به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 15:02]
    سطح
    35
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

+این ازدواج صلاح است یا خیر؟

با سلام
    من پسری هستم 23 ساله كه فوق دیپلم حسابداری دارم و دانشجوی ترم2 حسابداری کارشناسی ناپیوسته هستم. از طرفی نزدیك 1سال است كه خدمت سربازی را به اتمام رسانیدم، من از دختر دختر خاله ام خیلی خوشم میاید.دختری سالم هست اخلاقاً هم بد نیست از نظر ظاهر هم مشكلی ندارد و 4 سال از من كوچكتر است. تنها مشكلی كه دارد خانواده اش است البته هم خودش و هم خانواده اش بسیار مؤمن هستند و نماز و روزه شان ترك نمی شود فقط یكی اینكه یکم پولكی هستند و دیگری اینكه خیلی بین هم اختلاف دارند هم زن و شوهر هم دختر خالم با مادرش كه خاله خودم باشه و از طرفی دایی هاش كه پسر خاله هایم می باشند همینطور و زیاد اهل دردسر هستند و از همه بدتر خود خالم هست كه خیلی دخالت می كنه و دختر خالم (مادر كیس مورد نظر) هم همینطور البته دختر خالم مهربان هست فقط آدم حساسی هستش. حال به نظر شما صادقانه و رك و رو راست به من بگین آیا این وصلت صحیح است یا خیر؟ حال به نظر شما باید چه كار كنم و چه صحبت هایی با او انجام بدهم. قابل به ذکر است که خودش دختری مومن است و بسیار مهربان فقط من به دو علت میترسم یکی به خاطر نداشتن شغل و دیگری به خاطر سن پایین از طرفی میترسم چون در سن ازدواج هست ازدواج بکند اگر بخواهم که از الان پیشنهاد بدهم شاید دیگر روم نشه با خانواده ها بیرون بریم چون همش فکر میکنند که من نسبت به دخترشون نظر دارم لطفاً راهنمایی کنید که چه کار کنم ؟
    آیا با مشاوره و صحبت با دخر دختر خاله ام مشکل حل میشود و آیا بهتر نیست که مادرم با خود دختر صحبت بکند تا حداقل بدونه که من هم هستم چون خبر نداره ممکنه ازدواج بکنه و بهش بگه موضوع ÷نهان بمانه تا من سنم بالاتر بره و بتونم یک پولی جمع کنم چون سال دیگه میخواد دانشگاه بره امکان خواستگار داشتنش زیاده چون هم خوش حجابه و هم از نظر ظاهری بد نیست

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

RE: این ازدواج صلاح است یا خیر؟

سلام
    با توجه به توضيحاتي كه داديد فكر مي كنم خود شما هم حس مي كنيد كه هنوز شرايط اقتصادي ازدواج را نداريد اما شخص مورد نظر خود را يافته ايد. با توجه به اوضاع احوال خانوادگي ايشان و همچنين توقعات مادي كه فرموديد به نظر من امكان اينكه شما پيشنهاد بدهيد و با در بسته برخورد كنيد وجود دارد.
    به نظر من بيشتر از همه در اين مورد مادر شما مي تواند راهنماي خوبي براي شما باشد. اولا به اين دليل كه خانواده خودش را بهتر مي شناسد و مي داند كه چه اخلاقهايي و خواسته هايي دارند و اگر مادر شما مخالفت كرد با او هم عقيده شويد باز هم به همان دليل شناخت بالا
    ولي اگر فكر مي كنيد هر دو خانواده موافق هستند اگر از جانب مادرتان موضوع به دختر خاله تان(مادر دختر مورد علاقه تان) مطرح شود بهتر است. اگر خود شما به آن دختر خانم مسئله را بگوييد زياد جالب نخواهد بود . همچنين اگر به صورت رسمي خواستگاري برويد باز هم ناچاريد كه سريع مراسم عقد و عروسي را بگيريد كه اين امكان پذير نيست چون شما بيكار و دانشجو هستيد.
    پس به نظر من اين مسئله را به خانمها واگذار كنيد . آنها بهتر مي توانند با هم كنار بيايند. اگر پيشنهاد از جانب مادر شما باشد و احيانا جواب آنها منفي هم كه باشد جو بدي در فاميل به وجود نمي آيد و هيچ كس فكر نمي كند كه شما به آن دختر خانم چشم نظر داريد. اگر خانواده اش موافقت كردند شما فرصت كافي داريد كه در زماني مناسب از علاقه تان به آن خانم بگوييد.

3. 2 کاربر از پست مفید دانه تشکرکرده اند .

