به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آبان 92 [ 10:16]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

میخواهم با یک بیوه ازدواج کنم - مشور بدید!

سلام خسته نباشید

چند ماه پیش پیش یک شخص مطمئن مراجعه کردم گفتم به من یه نفر معرفی کنید که با اون ازدواج موقت کنم و مشکلم حل بشه؛ گفت قبلا چنین اشخاصی مراجعه کرده بودند ولی بهشون معرفی نکردم، ولی چون تو آدم خوبی هستی و .... بهت معرفی میکنم، و گفت کسی هم که بهت معرفی میکنم قبلا خودم باهاش چند مرتبه ازدواج موقت کرده بودم.

این زن بیوه هست، شوهر خدا بیامرزش تومور مغزی داشته و این زن خبر داشته ولی بازم باهاش زندگی کرده، این شوهرش کور شده ولی بازم روابطش تغییر نکرده و باهاش زندگی کرده و بالاخره بعد از 3 ماه شوهرش فوت میکنه و الان بیوه هست.

حال خصوصیاتش:

- با علم (در یکی از مدارس دخترانه هم درس میده)
    - با تقوا ( محجبه، خوش اخلاق، پایند به احکام و حلال و حرام، با وفا و ... و اینم که با اون مرد صیغه کرده از روشنفکری، تقوا و علمشه که به حرام نزدیک نشده و از راه شرعی وارد شده من تحسین هم میکنم)
    - زیباست
    - سنش 22 الی 24 ساله هست
    - خانواده خیلی پولدار، مومن و روشنفکر داره

خصوصیات من:
    - سال آخر مدرسه هستم
    - در آینده بعد مدرسه تصمیم دارم حوزه بخونم
    18 ساله هستم
    -مذهبی هستم
    -دوست دارم زن مذهبی داشته باشم که هم کفو من باشه طرز فکرش و ... همه چیزش تا زندگی خوبی -داشته باشیم
    -تا حالا هیچگونه ازدواجی نداشتم
    وضع مالیم خوب نیست (البته مالی من ولی پدرم دکتر هست وضع خانواده ما از 100 باید بهش 60-70 بدیم)

اگه من با اون ازدواج کنم این خوبی ها رو داره که

- چنین دختر با تقوا، با سواد، روشنفکر و مذهبی در این جامعه کم پیدا میشه
    - خانوادش چون مذهبی هستن میتونم به راحتی ازدواج آسان و ساده مطابق با احکام شرعی بکنم که مورد پسند خدا باشه و دل امام زمان عج نشکنه بدون هرگونه حرام
    - چون پولدار هستن از طرف خانواده زن شاید حمایت بشم
    - برادرهای این خانم تجارت میکنن اگه خواسته باشم میتونم در کنار حوزه تجارت هم کنم (تصمیم ندارم تصمیمم حوزه هست .... یه زمانی ....)
    - چون این خانم بیوه هست، از شوهر قبلیش لوازم خونه و خونه و ... داره که مشکلات من رفع میشه در واقع من با ازدواج با این خانم داماد نمیشم عروس میشم

این که باکره نیست و قبلا صیغه کرده من اصلا بهش بد نگاه نمیکنم این که بیوه هست خوب اجل شوهر قبلیش رسیده مرده تقصیر خانم چیه؟ این هم که صیغه کرده خوب کاری کرده که از حرام فرار کرده و از راه شرعی نیازش رو برطرف کرده

اصلا هدف اصلی ازدواجم اینه که به کمالات و مقامات معنوی دست پیدا کنم و نیازاتم برطرف بشه که این زن، با این خصوصیات میتونه منو در راه خدا کمک کنه و نیازاتم رو برطرف کنه

دوستام میگن که این خصوصیات رو دختر باکره هم داره چرا با دختر باکره ازدواج نمیکنی؟ من میگم اولا این چنین کسی رو به ندرت میشه پیدا کرد که از لحاظ تقوا و علم سطح بالایی باشه بعدش هم چون باکره هست دردسرش بیشتره در ثانی من دوست دارم به مردم حال بدم و از خودم مایه بزارم.

یه نکته مهم

من تا حالا نه این خانم رو دیدم نه یک کلمه حرف زدم ولی از اون شخصی که باهاش صیغه داشته و قراره که به من معرفی کنه شنیدم، اون شخص خیلی خیلی با اعتماد هست و من این اطلاعاتی رو که داده 98% مطمئن هستم ولی بخاطری که مسئله ازدواج شوخی نیست میخوام به عین الیقین ببینم و مدت 3 ماه با این زن صیغه کنم وقتی که کامل مطمئن شدم ازدواج دائم کنم.

