به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 آبان 90 [ 18:41]
    سطح
    17
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

ابراز علاقه از طرف دختر

با سلام خدمت دوستان
    اول از دوستم محمد که این سایت رو بهم معرفی کرد تشکر میکنم

چند مدت پیش ترم تابستون یکی از هم کلاسیام به من ابراز علاقه کرد که من به شخصه شکه شدم که یه دختر چطور میتونه به یه پسر احساسشو بگه (البته خیلی خجالت کشید تا حرفش رو زد فکر کنم چنتا رنگ عوض کرد ) منم نتونستم چیزی بگم بهش و گفتم باید چند مدت بهم وقت بده چون فکر این پیشنهاد رو نمیکردم
    خوب حالا شرایط خودم و دختر خانوم رو میگم

من از نظر چهره یکم خوشگل و خوشتیپ هستم و خدمت سربازیم هم رفتم و از نظر مالی وضع نسبتن خوبی داریم و انسان نسبتن مذهبی که تا حالا به هیچ دختری رابطه نداشتم (خداروشکر) یادم رفت بگم 23 ساله هستم
    و دختری که گفتم
    از نظر قیافه خوشگل هست و سنش 21 و به نظرم دختر خوبی هست و من تا حالا هیچ چیز بدی ازش ندیدم
    فقط من نمیدونم چطور تونسته به من حرف قلبش رو بزنه چون من هیچ دختری رو سراغ ندارم که به پسری ابراز علاقه کرده باشه به این شکل
    دوستان راهنمای کنید چون من هنوز جواب قاطع به ایشون ندادم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 دی 91 [ 22:42]
    سطح
    25
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    284

تشکرشده 284 در 111 پست

Array

RE: ابراز علاقه از طرف دختر

سلام

اول خصوصیات منفی و مثبت خودتون و دختر خانم رو در نظر بگیرید . ( البته اگه برای ازدواج باشه ) . چون هر دو در سن پایین هستید و پر از احساس . شاید دختر خانم خیلی احساساتی تصمیم به این کار گرفتند . (فقط خوشکلی نمیتونه ملاک باشه ) . بیشتر توضیح بدید .

3. کاربر روبرو از پست مفید matin_alone تشکرکرده است .

matin_alone (چهارشنبه 20 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 مهر 90 [ 09:07]
    سطح
    17
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خواهش میکنم علی جان

تا اونجا که من شناخت دارم دختر واقعا خوب و پاکی هست انشاالله تصمیم درستی بگیری

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

به تالار همدردی خوش آمدید.

الآن شما دقیقاً چی مشکلی دارید؟
    با این مسئله نمی توانید کنار بیایید که او به شما ابراز علاقه کرده؟

به نظر من در این رابطه فکر کنید که آیا اصلاً الآن آمادگی ازدواج را دارید یا نه. فقط مسائل مالی و سربازی مهم نیستند. بلکه باید از نظر شخصیتی به یک ثبات فکری رسیده باشید و همینطور آمادگی پذیرفتن مسئولیت زندگی مشترک را داشته باشید.
    در سایت همدردی مقاله های زیادی در رابطه با ازدواج داریم. می توانید این مقالات رو مطالعه کنید: کلیک کنید

همینطور قضیه را با پدر مادرتون در میان بگذارید و ببینید که آیا اونها با ازدواج شما موافق هستند یا خیر.

6. 3 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (چهارشنبه 20 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 فروردین 93 [ 16:08]
    سطح
    29
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    تشکرها
    646

تشکرشده 658 در 179 پست

Array

[align=justify]
    منم نتونستم چیزی بگم بهش و گفتم باید چند مدت بهم وقت بده چون فکر این پیشنهاد رو نمیکردم
    میشه دقیقا بگید چه پیشنهادی کردن...!؟ گفتن با هم دوست باشیم یا گفتن will you marry me...!!!؟؟؟
    قصد شما چیه؟
    آیا دنبال ایجاد رابطه ای با این خانوم هستین؟ و اگر هستین از چه نوعی؟ دوستی یا ازدواج؟
    از خصوصیات اخلاقی ایشون بگید و اینکه چند وقته ایشونو میشناسید؟ البته منظورم این نیست که چند وقته با ایشون هم کلاسی هستید، اینکه میگید بنظرتون دختر خوبی هست چندوقته به این نتیجه رسیدین و به چه دلایلی؟

