به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array

Icon17 جلسات خواستگاری و طریقه شناخت چگونه باشد؟

سلام...

امروز منزل ما یک جلسه خواستگاری (نیم ساعته)برگزار شد...

آشنایی قبلی 10 روز پیش در محل کار آقاپسر صوت گرفته بود (خودشون پسندیدن)

من هر آشنایی باشه بعد یکبار صحبت اولیه خیلی صریح و روشن ارجاع میدم به خانواده...
    چون اعتقاد به این دارم اگه درخواستش واقعی باشه میادش اگه نه بهونه و دلیل تراشی و ... شروع میشه .. منم دیگه جواب نمیدم و تموم میکنم ...

ایشون با مادر و دوتا خواهرشون تشریف آورده بودن منزل برای خواستگاری با گل و دو هدیه برای من و مادرم که مادرم فقط گل رو گرفتن ...

در حد گرفتن مشخصات کلی لازم دوطرفه حرف زده شد و قرار شد هفته آینده برای آشنایی بیشتر و حرفهای دونفره پنجشنبه بعدازظهر بیان ...

کلا تا حالا 5 تا خواستگار تو خونه اجازه دادیم بیان برا من که سه تاش بار اول مادرشون اومده بودن( من حس خوبی از این طریق خواستگاری ها پیدا نکردم)، تقریبا هیچ تجربه ای ندارم قبلی هارو هم نمیدونم چطور اومدن و رفتن و چطور برگزار کردیم در واقع قبلی ها چیز خاصی نداشت که یادبگیرم و تجربه ای بشه برای بعدی ها!

سوال مستقیم که میپرسی ازشون همونی رو که ایده آله جواب میدن ... خیلی برام مهمه صداقت و شناخت واقعی از پایه و اصول زندگی که متاسفانه جواب درستی نمیدن -بعضی هاشون که اومده بودن فقط اونا تعیین کنن همه چیو و درک سطحی داشتن نسبت به مسائل ...

برا این مورد ازطرف ما سه جلسه قطعی شده ...

سوال ها و موارد لازم رو یادداشت کردم برا خودم اما واقعا نمیدونم چطور بپرسم و بیان کنم تا
    1- دروغ نشنوم و وعده های الکی (فریب)رو بتونم متوجه بشم...مهمه
    2- وفادار بودن طرف برام مشخص بشه -این با توجه به هدفهای من از ازدواج خیلی مهمه
    3- ایمان و اعتقاد طرف برام روشن بشه (گفتن نماز و روزه رو بجا میاره)
    در این مورد لازمه بگم من تا سال سوم دانشگاه مانتویی بودم و اهل خودآرایی و آرایش و این حرفا نبودم ... الانم همینطور + چادر سر میکنم( سه سالی میشه ) و از امسال نماز خوندنو شروع کردم و از اونجایی که دو سه سالی میشه درباره دین تحقیق میکنم اسلام رو انتخاب کردم ، مسیر زندگیم دوس دارم همسری باشه که در این راه همراه و همدل باشه با من =این برابری و کفویت لازمه از نظر من
    4- اخلاق و نحوه معاشرت و طرز فکرشون و انعطاف پذیر بودنشون تا حدودی دستم بیاد بدونم چون مهمه
    هرچهار تا مهمن تو همشون گفتم!

همینطور نمیدونم تحقیق رو از کی شروع کنیم و چطوری تحقیقات رو انجام بدیم ؟ که کوتاهی نکرده باشیم و بعدا جای پشیمونی نباشه...

ممنون میشم راهنماییم کنین و موردی،مثال بزنید در مورد نحوه سوال پرسیدن و بیان خواسته هام خیلی خوب میشه این چیزیه که نیاز دارم ...

