به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 خرداد 95 [ 23:51]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

انتخاب همسر با عقل یا دل

با سلام خدمت دوستان
    بی مقدمه

بنده 26 سالمه و تا حالا با هیچ دختری دوست نبودم چون اعتقادی به این کارا ندارم.
    الان بیش از سه ساله که با دختر خانومی آشنا شدم و ایشون رو چندبار تا حالا دیدم و در یک کلام میشه گفت که ایشون زن زندگی هستن و همیشه هم به ایشون به چشم یه خواهر نگاه کردم تا اینکه سال پیش درگیر یه احساس دیگه شدم. احساسی که بین یکی از همکلاسیام که از قضا فامیلمونم هستن به وجود اومد. یه احساس خاص که یک ساله رهام نکرده اما ایشون خبری از این احساس ندارن و بهشون چیزی نگفتم (چون در فضای فامیلی محدودیت های خاصی وجود داره)، تا جایی که هم اطلاع دارم ایشون با کسی در ارتباط هستن!
    الان سر دو راهی موندم...

فکرم میگه نفر اولی بهتره اما دلم میگه عاشق نفر دوم هستم... از طرفی دلم پیش نفر اول نیست و بیشتر عاقلانه دوستش دارم تا عاشقانه و به قصد زندگی!

آیا با توجه به توضیحاتی که دادم می تونم دل به دریا بزنم و برم خواستگاری نفر دوم؟
    خوشحال میشم راهنماییم کنید... الان یک ساله ذهنم درگیر این قضیه است.
    به نظر شما چکار باید بکنم؟
    با تشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    اگر برین خواستگاری نفر دوم احتمالا خانومی و زن زندگی ایشون هی تو نظرتون میاد تازه ایشون با کسی هم هستن خب نکته خیلیییییی مهمیه

از طرفی برین سمت نفر دوم که دیگه بدتر میشه
    هرچقدر با ایشون خوشبخت باشین چون مزه این نچشیدین همش تو حسرت میمونین تازه نگاهتونم که خواهرانه است اینم نکته خیلییییی مهمیه
    به نظرم اول راجب دختر دوم قشنگ تحقیق کنید هم راجب دوست پسرش و ارتباطشون هم ظرفیت خودتون واسه قبول این قضیه بسنجین
    راجب اخلاقاش خانوادش اول تکلیف اینو مشخص کنید ببینید از نظر منطقی هم مناسبه اگر نبود خطش بزنید وبرید سراغ نفر اول وبسنجین

3. 2 کاربر از پست مفید دختر جوان تشکرکرده اند .

peyman1395 (پنجشنبه 30 مهر 94), ستاره زیبا (جمعه 10 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 09 مرداد 95 [ 14:09]
    سطح
    48
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    سلام.. اقای محترم یادتون نره تا با کسی نرید زیر یه سقف نمیتونید صد در صد بگید این ادم زن زندگیه...

بله تا حدی میشه با شناخت بعضی ویژگی ها بهش پی برد ولی به نظرم اخلاق اصلی ادم ها تو زندگی زناشویی خودشو نشون میده... مخصوصا که با خانم اول که تا الان فقط به عنوان خواهری بوده و رابطه دیگه ای نداشتین.. پس از کجا اینقدر مطمئن میگید که رن رندگیه...

نظر من اینه که انسان هایی که به قول شما زن زندگی هستن راحت تر میشه بهشون دست پیدا کرد تا خانمی که یهو دلتون و قلبتون به سمتش میل کرده... کار دل خیلی سخت تره... اگر دومی را اینقدر دوست دارید پس برید سراغش و اول خوب تحقیق کنید ببنید چه مدلیه... و بعد دیگه تکلیفتون معلووم تره...

البته همه اینا بستگی داره به این که خودتون چه جور ادمی هستید... اینکه ایا بیشتر احساسی هستین یا منطقی... شاید اینجوری بهتر بتونید تصمیم بگیرید...

براتون ارزوی خوشبختی میکنم

5. کاربر روبرو از پست مفید نارجیس تشکرکرده است .

peyman1395 (پنجشنبه 30 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1395 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بی مقدمه

بنده 26 سالمه و تا حالا با هیچ دختری دوست نبودم چون اعتقادی به این کارا ندارم.
    الان بیش از سه ساله که با دختر خانومی آشنا شدم و ایشون رو چندبار تا حالا دیدم و در یک کلام میشه گفت که ایشون زن زندگی هستن و همیشه هم به ایشون به چشم یه خواهر نگاه کردم تا اینکه سال پیش درگیر یه احساس دیگه شدم. احساسی که بین یکی از همکلاسیام که از قضا فامیلمونم هستن به وجود اومد. یه احساس خاص که یک ساله رهام نکرده اما ایشون خبری از این احساس ندارن و بهشون چیزی نگفتم (چون در فضای فامیلی محدودیت های خاصی وجود داره)، تا جایی که هم اطلاع دارم ایشون با کسی در ارتباط هستن!
    الان سر دو راهی موندم...

