به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

زن ایده آل یا انسان ایده آل؟

با سلام خدمت همه بچه های تالار

از وقتی به تالار اومدم، متاسفانه به دفعات شاهد بودم که خانمها به صفاتی تشویق می شن که اونها رو برای یک "انسان" بد می دونیم! (مثل بی غیرت بودن، یا ناز کردن، یا ... ) و این قلب من رو به درد آورده. (مخصوصا تشویق به بی غیرتی، و تحسین اون برای خانمها، که بارها من رو به مرز جنون کشونده!! )

فکر کردم شاید با مطرح کردن مشکلم بتونید بهم کمک کنید که با این قضیه کنار بیام.

مثال: از پستهای مختلف خانمها ( سوالهایی که می پرسند، و راهکارهایی که ارائه می دن ) اینطور برمیاد که دغدغه ی اصلیشون اینه که چکار کنند که "مردها بپسندند"؟!!
    چرا اینطوره؟ اگه ما بدنبال این باشیم که چطور "انسان" باشیم و چه معیارهای اصلی و کاملی رو برای "انسانیت" ( یا رستگاری ) گزینش کنیم، همین کافی نیست؟

2. 11 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (پنجشنبه 03 اردیبهشت 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

RE: زن ایده آل یا انسان ایده آل؟

ببخشید من این حرفو می زنم. شاید با اهداف این تاپیک در تضاد باشه . چون به نظرباز بحث خواسته مردها به میون میاد.
    اما بسیاری از مردها وجود دارند که برای زنی که برای خودش شخصیت قائل نباشد ارزشی نیز قائل نیستند! خیلی از مردها هستند که از زن ناز کردن و بعدش سیاست زنانه رو نمی خوان. اونها حقیقت عشق یک زن رو به عنوان یک انسان طلب می کنند.برای کسانی نیز که این را نمی طلبند که بحثی نیست. آنها یک ابزار می خواهند و نه یک انسان!
    در مورد خود زنان، هر هدفی که مد نظرشان باشد در درجه اول انسانیت اونها و حرکت اونها به سمت رستگاری یقینا بر همه چیز اولویت داره، "اگه ما بدنبال این باشیم که چطور "انسان" باشیم و چه معیارهای اصلی و کاملی رو برای "انسانیت" ( یا رستگاری ) گزینش کنیم، " این کافیه!

4. 4 کاربر از پست مفید sorena_arman تشکرکرده اند .

sorena_arman (پنجشنبه 03 اردیبهشت 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 00:06]
    سطح
    35
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 125 در 66 پست

Array

زن ومرد همه انسان هستند اما با دو جنسیت متفاوت ... مرد یک انسان و زن هم یک انسان است با تفاوتهای روحی و جسمی ... ما که نمیتوانیم از زن بودن خود استفاء بدهیم و به کل منکر همه نیازهای روحی و جسمی خود بشویم ، حالاتی که به طور فطری در وجود هر زن یا مردی وجود دارد ... ما( جنس زن )باید انقدر رشد کنیم که با زن بودن خود یک انسان کامل هم باشیم.نه با وجود یکی از این دو مورد ، دیگری را نقض کنیم...
    [align=center]به کجا می روی ، آسمان در خود توست[/align]

6. 2 کاربر از پست مفید آگرین تشکرکرده اند .

آگرین (پنجشنبه 03 اردیبهشت 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 مهر 91 [ 01:57]
    سطح
    38
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    تشکرها
    88