دانه (پنجشنبه 19 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

با سلام دانه عزیز و تشکر
    من خودم از همین میترسم که همین جو باعث بشه نتونیم بیرون بریم آخه ما تقریبا" هر 2 هفته با هم رفت و آمد داریم و بیرون شهر میریم البته با پسر خاله هایم و خانماشون هم هستند و میترسم این مسئله باعث شود دیگر روم نشه برم پیششون . چون غریبه چشم آدم به هم نمیفته ولی فامیل نه اینطور نیست.
    چطوری بفهمیم که آنها موافق هستند طوری که اون جو پیش نیاد البته دختر خالم همیشه میگه اگر من دختر بودم برای پسرش میگرفت چون تعریف نباشه من هم درس خون هستم و خوشبختانه اهل هیچ فرقه ای نیستم و همیشه سرم تو کار خودم بوده، چطور مطرح بشه از طرف مادرم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

آقا رضا
    به نظر من واگذار كن به مادرت. مادرت بلده كه دو تا تيكه بندازه (مثلاً به مادرش بگه من ديگه تنها آرزوم اينه كه يه شير پاك خورده اي واسه پسرم بگيرم. ان شااله دختر شما هم سفيد بخت بشه،مادره خودش متوجه همه چيز مي شه). خانمها خوب مي دانند كه غير مستقيم چه بگويند. اگر آنها فكر كنند كه پيشنهاد از سوي مادرتان است كمتر به شما به چشم بد نگاه خواهند كرد.

6. کاربر روبرو از پست مفید دانه تشکرکرده است .

دانه (سه شنبه 17 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

سلام
    به نظر شما سن من برای ازدواج کم نیست؟
    و هنوز هم شغلی ندارم بهتر نیست الان صحبت نشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام بر دوست عزیز و گرامی..
    دوست خوبم شما در ماه های قبل درست همین موضوع را در تاپیک راهنمایی کنید کاربران و مدیران مطرح نمودید و اعضا و خود بنده نیز راهنمایی های کردیم و شما به این نتیجه رسیدید:::

reza نوشت::::
    (((با سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی از پاسخ های شما ممنون و متشکر از اینکه راهنمایی کردید من هم با مشورتی که با خانواده ام کردم تصمیم گرفتم فراموش کنمش چون زندگی یک روز دوروز نیست که بگی تحمل میکنم البته این رو هم بگم چون من از این خانواده شناخت دارم این طور است و گر نه اگر کسی دیگه بیاد جلو که نمیدونه چقدر مشکل دارن تازه خیلی هم خدا رو شکر میکنن . شاید جای دیگر هم برم همینطور باشه و از خانوادشون خبر نداشته باشم . البته از تحقیق شاید بشه یه چیزایی درآورد ولی به هر حال فعلاً هدفهای مهمتری دارم و در ضمن این اهداف به ازدواج با فرد هم کفو فکر میکنم
    باز هم از شما تشکر میکنم ))))
    .................................................. .............
    حالا رضا گرامی آیا تصمیم خود را تغییر داده اید؟؟
    آیا باز فکر می کنید این دختر مناسب شماست؟؟
    ...................
    دوست عزیز اگر قدری توضیح دهید می توانیم بهتر راهنمایی کنیم.
    در ضمن بهتر بود در ادامه همان تاپیک موضوع را پیگیری می کردیم.
    منتظر پاسخ هستیم

9. 2 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (پنجشنبه 19 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

با سلام
    بله دقیقا یادم هست و شما و دوستان هم این اقدام من را تحسین کردید من نمیدانم باید تاپیک هایم را از کجا پیدا کنم و حتی نمیدان از کدام قسمت ارسال هایی را کردم را ببینم حتی پاسخ هایی را که برای دوستان نوشتم را توی کاغذ مینویسم تا یادم بیاد به کی پاسخ دادم برای همین مجبور شدم که تاپیک جدید ایجاد کنم نمیدانم تاپیک قبلی ام کجاست چون در صفحه تاپیک های جدید است و پیدا کردن تاپیک من سخت بود حالا اگر برای همین موضوع پیدا کردن تاپیک و هم پاسخ ها کمکم کنید خوب میشود.
    راستش من تا با اون حرف نزنم نمیتونم بفهمم شایطش خوب است یا نه اصلا شاید او شرایط من را نپذیرد از طرفی بهش اعتماد کامل دارم اگر در بحثی که گذاشته بودید یادتان باشد من دو موضوع درباره عدم اعتماد گفتم در همان بحثی که گفته بودید نظر بدهید و به حاشیه نروید من نسبت به اکثر دخترها بدبین شده ام از طرفی خیلی مهربان هست و شاید با یک مشاوره بشود این ازدواج را درست کرد ولی میخواهم بدونم با توجه به شرایط سنی من و عدم اشتغال چطور مطرح بشود که هم از دستم نپره حداقل صحبت بکنم اگه جوابش منفی بود هیچ و هم بشه اون ارتباط فامیلی را حفظ کرد
    مرسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 آبان 90 [ 20:18]
    سطح
    35
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 26 در 14 پست