2. 3 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

بانوی آفتاب (جمعه 27 شهریور 94), سرشار (جمعه 27 شهریور 94), شیدا. (جمعه 27 شهریور 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم ایشالله مبارکه
    چیزای که میگم از روی تجربه هست البته شما خودت یه پا استادی ولی شنیدن کی بودمانند دیدن
    حتما حتما تمام چیزهایی که فکر میکنی توزندگی 70_80ساله برات مهمه رو بنویس بعد همه اونها رو طی جلسات به ترتیب اولویت ازشون بپرس کامل هرمطلب رو باز کن بپرس حتا بخاه مثل برات بیاره
    مثلا میگن تو ازدواج اخلاق و ایمان جز ملاکهای اساسیه خوب شما قشنگ این قضیه رو باز کن اول ببین مثلاچقدر از اعتقاداتبرات مهمه چقدرش برات قابل حضم نیست مثلا یکی میگیه من ادم معتقدیم فقط بخدا قبولداره یکی دیگه نماز وروزه حتما بایدباشه یکی دیگهنماز شبم براش واجبه
    یا مثلا رفتامدهایخونوادگی یکی میگه اهل رفت امدم بعد میبینی ماهی یه بار چی بشه بزور بره جایی یکی هرروز باید بره
    مثلا اخلاق یکی میگه من عصبانی میشم کاره خاصی تمیکنم بعد میبینی تو عصبانیتها دوتافحش میده از نظرخودش کاری نبوده شاید برا شما خیلیمهم باشه
    از خرج و پس انداز
    وابستگی به خانواده
    خساست
    بددهنی فحش کتک کاری
    لوس بودن راز داری اهل مسافرت تنهایی یا با فامیل
    توانایی حل مساله
    وفاداری
    احساساتش رو چطورنشون میده
    دوست داره همسرش رو چطور اروم کنه
    میل جنسیش چقدر مهمه؟ اگه به دلیلی همسرش تو یه مدت نتونه درخاست بده چیکار میکنه
    نظرش در مورد چت شبکه اجتماعی
    ..........
    سعی کن یه مقدار بیرون بیرین دستت میاد اهل اداب معاشرت هست یا نه مثلا ببین جلوتر ازشما راه میره درو برا شما باز میکنه از لحاظ خرج کردن ببین راحت خرج میکنه یا سختشه سعی کن حداقل دو سه ماه برا شناخت وقت بذاری مثل تا شیش ماه
    بعد عقد کنین
    هرگز تحت هیچ شرایطی نذار هردو احساسی بشین
    اگه تو ترافیک هست برخوردش چطورهزود از کوره در میره یا صبوره
    ویرایش توسط ستاره زیبا : جمعه 27 شهریور 94 در ساعت 17:33

5. 6 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

saeeded (سه شنبه 31 شهریور 94), فدایی یار (یکشنبه 05 مهر 94), فرهنگ 27 (سه شنبه 31 شهریور 94), گلاب (پنجشنبه 16 مهر 94), یاس پاییزی (جمعه 27 شهریور 94), آی تک (جمعه 27 شهریور 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    ممنون ستاره عزیز ... من ملاک ها و معیارام رو مشخص کردم اما در سنجش اون معیارها و میزانش در طرف مقابلم کمی بی تجربه هستم و هیچ ذهنیت و آگاهی ندارم که چطور بفهمم ...مراحل رو چطور پیش ببریم و تحقیق رو چطور انجام بدیم اینها برای من کمی گنگ هستن ...کمی از شرایطم گفتم که ادامه میخوام چطور باشم تو زندگی مشترک...

ماشاءا... اینهمه تو سایت متاهل داریم و چند نفری هم متخصص و باتجربه در امر خواستگاری ...

نمیدونم چرا کسی جز ستاره زیبا پاسخی ندادن همه اومدینا ....
    ولی گذری... نگاه کردین و رفتین چرا ؟

من تو روند شناخت صحیح موندم اگه میشه از نظرات و راهنمایی هاتون دریغ نفرمایید
    ویرایش توسط یاس پاییزی : یکشنبه 29 شهریور 94 در ساعت 14:00