تشکرشده 93 در 40 پست

Array

با سلام و تشکر از آغاز گر این تاپیک به خاطر طرح این موضوع جذاب.
    به عقیده من اینکه زنان زیادی هستند که به دنبال پذیرش و تایید از جانب مرد خود هستند، نه تنها بد نیست، بلکه بسیار هم ارزشمند است.
    به نظر من نباید این موضوع شما را به مرز جنون بکشاند. اینکه زنان میخواهند همسران خوب و ایده آلی باشند، شایسته تقدیر است. چرا که اینان در صدد تحکیم بنیان خانواده خود می باشند. بعد از ازدواج شاید بیش از نیمی از زمان عمر انسان به تعامل با جنس مقابل میگذرد، پس بسیار طبیعی است که ما زمان قابل قبولی را برای ایجاد رابطه بهینه با همسرمان صرف کنیم.
    البته و صد البته من اعتقاد دارم مردان هم بسیار دوست دارند که مورد پسند و محبوب همسر خود باشند، حتما دوست دارند که همسرشان آنها را تایید کند.. نیاز به تایید و دوست داشته شدن در هر دو جنس به دلیل وجود انسانی آنان قابل انکار نیست. ولی اینکه ما مردان کمی را میبینیم ( دقت کنید که ما کم می بینیم، نه اینکه وجود ندارند) به دلیل این است که ابراز احساسات در زنان بسیار بیشتر است. زنان بسیار بیشتر تمایل دارند که خواسته هایشان را مطرح کنند، درد دل کنند و از همدردی همنوعان خود کمک بگیرند.
    به نظر من زن و مرد در اساس یکی هستند اما نحوه ابراز و نحوه بیان نیاز هایشان متفاوت است.

8. کاربر روبرو از پست مفید سارا5 تشکرکرده است .

سارا5 (پنجشنبه 03 اردیبهشت 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

sorena_arman عزیز،

من با تفکرات شما آشنا هستم، و تاییدشون می کنم. این نکته رو هم اضافه می کنم که این نکته ای که اشاره می کنید، در مورد خانمها هم صادقه. یعنی خانمها هم کسیکه برای خودش شخصیت قائل نباشه رو ارزشمند نمی دونند. پس این چیزی که شما می فرمایید، یک مسئله انسانیه، و به سلیقه مردها مربوط نمی شه.

اما من کمتر مردی رو دیدم که مفهوم خودش رو در ازدواج جستجو کنه.
    سوال من اینه که چرا خانمها در اغلب مواقع اینطور هستند؟
    (البته من می تونستم این سوال رو بپرسم که چرا آقایون مفهوم خودشون رو در کار و شغلشون می دونند؟)

و چرا توصیه هایی که به خانمها می شه، در این جهته که خیلی چیزها رو فدای همسرشون و حفظ خانواده شون کنند؟ (منظورم صفات انسانیه)

مسلما شما فکر نمی کنید که مردی که حقیقت عشق من رو طلب می کنه، می تونه هدف زندگی من قرار بگیره، یعنی من می تونم خودم رو قانع کنم که طوری زندگی کنم که اون از من راضی باشه!! چون من به هرحال باید طوری زندگی کنم که فکر می کنم درسته! اینطور نیست؟

آگرین عزیز،

من هم با شما موافقم. من خودم رو "انسان" می بینم، و مرد را هم "انسان" می بینم. و منظورم این نبود که یکی از ما استعفا بدهیم. من می گم کسی که من رو خلق کرده، از من خواسته هایی داره. من چرا باید به خواسته های مردها توجه کنم؟؟
    سوال من اینه که چرا به مراجعین تالار گفته نمی شه اینکار رو نکن خدا نمی پسنده، در عوض 1000 بار دیدم که گفتند اینکار رو نکن، مردها نمی پسندند!!

سارا5 عزیز،

من هم از شما سپاسگزارم که به این تاپیک توجه کردید. امیدوارم بتونم از نظراتتون استفاده کنم.

من هم با شما کاملا موافقم که ما انسان ها ( چه مرد و چه زن ) خواهان محبت و تایید شدن هستیم. پس چه چیز پسندیده تر از اینکه آدم به خانواده، دوستها، و اطرافیانش محبت کنه و بال پروازشون باشه.
    قطعا مردان و زنانیکه تلاش می کنند تا محیط مطلوب تری برای همسرشون محیا کنند، شایسته تقدیرند.