البته در مورد خانواده خودمون هم بگم که

- مذهبی هستن ولی مذهبی واقعی نه!
    - از من یه برادر بزرگتر هست (من به این رسم ها حالیم نیست که اول برادر بزرگتر ازدواج کنه بعد کوچکتر)
    - مادرم تصمیم داره خودش واسه من زن پیدا کنه مادرم هم معیارهای ازدواج اینه که زیبا باشه، خانواده خوب و هم کفو با خانواده ما باشه با سواد هم باشه همین! ولی من معیارهای دیگه ای دارم

الان نظر کارشناسان محترم و شما خواننده عزیز در مورد ازدواج من (با خصوصیاتی که گفتم) با این زن بیوه (که خصوصیاتش ذکر شد) چیه؟

لطفا از همه لحاظ شرعی، عرفی، اجتماعی، اخلافی و ... بگید.
    باتشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 آذر 97 [ 10:47]
    سطح
    44
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 174
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    سلام دوست عزیز، به نظر من به هبچ وجه، دقت کنید، به هیچ وجه این کارو نکنید! حتی نبینیدش و اینکه میگید سه ماه صیغه این وابستگی عاطفی ایجاد میکنه و بعدا حتی اگر هم به هم نخورید بازم شما راه خودتو میری. درضمن سنتون خیلی کم هست درواقع در این سن آدم یه معیارهایی برای ازدواج داره که بعد از 5 - 6 سال کلا معیارهاش کن فیکون میشه. اون موقع هست که دیگه پشیمانی سودی نداره. یه چیز دیگه: طبیعت مرد اینه که دوست داره زنش تابعش باشه یعنی دوست نداره از زنش دستور بشنوه دقت کنید از نظر روانشناسی این طبیعی هست و کاریشم نمیشه کرد. درصورتیکه با این شرایط که گفتید این خانوم چون از شما 5-6 سالی بزرگتره و درضمن یه بار هم تجربه ازدواج داشته مطمئن باشید حتی اگه خودشم نخواد همیشه به شما به چشم یک بچه نگاه میکنه نه یک همسر. اینو دیدم که میگم، مرتب تو کاراتون دخالت میکنه چون فک میکنه از شما بیشتر می فهمه و خلاصه زندگی براتون جهنم میشه. شاید اینایی که میگم فعلا هیچ کدومش نباشه اما مطمئن باشید دیر یا زود خودشونو نشون میدن این مشکلات. شما هنوز زمان زیادی برای ازدواج دارید چرا میخواید خرابش کنید! برادرانه میگم ازتون خواهش میکنم قبل از اینکه ببینیدش و فکرتون مشغول شه یا حتی وابستگی ایجاد شه کلا قیدشو بزنید. من این ازدواج رو 85 درصد مشکل دار می دونم.

3. 3 کاربر از پست مفید Bluesoft20 تشکرکرده اند .

ehsan_hamdardi (شنبه 13 مهر 92), hamtta (چهارشنبه 10 مهر 92), paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 شهریور 93 [ 09:43]
    سطح
    12
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 59 در 21 پست

Array
    بابا تو حالت خيلي خرابه
    مرد حسابي به فكر ايندت باش تو طرف رو نديدي فقط چون خونه واسباب باباش و داداشهاش پولدارن ميخواي با اون ازدواج كني
    تابلو كردي كه بگو چون خانوادش پولدارن ميخوام با اون ازدواج كنم تمام
    تو هنوز 18سالته ولي مغزت...

5. 3 کاربر از پست مفید matin95 تشکرکرده اند .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92), tamanaye man (جمعه 12 مهر 92), unknown girl (چهارشنبه 10 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 09:53]
    سطح
    25
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 353 در 123 پست

Array
    واقعا تاسف بر انگیزه پسر خوب برادر گرامی تو هنوز سنت کمه این کارا چیه!!!! عجب زمونه بدی شده ولی تو الان باید فکر و ذکرت درست باشه نه چیزای دیگه. واسه این خانمم چی بگم آخه پاکی به این نیست با مردا صیغه کنی یا ازدواج موقت.... این جور خانمها هستند که زندگی افراد متاهل رو خراب می کنند اگر خیلی باتقوان با یکی ازدواج کنند نه اینکه با این و اون صیغه کنند.

7. 2 کاربر از پست مفید deniz90 تشکرکرده اند .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92), unknown girl (چهارشنبه 10 مهر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 آبان 97 [ 22:02]
    سطح
    48
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 315 در 142 پست

Array
    بچه بدبختو کشتید :))

9. 2 کاربر از پست مفید Elena1994 تشکرکرده اند .

