به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 فروردین 89 [ 15:10]
    سطح
    43
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

+خانواده ی مذهبی خواستگاران خیلی مذهبی:302:

22سالمه خانواده مذهبی دارم دانشجوی کارشناسی ام خواستگارای تحصیل کردم چادری میخواند اما من مانتو و مقنعه می پوشم.حتی نمی ایند ببینن من کیم؟اونایی که براشون مهم نیست تحصیل کرده نیستند چی کار کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

RE: خانواده ی مذهبی خواستگاران خیلی مذهبی:302:

عزیزم این چه سوالیه!

خوب هرکس معیارهایی داره. شما با کسی ازدواج کنید که شما رو بخواد، با پوشش و تحصیلات و ویژگیهای خاص خودتون. و البته شما هم اون رو بخواید. و اعتقاداتش رو قبول داشته باشید.

اینطور نیست که در جامعه ما فقط چادری ها خواستگار داشته باشند! و تحصیلات مهم نباشه! ببین اشکال از کجاست که همچین مسئله ای برات پیش اومده.

به نظرم اسناد سازی شما مبنی بر اینکه علت پوشش شماست، صحیح نیست. یک سری به این تاپیک بزن، می تونه برات مفید باشه.

http://www.hamdardi.net/thread-1355-post-30357.html#pid30357

موفق باشید.

3. 3 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (یکشنبه 12 مهر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 فروردین 89 [ 15:10]
    سطح
    43
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

پدرم مدام منو سرزنش میکنه که تو اگه چادری بودی با شرایط خانواده ی ما کیسای بهتری گیرت میومد.به نظر شما من برای اینکه یه آدم فهمیده ی با کمالات گیرم بیاد باید کاریو انجام بدم که نمیخام یعنی چادر سر کنم؟بعدم این روزا علاقه فقط تو دوستیهاست خواستگار نلشناس یا معرفی شده میگه دخترتون چادریه میگیم نه میگه خوب پس نمیخایم.حتی نمیان ببینن کی هستم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

خواستگاري كه به خاطر چادري بودن بخواد بياد همون بهتر كه نياد.....هزارتا دختر با مانتو و روسري ميشناسم كه از هزارتا دختر چادري سالم تر و با وقارتر و ........هستن....اين كه نشد حرف !!!!
    شما اصلا خودتو ناراحت نكن بذار بگردن يه چادري پيدا كنن.....22سال كه دير نيست انقدر هولي...!!!:P

6. 2 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (یکشنبه 12 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 فروردین 91 [ 08:43]
    سطح
    35
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    97

تشکرشده 97 در 49 پست

Array

شما که خودت آدم تحصیل کرده ای هستی چرا این حرف می زنی کی گفته اونی که چادریه همه ی کمالات و داره
    و اونی که چادر سرش نمی کنه بی کمالاته
    اون آقایونی هم که فقط شما رو به خاطر چادری نبودن انتخاب نمی کنن بدره زندگی نمی خورن چون سطحی نگرن
    خودت باش و بخاطر کسی خودت و شخصیتت رو عوض نکن اگه اینی که هستی رو دوست داشتن اون موقع می تونی بگی کیسه خوبیه

8. کاربر روبرو از پست مفید hamishegi تشکرکرده است .

