به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 فروردین 90 [ 14:21]
    سطح
    35
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

Question نحوه برخورد با افرادي كه رفتار ناشايست دارند؟؟؟

سلام خسته نباشيد

شماها اگه كسي بهتون بي احترامي كنه يا تحقيرتون كنه و براتون ارزشي قائل نباشه و هر رفتاري و يا حرفي كه توي دلشه بهتون بگه بدون اينكه رعايت كنه و به اين فكر كنه كه شما ممكنه ناراحت بشيد باهاش چكار ميكنيد؟ چه برخوردي انجام ميدن؟

تو رو خدا اگه كسي ميتونه كمكم كنه

دو سه سالي هست كه شديدا از اطرافيان حرف ميخورم يا بهم بي احترامي ميكنن

اگه جوابشون بدم حتي مودبانه زود بهشون بر ميخوره ديگه دورتو تا ابد خط ميكشن يا صد برابر بيشتر جوابتو ميدن كه تو پشيمون ميشي از حرف زدن !! من نميدونم هميشه اين سوال براي من هست چرا آدما به خودشون اجازه ميدن هر رفتاري كه ميخوان انجام بدن ما نبايد ناراحت بشيم ولي اونا هر كاري دوس داشته باشن انجام ميدن تا كوچكترين حرفي هم بر خلاف ميلشون بزني باهات قهر ميكنن و واويلا ميكنن!!

من تا حالا چند راه رو امتحان كردم در برخورد با اين جور آدما اين شده نتيجش:

يكي اينكه جوابشونو بدي كه گفتم نتيجه اش دلخوري بيشتر، قهر و ...

اگه هم سكوت كني كه بهشون بفهموني جواب ابلهان خاموشي است و من شخصيتم مثل تو نيست كه مثل خودت باهات برخورد كنم ، با اين سكوتي كه من ميكنم بجاي اينكه متوجه حركتشون بشن و يا شرمنده بشن از رفتاري كه كردن بيشتر از سكوتت سو استفاده ميكنن و به راهشون ادامه ميدن و دفعه بدي از اين كه هست بدتر ميكنن. يا اينكه فكر ميكنن وقتي تو سكوت ميكني پس حق با اونا بوده كه تو ساكت شدي و هيچ حرفي نداري بزني !!!

من توي تمام مدت زندگي نديدم تا حالا سكوت كرده باشم يا مودبانه و محترمانه حرفي زده باشم در مقابل اين رفتارهاي نادرست كه طرف عكس العمل خوب نشون بده !!

خيلي دوس دارم واقعا بدونم با اينجور آدما بايد چكار كرد ؟؟؟؟

2. 3 کاربر از پست مفید negar20 تشکرکرده اند .

negar20 (پنجشنبه 10 آذر 90), Pooh (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 آبان 91 [ 14:58]
    سطح
    28
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    204

تشکرشده 205 در 64 پست

Array

RE: نحوه برخورد با افرادي كه رفتار ناشايست دارند؟؟؟

سلام
    خوب توضیح بدید این اطرافیان شامل چه کسانی میشود؟
    خانواده شما هستند؟
    فامیل و آشنا هستند؟
    دوست و همکارند؟
    با هر جرگه باید به شیوه ای جدا برخورد نمود.
    در ضمن شما با ایشان چگونه بر خورد میکنید؟ آیا خودت را بالا تر از همه میبینی؟ مغروری؟ فکر میکنی مثلا به جایگاهی رسیدی که خیلی از آنها نرسیده اند؟ یا همیشه موج منفی میدی؟
    اول اخلاق خودتان را واکاوی کنید به نظرم بهتر است.

معمولا در جامعه و به طور کلی هرگونه برخورد کنید همانگونه باید انتظار برخورد داشته باشید.

4. 4 کاربر از پست مفید morteza-m تشکرکرده اند .

morteza-m (پنجشنبه 10 آذر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

از فاميل گرفته تا همكار تا يه غريبه !!

