به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

به خدا اعتماد کنیم

آتشی نمى سوزاند "ابراهیم" را
    و دریایى غرق نمی کند "موسى" را

کودکی، مادرش او را به دست موجهاى "نیل" می سپارد
    تا برسد به خانه ی فرعونِ تشنه به خونَش

دیگری را برادرانش به چاه مى اندازند
    سر از خانه ی عزیز مصر درمی آورد
    مکر زلیخا زندانیش می کند
    اما عاقبت بر تخت ملک می نشیند

از این "قِصَص" قرآنى بیاموزیم که

که اگر همه ی عالم قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند
    و خدا نخواهد نمی توانند
    او که یگانه تکیه گاه من و توست !

پس
    به "تدبیرش" اعتماد کن
    به "حکمتش" دل بسپار
    به او "توکل" کن
    و به سمت او "قدمی بردار"
    تا ده قدم آمدنش به سوى خود را به تماشا بنشینی ...

2. 19 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), baby (دوشنبه 25 دی 91), roze sepid (چهارشنبه 05 تیر 92), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 20 مرداد 93), آرام دل (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 15:21]
    سطح
    10
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    126

تشکرشده 137 در 48 پست

Array

RE: به خدا اعتماد کنیم

ممنون اقای بیبی
    خیلی زیبا بود و از همه مهمتر اینکه ای کاش به خدا همگی اعتماد کنیم...
    ارامش گرفتم ممنون .

4. 4 کاربر از پست مفید m.milad تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), roze sepid (چهارشنبه 05 تیر 92), آرام دل (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 تیر 92 [ 23:22]
    سطح
    12
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 181 در 64 پست

Array

وااااقعا عالی بود کاملا موافقم...این وسط باید فقط بگیم خدایا هر چی خودت صلاح میدونی همونو انجام بده باید یادمون نره که تو ذات خدا بدی وجود نداره همش خیره

6. 3 کاربر از پست مفید sahars تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), roze sepid (چهارشنبه 05 تیر 92), آرام دل (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array

هر بنده‏اى كه به آنچه خداى عز و جل دوست دارد، روى آورد، خدا به آنچه او دوست دارد روى آورد، و هر كه در پناه خدا رود، خدایش پناه دهد. و كسى كه خدا به او رو آورده و او را پناه داده است، باک ندارد، و اگر آسمان بر زمین افتد یا بلائى بر اهل زمین نازل شود و همه را فراگیرد، او بسبب تقوایش در زمره حزب خداست .

به خدا اعتماد کنيم؛

روزي كه فهم انسان باز شود، خواهد ديد كه ابتلائات و گرفتاري هايي كه خدا براي او پيش آورده است، چه خيرهايي براي او داشته و خداوند از رهگذر آنها، محبتي به او كرده كه در خوشي ها و نعمت ها چنان محبتي به او نكرده است. به همين خاطر است كه وقتي خدا پرده را بر مي دارد، انسان غصه مي خورد كه..

...

جواني كه از كودكي پدرش را بسيار اذيت كرده بود، بعد از اينكه بزرگ شد و ازدواج كرد، به ياد اذيت هايي كه در حق پدر كرده بود و خوبي هايي كه پدر به او كرده بود، افتاد. نزد پدر رفت و به او گفت: من شما را خيلي اذيت كرده ام و شما محبت هاي زيادي در حق من كرده ايد؛ مرا حلال كنيد. پدر هم به او گفت: حلالت كردم.

مدتي بعد جوان به ياد سيلي اي افتاد كه روزي پدرش به او زده بود و او به خاطر كودكي از پدر رنجيده خاطر شده و كينه او را به دل گرفته بود، اما امروز مي فهميد كه آن سيلي او را از چه انحراف و خطر بزرگي حفظ كرد، لذا نزد پدر رفت و به او گفت: پدر جان، همه خوبي هايي كه تا به حال به من كرده اي يك طرف و آن سيلي كه آن روز به من زدي يك طرف. امروز مي فهمم كه آن سيلي از همه محبت هاي ديگري كه به من كرده اي بالاتر است و به خاطر آن از شما سپاسگزارم.

