به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 88 [ 22:50]
    سطح
    31
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Talking +دوراهی_خانم ها لطفا جواب بدین

سلام . دختر خانم ها یه کمکی کنن
    امیدوارام که اعضای سایت همیشه سالم باشن . من از شما یک همفکری می خوام ولی خواهش می کنم قبل از پاسخ چند ثانیه خودتون رو جایی من بگذازید . ممنون

محمد 20 سالمه . من در 15 سالگی عاشق یک دختر که یک سال از من کوچکتر بود شدم . ( من اصلا تا حالا با هیچ دختری دوست نبودم به قول دوستام جرات نداشتم دوست بشم !!! شاید ) ولی مدت 1 سال تمام دنبال این دختر خانم بودم اما نتونستم جلو برم و حرف دلم رو بهش بگم تا اینه اونا از کوچه ما رفتن . 1 سال کامل افسرده بودم تا اینکه به خودم اومدم و گفتم اون که توی همین شهره می گردم پیداش می کنم . خیلی سخت بود 4 سال فقط به اون فکر می کردم حتی نمی دونستم که اون هم منو دوست داره یا نه تا اینکه بعد از 4 سال پیداش کردم . اونم مثل من بزرگ شده بود . از طریق یه دختر که داخل مدرسه اونا بود ازش خواستگاری کردم اما اون نمی دونست که منم . 2 و 3 بار بهش از طریق اون دختر ابراز علاقه کردم اما باز هم گفت نه ! تا اینکه خودمو معرفی کردم . به اون دختره که من فرستاده بودم گفته بود که قرار بذاریم تا با هم صحبت کنیم . ولی من اون روز از اون قرار خبر دار نشودم و سر قرار نرفتم . گذشت تا 1 ماه بعد که بهش دوباره گفتم بیاد صحبت کنیم اون قبول کرد اما این بار اون نیومد تتا اینکه یه نامه براش نوشتم و به اون دختر دادم که بهش بده و جواب بشو توی اون بنویسه ولی دوستاش با خبر شدن یه کم دوستاش خشک مذهبین و ااون که می خواسته جواب نامه رو بده حالا یا آره یا نه . اون نامه رو از دستش گرفتن و پاره کردن و هر بار که دوباره می خواستم از طریق یه دختر باهاش رابطه برقرار کنم دوستاش نذاشتن و دفعه آخر گفته همه ی پسر ها مثل همند . من 9 ماه دنبال اونم اون حتی یک حرف هم به من نزده که چرا دنبال من می یای یا با خانوادش در میون بزاره سر دو راهی موندم چیکار کنم . چون هنوز خودم باهاش صحبت نکردم یعنی جلو نرفتم . یه راه حلی به من بدین البته به این موضوع هم توجه کنید من 5 ساله که فقط با یاد اون نفس می کشم . [/size]

خواهش کی کنم من منتظر همکفری شما هسنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: دوراهی

خواهش می کنم یه راه حل به من بدین :
    1 - اون نسبت به من می تونه احساسی داشته باشه ؟
    2 - آیا اون با کسی دیگه دوسته ؟
    3 - رفتارش اصلا نشون نمی ده که از من خوشش می یاد .؟
    4 - من 9 ماه که دنبال اونم یعنی هر روز مثل سایه ولی اون به پدر و مادرش چیزی نگفته چون من هنوز هم سالمم ؟
    5 - ممکنه بخاطره اینکه هنوز خودم بهش نگفتم دوستش دارم اون می گه نه ؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

با سلام,
    محمد تنهایی گرامی به کلبه همدردی خوش آمدید.
    بنده در خصوص اینکه شما چگونه به این خانم برسید راه کاری ندارم, فقط چند توصیه دوستانه:

چه زمانی باید واقعا به فکر انتخاب همسر باشیم ؟

پاسخ :
    زمانی که معیارهای شما شکل حقیقی به خود گرفت و ثابت ماند .
    حالا از کجا بدونیم اصلا معیار ما چیه کی ثابت میشه ؟