Array

با عرض سلام و خسته نباشید.
    از انتخابتون بر میاد که علاقه دارید همسرآیندتون همسری محجبه و اهل دینداری و پاکدامنی باشه.
    به شما تبریک عرض میکنم.
    ولی اینکه کیس مناسب شما همه چیز رو در تومن یا تومان خلاصه کنه بسیار حائز نگرانینه.
    برادرم ، زندگی پر از فراز و نشیبه.1 روز هست 1 روز نیست.
    1 روز مرغو برنج 1 روز نان و پیاز.
    همسری که شما رو بخاطر پول بخاد و به تاناییهای شما اهمیت نده بنظر من کیس مناسبی نیست.
    پول جزء ملزومات زندگیه ولی همه چیز نمیشه.
    دخترخاله ای داشتم.بسیار خوب و متدین و دیندار.خیلی هم دوستش داشتم ولی چون هدفش در زندگی فقط در پول خلاصه میشد رهاش کردم.زن زندگی اونیه که شما رو بخاطر خودت و تواناییهات بخاد نه جیبه عزیز.
    اگر هر یک از اعضای خانواده در کار و زندگیت دخالت کنن به مرور زمان زندگیت از هم میپاشه و زندگی شما دچار مرگ تدریجی میشه.یعنی اینکه به مرور زمان و با خون دل خوردن از هم میپاشه.مگر اینکه تحمل کنی که این بمراتب سخت تر از مرگ تدریجیه.
    باید محکم و استوار و مقتدر عمل کنید.شرایطتون رو به این خانواده محترم بگید.اگر قبول کردم بسم الله.اگر قبول نکردن ، ضرب المثلی داریم که میگه مکه نشد ، مدینه.یعنی این نشد یکی دیگه.برای شما برادر عزیز آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم.
    شهادت حضرت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب رو یه شما تسلیت عرض می نمایم.
    من الله توفیق فی کل الامور...

12. 2 کاربر از پست مفید iman-unicorn تشکرکرده اند .

iman-unicorn (پنجشنبه 19 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

با سلام و تشکر از شما دوست عزیزم iman-tanboor
    من هم شهادت حضرت علی را به تسلیت میگویم .
    صحبت من در این رابطه است که با توجه به ظرایط کاری و سنم الان موقع خوبیست یا نه؟
    البته زندگی حاصل سالها عمر است اگر همسری خوب نصیبت شود تا آخر عمر راحتی و اگر بد باشد همیشه در رنج و عذاب هستی من نزدیک 17 مورد یادداشت کردم که با هرکسی که خواستگاری میروم در این رابطه صحبت کنم و به نظر من در ازدواج باید مسائل را ریز کنی (نه به حدی که وسواسی بشی) تا در آینده مشکلی پیش نیاید من شرایط مالی خودم رو میگم و این را ذکر میکنم که دلم میخواد این تاریخ رو که با هم صحبت کردیم فراموش نکنیم یعنی 3 سال دیگه نگه چرا وضعیت مالیت اینه اگر کسی که با شرایط یک نفر کنار بیاید و قبول کند تا آخر عمر باید قبول کند نه اینکه 2 روز دیگه نظرش عوض بشه . خداوند چه برای پسر و چه برای دختر جفت زیاد قرار داده است اگر خدا خواست و با شرایطم کنار آمد که هیچ اگر نه صبر میکنم که هم صاحب موقعیت و استقلال مالی شوم و هم کیس مناسب خودم را پیدا کنم .

راستی دانه عزیز بهتر نیست مادرم با خود دختر دختر خاله ام صحبت بکند و بپرسد که نظرش نسبت به من چیست و بسپارد به هیچکس چیزی نگوید اصلا" شاید دختر دخترخاله ام مرا نخواسته باشد بهش هم بگوید رو دربایستی نکند اگر مرا نمیخواهد بگوید تا اصلا" کار به رسمیت نکشد؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

دوستان جدید هیچ نظری ندادند
    من هم این تاپیک رو خودم بسته اعلام میکنند لطفا" هیچ پاسخی هم ندید
    خدانگهدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)