روزي كه فهم انسان باز شود، خواهد ديد كه ابتلائات و گرفتاري هايي كه خدا براي او پيش آورده است، چه خيرهايي براي او داشته و خداوند از رهگذر آنها، محبتي به او كرده كه در خوشي ها و نعمت ها چنان محبتي به او نكرده است. به همين خاطر است كه وقتي خدا پرده را بر مي دارد، انسان غصه مي خورد كه چرا به خاطر ابتلائات و محروميت هاي دنيا غصه خورده است و آن روز بيش از آنچه براي نعمت ها و گشايش ها شاكر است، به خاطر محروميت ها و ابتلائات شاكر خواهد بود.

اين است كه خداوند فرموده است: «ل كيلا تأسوا علي ما فاتكم و لا تفرحوا ب ما اتاكم» تا بر آنچه از دست تان مي رود، اندوهگين و متأسف نشويد و به خاطر آنچه به دست تان مي آيد، فرحناك نگرديد. پس يقيناً خداست كه همه چيز را از ما مي گيرد يا به ما مي دهد و خداوند خيرخواه و عالم به مصالح بندگان خود مي باشد، پس وقتي چيزي از دست مان مي رود، مصلحت ما در نداشتن آن است و وقتي به دست مان مي رسد، خير ما در داشتن آن است. اگر اين يقين نبود، العياذ بالله اين حرف زور بود. كليه نا همواري هايي كه بر انسان تحميل مي شود، در حقيقت نعمت است.

امام حسن عسكري(ع) مي فرمايند: هيچ بلايي نيست، مگر اينكه نعمتي دارد كه محيط بر آن بلاست.
    همان وقتي كه مغموم شده ايد و زانوي غم در بغل گرفته ايد و خود را از همه محروم تر مي بينيد، لطف حق بالاي سرشماست و فرج نزديك است؛ «اِن مَعَ العُسرِ يُسراً» همانا با سختي راحتي است.

ابتلا و امتحان، فضل ثانوي خداوند است كه انسان را متوجه ضعف هاي خود مي سازد و امكان مي دهد در مسير رفع آنها گام بردارد. احساس خسارت و شكست در امتحان الهي موجب مي شود انسان گام هاي بلندتري در اين مسير بردارد.

برگرفته از كتاب مصباح الهدي
    به نقل از حاج محمد اسماعيل دولابي

8. 7 کاربر از پست مفید roseflower تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), baby (شنبه 22 تیر 92), roseflower (سه شنبه 26 دی 91), roze sepid (چهارشنبه 05 تیر 92)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array
    مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً * وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ... (طلاق/2و3)

هر کس تقواى الهى پيشه كند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏ كند و او را از جايى كه گمان ندارد روزى مى ‏دهد و كسى كه بر خدا توكل كند، خدا برايش كافى است

چرا اینقدر عجولیم ، یکی دو سال خواسته ای از خدا داریم و دعا می کنیم ، اگر آنطوری که میل ما بود انجام نشد ، شروع می کنیم به انگ زدن ، اونهم به خداوند که "فعال ما یشاء" است ، "وهو علی کل شیء قدیر" است و... میگیم خدا حرف ما رو نشنید ، خدا دعامون رو اجابت نکرد ، اصلا اینا حرفه که بریم در خونه خدا !!
    خودمون اگه برا خودمون کاری نکنیم از هیچکس کاری ساخته نیست ، البته هیچکس شامل خدا هم میشه !!!!

بیائیم به خدا اعتماد کنیم ، حداقل به اندازه اعتمادی که به قول بابامون داریم !!

«خدا گوید:تو ای زیباتر از خورشید زیبایم،
    تو ای والاترین مهمان دنیایم،
    بدان آغوش من باز است،
    شروع کن، یک قدم با تو،
    تمام گامهای مانده اش با من…»

10. 7 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), del (سه شنبه 29 مهر 93), hadieh (شنبه 22 تیر 92), saram (سه شنبه 29 مهر 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 20 مرداد 93), ویدا@ (شنبه 22 تیر 92), آرام دل (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array
    بیائیم به خدا اعتماد کنیم ، حداقل به اندازه اعتمادی که به قول بابامون داریم !!
    من که به قولای بابای یه اپسیلونم اعتماد ندارم.بیاییم به خدا فارغ از ادما نگاه کنیم.به اینکه ادمای برای خلف وعدشون هر دلیلی میتونن داشته باشن اما خدا جز خیر ادما نمیخواد.
    بیایید بغیر از اینکه اعتماد میکنیم چشمامونو باز کنیم،شاید چیزی که ازش میخواییم رو بهمون داده،بهترشم داده ولی مغز نخودی ما زوم کرده رو فقط همونی که میخواسته و چیزای دیگه رو نمیبینه.