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 مهر 94 [ 16:26]
    سطح
    22
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره زیبا نمایش پست ها
    سلام عزیزم ایشالله مبارکه
    چیزای که میگم از روی تجربه هست البته شما خودت یه پا استادی ولی شنیدن کی بودمانند دیدن
    حتما حتما تمام چیزهایی که فکر میکنی توزندگی 70_80ساله برات مهمه رو بنویس بعد همه اونها رو طی جلسات به ترتیب اولویت ازشون بپرس کامل هرمطلب رو باز کن بپرس حتا بخاه مثل برات بیاره
    مثلا میگن تو ازدواج اخلاق و ایمان جز ملاکهای اساسیه خوب شما قشنگ این قضیه رو باز کن اول ببین مثلاچقدر از اعتقاداتبرات مهمه چقدرش برات قابل حضم نیست مثلا یکی میگیه من ادم معتقدیم فقط بخدا قبولداره یکی دیگه نماز وروزه حتما بایدباشه یکی دیگهنماز شبم براش واجبه
    یا مثلا رفتامدهایخونوادگی یکی میگه اهل رفت امدم بعد میبینی ماهی یه بار چی بشه بزور بره جایی یکی هرروز باید بره
    مثلا اخلاق یکی میگه من عصبانی میشم کاره خاصی تمیکنم بعد میبینی تو عصبانیتها دوتافحش میده از نظرخودش کاری نبوده شاید برا شما خیلیمهم باشه
    از خرج و پس انداز
    وابستگی به خانواده
    خساست
    بددهنی فحش کتک کاری
    لوس بودن راز داری اهل مسافرت تنهایی یا با فامیل
    توانایی حل مساله
    وفاداری
    احساساتش رو چطورنشون میده
    دوست داره همسرش رو چطور اروم کنه
    میل جنسیش چقدر مهمه؟ اگه به دلیلی همسرش تو یه مدت نتونه درخاست بده چیکار میکنه
    نظرش در مورد چت شبکه اجتماعی
    ..........
    سعی کن یه مقدار بیرون بیرین دستت میاد اهل اداب معاشرت هست یا نه مثلا ببین جلوتر ازشما راه میره درو برا شما باز میکنه از لحاظ خرج کردن ببین راحت خرج میکنه یا سختشه سعی کن حداقل دو سه ماه برا شناخت وقت بذاری مثل تا شیش ماه
    بعد عقد کنین
    هرگز تحت هیچ شرایطی نذار هردو احساسی بشین
    اگه تو ترافیک هست برخوردش چطورهزود از کوره در میره یا صبوره
    6 ماه برا شناخت؟. ادم پیر میشه که

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 اردیبهشت 95 [ 23:19]
    سطح
    27
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 120 در 67 پست

Array
    توی خواستگاری بد نیس سوال بپرسی ولی مطمئن باش چه آدم دروغ گویی باشه چه راستگو میگه من راستگو هستم. مطمئن باش مثل تلویزیون جلوت حرف میزنه.چیزی دستگیرت نمیشه ازین سوالات کلی.من تجربه ی خواستگاری ندارم. ولی به نظرم سطح فکر آدما را تا حدی میشه ازروی کتابایی که میخونن و فیلمایی که میبینن شناخت.اما مشکلات اخلاقی فقط توی رابطه مشخص میشه. راسی مشاوره هم حتما باش برو اگه جدی شد. اون تستا بازم یه چیزی میفهمن! یاس جان اگه کلیات خوب بود و خوشت اومد یه دوره ی نامزدی داشته باش. چون خواستگاری اینطوری ازش هیچی دستگیرت نمیشه مگه اینکه طرف عیب و ایراد تابلویی داشته باشه. دقیقا همون ضرب المثل هندونه ی دربستس. خوشبخت بشی عزیزم.

9. 2 کاربر از پست مفید kimia fall تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (سه شنبه 31 شهریور 94), یاس پاییزی (دوشنبه 30 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام یاس پاییزی
    سوالاتت باید مصداقی باشه نه مفهومی این مهم ترین نکته است که ستاره ی زیبا هم بهش اشاره کرد. آیا شما به حجاب اعتقاد دارید؟ ج: بله. حالا خانوم منظورش حجاب شرعیه آقا منظورش اینه که زنش داف نباشه...
    آیا شما به کنترل نگاه توسط آقایون اعتقاد دارید؟ ج: بلی حالا خانوم منظورش عدم دیدن فیلمهای صحنه دار و عدم حضور در مراسم مختلطه آقا منظورش این بوده که من مراسم مختلط میرم اما به خانومهای بیحجابی که اون وسط دارن میرقصن نگاه بد ندارم...
    و مثالهای خوبی که ستاره برات زد راجع به کنترل عصبانیت و...
    سوالاتت رو طوری بپرس که جوابش بلی یا خیر نباشه. سوالاتت باید جوری باشه که خواستگار بدون اینکه پیش زمینه ی ذهنی تو رو بدونه بهش جواب بده.