در نظر داشته باشید همه ما ادما یک سری معیارهای مشترک داریم برای انتخاب همسر مثلا در آقایون : اکثرا از همون سن 16 سالگی اگه ازشون بپرسید همسر شما چه خصوصیاتی باید داشته باشه جواب میدن زیبا باشه خوش اندام باشه و... خب همین سوال رو از یه آقای 30 ساله هم که ازدواج نکرده بپرسید مطمئنا همین موارد در معیارهاشون قرار داره حالا اگر در درجه اول نباشه به هر حال یه جایی قرار داده می شود یا در دختر خانمها : خوش تیپ باشه جذاب باشه پولدار و تحصیل کرده باشه و .. همه اینا معیارهای مشترکه اما معیار حقیقی کی شکل میگیره ؟

یه موقعه ای شما یه کاری انجام میدید که فکر میکنید این کار درسته و خب چون الان این فکرو میکنید پس اونکارو انجام میدید حالا مثال عشقی میزنم شما فرض کنید یه پسر 18 ساله عاشق یه دختر 16 ساله میشه و پاشو توی کفش میکند که اگر این خانم نشد دیگه هیچکس حتی بعضی ها اقدام به خودکشی هم میکنند اما همین آقا پسر زمانی که شد 19 ساله یا 20 ساله میبینه که وای چقدر اونروز اشتباه میکرده و اون شخصی که انتخاب کرده اصلا اونی نبوده که میخواسته و اصلا معیارهاش الان یه چیزه دیگس این طبیعی که به صرف رشد عقلانی معیارها و نیازهای ما در سنین مختلف تفاوت میکنه اما یه زمانی میرسه که معیارهای شما تغییر آنچنانی نمیکنه و حدود 2 یا 3 سال متوالی معیار شما از انتخاب همسر ثابته یعنی فهمیدید که چه کسی میتونه شما رو خوشبخت کنه اون زمان ، زمانیست که معیارهای حقیقی شما شکل گرفته فراموش نکنید انسان در هر مرحله ای زمانی که رشد میکنه و وارد مرحله ی بعدی میشه معیارهاش هم تغییر میکنه مثلا تا قبل از دانشگاه معمولا افراد یکسری معیار دارند و این در حالی که بعد از دوران دانشگاه معیارهاشون تغییر میکنه یا مثلا تا اوضاع مادی طرف یه تکونی می خوره و اصلا دیدشون به همسر کلی فرق میکنه حالا همه این مسائل به کنار

چه سنی برای ازدواج مناسب است و عاشق شدن درچه سنی حقیقی است ؟

ازدواج یک تکامل است و هر انسانی در یک سنی به این تکامل میرسد خیلی از افراد هستند که علی رغم دارا بودن سن کم درک بزرگی از مسائل و دنیای پیرامون خود دارند و متاسفانه خیلی وقتها افرادی هستند که سن وسال آنها مطابقتی با طرز فکر و عملشون ندارد هر موقع انسان خودش را تاحدودی شناخت اهدافش مشخص شد ، شرایط محیا و معیارهای حقیقی او شکل گرفت اون زمانی میتونه همسری برای خودش اختیار کنه ، اما در مورد عاشق شدن بارها عرض کردم اکثر مواقع احساساتی نظیر وابستگی و عادت کردن را با احساس عاشق شدن اشتباه میگیریم . عاشق شدن این نیست که اگر روزی چند مرتبه با طرفتون صحبت نکنید دلتون یه جوری میشه اتفاقا تماسهای مکرر حرفهای تکراری بکار بردن واژه هایی نظیر دوست داشتن ، عاشقتم و ... به تعدا دفعات زیاد ارزش خودش رو از دست میده و بار احساسی لازم رو منتقل نمیکنه نهایتها به هم عادت مکنید و نیروی جاذبه احساسی کم رنگ میشه تا جایی که کاملا از بین بره .