مهرااد (چهارشنبه 10 مهر 92), حسين40 (چهارشنبه 10 مهر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آذر 96 [ 13:21]
    سطح
    48
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 54
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    108

تشکرشده 352 در 163 پست

Array
    [سلام يوزر 12

بايد بگم عجله اي براي ازدواج نكنيد تا سربازيتون تمام بشه
    ولي ساير شرايط با توجه به در نظر گرفتن تذكر دوستان اگر مشكلي نميبينيد اتفاقاً بد نيست باهاش صيغه كنيد و پس از شناخت هم ازدواج كنيد . بحث باكره بودن واقعاً مسخره ترين خصوصياتي است كه متاسفانه همه مون اعتقاد عادتي داريم هيچ حسني نيست . ولي چون در فرهنگ و شرايط اجتماعي ما اين اتفاق با اختيار و آزادي و منطقي نمي افتد به ديد بد نگاه ميشود باكره بودن تا سن 17 --يا 18 لازمه بعدش مشكل هست تا حسن ؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    من زنی میخوام که 1 با تقوا باشه 2 با سواد باشه

در تقوا و سواد همه چیز نهفته هست ( اخلاق خوش، رعایت حقوق شوهر، عدم فضولی و تجسس و کارهای حرام و .... )

من میخوام زنی داشته باشم با اون به خدا بیشتر نزدیک بشم، کمک کننده من باشه در معنویات و طی کمالات...
    پول و برادرهاش برام مهم نیستند فقط ذکر کردم گفته باشم.

دیدگاه من به ازدواج کلا معنوی هست، مادی همین بسه که زیبا و پولدار باشه :)

12. کاربر روبرو از پست مفید user12 تشکرکرده است .

deljoo_deltang (چهارشنبه 10 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 18:10]
    سطح
    16
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    216

تشکرشده 138 در 59 پست

Array
    دید مادی که زیبا و پولداری هست دیگه اتفاقا شما در دید مادی تمام و کمال هستید. چون دیگه از لحاظ غیر معنوی مثال دیگه ای نیست. من کلا دیدگاهتون رو نمی فهمم ولی یه جای این پست شما بدجور منو به فکر فرو برد. اینکه اون اقایی که به شما این خانم رو معرفی کرده خودش چند بار اون خانم را صیغه کرده؟!!!! خدا وکیلی شما نه تنها دیدگاهت معنوی نیست بلکه تنها به جنبه جنسی فضیه فکر می کنی پسر خوب اینکارو چرا می خوای با خودت بکنی... خانمی همسرش فوت کرده باشه اما اینکه چند بار ازدواج موقت کرده واقعا برای من نامفهومه. واقعا چه فرقی هست بین این خانم و خانم های دیگه ای که بدون خواندن چهارتا کلمه تن به انواع و اقسام کارها می دهند؟ شما فکر می کنی همین که یکی یه صیغه بخونه یعنی ازدواج؟؟ ازدواج یعنی دو طرف همه جوره به هم عشق بورزند و تو غم و شادی هم باشند. خیلی ها قبل ازدواج با خواستگارشون یک مدت صیغه می کنند و بعد ازدواج می کنند یا نهایتا جدا می شن اما از نظر من کار این خانم هیچ فرقی با اون مدل زن ها نداره. ایشون کلای شرعی سر خودش می ذاره . شمام جای برادر کوچکتر من هستی خواهرانه بهت می گم به درس و مشقت و ایندت فکر کن

- - - Updated - - -

به هر حال اگر تصمیمت بر این شد که ازدواج کنی حتما این خانم ازمایش انواع بیماری های مقاربتی رو بدن... معلوم نیست ایشون چند بار صیغه بودند و ایا الوده به بیماری هستند یا نه. یه عمر خودتو بدبخت نکن
    ویرایش توسط unknown girl : چهارشنبه 10 مهر 92 در ساعت 18:21

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت نمایش پست ها
    ( 12/2/1386)

ازدواج با زن مطلقه ، بیوه

دوست عزیز؛ روی چند نکته اساسی که به آن اشاره می کنم ، خیلی تعمق کن:
    یکم: شما با هر فردی که ازدواج کنید ( مجرد ، بیوه ، مطلقه ) می بایست ، ابتدا او را از نظر معیارهای ازدواج و تناسبی که با شما دارند بررسی کنید.

دوم:
    در مورد ازدواج با فرد مطلقه یا بیوه اضافه بر بند یکم باید به این نکته مهم توجه فرمائید، که در دیدگاه شما ، و خانواده اتان آیا فرد بیوه یا مطلقه امتیازی نسبت به فرد مجرد کمتر دارد. اگر چنین دیدی دارید، ممکن است سایه آن بر زندگی شما سنگینی کند، و این باعث شود که به اشتباه تصور کنید به او ترحم کرده اید، و اشتباه تر از آن ، اینکه تصور کنید او باید قدردان این ایثار و فداکاری شما باشد.
    شما باید بدانید که وقتی چنین ازدواجی می کنید، یعنی اینکه او را مانند فردی مجرد در نظر گرفته اید و برای خود امتیاز بالاتری متصور نیستید، لذا بعدا نمی توانید بابت این ازدواج از او توقع قدرشناسی داشته باشید.