11. 3 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (سه شنبه 31 شهریور 94), یاس پاییزی (دوشنبه 30 شهریور 94), ستاره زیبا (سه شنبه 31 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاس پاییزی نمایش پست ها

نمیدونم چرا کسی جز ستاره زیبا پاسخی ندادن همه اومدینا ....
    ولی گذری... نگاه کردین و رفتین چرا ؟

من تو روند شناخت صحیح موندم اگه میشه از نظرات و راهنمایی هاتون دریغ نفرمایید
    سلام خانم یاس پاییزی.
    همه اینا به خاطر اینه که میرید تو تاپیک های مردم، ولی جواب نمی دین! از هر دست بدین از همون دست هم میگیرین

گذشته از شوخی، خیلی خوبه که این موضوع براتون مهم شده و تصمیم گرفتین در مورد اشت تحقیق کنین. و چه جایی بهتر از همدردی. من که خودم هر روز چیزای جدیدی از اینجا یاد میگیرم.

البته ميدونم كه كار ما زيره به كرمون بردن هست و شما خودت استادي!

قبل از اینکه نظر خودم رو بدم، پیشنهاد می کنم، تاپیک آقای فدای یار با عنوان بعد از دوسال می خوام برم خواستگاری رو بخونید، بیشتر در مورد نحوه خواستگاری پسر از دختره ولی خانم مصباح و ... نظرات عالی دادند.

نظر خودم:

شما اول باید با خودتون ببینید جه معیار هایی دارد؟ که اینجور که معلومه اونها رو تشخیص دادین و لیست کردین.
    به نظرم سوالات کلی نپرسین. مثلا بپرسین آخرین باری که با خانواده سفر رفتین چه طور بود؟ یا آخرین باری که عصبانی شدین، به چه علت بود و توضیح بدین؟

در باره مطالعات و تفریحات حتما بپرسین

اگر سوال کلی کردین، حتما ادامه اش بدین و ریز بشین. اگر از اعتقادات پرسیدین، حتما جواب کلی داده خواهد شد، که شما ادامه بدین و مثلا بگین ماه رمضون چه طور گذشت؟ ( چون مهمه براتون میگما، شاید برای کسی مهم نباشه)؟ مثلا بپرسین ارتباط اتون با دختر ها چه جوریه؟ مثلا با دختر خاله اتون دست میدین؟
    سعی کنید جاهایی که جواب صریح نمیدن یا فلسفه بافی میکنن و یا زود از روش رد میشن رو حساس شین! مثلا می پرسین نظرتون راجع به سیگار کشیدن چیه؟ کلی فلسفه می بافه آخرش معلوم نمیشه سیگاری هست یا نه؟ حتما دوباره سوال کنید!

برای سنجش صداقت هم نمی تونید از سوال مستقیم بفهمین. باید با سیاست چند تا سوال چا لشی رو که توش گیر کرده، به یه شکل دیگه در مرحله های آتی دوباره بپرسین.
    به زبان بدن اش هم دقت کنین، مثلا وقی می پرسین نماز می خونی؟ ببینید در جواب دماغ اش چاق نمی شه؟ یا سرش یا گردن اش رو نمی خوارونه؟ یا عرق نمی کنه؟ چهره اش قرمز نمیشه؟ البته کلی هست مواردی که گفتم. خواستم بگم کار این تیپی ازش دیدین، روش زوم کنید و دوباره بپرسین!

13. 4 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

فدایی یار (یکشنبه 05 مهر 94), یاس پاییزی (سه شنبه 31 شهریور 94), دختر بیخیال (دوشنبه 06 مهر 94), ستاره زیبا (سه شنبه 31 شهریور 94)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    مقاله ای در مورد سئوالات جلسه خواستگاری و اداره این جلسات ما قبلا در تالار همدردی قرار داده ایم. هم معیارها و سئوالات اساسی تبین شده است و هم تقریبا شکل کلی ارزیابی و نحوه اداره جلسه گفته شده است. به لینک ذیل مراجعه فرمایید:

چه نوع سوالاتی باید در جلسه خواستگاری از یکدیگر بپرسیم؟

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

15. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 31 شهریور 94), فرهنگ 27 (سه شنبه 31 شهریور 94), کلانتر جو (جمعه 11 اسفند 96), یاس پاییزی (سه شنبه 31 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 01 مهر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام یاس پاییزی عزیز