و در آخر
    اگر شرایط ازدواج ندارید.........(دمیدن در تنور احساسات ممنوع)

موفق باشید

4. 2 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (شنبه 07 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام ممنون از آقای keyvan که نظر خودتون رو بیان کردید . خیلی متشکرم .
    خواهش می کنم بقیه هم در این باره نظر بدن

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 شهریور 88 [ 19:31]
    سطح
    43
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    تشکرها
    118

تشکرشده 123 در 56 پست

Array

سلام محمد جان خوبي؟
    دقيقا عين ماجراي داداشمه يه لحظه فكر كردم داداشمه كه اينارو نوشته
    راستش ماجراي داداش من كاملا شبيه زندگي شماست با اين تفاوت كه هرگز نتونست جلو بره و با دختره حرف بزنه با اينكه داداشم مهندسي تمو كرده و الانم آخراي سربازيشه ولي اعتماد به نفس نداشت و نميتونست پاپيش بزاره تا اينكه به ما گفت اونام از محله ما رفته بودند به چه مكافاتي آدرسشو پيدا كرديم و رفتيم خواستگاريش مامانش اينا به خاطر سنش قبول نكردند گفتند يه كم زوده دختره 19 سالشه و حالا مامانش با مامانم در ارتباطه و گفتند بزارين يه سالي بگذره هم سربازي پسرتون تموم شه هم دخترمون 20 سالش بشه حداقل
    به نظر من خونوادتو در جريان بزار اگه موقعيت ازدواج هم نداشتي لااقل نامزد بشين
    شما كه انقدر خالصانه و عاشقانه اون دخترو ميخوايين اميدورام بهش برسين

7. کاربر روبرو از پست مفید samanins_62 تشکرکرده است .

samanins_62 (شنبه 07 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

[size=medium]سلام samanins_62 , امید وارم در تمامی مراحل زندگیتون همیشه موفق باشید
    از طرز فکرتون که درباره من بیان کرده بودین بسیار متشکرم . راستش من می خواستم با شما بیشتر در این مورد تبادل نظر کنم اگه اشکالی نداره Email و ساعتی که on هستین رو در اختیار من بگذارید تا از شما یک سری اطلاعات بگیرم .از شما خواهش می کنم این کار و برام بکنید چون بعد از خدا و حرف های امیدوار کننده ی شما هیچ امید دیگی ندارم ( اینم ایمیلم : reza_demor@yahoo.com ) اگرم دوست نداشتین همینجا برام پیام بذارید منتظرم ....
    من هر روز ایمیلم رو چک می کنم منتظر شما هستم ()()()()()()()

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد تنهایی
    سلام samanins_62 , امید وارم در تمامی مراحل زندگیتون همیشه موفق باشید
    از طرز فکرتون که درباره من بیان کرده بودین بسیار متشکرم . راستش من می خواستم با شما بیشتر در این مورد تبادل نظر کنم اگه اشکالی نداره Email و ساعتی که on هستین رو در اختیار من بگذارید تا از شما یک سری اطلاعات بگیرم .از شما خواهش می کنم این کار و برام بکنید چون بعد از خدا و حرف های امیدوار کننده ی شما هیچ امید دیگی ندارم ( اینم ایمیلم : reza_demor@yahoo.com ) اگرم دوست نداشتین همینجا برام پیام بذارید منتظرم ....
    من هر روز ایمیلم رو چک می کنم منتظر شما هستم 203:
    دوستان من منتظر پاسخ های شما هستم خواهش می کنم با من همفکری کنید که این مشکل من هم زود حل بشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 مرداد 89 [ 17:00]
    سطح
    41
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

سلام محمد جان
    من تاپیکت و کامل خوندم ، حقیقتا اینه که سن شما هنوز خیلی کمه برای ازدواج کردن چه برسه واسه تصمیم گیری و انتخاب...
    به قول آقا کیوان با احتمال بالا در آینده معیارات عوض میشه...
    ولی اگر بخواهیم از یه طرف دیگه به این قضیه نیگاه کنیم ، علاقه شما اون قدر شدید که اگه بهش به طور مثبت پاسخ داده نشه شاید روی آینده شما ـ تحصیلات و روحیه و شادابیتون اثر بگذاره و به قول مشهور تا اخر عمر تو دلتون بمونه...
    و این شمایید که باید با کمک بزرگ تر ها یا یه مشاور خوب این رو تشخیص بدین...
    {نظر من اینه که دوستای شما اهل دوستی با جنس مخالفن و شما این خلا که در دوران نوجوونی ( طبیعی هست) در شما شکل گرفته رو با یاد این دختر خانوم پر کردی ه اید }
    اگر تشخیص مثبت بود اون وقت از طریق درست عمل کنین نه پیغام دادن و نامه نوشتن و... این کار ها واسه یه ارتباط که قراره باشه به ازدواج ختم شه زنگ خطر های اساسی مبنی بر نپختگی طرف هست...
    در صورتی که واقعا تصمیم گرفتین با این شخص ازدواج کنید ، از طریق خانواده عمل کرده و مهمتر از اون خودتون رو از هر لحاظ مخصوصا مالی و فکری بالا ببرین ، رو خودتون کار کنین که در حد مدیر یک خانواده برسین
    امیدوترم موفق باشین