به عنوان مثال :
    توي محيط اداره با دو تا خانم هم اتاق هستم يه روز يكي از آقايون همكار كه كارش مرتبط با يكي از اين خانمهاست و هيچ گونه ارتباط كاري هم با من نداره سراغ اين خانم رو گرفت چون اين خانم توي اتاق نبود نامه مربوطه رو گذاشت روي ميزو بدون هيچ توضيحي رفت !! بعد از چند دقيقه همكارم اومد توي اتاق نامه رو روي ميز ديد يه نگاهي بهش انداخت و گذاشتش كنار و بعد از چند دقيقه دوباره رفت بيرون!!! بعد از نيم ساعت دوباره آقاي ... اومد و ديد دوباره اين خانم توي اتاق نيست !! از من سراغشو پرسيد گفتم چيزي بمن نگفتن ولي بنظرم توي اتاقه آقاي ... هستند !
    ظاهرا اين آقا براي كارش عجله داشته ميره توي اتاق و به خانم ... ميگه شما معلومه كجاييد كار من مونده من هر وقت ميام شما پشت ميز نيستيد و خلاصه يكم تند حرف ميزنه

بعد از چند دقيقه خانم ... به همراه آقاي ... اومدن توي اتاق ديدم اين همكار خانم ما به قدري عصبانيه كه حد نداره جلوي چند نفر به من ميگه چشمت كور بايد مي اومدي دنبالم توي اتاقا ميگشتي ميگفتي آقاي فلاني باهات كار داره !!!!!!
    بعد هم وقتي آقاي ... رفت هر چي خواست بهم گفت منم چون آدم حاضر جوابي نيستم يكم هول شدم و تعجب كردم از نحوه برخوردش خيلي نتونستم درست جوابشو بدم فقط گفتم چند سال داريد كار ميكنيد حتما ميدونيد نحوه كار اينجا اينطوري كه هر كسي نامه اي كه داره مياد ميذاره روي ميزه اون شخص ديگه بعد از چند سال كار كردن آدم متوجه ميشه اين نامه مربوطه به كيه و از دست خطش كاملا مشخصه !! در صورتي هم كه معلوم نباشه آدم ميپرسه دقيقاً همون كاري كه من ميكنم اگه ندونم اين نامه مال كيه از همكارام ميپرسم نبودم كسي اومده و ...

از اون روز به بعد اين خانم باهام لج كرده و كينه به دل گرفته و همش در حال تلافي كردنه با اينكه بيشتر از يكساله اين جريان ميگذره ولي دست بردار نيست !!
    فكر نكنيد من از اون به بعد كاري كردم كه داره اينطوري ميكنه يعني ديگه جرات نميكنم چون اگه سر سوزني رفتاري كنم باب ميلش نباشه ديگه هيچي !!!

6. کاربر روبرو از پست مفید negar20 تشکرکرده است .

negar20 (پنجشنبه 10 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

سلام دوست عزیز

متاسفانه من هم با مشکل تحقیر از جانب دیگران و عدم حاضر جوابی مواجه هستم و تا الان راه حل مناسبی پیدا نکردم.
    گاهی ساعتها و روزها هم برای پیدا کردن جوابی به یک حرکت یا حرف نابجا وقت صرف می کنم، باز هم پیدا نمی کنم!!!
    هرچند که معتقد هستم که مقابله به مثل کردن، همیشه در شان خود انسان نیست.
    و از طرفی سکوت هم در مقابل یک عده، این مفهوم را می رساند که من شایسته این برخورد و رفتار هستم و از آن ناراحت نمی شوم!
    خلاصه من هم مدت طولانی است که به شدت با این قضیه کلنجار می روم.

در این تالار یه تاپیک جالبی برخوردم، شما هم مطالعه کنی بد نیست:

طرز برخورد با افرادیکه شما را تحقیر می کنند

در مورد همکارانت سعی کن مجبور به درگیر شدن نشوی و در عین حال هم زرنگ باش تا بقولی "زیر آبت" رو نزنند.
    چون "زیرآب من" رو زدند اساسی.
    در مورد فوق مثلا می گفتی، عزیزم یا ... جون اگه می رفتی بیرون می گفتی کجا رفتی من یواشکی خبرت می کردم.
    با لحن دوستانه و در دوستی پیش برو ولی اعتماد نکن که حرف دلت را بگویی. (برای دوست شدن با کسی لازم نیست تمام وظایفش را انجام دهی، فقط لحنت دوستانه باشه کافیه.)