لا به لای کار روی پروژه ام یک سری هم به همدردی میزنم،با امضای یاس پاییزی مواجه شدم و سر از اینجا در آوردم....
    میگم چه کار جالبی کردی تاپیکتو بجای امضات قرار دادیاول فکر کردم یک سایت یا کلیپ آموزشی داری معرفی میکنی در راستای شناخت و خواستگاری!!!بعد دیدم آهان این تاپیک قراره آموزشی بشه

یادمه یک همچین تاپیکی و صبوری عزیز که جاش خیلی هم تو تالار خالیه هم راه انداخته بود دوستان هم اونجا نظراتی گذاشته بودن ، بد نیست اونجا هم یک سری بزنی....

را این مورد ازطرف ما سه جلسه قطعی شده ...
    (سه جلسه کلا برای آشنایی قطعی کردین؟ کم نیست !!!!!!!!!!! من باشم حرف کم میارم ها
    خارج از شوخی ، صحبت یک عمر زندگیه، تایمش و بیشتر بکن ، حداقل سه ماه یا حداکثر شش ماه آشنایی و در نظر بگیر
    )

سوال ها و موارد لازم رو یادداشت کردم برا خودم اما واقعا نمیدونم چطور بپرسم و بیان کنم تا

1- دروغ نشنوم و وعده های الکی (فریب)رو بتونم متوجه بشم...مهمه

اول از همه توکلت بر خدا باشه ، هرچیم بخوای سخت بگیری و همه ی موارد هم بررسی کنی باز هم نمیتونی صددرصد اطمینان داشته باشی ، من که با خودم گفتم تمام تلاشمو میکنم و سعی میکنم ، همه ی موارد و بسنجم دیگه بقیه اش با خداست ، یک بخشی هم توکل میکنم ، انشالله اشتباه انتخاب نکرده باشم!

من هم یکی از خطوط قرمزم همین نشنیدن دروغه، این خطوط قرمز و بطور مستقیم عنوان میکنم، حالا نه همون اول کار ولی گاهی اوقات که خودشون ازم میپرسن که خطوط قرمزم در زندگیم چیست یا گاهی سوالی میپرسند که من مجبور میشوم در راستای اون سوال این خطوط و روشن کنم، بنابراین حداقل تا سومین جلسه طرف مقابل بنده کاملا متوجه میشوند که نشنیدن دروغ یکی از خطوط قرمز برای من در زندگی هست،
    یادمه یکبار یک خواستگاری داشتم ، روی همین مسله دروغ خیلی مانور میدادن، مثلا با انواع مثالها سعی داشتن به من بقبولند که گاهی لازمه یک سری چیزها و اصلا نگند، آخه از نظر من نگفتن یک مسله اون هم زمانی که طرف مقابل بنده بدانند که من روی آن مسله حساس هستم ، دروغ و عدم روراستی محسوب میشه، اما ایشون اصرار داشتن که خیر این مسله گاهی ممکنه لازم بشه و انواع مثالها هم از اطرافیان و دوستان متاهلشون برایم میزدند.
    ولی خود بنده معتقد بودم ، که اگر در زندگی مشترک مسله ای پیش بیاید بعد طرف مقابلم بدانند اگر تمام اون مسله و برای من شرح دهند ممکنه تصمیم من خلاف تصمیم ایشون خواهد باشد ولی اگر بدانند که اگر فقط بخشی از آن مسله و شرح دهند تصمیم بنده موافق با نظر ایشان خواهد بود و دقیقا همان بخشی و شرح دهند که تصمیم بنده با ایشون هم راستا باشد این از نظر من دروغ و فریبکاری محسوب میشه، یعنی طرف مقابل بنده از اعتماد من سواستفاده کردن و این قضیه جز خطوط قرمز من در زندگیست.
    حالا شما میتونی بسته به درجه اهمیت این قضیه برات ، سوالاتی و طرح کنی تا ببینی آیا طرف مقابل شما به دروغ اعتقادی دارند ، آیا تحت هیچ شرایطی دروغ نمیگویند یا مثلا خیر در زندگی بنظرشون اگر صلاح دانستند دروغ خواهند گفت و....

میتونی چندین مثال براشون بزنی و در غالب اون مثالها و از روی پاسخی که به سوالاتتون میدهند متوجه بشید که ایشون تا چه اندازه میتوانند این خطوط قرمز شمارو رعایت نمایند....