یه سوال دیگه هم دارم که البته اینو بیشتر بخاطر کنجکاوی خودم میپرسم و شاید نقشی در کمک به مشکل شما نداشته باشه. و اصلا نمیخوام قضاوتی درمورد این دختر کنم یا بگم این علاقه واقعیه یا نه... فقط و فقط برای دونستن خودمه و تقریبا اینو از بقیه کسانی هم که توی این شرایط بودن میپرسم و جوابای مختلفی گرفتم.
    گفتید این دختر بهتون ابراز علاقه کرد ... درواقع به شما گفته که شمارو دوست داره، درسته؟
    میخوام بدونم چقدر مطمئن هستید که این علاقه واقعا وجود داره؟ و فکرمیکند چنددرصد واقعیه؟
    اصلا بخاطر اینکه یه دختر اینکارو کرده برام جای سوال نیست. ابراز علاقه چه از سمت دختر چه از سمت پسر برای اولین بار این همیشه برای من سواله، کسیکه بهش ابراز علاقه میشه با چه دلیلی باور حاصل میکنه که این علاقه واقعیه؟ مثلا اگه دوستتون (همین آقا محمد) بیاد ازتون بپرسه فلانی ازکجا مطمئنی این دختر دوستت داره شما چه جوری اینو توضیح میدی و ثابت میکنی؟ با چه دلایلی؟ [/align]

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed65
    سلام،

به تالار همدردی خوش آمدید.

الآن شما دقیقاً چی مشکلی دارید؟
    با این مسئله نمی توانید کنار بیایید که او به شما ابراز علاقه کرده؟

به نظر من در این رابطه فکر کنید که آیا اصلاً الآن آمادگی ازدواج را دارید یا نه. فقط مسائل مالی و سربازی مهم نیستند. بلکه باید از نظر شخصیتی به یک ثبات فکری رسیده باشید و همینطور آمادگی پذیرفتن مسئولیت زندگی مشترک را داشته باشید.
    در سایت همدردی مقاله های زیادی در رابطه با ازدواج داریم. می توانید این مقالات رو مطالعه کنید: کلیک کنید

همینطور قضیه را با پدر مادرتون در میان بگذارید و ببینید که آیا اونها با ازدواج شما موافق هستند یا خیر.
    سلام
    من نمیتونم جواب منفی یا مثبت به ایشون بدم چون به ازدواج فکر نمیکردم

درسته من هنوز نمیتونم بپذیرم که این دختر با این شخصیت به من پیشنهاد ازدواج بده
    چون اصولا دختری بوده که تا حالا هیچ کدوم از دوستام که خواستن باهاش رابطه دوستی برقرار کنند به طور قاقع جواب نه شنیدن که یکم هم با خشونت بهشون نه میگه

نقل قول نوشته اصلی توسط pk1365
    [align=justify]
    منم نتونستم چیزی بگم بهش و گفتم باید چند مدت بهم وقت بده چون فکر این پیشنهاد رو نمیکردم
    میشه دقیقا بگید چه پیشنهادی کردن...!؟ گفتن با هم دوست باشیم یا گفتن will you marry me...!!!؟؟؟
    قصد شما چیه؟
    آیا دنبال ایجاد رابطه ای با این خانوم هستین؟ و اگر هستین از چه نوعی؟ دوستی یا ازدواج؟
    از خصوصیات اخلاقی ایشون بگید و اینکه چند وقته ایشونو میشناسید؟ البته منظورم این نیست که چند وقته با ایشون هم کلاسی هستید، اینکه میگید بنظرتون دختر خوبی هست چندوقته به این نتیجه رسیدین و به چه دلایلی؟

یه سوال دیگه هم دارم که البته اینو بیشتر بخاطر کنجکاوی خودم میپرسم و شاید نقشی در کمک به مشکل شما نداشته باشه. و اصلا نمیخوام قضاوتی درمورد این دختر کنم یا بگم این علاقه واقعیه یا نه... فقط و فقط برای دونستن خودمه و تقریبا اینو از بقیه کسانی هم که توی این شرایط بودن میپرسم و جوابای مختلفی گرفتم.
    گفتید این دختر بهتون ابراز علاقه کرد ... درواقع به شما گفته که شمارو دوست داره، درسته؟
    میخوام بدونم چقدر مطمئن هستید که این علاقه واقعا وجود داره؟ و فکرمیکند چنددرصد واقعیه؟
    اصلا بخاطر اینکه یه دختر اینکارو کرده برام جای سوال نیست. ابراز علاقه چه از سمت دختر چه از سمت پسر برای اولین بار این همیشه برای من سواله، کسیکه بهش ابراز علاقه میشه با چه دلیلی باور حاصل میکنه که این علاقه واقعیه؟ مثلا اگه دوستتون (همین آقا محمد) بیاد ازتون بپرسه فلانی ازکجا مطمئنی این دختر دوستت داره شما چه جوری اینو توضیح میدی و ثابت میکنی؟ با چه دلایلی؟ [/align]
    ایشون گفتند که من علاقه دارن البته نه برای دوستی برای ازدواج و اگه من موافق باشم چند مدت برای شناخت بیشتر باهم نامزد باشیم (با توجه به در جریان گذاشتن خانواده ها)