بیاییم یه نگاه به خودمون بکنیم که چه حقی رو ناحق کردیم،چه مالی رو خوردیم،به کی ظلم کردیم،چیکار کردیم که نتیجشو میبینیم....

12. 6 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), del (سه شنبه 29 مهر 93), taraneh89 (شنبه 22 تیر 92), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 20 مرداد 93), رزا (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array
    این هم یه نمونه عینی ، واقعی و عالی از اعتماد به خدا

"
    سلام دوستان خوبم

نمی تونم بگم خوبم ، بیشتر از اونکه حس خوشحالی داشته باشم نگرانم نکنه از پس شکر گذاریش بر نیام.

یادتونه با خدا معامله کردم ؟

خدا هم کم نذاشت واسم و حسابی من رو شرمنده کرد جوری که فقط دارم خجالت می کشم .

قبل از اینکه کارم رو رها کنم همش نگران بودم و می گفتم حتی همسرم از پس خرج و مخارج و قسط ها بر نمی یاد و توی یه شهر غریب من با دو تا بچه چی کار کنم ؟

اون موقع فقط دودوتا چهارتا می کردم می دیدم نمی شه.

الان یقین پیدا کردم که وقتی طرف حسابت خدا باشه اگه ما بگیم دودوتا خدا می گی بی نهایت من همش بستگی به

به خودت داره چقدر رو من حساب کنی اگه همش رو بسپاری به من حتی خودتو جواب سوال ریاضیت می شه

بی نهایت.

بالاخره ما هم خونه دار شدیم. "

http://www.hamdardi.net/thread30514-67.html#post357820

«خدا گوید:تو ای زیباتر از خورشید زیبایم،
    تو ای والاترین مهمان دنیایم،
    بدان آغوش من باز است،
    شروع کن، یک قدم با تو،
    تمام گامهای مانده اش با من…»

14. 8 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), del (سه شنبه 29 مهر 93), saram (سه شنبه 29 مهر 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 05 آبان 93), آرام دل (سه شنبه 29 مهر 93), بی نهایت (سه شنبه 29 مهر 93), رزا (سه شنبه 29 مهر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    گناه کار تر از اون هستم که بخوام بگم خدا بهم نظر داره اما به این نتیجه رسیدم که خدا عاشق بنده هاشه
    حتی به بنده ایی با چنین کوله بار سنگینی از گناه.

توی این مدت اخیر اونقدر خیر و برکت دیدم که در شک به سر می برم گاهی هم خوف می گیردم .
    البته کسی که توکل می کنه هر پیشامدی رو خیر می بینه وهیچ خوفی باقی نمی مونه جز خوف از دوری از خدا و تکرار گناه.

موقعی که سر کار بودم زمانی که پیشنهاده افزایش حقوق یا پاداش می دادیم جوابی که دریافت می کردیم این بود که
    کاری که انجام می دهید وظیفه شماست که پاداشی ندارددر صورتی که انجامش ندهید کسر حقوق می شوید اگر پاداش می خواهیدبایستی کار ویژه ای که نوآوری به حساب بیاد انجام دهید.

حالا اگر طرف حسابتون خدا باشه به تجربه شخصی می گم که حتی ترک برخی گناهان کوچک در نتیجه اعتماد به فضل خدا ،پاداش دربر داره.

چند وقتیه پریشونم اونم به خاطر خیر و برکت هاییه که توی زندگیم جاریه و می دونم کار ویژه ای انجام ندادم .

خونه ای که خریدیم هیچ تجهیزاتی نداره و می دونستم که با حساب کتاب این دنیا نمی شه جورش کرد یادم افتاد بابت همینی هم که خدا بهمون داده شکرش را به جا نیاوردم سر به سجده گذاشتم و بس.

به نیم ساعت نکشید یکی از اقوام که ماجرا رو می دونست تماس گرفت و هزینه نصف تجهیزات را متقبل شدن تا هر زمان که دستمون باز شد بدهی مون را بهشون پرداخت کنیم.
    ویرایش توسط بی نهایت : دوشنبه 05 آبان 93 در ساعت 13:56

16. 5 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 05 آبان 93), ammin (دوشنبه 05 آبان 93), فرشته مهربان (دوشنبه 05 آبان 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 05 آبان 93), آرام دل (دوشنبه 05 آبان 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)