اما چیزیکه من رو به مرز جنون می کشونه اینه که یه خانمی میاد و می گه همسر من بهم خیانت می کنه. حالا با sms، تلفن یا به هر شکل دیگه ای. بعد به کرات دیدم که توصیه می کنند: بهش محبت کن تا از سرش بیفته!! میدون رو خالی نکن!!

سارا جون چیزیکه بیشتر از همه آزارم می ده، اینه که این خانم هم می خواد همینها رو بشنوه!! آخه یه "انسان" چقدر می تونه بی غیرت باشه؟!!

حتی الان هم که تجسمش می کنم، خونم به جوش میاد!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

درود
    philosarra شما در مورد این خانوم چی پیشنهاد می دین؟ همین خانومی که به دلیلی مثلا شما در حالت خوش بینانه فرض کنید بی توجهی به همسرش یا کم محبتی به اون، همسرش به اون خیانت( از یک اس ام اس تا تلفن و...) رو مرتکب شده.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مهر 88 [ 19:01]
    سطح
    63
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    331

تشکرشده 338 در 126 پست

Array

سلامphilosara
    بگذار عظمت در نگاه تو باشد، نه در آنچه بدان می نگری!
    و این قابل تقدیره چون کاملا در نگاه تو دوست نازنینم درک می شه.
    + خانم بحث بسیار به جا و جالبی راه انداختید، به نظر من انسان ایده ال بودن یعنی اینکه سعی کنی خودت باشی و جایگاه خودت را بفهمی و این سخت ترین و مهمترین کاریه که از ما انسان ها انتظار میره انجام بدیم. و باز در رابطه زناشویی از من انتظار میره که کاملا بفهمم یک زنم. چرا به بعضی برمیخوره، باور کنید احساس واقعی زن بودن هم زیبا و لذت بخشه، و من فکر می کنم یه مرد ایده ال هم همینو می خواد، و این دقیقا همون اصلیه که خدا بر این روابط حاکم کرده. (ببخشید باز من فقط عنوان تاپیک را خوندم و مطالب دوستان را مطالعه نکردم، سر فرصت بر می گردم و مطالعه می کنم و از ادامه بحث نظر می دم.)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

[size=large]چه مرد چه زن وقتی ما به
    ان حد از تکامل روح و روان رسیده باشیم که همه را انسان ببینیم و به کرامت انسانیشون احترام بگذاریم ..و کسی را تحقیر نکنیم تا خودمون احساس بزرگی کنیم .................آن وقت میتونیم صحبت از یک انسان کنیم که نه مطلق بلکه نسبتا سالم فکر و زندگی میکنه

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 تیر 88 [ 06:33]
    سطح
    34
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    تشکرها
    53

تشکرشده 55 در 39 پست

Array

دوست عزیز
    خوش به حالت که مشکلت مختص به تالار عزیزم من از جامعه. از خانواده از قانون و..............همه گله دارم.
    از بچه گی یکسری چرا در ذهنم ریشه دار شده که چراپسر ها در همه کارمختارند اما دخترها...
    ما زنها پا به پای مردها درس میخونیم .کار میکنیم. در بیرون از خونه با خیلی ها سر و کله میزنیم و در اخر درامدی که حاصل از زحمت مونه را به خونه می یاریم اما دریغ از یک تشکر .تازه خسته و کوفته باید غذا اماده کنی . لباسهای همسر و بچه ها رو اماده کنی و شب هم مثل یک جنازه فقط بخوابی و بی خیال لیبل هایی باشی که بهت میزنند.
    اگر شوهر معتاد بود باید همراهش بود اگر هیز بود باید ساکت شد اگر رفیق باز بود باید بی خیال شودو.....................