من هنوز سردرگم هستم نمیدونم پیکار باید بکنم چون فعلا تا پیدا کردن کار مناسب قصد ازدواج نداشتم

من قبلا هم گفتم که تا حالا هیچ رابطه دوستی با دخترا برقرار نکردم که این بر میگرده به اعتقاداتم و دوست هم ندارم رابطم با ایشون به این شکل باشه

نکته مثبت ایشون اینه که مثل خودم هست انسان پایبند با ارزشها که تن به دوستی با هیچ پسری نداده
    چون تو دانشگاه ما دوستی دختر و پسر داره به یه چیز عادی تبدیل میشه اما هردوی ما تا حالا با هیچ جنس مخالفی رابطه برقرار نکردیم

و سوال اخرتون
    یه جورهای مطمئن هستم از چون همیشه با پسرها خیلی سرد برخورد میکنه اما با من نه و همین که به قول خودش پا رو غرور و شخصیت خودش گذاشت و به من I love you گفته نشون دهنده پاکی عشقش هست البته خودش چند بار گفته که من هدفم فقط ازدواج هست اگه من قبول کنم

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

دوست عزیز سلام

من هم مانند دیگر دوستان تالار به شما خوشامد می گم...

آقای hamed65 پیشنهاد بسیار خوبی مطرح کردند...مقالات تالار را بخونید تا ببینید که چقدر به

ازدواج فکر می کنید!...اگر به ازدواج فکر نمی کنید و یا شرایط ازدواج رو ندارید سعی کنید قضیه رو

به گونه ای هدایت کنید که نه احساسات پاک دختر خانم لطمه ببینه نه شما بعدها دچار عذاب

وجدان بشید...گویا شما کمی هیجان زده هستید از این که دختری که تمام پسرهای دانشگاه را

Reject می کرده به شما با خلوص نیت ابراز علاقه کرده...اما خودتان هم چنین گفتید :

((من نمیتونم جواب منفی یا مثبت به ایشون بدم چون به ازدواج فکر نمیکردم ))

پس قضیه به این شکل است که دختر خانم شما را فردی مناسب و با ایمان و متفاوت از سایر

همکلاسیانش دیده و روی شما حسابی جز دوستی باز می کند و به دنبال یک رابطه پایدار

هست!...حال شما 3 راه پیش رو دارید :

1- به ایشان با لحنی تند یا بسیار سرد جواب منفی بدهید که پیامد آن شکستن غرور و باورها

و احساسات پاک دختر خانم هست که بعدها ممکن است دچار عذاب وجدان شوید!

2- به ایشان جواب مثبت بدهید و برای فخر فروشی به دوستان هم کلاسی با دختر رابطه

دوستی برقرار کنید که هم عملی مذموم است و مرتکب گناه می شوید و هم در آینده دچار

عذاب وجدان (چون پسر خوب و مذهبی هستید اینها را می گویم) و ممکن است آسیب های

زیادی را خودتان یا دختر خانم متحمل شوند...این تاپیک را بخوانید!

3- بهترین و منطقی ترین راه این است که شما خوب فکر و مطالعه کنید که آیا قصد ازدواج با

دختر خانم را در صورتی که بسیار مناسب باشد دارید یا خیر؟...اگر پاسختان مثبت ایت که باید

از طریق خانواده پیگیری نمایید ولی اگر پاسخ شما منقی است و قصد ازدواج ندارید به شکل

بسیار محترمانه و مودبانه دلایل خود را برای خانم مطرح نمایید و سعی کنید به شکلی منطقی

از احساسات صمیمانه ایشان قدردانی نموده و به او بگویید که اهل دوستی نیستید و

نمی خواهید احساسات پاک ایشان را با دوستیهای زودگذر آلوده کنید و از طرفی برایشان

توضیح دهید که شرایط و قصد ازدواج ندارید و بگویید که الان بهترین کار تمرکز بر روی درستان

هست و ایشان را از آسیب هایی که پسران دیگر ممکن است به ایشان برسانند نیز آگاه

کنید و برادرانه برایش آرزوی موفقیت کنید!

