به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 تیر 90 [ 15:16]
    سطح
    56
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    627

تشکرشده 673 در 178 پست

Array

آقایون تالار لطفا نظر بدین

سلام خدمت همه بچه های نازنین تالار .
    من از ایجاد این پست میخوام به یه اصل کلی برسم که واقعا توی زندگیم بهش نیاز دارم! البته اینجا ایجادش کردم چون احساس کردم بیشتر خانمها هم مثل من نیاز به همچین اصولی دارن.
    خواهش می کنم آقایون محترمی که این تایپیک رو می خونن به من کمک کنن، شاید بیشتر شما با وضعیت زندگی من آشنا باشید، چند سالی هست که ازدواج کردم و همسرم رو از صمیم قلب دوست دارم و گذر این سالها علاقه من رو به ایشون بیشتر و بیشتر کرده. سختی های زیادی کشیدیم اما این سختیها نه تنها ما رو از هم دور نکرد که ریشه زندگیمون رو محکم تر کرد.
    من خیلی چیزها رو نمی دونم و یا بهتره بگم درست و غلط بودنشون رو نمی دونم، نمی دونم باید با همسرم چطور برخورد کنم که بهترین شکل باشه. برای همین از همه آقایون خواهش می کنم که انتظارات خودشون رو از همسرانشون بنویسن، از چه چیزی ناراحت می شن، از چه چیزی خوشحال می شن، تو چه شرایطی انتظار چه برخوردی دارن، چی باعث میشه که به همسرشون افتخار کنن و ...
    میدونم مقالات زیادی در این مورد نوشته شده اما من همه اونها رو خوندم ولی نتیجه درست و حسابی نگرفتم، هیچ کدومشون ریشه ای توضیح ندادن، همه سر بسته و گنگ و کوتاه بوده، اصلا یه چیز دیگه خواهش می کنم فکر کنید من خواهر شما هستم، منو نصیحت کنید که چطور با همسرم برخورد کنم؟ چطوری میتونم بهترین باشم؟ خواهش می کنم از من دریغ نکنید، هر چی به ذهنتون می رسه بنویسید، خواهش می کنم

2. 5 کاربر از پست مفید روزن تشکرکرده اند .

روزن (پنجشنبه 27 فروردین 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

RE: آقایون تالار لطفا نظر بدین

قابل ستایشید. من برای کمک به شما حتما چند راهکار که به ذهنم می رسد را می آورم.

4. کاربر روبرو از پست مفید sorena_arman تشکرکرده است .

sorena_arman (پنجشنبه 27 فروردین 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 00:06]
    سطح
    35
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 125 در 66 پست

Array

ممنون از دوست خوبمان خانم روزن
    همیشه برای من هم سوال است که ، یک مرد چه وقت در زندگیش احساس خوشبختی میکند و از زندگی مشترک خود راضی و خشنود است؟
    [align=center]به کجا می روی ، آسمان در خود توست[/align]

6. کاربر روبرو از پست مفید آگرین تشکرکرده است .

آگرین (پنجشنبه 27 فروردین 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

روزن عزیز

به احترام تیتری که برای تاپیک ات انتخاب کرده ای همین قدر می گویم که

شما یک سری فرمول مردانه خواهی داشت که آقایان تالار قطعا به یاری ات می شتابند و پاسخ می دهند اما یک سری هم علائق شخصی و فردی همسرت است . مردان از زنان توقعاتی را دارند که متناسب با شخصیت و باور آنهاست . گزینه آخر را شما با استفاده از شناخت و خلاقیت خود می توانید بیابید و جسارتا عرض می کنم ، نسخه کلی ندارد .

موفق باشی دوست جوان و دقیق و باهوش من .

8. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 29 فروردین 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 تیر 90 [ 15:16]
    سطح
    56
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    تشکرها
    627

تشکرشده 673 در 178 پست

Array

مرسی آقای سورنا، آگرین و آنی جان. منتظر راهنمایی شما هستم
    خانم آنی شما درست می گید اما برای رسیدن به جزئیات نیازمند یک دید کلی هستم، من نظرات تمام آقایون رو با مسائلی که در همسرم مشاهده کردم مقایسه می کنم و به یک نتیجه گیری می رسم. مدت کمی نیست که با همسرم زندگی میکنم پس فکر می کنم بشه به یه نتیجه خوب رسید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

البته شما از آقایون نظر خواستید ...اما من یکچیزی میخوام بهت بگم اون هم در رابطه با اصل تفکر ..بهترین بودن ...که به نظر من و اصولا از نظر روانشناسی ...کاملا تفکر غلطیه ...اینکه شما سعی میکنید زندگی ایدالی رو برای خودتون و همسرتون رقم بزنید با استفاده از تجربیات دیگران قابل تقدیره ..اما ما ادما در همه چیز و هر رفتاری میتونیم بطور نسبی ..ویژگی خاصی رو بدست بیاریم و در مورد انسان هیچ چیزی مطلق نیست ... واژه های بهترین ...بدترین ...همیشه ..هرگز ....و در مورد انسان وزندگی انسانی کاربردش ...درست نیست .... و زندگی یک نسخه ی ساده و مشخص نداره که با پیچوندن اون بشه ..بهترین شد ...به اندازه ی تعداد ادما روش زندگی وجود داره ...فقط میتونم بهت بگم صداقت و عشق صادقانه ....که در زندگی باشه ...باقیش هم خود بخود در پی اون میاد ....خوشبخت باشی

11. 2 کاربر از پست مفید kimiakhaton تشکرکرده اند .

kimiakhaton (شنبه 29 فروردین 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 شهریور 89 [ 11:29]
    سطح
    35
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 64 در 39 پست

Array

مرسي روزن جان تاپيكت خيلي جالبه چون واقعا من هم دوست داشتم نظر اقايون را در مورد سوالاتي كه طرح كرديد بدونم از همه آقایون خواهش می کنم که انتظارات خودشون رو از همسرانشون بنویسن، از چه چیزی ناراحت می شن، از چه چیزی خوشحال می شن، تو چه شرایطی انتظار چه برخوردی دارن، چی باعث میشه که به همسرشون افتخار کنن و ...

اقايون عزيز تالار من هم مثل روزن جان منتظرم
    wait for your prompt reply

روزن جان ببخشيد يه سوال داشتم قبلا وقتي ميخواستيم تاپيك جديد ايجاد كنيم موضوع جديد را كليك ميكرديم حلا بايد چيكار كنيم ممنون

13. کاربر روبرو از پست مفید پاييز خزان تشکرکرده است .

پاييز خزان (جمعه 28 فروردین 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

خب روزن عزیز من اولین و مهمترین توقع یک مرد رو اگر می خواهید او را عاشق خود کنید به شما می گم. این مرد را یک مرد نرمال و نه مردی که ذاتا خیانتکار و هوسباز و.. است در نظر بگیرید. یک مرد نرمال در اولین توقع خود دوست دارد ، همسرش آن اندازه که او برای زندگی مشترک وقت می گذارد و تلاش می کند دلسوز باشد و تلاش کند.
    این موضوع را باز می کنم. چون مشکل بسیاری از ازدواجها این است.
    مشکل اساسی دختران ایرانی منفعل بودن اونها در برابر مشکلات هست. مشکلات مالی، کاری و روحی یک مرد مشکلات یک زندگی مشترک هستند و منصفانه نیست که یک زن خود را نه تنها کنار بکشد که بگوید به من چه مربوط که او مشکل مالی ، روحی و... دارد ، وظیفه اوست که مرا از لحاظ روحی و عاطفی تامین کند . کمتر مرد ایرانی یک دختر لوس برای زندگی مشترک خود می خواهد.
    بدیهیه که نباید وقتی مشکلی برای هر دوی شما پیش میاد اون رو مقصر بدونید. شما هر دو انتخاب کرده اید ونه فقط اون. می تونستید نه بگید زمان ازدواج. اگر فلسفه زندگی مشترک را مشترک بودن در آلام و خوشی ها با یکدیگر بدانید به اولین و مهمترین توقع یک مرد پاسخ داده اید.