مثلا میگم برای اینکه فقط دستت بیاد چطور سوالاتی میتونی بپرسی ، اینطوری بگو: مردی استاد یک دانشگاهی هستند، همسر این آقا روی روابط دانشجویان خانم با همسرشون حساس هستند و معتقدن دانشجویان خانم یکسری حد و مرزهایی و رعایت نمیکنند ، بنابراین از همسرشون خواستن در روابطشون با دانشجویان دختر اون هم با توجه به جوان بودن آقا خیلی رعایت کنند این آقا هم چشم و دل پاکند یعنی خودشون اینطور فکر میکنند ، این آقا هم با خودشون میگند کلاس درسه نمیشه که خشک برگزار بشه گاهی شوخی و بگو بخند لازمه ی درسمون هست اشکال نداره من که به خودم شک که ندارم ، چرا آرامش خانمم و بیهوده برهم بزنم ، حتی در اسلام هم داریم که گاهی بهتره همه چیز و نگیم اگر مطمعنیم که طرف مقابل ممکنه بد یا نادرست برداشت کنه ، پس من به این خانم نمیگویم که با دانشجویان دختر شوخی کمی خنده و.... هم داریم چون ممکنه بد برداشت کنند، حالا نظر شما در مورد این آقا و شیوه کارشون چیست ؟

ببین چطوری پاسخ میدهند ، چه واکنشی دارند ! از آنالیز واکنششون و نوع پاسخی که میدهند میتونی قضاوت کنی که تا چه حدی دروغ براشون مهمه !
    مثلا بنظر خود من یک آقا نه بهتره که آقای داستان و تایید کنند نه رد کنند! باید از من بپرسند شرایط اون خانم در چه حدیه ، آیا اون خانم بدبین و شکاک هستن! این آقا بگو و بخند و شوخی که میگید دارند تا چه حدیه ، با یک خانمه به طور خصوصیست یا خیر سر کلاس درس جریانی پیش اومده همه خندیدن استاد هم لبخندی زدن ! مانند تمام کلاس درس ها که ممکنه اتفاقی بیوفته که باعث خنده کل کلاس بشه ! یا اینکه بپرسند ، ایا آقا سر کلاس تو جمع خانم خاصی و صدا میزنند و فقط با اون مخاطب خاص شوخی میکنند ؟ و بعد ها این شوخی ها ادامه دار میشود؟و..... بهرحال باید یسری سوال از این دست بپرسند بعد نظرشون بگویند.

میتونی از این دست سوالات بچینی تا میزان درجه اهمیتشو بسنجی، مثلا نمیخوای ایشون از همون اول بفهمند که شما چقدر روی دروغ حساسی ، میتونی از این زاویه سوال کنی که ایشون هم متوجه موضع شما نشوند:

ممکنه در زندگیتون شرایطی یا مسله ای پیش بیاد ، شما بدونی اگر تمام مسله و بگی خب همسرتون خلاف نظر شما تصمیم میگیرند ولی اگر یک بخشیشو بگی یک بخشی و نگی ، نظرشون هم راستا نظر شما میشه شما هم همینکارو میکنی ، به صلاحدید خودتم این بوده که صلاح خودت و همسرت در همینه بهتره همسرت همه ی مسله ندونند.

ببین چه نظری میدهند هر نظری دادن بدون همین هم بصورت متقابل برای شما هم همین را اجرا میکنند...
    بعد خودت ببین نظر خودت در مورد این سوال چی بوده، بعد ببین چقدر نظرت هم راستای ایشونه...

با مشخص شدن میزان حساسیت ایشون روی دروغ و فریبکاری میتونی تا حدی بفهمی تا چه حد میتونی به ایشون و قول و قرارهاشون اعتماد کنی !
    فعلا این بخش و جواب دادم، خیلیم طولانی ننویسم ، حوصله جمع سر میره، بقیه اش و باز در بخش های آینده خواهید دید.....خودت یا بازدید کننده های تاپیکت هم حرف های منو میخونید اصلاح کنید تا تاپیکت برای من هم آموزشی باشه
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : چهارشنبه 01 مهر 94 در ساعت 18:18

17. 2 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

فدایی یار (یکشنبه 05 مهر 94), یاس پاییزی (پنجشنبه 02 مهر 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)