تبصره : ممکن است دوستانتان به شما بگویند : (چرا این کار رو کردی علی؟ ) یا (همه بچه ها

دنبال دختره هستن) اما چون شما پسر با ایمانی هستید یادتان باشد که این ها همه

وسوسه های شیطان است و نباید به حرفشان گوش بدهید و باید احساسات پاک دختر و

وجدانتان همواره پیش روی چشمانتان باشد!

امیدوارم انتخاب درست و عاقلانه و خداپسندانه ای انجام دهید!

موفق باشید

10. 8 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (چهارشنبه 20 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اسفند 90 [ 11:41]
    سطح
    19
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 79 در 40 پست

Array

سلام
    به نظر من شما از اینکه این دختر خانم به شما این پیشنهاد رو دادند به نوعی شوکه شدید
    یعنی اینکه از دختر خانمی با این شرایط انتظار چنین کاری رو نداشتید و فکر میکنید این کار غلط یا اشتباهه و شاید به نظر خیلی از افراد هم همینطور باشه .
    در مورد دختر خانم هم من احساس میکنم شاید به خاطر اینکه شما بر خلاف دوستان دیگرتون که به اون خانم پیشنهاد دوستی دادند اینکار رو نکردید و همانطور که میگید پسر باایمان و با اخلاقی هستید ایشون فکر کردند که شما از شخصیت خوبی برخوردار هستید ( که حتما اینطوره ) و شما را گزینه مناسبی برای ازدواج دیدند و تصمیم گرفتند برای اینکه در آینده خودشون رو به خاطر از دست دادن شما سرزنش نکنند پا روی غرور بگذارند و این مطلب رو به شما منتقل کنند .
    حالا راه کارهایی که به نظر من میرسه :
    1- گفتید به ازدواج فکر نمیکنید و اصلا شرایطشو ندارید . پس خیلی عاقلانه با این خانم صحبت کنید و بگید که من شرایط ازدواج رو ندارم و مثلا میخوام ادامه تحصیل بدم . و مثل خود شما هم به روابط دوستانه بین دختر و پسر اعتقادی ندارم .
    2 - اگه احساس میکنید دختر خوبیه و شاید دیگه نتونید همچین کسی رو پیدا کنید یه ذره فکر کنید ببیند اگر قصد ازدواج داشتید دختری با این شرایط رو قبول می کردید یا نه ؟
    اگه آره
    که خوب به خانواده تون بگید . و نظر اونها رو هم جویا بشید .
    نکته مهمی که اینجا وجود داره اینه که هیچ وقت نباید به خانوادتون راجع به اینکه دختر خانم خواهان این رابطه بودن چیزی بگید . چون خانواده های ایرانی سنتی هستند و ممکنه برداشتهای بدی داشته باشند که برای آینده زندگی شما مضر باشد .
    و نکته دیگه اینکه اگر با این خانم ازدواج کردید در صورت بروز هر مشکلی حق ندارید که بهش بگید این تو بودی که درخواست ازدواج به من دادی . چون این اثر خیلی مخربی دارد .
    و اگر نه
    که باز با کمال احترام به دختر خانم بگید من به احساس شما احترام میگذارم ولی شرایط ازدواج ندارم و برای شما آرزوی خوشبختی میکنم .
    در هر صورت تمام مطالب که نوشتم نظر ات شخصی من بود امیدوارم که براتون کمک کننده باشه .

12. 5 کاربر از پست مفید سمانه .ج تشکرکرده اند .

سمانه .ج (پنجشنبه 21 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

سلام خدمت بهار و سمانه خانوم
    من از صحبتهای دوستان و مقاله ها این نتیجه رو گرفتم که با خانواده این مسئله رو در جریان بزارم البته به صورتی بگم که من خودم به دختر مورد علاقم پیشنهاد دادم تا صحبتهای اونا هم بشنوم و یه تصمیم درست بگیرم
    البته صادقانه بگم من هم تو این 2 ماه که به ایشون فکر کردم خصوصیات مثبت زیادی دارن و به نظرم میتونیم با هم خوشبخت بشیم
    مرسی از هم فکریتون

14. 2 کاربر از پست مفید علی خوشبخت تشکرکرده اند .

علی خوشبخت (پنجشنبه 19 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

علی آقای خوشبخت

بسیار از تصمیم عاقلانه شما خوشحال شدم...بهترین کار ممکن رو انجام میدی...ان شاالله که به

نتیجه های خوبی برسید و در این تاپیک خبرهای خوشی بگذارید...فقط در طی این مراحل سعی

کنید خانم به شما وابسته نشود تا خودتان و خانواده تان به نتیجه مطلوب برسید که ایشان در

طی این مراحل آسیبی نبیند

موفق و خوشبخت باشید

16. 2 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (چهارشنبه 20 مهر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)