15. 12 کاربر از پست مفید sorena_arman تشکرکرده اند .

sorena_arman (شنبه 29 فروردین 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

من توقع و نیاز 1 رو مهمتر از همه می دونم. در تمامی مراحل بدانید قبل از همه چیز به جای یک مرد با یک انسان سر و کار دارید. انسانی که می توانست برادر ، پدر و یا خود شما باشد، و اکنون همسر شماست. چون اگر یک زن احساس نکنه که برای چشیدن معنای واقعی زندگی باید غیر از خود برای همسرش و مشکلاتش و روحیه او ارزش قائل باشد هرگز نمی تواند سایر نیازهای یک مرد را برطرف کند.

"2- احترام به آنچه که یک مرد انجام می دهد، آن چه هست، افکاری که دارد و پذیرفتن آنها تا جایی که برای زندگی خطرناک نشده اند."
    آیا همسر شما شما را بابت تماشای یک سریال رمانتیک مورد شماتت قرار می دهد و این را نشانه عدم توجه شما به زندگی می داند؟
    "پس شما در تماشای به طور مثال یک مسابقه فوتبال همان کاری را انجام دهید که همسرتان می خواهید انجام دهد." همسر شما وقتی فوتبال نگاه می کند از علاقه اش به شما کم نشده است. بگذارید غیر از شما هم علاقه ای داشته باشد. اینها شایسته حسادت نیستند!! شان شما بالاتر از این است که با فوتبال مقایسه شوید. نگویید که شما نیز علایق خود را ندارید.
    همسر شما بد غذا می خورد؟ شما هم گاهی اوقات بلند و بد می خندید و بد آدامس می جویید. با یک خنده و شوخی و صبر نمودن و نه مسخره کردن می توانید این رفتار او را اصلاح کنید.
    همسر شما افکار سیاسی، اقتصادی، فلسفی و... خاصی دارد؟ بگذارید راجع به آن صحبت کند و او را رد نکنید. با او در شرایط نرمال هر دو بحث منطقی راه بیندازید. مردها این را دوست دارند ولی او را بی دلیل رد نکنید. زمانی که او رفتار خوبی با شما دارد، انسان گونه با شما برخورد می کند، افکار او نسبت به شان انسان مشابه شماست و اصلا تنها نقشش در سیاست دو سه بار رای دادن است ، آیا این اختلاف افکار سیاسی او ارزش درگیری و زیر سوال بردن علاقه و... را دارد؟

اما همسر شما به فکر خیانت است؟ افکار منفی در او وجود دارد؟ بد دهن است؟
    اینها مواردی هستند که به زندگی شما ضربه وارد می کنند. بخشی از آن ناشی ار تربیت او، بخشی تحت تاثیر رفتار نامناسب شما و بخش عمده ای نیز رفتار نادرست اوست.
    پس مسئله را 3 بخش کنید. از کجا شروع کنید بهتر است؟ یک مورد قابل دسترسی دیگر نیست. (تربیت او) یک مورد در دستان شماست( رفتار شما) و دیگری در فاصله نزدیک به اوست. رفتار نادرست خود را شناسایی کنید و به مرور رفع کنید. در عین حال درآرامش با او صحبت کنید و نگرانی خود را بیان کنید و به او اجازه دهید دلایل را برای شما بیاورد. اگر زیر گریه بزنید و داد بکشید او را به کاری جز دروغ گفتن وادار نخواهید کرد!!