عزیزم در رابطه با تالار که میگویی به نظرت وقتی کسی از همه جا خسته شده وراه به جایی ندارد وقتی میگه شوهرم دست بزن داره یا معتادو..........چی باید گفت :سریع بگییم طلاق تو بگیر راحت شو
    اصلا چی کار میتونه بکنه؟
    طلاق
    نگید طلاق هست اره هست اما همیشه حق طلاق با مرد.
    راستی فکر میکنی بعد از طلاق اوضاع چه طوریه؟
    بچه ها چی میشن ؟هر جا تنها میری همه فکر میکنن اومدی شوهر تحفشونو از را بدر کنی .

..............
    چند وقت پیش کتابی میخوندم "باغ سخن"از محمد مراد دبیریان توش کلی مطلب از زنان هست که را حتی استاد شیطان نامیده و هر چه که خواسته در اون به زنها گفته
    از جمله:
    مردی از چوب به زنی از طلا میارزد
    اگر دیدی الاغی از نردبان بالا رفت زن هم عقل پیدا می کنه
    زن زشت درد دل است زن زیبا دردسر
    و................
    کلی ضرب المثل که گفتنش در اینجا توهین به همه زنان است و من دوست ندارم به کسی توهین کنم.
    در این جامعه میگی چی کار باید بکنیم .
    وقتی کسی کمک میخواهد بگیم چی کار کنه؟
    باید اول همه ی جوانب و در نظر بگیریم بعد ایده مونو بگیم.
    ما زنها هستیم که باید کانون خونه را با حرارتی که علی رقم رضایت در دلهامون هست گرم کنیم.
    موفق و پیروز باشید.سپیده

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 مهر 91 [ 01:57]
    سطح
    38
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    تشکرها
    88

تشکرشده 93 در 40 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط philosara

اما چیزیکه من رو به مرز جنون می کشونه اینه که یه خانمی میاد و می گه همسر من بهم خیانت می کنه. حالا با sms، تلفن یا به هر شکل دیگه ای. بعد به کرات دیدم که توصیه می کنند: بهش محبت کن تا از سرش بیفته!! میدون رو خالی نکن!!

سارا جون چیزیکه بیشتر از همه آزارم می ده، اینه که این خانم هم می خواد همینها رو بشنوه!! آخه یه "انسان" چقدر می تونه بی غیرت باشه؟!!

نمیدونم منظور شما از غیرت چیه؟؟ اگه روش مردان "باغیرتی " را که زنانشان را در خانه حبس میکنند و به آنها اجازه تنها بیرون رفتن از خانه را نمیدهند، بله. عدم توجه به یک اس ام اس هم میتواند به نوعی بی غیرتی باشد.
    اما من اسم این حالت را غیرت نمیگذارم.به نظر من این یک احساس حسادت و ترس بیمارگونه است.
    ببینید ما در عصر ارتباطات زندگی میکنیم. در جامعه ای که زنان همگام با مردان تحصیل میکنند و مسوولیت های اجتماعی دارند، این احتمال وجود داره که هر زمان هر یک از همسران، چه زن و چه مرد، بنا به شرایط کاری ناگزیر به تماس تلفنی با جنس مخالف باشه. ما نمیتونیم و نباید با ازدواج برای همسرمان ایجاد اسارت کنیم. آیا صحیح است که همسری (چه زن و چه مرد) به همسرش بگوید "تو مجبوری تنها با من صحبت کنی؟"
    این دوستان به آن خانم چه باید بگویند؟ آیا باید بگویند که "خانم،غیرتت کجا رفته؟هر چه سریعتر به فکر جدایی باش..این مرد لیاقت زندگی را ندارد.."
    بهترین پاسخ در چنین شرایطی دعوت به صبر، آرامش و محبت است که در سایه این آرامش اون خانم هم کمی به خودش بیاد و از حساسیت هاش کم کنه.
    البته اگه خانم دلایل مستدلی از خیانت ببینه، مسلما کسی ساکت نمیشینه و دعوت به محبت بیشتر نمیکنه. اینو میتونید در این تالار به عینه ببینید.

15. 2 کاربر از پست مفید سارا5 تشکرکرده اند .

سارا5 (جمعه 04 اردیبهشت 88)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)