنه بهتره بجای همیشه از " گاهی " استفاده کنیم مثلا گاهی لباسات مناسب مجلسی که میرویم نیست

هیچ وقت با دیگران مقایسه اش نکیند نگویید فلانی رو ببین چقدر خوش تیپه بهتره بگوییم اگر این لباس رو بپوشی وای نمیدونی چقدر دوس داشتنی میشی

بدترین مکان برای انتقاد در جمع خانواده و یا اطرافیان است شخصیت طرف مقابل له له میشه بهترین مکان خلوت های خصوصی دو نفره است

گاهی افراد با خشونت تمام انتقاد رو شروع میکنند چنان انتقاد میکنه که طرف مقابل از همان ابتدا گارد رو محکم میگیره و کار به بحث و درگیری میرسد . سعی کنید انتقادات رو با صحبت های مثبت شروع کنید مثلا اقای x چقدر تو مهربونی یا اون هدیه ات رو هربار نگاه میکنم بیشتر لذت میبرم تو چقدر خوش سلیقه ای و . . .

صحبت های خود رو با مثبت نگیری تمام کنید مثلا انتقادت رو به هر نحوی انجام دادی در انتها جملاتی مثل تو میتونی این مشکل رو حل کنی یا من به تو اعتماد کامل دارم میدونم که بهترین تصمیم رو میگیری و . . .

گاهی در هنگام انتقاد طرف مقابل از خود دفاعی انجام میده که روح و روان ادم رو بهم میریزه مثلا میگه همینه که هست بدترین کار اینکه شما عصبانی بشوید شک نداشته باشید کار به درگیری خواهد رسید و به هدفتون که نمیرسید هیچ یک مشکل دیگه هم به مشکلات خودتون اضافه کرده اید

بعضی از افراد به قول معروف سریع دوزاریشون میفته و سریع مطلب رو میگیرن همین که احساس کردی طرف متوجه صحبت شما شد موضوع رو تمام کن امکان اینکه در ادامه شما رفتار یا حرفی بزنید که کار را خراب کند وجود دارد

مشکلاتی مثل مشکل شما راه حل هایی مثل هدیه دادن دارد - لباسی که دوس داری بهش هدیه بده و بگو دوس دارم اکثرا در این لباس ببینمت و . . .

----------------

این نکات و ساسیت زنانه رو که بکار ببری مشکلت حل میشه

8. کاربر روبرو از پست مفید ذمانح تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

به سایت وزین همدردی خوش امدید

بشخصه نظرم اینه شما بهتره توی دوران نامزدی به مسائل مهمتری توجه کنید و سعی کنید شناخت خودتان را از ایشون و خانوادشان بالا ببرید و سعی در کسب مهارت و دانش لازم برای هرچه بهتر و موفقتر بودن در زندگی مشترکی که در پیش رو دارید داشته باشید.سعی کن شناختت را نسبت به دنیای مردان بالاتری ببری.مهارت های ارتباطی خودت را تقویت کنی تا بهتر بتوانی با همسرت رابطه برقرار بکنی و حرفت را بزنی مهارت صحبت کردن و برقرار ارتباط بین زوجین بسیار میتواند در بهتر شدن کیفیت زندگی مشترک به دوطرف کمک کننده باشه.
    مثلا بطور مثال همین موضوع شما اینکه بجای اینکه با ایشون با تندی برخورد کنید و رفتار منفعلانه داشته باشید هم خودتان ناراحت شوید و هم نامزدتان خیلی راحت میتوانید با مطالعه مقالات آموزنده و گرانبهایی که توسط اساتید در اختیار کاربرها قرار گرفته رهم حرفتان را بزنید و هم اینکه احترام ایشون را نگهدارید.

اینو اول بخوان

کارگاه خانواده موفق - مرد مقتدر / زن لطیف

کارگاه آموزشی - آداب گفتگو را با هم یاد بگیریم

این مقاله را حتما بخوان نکات کاربردی در زندگی متاهلی

(:) نکته های کاربردی عمومی >>>

لینک های مهارت های ارتباطی و رفتار جراتمندانه

چگونه منفعل نباشیم؟

اینا هم تاپیک های she هستش.

مشاوره تخصصی با جناب sci

کارگاه آموزشی - رفتار جرات مندانه

برای اولین بار جراتمندانه حرف زدم و کارم به طلاق کشیده

و از همه مهمتر این لینک

تفاوت بین زن و مرد از نظر دیدشان نسبت به مسائل مردهای منطقی و بانوان احساسی

استقبال از شوهر، چرا؟

نیاز دارید از ظرافت های زنانه خودتان بیشتر استفاده کنید بانو این خیلی کمک میکنه به شما برای اینکه رابطه بهتری با شوهرتنان برقرار کنید و حرفتان را هم بزنید و نتیجه هم بگیرید.
    خیلی کارایی داره.
    سعی کنید وقت بزارید و مقالات بالا را مطالعه کنید.

ببخشید اگر کلی نوشتم خواستم بدانید با خواندن مقالات مفید سایت خیلی راحتترو بهتر میتوانید با شوهرتان و خانواده شوهرتان و دیگران رابطه برقرار کنید و در زندگی موفقتر باشید خیلی بهت کمک میکنه حتما وقت بزار و مطالعه کن و نکاتی که بنظرت مفید و سازنده هستش یادداشت برداری کن.مشکل شما با یادگیری مهارت رفتار جراتمندانه و استفاده از قدرت احساسات که بصورت ذاتی در وجود زن قرار داده شده میتوانید چنین مسائلی را براحتی حل نمایید

پ.ن:دوسال از ازدواجم میگذره اینو تجربه کردم که مهمترین مهارتی که بهتره زوجین اموزش دیده باشند و اینکه کارآیی بسیار بالایی توی کیفیت زندگیشان داره مهارت ارتباط صحیح و بیان خواسته هایمان همراه با احترام به نظر و شخصیت طرف مقابلمان هستش.بیان صحیح در موقعیت و مکان مناسب
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

10. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

maedeh120 (شنبه 20 دی 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)