به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: بلاتکلیفی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 مهر 93 [ 22:41]
    سطح
    1
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

بلاتکلیفی

سلام بر همه دوستان.من تازه با اینجا آشنا شدم ازتون خواهش میکنم هر کسی تجربه کافی داره بهم کمک کنه تا از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنم.
    من دختری 22 ساله هستم تو دانشگاه با یکی از همکلاسیام خیلی صمیمی شدم به همدیگه وابسته شدیم اون خیلی سعی داره نشون نده که وابسته هست و همیشه میگه از دل برود هر انکه از دیده رود ولی حرفاش با رفتاراش اصلا با هم جور در نمیاد ای کاش اون طور که میگفت همونطور هم رفتار میکرد ولی رفتاراش و توجهش به من در بین همه دخترا جوری هست که بدون اینکه من حرفی بزنم همه دوستام حتی اونایی که تجربه داشتن و ازدواج کردن بهم میگن چیزی بین شما هست ولی واقعا من خودم موندم که این رفتاراش چیو نشون میده.کوچکترین رفتارای من رو زیر نظر داره ادم به شدت مغروری هست ولی وقتی من کوچکترین ناراحتی ازش داشته باشم خییییلی معذرت خواهی میکنه.لباساشو به سلیقه من میپوشه و همیشه میگه هر چی تو بگی!!!بارها سعی کردم ازش دور بشم تا وابستگیم کمتر بشه ولی رفتارا و خوبیهای اون نذاشت و هر چی من بی محلی میکنم اون بیشتر میاد سمتم.یه ساعت دیر جواب اس بدم نگران میشه از من پیش همه تعریف میکنه و همیشه ازم حمایت میکنه.من واقعا نمیتونم تشخیص بدم این عشقه یا دوستیه یا عادت کردن ادم به اطرافیاش؟؟؟کمکم کنید.ممنون

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    باسلام

به همدردی خوش آمدید

اینکه عشق ، یابهدف دوستی، یا ازدواج! درحال حاضر اصلا مهم نیست!

چیزی که مهمه اینه که شما خودتونو درگیر ایشون نکنین، ایشون حالا بهردلیلی نمیخواستن هدفشونو برای شما روشن کنن!
    و شما هم هیچگونه پیش بینی ای نمیتونین بکنین! ما هم اینجا پیش گو نیستیم که بتونیم رفتار ایشون آنالیز کنیم و دقیقا بگیم ایشون به چی فکر میکنن و هدفشون چیه! هیچکس غیر از خودشون نمیدونن هدفشون چیه!

حتی اگه آنالیز گر های خوبی هم میبودیم ، این چند جمله که هیچی ، اگه سیگنال مغزیشون (eeg)هم می آوردین باز هم نمیشد هیچ تشخیص دقیقی داد!

پس خودتون و الکی درگیر این مسایل نکنین، هروقت ازتون خواستگاری رسمی کردن ، اونوقت بهشون فکر کنین، در حال حاضر هیچ گونه وابستگی نسبت بهشون پیدا نکنین و اصلا هم سعی نکنین متوجه هدفشون بشین.

اگه هم فکر میکنین با رفتار هاشون شما رو به خودشون وابسته میکنن، سعی کنین ازشون دور بشین ، تا جای ممکن تا جایی که ضروریتی نداره، از حرف زدن با ایشون دوری کنین.یا در مکان هایی قرار نگیرین ، که میدونین ایشون هم حضور دارن!
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 24 مهر 93 در ساعت 18:16

3. 5 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

capitan (پنجشنبه 24 مهر 93), P O U R I A (جمعه 25 مهر 93), SpecialBoy (جمعه 25 مهر 93), رزا (پنجشنبه 24 مهر 93), سولماز22 (پنجشنبه 24 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 مهر 93 [ 22:41]
    سطح
    1
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 40
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    با تشکر.ولی شما از دید منطقی به این موضوع نگاه کردین اگه فقط این بود که مشکلم سه سال طول نمی کشید چون خودم به خاطر همین ابهامات و عدم توانایی تشخیص هدف ایشون و ارامش خودم میخوام دور باشم ازش ولی اون نمیذاره.و اینکه ما ها انسان هستیم و خواسته یا نا خواسته احساس داریم و خیلی چیزها رو نمیتونیم نادیده بگیریم اگه اینطور بود که این همه تاپیک و بیان مشکلات توسط جوون ها اینجا گذاشته نمیشد...
    شاید یک درصد واقعا احساس داشته باشه و به خاطر نداشتن شرایط ازدواج نتونه بگه.ترس از بیان کردن هدفش و اینکه من به خاطر شرایطش نه بگم.این میتونه باشه ایا؟؟