hamishegi (دوشنبه 13 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام

خواهر عزیزم مذهبی بودن یا نبودن به چادری بودن یا نبودن نیست . چادر برای زن مسلمان یکی از انواع حجاب هست نه به تنهایی . دختر میتونه مانتو بپوشه اما یه مانتویی که مناسب باشه و برای مردان بیمار دل و چشم چران جلب توجه نکنه .یعنی خیلی تنگ یا کوتاه نباشه ، مدل و رنگش زننده نباشه ، بتونه بدن رو کامل بپوشونه و اینو هر کسی اگه وجدانش رو قاضی کنه خودش میتونه متوجه بشه که مانتوش مناسبه یا نه ؟
    چنین مانتویی مشکلی نداره که البته باید به نوع شلوار و روسری یا مقنعه هم دقت کرد چون هر کدام به نوبه خود مهم و اثر گذار هستند.
    اما چادر ... ببینید خواهر من چادر هم یه جور حجابه و چون به طور کامل کل بدن رو می پوشونه و به اقتضای چادر بودنش آزاد هست ، حجاب برتر معرفی شده نه اینکه تنها نوع حجاب باشه .
    خب بعضی آقایون دوست دارن همسرشون چادر بپوشه بعضیها هم برعکس از چادر خوششون نمیاد .شما با کسی ازدواج کنید که شما رو بخواد با همین وضعیتی که دارید .
    خیلی از خانمها هستند که چادر می پوشند اما اصلا" حرمتش ورنگه نمیدارن و در ضمن دیگران رو نسبت به چادر و خانمهای چادری بدبین می کنن .امن دسته از خانمها بنابر اهداف خاصی چادر می پوشن .یا خونواده اونا رو اجبار کرده به هر دلیل ! یا متاسفانه خیلی ها فکر می کنن اگه چادری رو سر کنن زودتر توی اداره ای استخدام میشن ! و یا اینکه زودتر ازدواج می کنن ! یعنی درواقع برای گول زدن دیگران این کارو می کنن نه به خاطر حجابش .
    خب این دسته اگه چادر نپوشن خیلی بهتره و سنگین تر هم هستن اما گفتم که یه اهداف خاصی دارن ........
    در مقابل هستند دختران و زنانی هم که فوق العاده نجیب و عفیف هستند اما چادر نمی پوشند و مثل شما مانتویی هستند .که این دلیل بر این نمیشه که چنین دختران و زنانی خدای نکرده بی ایمان یا مشکل دار هستند هرگز اینطور نیست.
    البته خیلی از مردان هم هستند که فقط و فقط ظاهرشون مذهبی نشون میده و در باطن اثری از دین و ایمان نیست و از بعضیشون هر کاری بگی سر میزنه !.و برعکس مردانی هم هستند که ظاهرا" مذهبی نیستند اما من سراغ دارم کسانی به این شکل که نماز شب می خونن ، دروغ نمیگن ، چشم پاکن و ...

پس شما هم خواهر من اصلا" نگران اینکه کسی با شما ازدواج نکنه به خاطر مانتویی بودنتون نباشید چون ربطی نداره . اتفاقا" خیلی دخترای چادری هم هستند که تا حالا همسر دلخواهشون رو پیدا نکردن مثل شما فکر می کنن که حتما" چادر باعث شده کسی سراغشون نیاد و اینکه چادر زیباییهای اونا رو پنهان کرده و کسی متوجه نمیشه چه مزایای جسمی دارن در حالیکه هیچکدام از این فرضیه ها درست نیست و بی اساسند .کسی هم به زور نمی تونه شما رو مجبور کنه که چادر بپوشید مگه اینکه خودتون تصمیم بگیرید و بخواید.خیلی مردان هستند که دنبال دخترانی مثل شما می گردن و مطمئن باشید که به وقتش شما رو پیدا می کنند اما خب خدا باید بخواد و قسمتتون کنه که انشاءالله میشه
    براتون آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم

10. 3 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (دوشنبه 13 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 مهر 88 [ 06:21]
    سطح
    30
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 95 در 32 پست

Array

سلام Alone Girl عزيز

من فكر ميكنم نگراني شما بي مورد است زيرا كساني كه ملاك انتخاب آنها فقط چادر است همان بهتر كه با آنها ازدواج نكني زيرا اين قبيل افراد در آينده نيز شما را وادار به پوشيدن چادر خواهند كرد درسته كه چادر حجاب برتر است اما در كدام كتاب ملاك انتخاب همسر را فقط و فقط پوشيدن چادر عنوان نموده اند؟! اين قبيل افراد چشمهايشان را به روي تمام جوانب مثبت شما و خانوادتانبسته اند و تنها به چادر بسنده كرده اند.من از شما يه سوال دارم آيا شما ميتوانيد اثبات كنيد كه هركس چادر پوشيد شخصي درستكار است اعمال افراد بيانگر درستي يا نادرستي رفتار و كردار انسانها ست به نظر من پدر شما نبايد شما را بخاطر نپوشيدن چادر سرزنش كند امروزه اكثريت بانوان جامعه ما از پوشش مانتو استفاده ميكنند و مورد ديگر اين است كه خود شما هم اعتقادي به ازدواج غير سنتي نداريد در حالي كه ازدواج چه سنتي و چه با عشقاي خياباني و يا معرفي دوستان و فاميل و همكلاسي يا هم دانشگاهي و...اگر همسر ما هم قدم،هماهنگ،همدل،هم نظر،هم سفر،هم فكر،هم شان و هم سطح ما نباشد به كوره راهايي كشيده ميشويم به نام عشق غير واقعي پس خود تان هم اگر كسي مستقيما از شما خواستگاري كرد با او صحبت كنيد و اگر شرايط لازم را براي يك ازدواج دارا بود اجازه دهيد رسما به خواستگاري بيايد و نگوئيد ازدواج حتما بايد سنتي صورت پذيرد...موفق باشيد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)