8. 3 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 15 شهریور 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

blue sky عزيز

تشكر ميكنم تاپيكي كه گذاشتي مطالعه كردم ازت ممنونم
    اگه مطلبي پيدا كردي حتما بهم اطلاع بده من سخت دنبال جواب اين سوالم مثل شما ساعتها فكر ميكنم و درگيرم
    خيلي دلم ميخواد به نتيجه اي برسم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 خرداد 02 [ 09:29]
    سطح
    65
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    69

تشکرشده 71 در 22 پست

Array

وقتی شما میگید که همه با شما به نوعی برخورد بدی دارند، من فکر میکنم باید ریشه این موضوع رو در خودتون پیدا کنید. به نظر میاد از عزت نفس پایینی برخوردارید و خودتان را باور ندارید که این اتفاق براتون زیاد رخ میده. این باور، عملکرد و رفتار آدم هاست که موجب میشه دیگران با آنها چه برخوردی داشته باشن، باید عزت نفستون و مهارتهای ارتباطی و کلامی تون رو بالا ببرید.

شيوه هاي خودبهسازي ياشيوه هاي افزايش عزت نفس
    http://www.hamdardi.net/thread-4384.html

عزت نفس
    http://www.hamdardi.net/thread-12585-post-115560.html

17 تکنیک برای عشق ورزیدن به خویشتن
    http://www.hamdardi.net/thread-6936.html

مهارت های ارتباطی ...
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=515

مهارت گوش دادن و مهارتهای ارتباطی(به همراه لینک مقالات برگزیده)
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=3525

شما باید اول به خوتون احترام بذارید و خودتون رو ارزشمند بدونید، تا دیگران نیز شما را ارزشمند بدونند. در ضمن هر کسی ممکنه از مهربانی بیش از حد شما سواستفاده کنه و اینرو بدونید اگر دفعه اول شما برخورد بجایی نداشته باشید دفعات بعد دیگه فایده ی زیادی نداره و در واقع طرف شما موضع گیریش بیشتر میشه.
    باید رفتارتون رو نسبت به طرفتون تنظیم کنید، مثلا اگر فردی که از نظر دیگران آدم بی ادب و پررویی است باید با صراحت و البته مودبانه برخورد تا جراتش نسبت به شما بیشتر نشه. و یا کسی که در حالت عصانیت چیزی میگه باید بعد از فروکش احساستش ازش توضیح خواست و اونو متوجه اشتباهش بکنید.

موفق باشید.

11. 6 کاربر از پست مفید Soheil.Aval تشکرکرده اند .

Soheil.Aval (دوشنبه 15 شهریور 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

سهيل جان
    ممنون از راهنماييت
    من خيلي دلم ميخواد مهارتهاي ارتباطي رو ياد بگيرم و فكر ميكنم عزت نفس پاييني دارم !! وقتي هم كه اينطوري باهام برخورد ميكنن چون در مقابلشون سكوت ميكنم و يا نميتونم جوابي درستي بدم بعدش خيلي ناراحت ميشم و همش به اين موضوع فكر ميكنم كه چرا اين حرف را بهش نزدم و چرا سكوت كردم مخصوصا وقتي ميبينم دفعه بعدي بازم تكرار ميكنه بيشتر اين موضوع عذابم ميده و پشيمون ميشم از سكوتي كه كردم

و اين شده كه به مرور زمان كلي حرف توي دلم مونده !! احساس ميكنم يكم عصبي شدم
    خودم اين وضعيت رو اصلا دوس ندارم ولي چكار كنم دست خودم نيست همش دارم به گذشته فكر ميكنم و به تمام كارهايي كه ديگران با من كردن !!!