- - - Updated - - -

یکی از دوستام میگفت شماها با هم رودرواسی دارین اونممث تو این سوالا تو ذهنش هست و باهاش کلنجار میره چون این رفتاراش یه دوستیه ساده نیست.و چون تودوستش داری باید همه خواستگاراتو به خاطر تقدس دوست داشتنت رد کنی تو این یکسال اخری که با هم هستین.وباید به دوست داشتنت پایبند باشی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

خودم هم میدونم که هیچ کسی نمیتونه ذهن کسی رو بخونه و برای این هم اینجا نیومدم عزیزم!!!!!
    از مشاورین میخوام که این تناقض ها و رفتارا و دوگانگی ها رو برام تحلیل کنن

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    91
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,584

حالت من
    Khoshhal
    Array
    بله میدونم انسان هستیم، و میتونم احساس شما رو درک کنم!

اما تنها راه منطقی همینه! که سعی نکنین هدف ایشونو تا زمانی که خودشون نخواستن متوجه بشین!

اینطور کمتر بخودتون روحتون و جسمتون آسیب میزنین!

شاید یک درصد واقعا احساس داشته باشه و به خاطر نداشتن شرایط ازدواج نتونه بگه.ترس از بیان کردن هدفش و اینکه من به خاطر شرایطش نه بگم.این میتونه باشه ایا؟؟

اصلا بگین 100 درصد !
    شما چکار میتونین انجام بدین؟
    ایشون یک انسان بالغ هستن، خودشون تشخیص میدن کی و چطور منظور از هدفشون و بیان کنن!

همه هم میدونن که اگه واقعا قصد ازدواج وجود داشته باشه، تنها راه خواستگاری کردنه! خب وقتی ایشون این عمل و انجام نمیدن، یا هدف چیز دیگریست! یا اینکه فکر میکنن فعلا زمان مناسب آن نرسیده ، حالا این بخاطر نداشتن شرایط یا هر چیز دیگرای میتونه باشه!

اما شما که نمیتونین برین ازشون خواستگاری کنین! یا اینکه برین جلو و ازشون بپرسین هدفتون چیه؟
    خب اگه میخواستن که بدون پرسش شما میگفتن، اگه نمیگن حتما دلیلی برای خودشون دارن!

بهتره سعی کنین هرچند سخت اما احساستونو درگیر نکنین!
    شما گفتین باهاشون صمیمی شدین، آیا شما دونفر غیر از همکلاسی در کار یا پروژه دانشجویی همکار هستین؟

یعنی ارتباط شما با ایشون ضروریتی دارد؟

اگه ارتباط داشتن شما با ایشون حال به شکل صحبت حضوری یا پیامک و تلفنی یا بصورت چت گونه ، ضروریتی ندارد، بهتر است خودتون باهاشون سر سنگین برخورد کنین!

ما در مقوله ازدواج معیارهایی خیلی بیشتر از احساس و دوست داشتن ، داریم! پس اصلا سعی نکنین ، احساساتی برخورد کنین!

ما قصدا و عمدا چنین روابط عاشقانه ای را تخریب میکنیم!!!

دلایل عینی برای منع رابطه های دوستی دختر و پسر
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 24 مهر 93 در ساعت 18:40

6. 4 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

capitan (پنجشنبه 24 مهر 93), SpecialBoy (جمعه 25 مهر 93), رزا (پنجشنبه 24 مهر 93), سولماز22 (پنجشنبه 24 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام

ایشون اگر همکلاسی شما باشند باید تقریبا همسن و سال خودتون باشن..فکر میکنید اگر قصد ازدواج هم داشته باشن شرایط تشکیل خانواده رو داشته باشن؟

همه چیز که فقط عشق و علاقه نیست به فرض هم که این آقا اومد و از شما خاستگاری کرد شما باید تمام جوانب رو ارزیابی کنید...
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

8. 4 کاربر از پست مفید رزا تشکرکرده اند .

mohammad6599 (جمعه 25 مهر 93), SpecialBoy (جمعه 25 مهر 93), دختر بیخیال (پنجشنبه 24 مهر 93), سولماز22 (پنجشنبه 24 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

10. 2 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 26 مهر 93), مسافر زمان (جمعه 25 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    91
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,584