10. کاربر روبرو از پست مفید baran تشکرکرده است .

baran (دوشنبه 09 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون از راهنمایتون ولی خواهش می کنم یه راهی برای ارتباط بیشتر برای مشاوره بگذارید تا من بتونم سوال هامو ازتون بپرسم . ممنون میشم .

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

با سلام,
    بنده که نظر خودم را بیان کرده ام آن هم بر اساس, تجربه و صحبتهای که در خصوص روابط شده؛ و بهترین عمل در مورد این مسئله همان است که نوشته ام,
    شما یه نگاه به انجمن روابط دختر و پسر بیاندازید, آمار بالای از دختر و پسران که به اینجا مراجعه کرده اند؛و اینکه چه مشکلاتی را در پیش رو دارند؛از یک طرف منطق حکم میکند که اشتباه است و از طرف دیگر احساس ,میل بیشتر به رابطه؛تصمیم بر اساس احساس اصلا"قابل اطمینان نیست؛
    بنده شما را درک میکنم, میدانم حس دوست داشتن چیست,و چگونه است, اما راه درست برتری را به دنبال دارد؛
    در 15 سالگی دلبسته این خانم شده اید ؛سنی که همه ما آن را گزرانده ایم و میدانیم ؛سرشار از ناپختگی است؛سنی که نمیتوان تصمیم درست را گرفت ,چون ما در حال رشد هستیم و هر روز موضعمان در خصوص هر مورد تغییر میکند,
    آیا میتوان به تصمیم در این سن تکیه کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط baran
    ....، علاقه شما اون قدر شدید که اگه بهش به طور مثبت پاسخ داده نشه شاید روی آینده شما ـ تحصیلات و روحیه و شادابیتون اثر بگذاره و به قول مشهور تا اخر عمر تو دلتون بمونه...
    در خصوص نوشته این دوست گرامی هم باز عرض میکنم که ؛علاقه ایشان سرچشمه اش احساس است؛ احساس نیاز به جنس مخالف با شدت بالا در آن سن, واین کشش که ما به عنوان عشق از آن یاد میکنیم ,غیر از کشش جنسی و احساس چیزی بیش نیست؛شاید شما بگویید که هیچ مسئله جنسی در کار نیست و نیت شما پاک است؛این درست اما این تمایلات از همان موارد نشئت میگیرد,
    شما سعی کنید بیشتر تمرکزتان روی تحصیلات,وتأمین آینده ای مطمئن باشد ؛
    تا اینکه با تمام وجود احساس کنید که میتوانید ازدواج کنید و مسئولیت یک خانواده جدید را بر عهده بگیرید,

13. 3 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (دوشنبه 27 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 فروردین 91 [ 08:43]
    سطح
    35
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    97

تشکرشده 97 در 49 پست

Array

سلام
    دوست داشتن و عشق ورزیدن خیلی خوبه ولی به شرطی که شما رو از مسیر طبیعی زندگیتون منحرف نکنه
    20 سالگی سنیه که شما باید پایه های زندگیتونو محکم کنید باید خودتونو از لحاظ تحصیلی و کاری و موقعیت اجتماعی بالا بکشید این فرصت الان در اختیار شما قرار داده شده و شما الان سرشار از انرژی هستید که اینا رو بسازید با یه تصمیم اشتباه ممکنه همه ی این فرصت ها زیر سوال بره
    پس بهتره بزارین هر چیزی در زمان خودش باشه تا فرصت هاتون از دست نره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)