يه مثال ديگه كه الان يادم افتاد:
    يه دوست داشتم كه از سال 84 تا الان با هم دوست بوديم يعني نزديك 14 سال !! تا اينكه پارسال داشتيم باهم يه بار تلفني صحبت ميكرديم توي حرفام گفتم قصد دارم گوشي موبايلم رو بفروشم و فلان مدل گوشي رو بخرم !! بعد از يه مدت ديدم يه روز زنگ زد گفت راستي گوشيتو فروختي ؟؟؟ گفتم هنوز نه راستش يكم دو دلم ولي اگه مشتري خوبي پيدا شد كه بتونم پول كمتري روش بذارم ميفروشمش در غير اينصورت نگهش ميدارم چون بودجم زياد نيست!!
    دوستم گفت شوهرم گوشيتو ميخواد بهش گفتم كه تو گوشي خوبي داري و خيلي سالمه منم گفتم اينقدر ميفروشمش !! ولي اون از من خواست نصف قيمت بهش بدم !!!
    براش توضيح دادم كه اين قيمتي كه تو ميگي واقعا شرمندم نميتونم بفروشم قبلا هم بهت گفتم كه به پولش واقعا نياز دارم !! وقتي اينو بهش گفتم چنان بهش برخورد كه نگو بهم گفت تو آدم پول پرستي هستي خوب شناختمت حاضر نيستي گوشيتو نصف قيمت به من بدي ذاتت بده و ... خلاصه بقدري تند باهام برخورد كرد كه نگو
    منم در جوابش گفتم متاسفم كه دوستي چند سالمونو به خاطر يه گوشي داري از بين ميبري !! اونم گفت ولي من خوشحالم تو لياقت نداري و ... بهش گفتم بهتر حرمت دوستيمونو نگه داري منم ميتونم مثل تو جوابتو بدم و اين اجازه رو به خودم نميدم پس لطفا ديگه ادامه نده ولي اون دست بردار نبود و همينطوري بد و بيراه ميگفت!!!
    به قدري از برخوردش ناراحت شدم كه حد نداره ديگه جواب اسمس بي ادبانشو ندادم !!! ولي از اين تعجب ميكنم كه 14 ساله باهاش دوست بودم سر كوچكترين موضوع كه بر خلاف ميلش بود همه چيزو زير پا گذاشت!!!

ديگه از پارسال تا الان نزديك يكسال و نيمه نه اون با من تماس گرفته و نه من باهاش تماسي گرفتم !! بخاطر حرفايي كه بهم زده !! به شدت ازش دلخورم
    ميدونم اگه من پيشقدم بشم اون بدتر رفتار ميكنه چون همون موقع سعي كردم آرومش كنم و بهش گفتم كه اين دوستي ارزش نداره تو ميتوني بري گوشي از جاي ديگه هم بگيري تا دلت بخواد گوشي تو بازاره و ... ولي اون بهتر نشد هيچ بدترم كرد !!!

وقتي ياد تك تك اين مسائل مي افتم اعصابم خراب ميشه ...

بنظر شما من بايد چكار ميكردم ؟!! اگه جوابشو مثل خودش ميدادم كه صد برابر بيشتر حرف بارم ميكرد منم چون حاضر جواب نيستم توش مي مونم سكوت ميكردم بعد دوباره توي دلم مي موند !!!

13. 2 کاربر از پست مفید negar20 تشکرکرده اند .

negar20 (دوشنبه 15 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 خرداد 02 [ 09:29]
    سطح
    65
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    69

تشکرشده 71 در 22 پست

Array

ببنید ترک یه رفتار به راحتی نیست، چون همین جوری که یه رفتار در طول زمان و به مرور شکل میگیره رفتنش هم به این سادگی نیست. شما باید اول علت این رفتارتون رو بدونید که ظاهرا همان عزت نفس پایین و کمی هم عدم مهارت کلامی و آوردن استدلال است. شما باید تمرین، تمرین، تمرین کنی و این طول میکشه.

توصیه ام اینه که از مطالب آموزنده ای که پست کردم، جملات مفیدی رو یادداشت کنید و سعی کنید اونارو هر روز صبح بخونید و سعی کنی بهش عمل کنی امیدوارم مشکلت حل بشه و دعا کن و منم برات دعا میکنم.

خودت رو قوی و توانا ببین، خودت رو کسی ببین که برفراز قله ای ایستاده و همه زیر نظرت قرار دارند. بر توانایی هایت آگاهی پیدا کن و نقاط قوتت نمایانتر کن تا دیگران نیز تورا ببینند و نقاط ضعفت رو کشف کن اونها رو مداوا کن. از چیزی به خودت ترس راه مده و به خودت بگو که هیچ چیزی خارج از توان من وجود ندارد، من مطمئنم که تو میتونی خودت رو بالاتر ببری.