17. 8 کاربر از پست مفید sorena_arman تشکرکرده اند .

sorena_arman (پنجشنبه 18 خرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

3- نیاز یک مرد به احترام و عشق: مردان همان طور که تا کنون در مقالات متعدد خوانده اید عشق رفتاری شما را بسیار راحت تر درک می کنند. ابراز احساسات یک دختر اگر پشتوانه ای مانند رفتار عاشقانه او نداشته باشد مرد را سرد می کند. در عمده مردان نیاز به این نیست که" مانند فرهاد بر روی کوه شما هم جک کنید تا عشق خود را نشان دهید!!
    هر روز قربون صدقش برید یا هر چی گفت بگید چشم!! کارها را همیشه مطابق نظر او انجام بدهید همیشه از زندگی خود برای او بگذرید"
    اتفاقا اگر این افراط کاری ها را در بلند مدت انجام بدهید او را متوقع نموده و اجازه ابراز احساسات متقابل را از او می گیرید. همسر خود را که تا چند روز پیش شما را هنگام ورود به خانه می بوسید امروز آشفته اگر دیدید اندکی عاشقانه برخورد کنید و احساس نکنید موضوعی مربوط به شما باید او را آشفته کرده باشد.(یعنی دید خودخواهانه نداشته باشید) پس سعی نکنید سوال و جواب مرتب از او بپرسید تا او را آشفته تر کنید. او هم مسائلی دارد که برایش چون یک مرد است و به او کمتر ابراز احساسات را یاد داده اند نمی تواند از آنها صحبت کند. یک درگیری با رئیس، موعد نزدیک چک، درگیری کلامی در محیط کار و یا احساسات نهفته از دوران گذشته در وجود او! تنها به او نزدیک شوید، از او سوال بپرسید، چیزی اذیتت کرده... جان؟ معمولا گفته می شه مهم نیست! چون بازم یاد نگرفتن مشکلاتشون رو بگن و معمولا اینو ضعفشون دونستن!!
    ناراحت نشید. اون از شما ناراحت نیست معمولا، از اینکه مجبوره تنهایی مشکلاتشو حل کنه بیشتر ناراحته ، اما روش نمی شه بگه. بگید عزیزم باشه، یه چیزی میارم یخورده آرامشتو برگردونه.
    کارهای هنرمندانه ای می توانید انجام بدهید یک فنجان چایی و یا یک لیوان آب میوه به او بدهید، در حالیکه یک کاغذ کوچیک با نوشته " ... عزیزم شرایطت رو دیدم. مطمئنم که چیزی عزیزترین منو آزرده و خسته کرده. با تموم وجودم آماده ام که حرفهاتو بشنوم. هر زمانی که تو بخوای " توی پیش دستی یا نعلبکی هست.
    شما بعد از این رفتارتون اون رو کم کم به ابراز احساسات منفیش وادار می کنید. اون آچ مز می شه. هیچ کس برای اون بهتر از شما نیست. دیگه از فریاد کشیدنهای مکرر خبری نیست. اون ابزار بهتری برای صحبت کردن داره. صحبت کردن با کسی که اون رو دوست داره وبرای مشکلاتش ارزش قائله. مشکلات اون رو کوچیک نشمرید. تا انتها گوش بدین و بعد بهش بگید که با هم فکر می کنیم یه راهیو واسش پیدا می کنیم. " حتی اگر راه حلی هم به ذهنتون هرگز نرسه اون دیگه خودش رو تنها نمی بینه. یک مرد تحت چتر عشق واقعی همسرش کوه مشکلات روبسیار راحت تر حل می کنه"

فراموش نکنید مردی که بتونه ارتباط رو بین دو نیمکره خودش برقرار کنه و در نهایت بتونه به زبون بیاره احساساتش رو تدریجی به مرور زمان یاد می گیره که احساسات مثبتش رو هم بیان کنه. همون چیزی که گاهی خانومها ناراضین که چرا بیان نمی شه. بعد از اینکه اون با شما احساس راجتی کنه کم مردیه که از شدت ابراز احساسات مثبت زنش رو شگفت زده نکنه!!
    باز هم می گم " گریه کردن و فریاد زدن و خواستن مکرر اون رو تنها به دروغ گفتن وادار می کنه"

19. 8 کاربر از پست مفید sorena_arman تشکرکرده اند .

sorena_arman (پنجشنبه 18 خرداد 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)