فکرم میگه نفر اولی بهتره اما دلم میگه عاشق نفر دوم هستم... از طرفی دلم پیش نفر اول نیست و بیشتر عاقلانه دوستش دارم تا عاشقانه و به قصد زندگی!

آیا با توجه به توضیحاتی که دادم می تونم دل به دریا بزنم و برم خواستگاری نفر دوم؟
    خوشحال میشم راهنماییم کنید... الان یک ساله ذهنم درگیر این قضیه است.
    به نظر شما چکار باید بکنم؟
    با تشکر
    سلام دوست خوبم

چه کاری خوبی کردی اومدی همدردی و مشکل ات رو در میون گذاشتی. نشون میده دوست نداری راه رو اشتباه انتخاب کنی.

حقیقت امر من چندتا مشکل با طرز تفکر شما دارم!

1- شما به ارتباط با جنس مخالف چی میگی؟
    آخه دچار دوگانگی شدم، اشخاصی رو میشناسم که هیچ گونه ارتباط کلامی و نوشتاری با جنس مخالف خارج از حیطه کار و درس ( آن هم بسیار محدود و اگر مجبور شوند) برقرار نمی کنن، به امید اینکه، زمان تاهل، همسر اشون اولین دختر زندگی اشون باشه. این اشخاص هم می گویند هیچ ارتباطی با جنس مخالف نداشته اند.

حال گفته های شما رو نمی تونم با تجربه و مطالعات خودم کنار هم قرار بدم

2- شما از رابطه با خانم اول چه هدفی رو دنبال می کنی؟ سطح ارتباط اتون تا کجا پیش رفته؟

حالا نظرم رو بگم:

حضرت رضا (ع) یه حدیث داره که میگه " بالاترین درجه عقل خودشناسیه" (البته اگر مذهبی نیستی وفقط به گفته ایشون و عمق کلام اشون توجه کن) .
    شما اول روی خودت کار کن، ببین چی می خوای، چه کاره هستی، کمبود هات چیه، نقاط ضعف و قوت ات رو بشناس، سپس بشین برای خودت بنویس هدفت از ازدواج چیه؟ با چه همسری خوشبخت میشی؟ برای خودت معیار های همسر ات رو لیست کن! سپس از روی عقل و معیار هات انتخاب کن!

شما الان وارد رابطه ای شدی که بی هدف هست، خواسته یا نا خواسته از شخص دیگری خوشت اومده! اینها نشونه های خوبی نیست! برای انتخاب ات احتمالا داری این دو را با هم مقایسه میکنی! باید با معیار هات مقایسه کنی! اول یه گزینه رو بررسی کن، اگر خوب نبود به سراغ گزینه دیگر برو!

مسایل دیگری هم هست که شاید بعدا گفتم خدمتتون.

راستی یادم رفت، اون نکته ای که گفته شخص دوم با کسی در ارتباط هست، رو دست کم نگیر!
    سعی کن از هر دو رابطه بیای بیرون، اگر برای زندگی ات ارزش قایلی، سپس با عقل ات تصمیم بگیر.

بدرود دوست عزیز

7. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

peyman1395 (پنجشنبه 30 مهر 94), نیکیا (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 خرداد 95 [ 23:51]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.reza164 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم

چه کاری خوبی کردی اومدی همدردی و مشکل ات رو در میون گذاشتی. نشون میده دوست نداری راه رو اشتباه انتخاب کنی.

حقیقت امر من چندتا مشکل با طرز تفکر شما دارم!

1- شما به ارتباط با جنس مخالف چی میگی؟
    آخه دچار دوگانگی شدم، اشخاصی رو میشناسم که هیچ گونه ارتباط کلامی و نوشتاری با جنس مخالف خارج از حیطه کار و درس ( آن هم بسیار محدود و اگر مجبور شوند) برقرار نمی کنن، به امید اینکه، زمان تاهل، همسر اشون اولین دختر زندگی اشون باشه. این اشخاص هم می گویند هیچ ارتباطی با جنس مخالف نداشته اند.

حال گفته های شما رو نمی تونم با تجربه و مطالعات خودم کنار هم قرار بدم

2- شما از رابطه با خانم اول چه هدفی رو دنبال می کنی؟ سطح ارتباط اتون تا کجا پیش رفته؟

حالا نظرم رو بگم:

حضرت رضا (ع) یه حدیث داره که میگه " بالاترین درجه عقل خودشناسیه" (البته اگر مذهبی نیستی وفقط به گفته ایشون و عمق کلام اشون توجه کن) .
    شما اول روی خودت کار کن، ببین چی می خوای، چه کاره هستی، کمبود هات چیه، نقاط ضعف و قوت ات رو بشناس، سپس بشین برای خودت بنویس هدفت از ازدواج چیه؟ با چه همسری خوشبخت میشی؟ برای خودت معیار های همسر ات رو لیست کن! سپس از روی عقل و معیار هات انتخاب کن!

شما الان وارد رابطه ای شدی که بی هدف هست، خواسته یا نا خواسته از شخص دیگری خوشت اومده! اینها نشونه های خوبی نیست! برای انتخاب ات احتمالا داری این دو را با هم مقایسه میکنی! باید با معیار هات مقایسه کنی! اول یه گزینه رو بررسی کن، اگر خوب نبود به سراغ گزینه دیگر برو!