اگه جوابشو مثل خودش ميدادم كه صد برابر بيشتر حرف بارم ميكرد منم چون حاضر جواب نيستم توش مي مونم سكوت ميكردم بعد دوباره توي دلم مي موند !!!
    در این مورد باید صحبت رو قطع کنی، چون همه آدم ها ارزش بحث کردن رو ندارن، شما کار خوبی کردید که بخاطر حرمت پیمان دوستی (نه دوستت) زیاد جوابش رو ندادی.
    ولی یه نکته ای رو حدس میزنم و اون اینکه چون احتمالا قبلا شما در برابر خواسته های او کوتاه اومدید اینبار خیلی بهش برخورده و این انتظار رو شما به طور ناخواگاه در او ایجاد کردید.

این رو با صراحتا بهت میگم بیشتر از همه نسبت به خودت مهربان باش تا دیگران، اینجوری مورد سوءاستفاده قرار نمیگیری.
    با آرزوی موفقیت

15. 5 کاربر از پست مفید Soheil.Aval تشکرکرده اند .

Soheil.Aval (دوشنبه 15 شهریور 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 15 پست

Array

سهيل عزيز
    واقعا ازت ممنونم و سپاسگزارم

مطالبت را چند بار خوندم و تك تك كلماتش فكر كردم واقعا درست ميگيد !!
    و باهاتون موافقم ديگرون متوجه شدن كه عزت نفسم پايينه كه اجازه ميدن اينطوري با من برخورد كنم ؟

بنظرتون ميشه درستش كرد ؟؟؟ با آدمهايي كه تا الان باهاشون در ارتباط بودم و به اين مساله پي بردن كه من عزت نفس پاييني دارم و ميتونن هر رفتاري كه بخوان با من انجام بدن ميشه ديدگاشون رو عوض كرد و نو شروع كرد ؟؟؟

يا اين مربوط به ميشه به افراد جديد كه از من شناختي ندارن ؟؟؟!!!

17. 3 کاربر از پست مفید negar20 تشکرکرده اند .

negar20 (پنجشنبه 10 آذر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 96 [ 10:48]
    سطح
    61
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,178

تشکرشده 1,175 در 313 پست

Array

سلام نگار جون،
    اون موقع ها که من تازه رفته بودم خوابگاه، دقیقاً مثل شما بودم،
    قبلش، چه تو خونواده چه دوستام خیلی با همه رایطه ی خوبی داشتم و به قول شما اگه یه جا سکوت می کردم، مخاطبم این قدر درکش رو داشت که بفهمه اشتباه کرده!!!

من رفتم خوابگاه، همین روند رو در پیش گرفته بودم که دیدم نه بابا، این جوری اصلاً نمی شه!!! همه می گفتن قانون جنگل!!!
    سال اول خیلی بهم سخت گذشت، خیلی تلاش کردم تا بهشون بفهمونم اما نشد!!! خودم داغون شدم! افسردگی گرفتم! این قدر تغییر کرده بودم که تا تابستون اومدم خونه، همه تعجب کردن، منی که همش می خندیدم دیگه هیچ چیز برام خنده دار نبود!!
    سال بعد روشم رو تغییر دادم، با اولین برخورد بی ادبانه، بلافاصله چنان برخوردی می کردم که خود طرف خشکش می زد!!!!! با این که اصلاً دوست نداشتم، اما به مجبور بودیم!!
    فقطم چند بار این کار رو انجام دادم، چون بقیه بچه ها به قول خودمون حسابه کار می بومد دسشون و دیگه حد و حریم خودشون رو رعایت می کردند!!
    نمی دونم کارم درست بود یا نه، اما من تقریباً قبلش همه ی راه ها رو رفته بودم، فقط این نتیجه داد!!!
    چرا؟
    چون توی یه جوی بودم که اگه می خواستم من رو هم حساب کنن باید همچین رفتاری می کردم!!!!(متاسفانه)

حالا به نظره من شما اگه می بینین که همکارتون همچین طرز تفکری داره به نظر من باید یه بار به شدت باش بر خورد کنی!!!

19. 3 کاربر از پست مفید ایوب تشکرکرده اند .

ایوب (پنجشنبه 10 آذر 90)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)