حالت من
    Khoshhal
    Array
    یکی از دوستام میگفت شماها با هم رودرواسی دارین اونممث تو این سوالا تو ذهنش هست و باهاش کلنجار میره چون این رفتاراش یه دوستیه ساده نیست.و چون تودوستش داری باید همه خواستگاراتو به خاطر تقدس دوست داشتنت رد کنی تو این یکسال اخری که با هم هستین.وباید به دوست داشتنت پایبند باشی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آخه این چه حرفیه دختر خوب؟

خودت از نظر منطقی فکر میکنی این حرف درسته؟

یعنی چون ایشون شما رو دوست دارن، تازه دوستتون هم ذکر کردن "سال آخری"که باهاشون هستین، فقط به خاطر این آخرین لحظات باید شما خواستگارانتونو رد کنین؟؟؟ (اونم تازه مطمعن نیستین که دوستتون دارن، یا دوست داشتنشون از چه نوعیست!)

ببین دختر خوب ، تو تالار پر از اینجور داستان هاست؛ تازه ما فرض رو بر این گذاشتیم که این آقا قصد ازدواج داشته باشن ، و این فقط صرفا یک فرضیه است!که ممکنه درست باشه ممکنه اشتباه!

ولی حتی اونایی که آقای داستان که شرایط ازدواج هم نداشته ، ازشون خواستگاری کردن، دختر خانوم و درگیر احساسات کردن، بقول شما خب دختر خانوم هم ربات که نیست ، یک انسان است،اونم از قشر احساساتیش، احساساتی شده، و با ابراز علاقه این آقا غرق رویا شده!
    درنهایت آقا پسر حالا که شرایط ازدواج و پیدا کرده، تازه رفته با خانواده اش درمیون گذاشته، متوجه شده مثلا خانواده مخالفه!

یا اینکه اصلا شرایط ازدواج و حالا حالا ها نتونسته پیدا کنه، دختر خانوم چندین سال باید منتظر باشه و خواستگاران خوبی دارن، که خانواده دختر خانوم راغب هستن دخترشون جواب منطقی به خواستگارانشون بدن!اما دختر خانوم مجبوره ردشون کنه! اونم تازه معلوم نیست که خواستگاری رسمی از طریق این آقا انجام میشه درنهایت یا خیر!

این وسط هم دختر خانوم هم آقا پسر هردو ضرر میبینن، تو اون دو تاپیکی که بهتون معرفی کردم، از این قبیل داستان ها زیاد نوشته! همشون هم واقعیه! چشماتو باز کنی دورو اطرافت هم زیاد میبینی!

ازدواج به یک دوستت دارم ساده نیست! خیلی پارامتر ها و معیارهای مهمتر از این حرفا هست که باید بهش توجه کرد!

خصوصا در ایران که رضایت دو خانواده یکی از شرط های بزرگ موفقیت یک ازدوج خوبه! پس حواست و خیلی خوب جمع کن، و در دام این قبیل احساسات اصلا نیوفت!چون آخر و عاقبت نداره، این راهی که شما میخوای بری و خیلیا رفتن! بهتره از اون خیلیا بپرسی و از تجربه اشون درس بگیری!نه اینکه بخوای خودت تجربه کنی!

اگه در مقوله انتخاب احساساتی بشی ، درست نمیتونی انتخاب کنی، و مطمعن باش خیلی از پارامترهای مهم و نادید میگیری، پارامترهایی که تا آخر عمرت نمیتونن نادیده گرفته بشن و یروزی تو زندگیت خودشونو نشون میدن!

تا زمانی که یک آقا پسر رسما، و با خانواده از خانوادتون شمارو خواستگاری نکردن، اون رابطه و احساسات و جدی نگیر!
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 24 مهر 93 در ساعت 23:38

12. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

رزا (جمعه 25 مهر 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 214
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,467

تشکرشده 2,190 در 377 پست

Array
    با سلام،
    به تالار همدردی خوش آمدید.

عنوان تاپیکتان مبهم هست و طبق قوانین، تاپیکتان موقتا بسته می‌شود. لطفا عنوانی گویای مشکلتان انتخاب کرده و از طریق "گزارش پست خلاف"، عنوان جدید را بفرستید.

پس از تغییر عنوان، تاپیکتان مجددا باز خواهد شد.

14. 2 کاربر از پست مفید مسافر زمان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 26 مهر 93), رزا (جمعه 25 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)