مسایل دیگری هم هست که شاید بعدا گفتم خدمتتون.

راستی یادم رفت، اون نکته ای که گفته شخص دوم با کسی در ارتباط هست، رو دست کم نگیر!
    سعی کن از هر دو رابطه بیای بیرون، اگر برای زندگی ات ارزش قایلی، سپس با عقل ات تصمیم بگیر.

بدرود دوست عزیز
    با سلام خدمت شما
    منظور من از رابطه با جنس مخالف، روابطی عمدتا سطحی، فاسد و ایستگاه به ایستگاه به اسم دوست دختر/دوست پسره.
    رابطه ای که من با خانم اول داشتم بیشتر در حد چت بوده و در کل این سه سال برای اولین ایشون رو پارسال دیدم و کلا ایشون رو سه چهار بیشتر ندیدم و سطح این ارتباط مثل دوتا همکلاسی یا خواهر و برادر بوده و صحبت علنی ای از ازدواج و این چیزا نشده.
    اما بسیار از راهنماییتون (نوشتن معیارها) و اینکه این دو رو با هم مقایسه نکنم، تشکر می کنم.
    همچنین به شدت خواهان بقیه مسائلی هستم که فرمودین شاید بعدا بگین.
    در مورد دستکم نگرفتن رابطه شخص دوم هم به شدت با خودم درگیرم.
    در پایان، از اظهار نظر شما تشکر می کنم و خواستار راهنمایی بیشتر از جانب شما هستم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    یک عده آدم ها هستن که به سبب برخی ویژگی ها ما اونها رو فقط تحسینشون میکنیم.... اما برای ازدواج بهتره به فکر موردهایی باشیم که عقلا و قلبا تمایل به ازدواج با اونها داریم و مناسب هم هستیم ...انوقت میتونیم با توجه به معیارهامون بررسیشون کنیم و امیدوار باشیم به داشتن زندگی موفق درکنار اونها ...

10. کاربر روبرو از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده است .

peyman1395 (پنجشنبه 30 مهر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 اردیبهشت 95 [ 23:19]
    سطح
    27
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 120 در 67 پست

Array
    سلام

رابطه ی شما با نفر اول در حدی نیست که ادعا کنید ایشون را تا حدی میشناسید که زن زندگی هستن. چت اصلا روش خوبی برای شاخت نیست. بهتره بگین ایشونو نمیشناسین. اینی که میگم جدیه. برای من خیلی عجیبه مثلا بعضیا دوست مجازی دارن. اصلا روی چنین شناختی حساب باز نکنید.

درمورد هم کلاسیتون. ایشون با یه نفر در رابطه هستند. اینکه شما برای روابط ارزش قائل نیستید و کلا نظر شما درینمورد (درست یا علط) در مقابل ایشون قرار داره. و همین یه اختلاف نظر بزرگ میتونه باشه. ممکنه حتی اگر فرضا ایشون دوس پسرشون را بخاطر شما ول کنند و همسر شما بشن خود شما بعدا به این فکر بیفتید که ایشون قبل از شما با کسی بوده و نتونید کنار بیاین و اون و خودتون را عذاب بدین.

در ضمن نظر من اینه که وقتی کسی در رابطه ای هس این دور از اخلاق هست که شما با علم به این موضوع بهش پیشنهاد ازدواج یا دوستی بدید. با این پیش فرض که شما ایشون را اونقدری میشناسید که همزمان با اینکه در رابطه هستن خواستگار قبول نکنن. در غیر اینصورت نظر شخصی بنده این هس که ایشون با اعتقاداتی که شما دارین اصلا مناسبتون نیسن. چرا که علاوه بر اعتقاد به رابطه به رابطه ای وارد شدن که جدی نیس و قصد ازدواجی و تعهدی به طرف مقابل درش نیس.

به حرفام خوب فک کنین. موفق باشین

12. کاربر روبرو از پست مفید kimia fall تشکرکرده است .

peyman1395 (جمعه 01 آبان 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 23:19]
    سطح
    59
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 145 در 70 پست

Array
    یک سوال اون خانومی که با کسی هستن اصلا حاضرن باکسی دیگه ازدواج کنن؟شاید به قصد ازدواج با دوستشون هستن
    شما میگید رو روابط دختر و پسر حساسید پس براتون مهمه میتونید قبول کنید همسرتون قبلا با کسی بوده؟البته حدود رابطه معلوم نیست ولی به این جنبه هم فکر کنید

امیدوارم خوشبخت باشید

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 96 [ 11:19]
    سطح
    28
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 39 پست

Array
    با تجربه ای که من دارم، بهتون میگم اگه براتون مهمه رابطه ی دوست دختر،دوست پسری در صورت ازدواج با اون نفر دوم حتما بعد از ازدواج شما رو به جنون میکشه هرچقدر بیشتر همسرتون رو دوست داشته باشید بیشتر اذیت میشید و داغون تر.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)