سوم:
    مسئله دیگر اینکه آیا شما قبلا ازدواج کرده اید یا نه هم مهم است. چون در صورتی که وی سن کمتری از شما داشته باشد و شما هم طلاق گرفته یا ...، بیشتر احساس هم طراز بودن خواهید کرد.

چهارم:
    باید بدانید که با چه بخشی از وجودتان تصمیم می گیرید، احساس ، افکار یا هر دو.
    اگر اوج احساسی و دلسوزی شما منجر شود که به مسئله ازدواج فقط از یک جنبه بنگرید، بعدا با فروکش کردن احساس و با فکر به بعضی مشکلات و مقایسه ها، ممکن است ، دستاویز و بهانه ای برای پایمال کردن احساسات ایشان پیدا کنید.

پنجم:
    وجود فرزندان این شخص هم، به صبر و تحمل مضاعفی نیاز دارد. اگر هدف زندگی شما رفاه و لذت و زندگی مانند دیگران نباشد، و اهداف رشدی و کمال شما را بر انگیزاند و فردی متمایز از خانواده و جامعه باشید ، یعنی اینکه همنوا نباشید ( فردی نباشید که بخواهد مانند جماعت رفتار کند و از این بابت هم احساس ضعف و سرافکندی ندارید)، در این صورت می توانید با فرزندان ایشون هم کنار بیایید.
    ( البته سن ایشان و سن فرزندان هم پارامتر مهمی است)

ششم:
    اگر مسئله عشقی در میان است ، بدون اینکه بخواهم توضیحاتی بدهم به عشقی اشاره می کنم که توضیح آن را در پاسخ سایر مراجعان و همچنین در بخش مشاوره ازدواج به تفصیل داده ام.( منظورم عشقی با چشمان باز و با دید منطقی و همه جانبه نیست)

هفتم:
    به هر حال به خاطر اهمیت خاص انتخاب شما، و بسیار از جنبه های ناپیدای آن بهتر است با دید باز تصمیم گیری کنید، لذا توصیه
    می کنم که حتما به یک مشاور خانواده مراجعه نمائید و جزئیات مسائل خود را جهت تصمیم گیری با او در میان بگذارید.

این لینک از فرشته مهربان(کلیک کنید) رو هم بخونید ، روی تک تک پست های آن فکر کنید ، حداقل دو روز زمان بدهید ، تا این مطالب خوانده شده را برای خود تحلیل کنید ، سپس اقدام به زدن پست کنید

15. 5 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

del (شنبه 13 مهر 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 10 مهر 92), mohammad6599 (پنجشنبه 11 مهر 92), sci (پنجشنبه 11 مهر 92), میشل (پنجشنبه 18 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    واقعا چه فرقی هست بین این خانم و خانم های دیگه ای که بدون خواندن چهارتا کلمه تن به انواع و اقسام کارها می دهند؟
    خانم شما از لحاظ اعتقادی مشکل دارید؛ واقعا برای شما متأسفم.
    من درباره ازدواج موقت خیلی تحقیقات کردم از هم لحاظ عقلی، هم از کتب مذهب حقه شیعه و هم مذهب سنی
    صیغه رو کاملا عقل قبول داره و در اسلام وارد شده.

چطوره که با گفتن 4 تا کلمه عربی پدر شما به مادر شما برای دائم محرم شدند و شما تولد شدید، ولی همین 4 تا کلمه عربی نمیتونه برای مدت موقت آدم رو محرم کنه؟ بدون شک که میتونه!
    این 4 تا کلمه شاید اندک به نظر بیاد و ساده باشه ولی حقیقتش اینه که شما نمیدونید، دارو کوچیکه ولی تاثیر زیادی میزاره
    مگه نمیدونید وقتی زن و مرد با هم ازدواج میکنند، بینشان محبت ایجاد میشه؟

فرق این خانم با سایر خانم هایی که صیغه نمیکنن و رابطه دارند اینه که:
    اونا تقوا و ایمان ندارن و برخلاف دساتیر الهی کار میکنن، با انجام حرام مخالفت با خدا میکنن، دل امام زمان عج رو به درد میارن و هیچ ارزشی ندارند! ولی این خانم کارش درسته! برای رفع نیازات جنسی به حرام رو نمیاره چرا که در اسلام براش راه حل وجود دارد و بخاطر ایمان و تقوایی که داره از راه شرعی وارد میشه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)