به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 بهمن 86 [ 15:29]
    سطح
    38
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

به من بگيد ...

[/align][/font]سلام

از اينكه اينجا رو پيدا كردم خوشحالم. ممنون كه به نوشته و سئوالم توجه مي كنيد.

من و همسرم شونزده ساله كه ازدواج كرديم و از سال چهارم ازدواج صاحب يك دختر شديم. از يكي دو سال بعد از تولد دخترمون به دلايل مختلفي بينمون اختلاف نظر پيش اومد و راهمون تقريبا از هم جدا شد ولي فقط بخاطر بچه هردو صلاح ديديم كه تا بزرگ شدنش از هم جدا نشيم.
    در حال حاضر (حدود چهار ساله) فقط مثل همخونه با هم زندگي ميكنيم و مادر همسرم هم با ما زندگي مي كنند (از چهار سال پيش به شكل دائمي و قبل از اون در مقاطع زماني چند ماه).

من شاغلم و از اول زندگي در مخارج خونه سهيم بودم و هرگز نتونستم درآمدم رو پس انداز كنم. الان بيشتر از سه ساله كه همسرم تقريبا بيكاره و پراكنده كار ميكنه و اگه هم پول قابل توجهي به دست بياره براي خودش و مادرش خرج ميكنه. يعني در عمل من خرج كش خودم و دخترم هستم و اون خرج كش خودش و مادرش.

سئوال من اينه كه آيا چون ارتباط زناشويي بين ما نيست ايشون حق داره مخارج اون بچه رو هم به گردن من بيندازه و حتي اعتراض كنه كه چرا براي خونه و خودش و مادرش پولي خرج نمي كنم؟ ميخوام بدونم كساني كه شرايطي مثل ما دارند (و اگه اشتباه نكنم اصطلاحا" طلاق عاطفي بينشون بوجود اومده) حق و حقوقشون چه از نظر حقوقي و چه از نظر شرعي مشخص و تعريف شده هست يا خير؟

ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 87 [ 11:26]
    سطح
    44
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 164
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 38 در 30 پست

Array

RE: به من بگيد ...

سلام خانوم بزرگ
    اینجور که من حساب کردم شما ده ساله که طلاق عاطفی گرفتی !!!!
    چون نگفتی که چند ساله ازدواج کردی حدس میزنم که مثلا 25 سالگی ازدواج کردین در 29 سالگی بچه دار شده و در31 سالگی بینتون اختلاف به وجود اومده .... حدودا ..... بعد شما که 31 سالتون بوده تا امروز که 41 سالتون شده برای بچه صبر کردین .
    آیا همون 31 سالگی جدا میشدین بهتر نبود؟
    آیا تو 31 سالگی شانس ازدواج نداشتین ؟ هم شما هم همسرتون؟
    این شانس زندگی را کی و به چه دلیلی از شما گرفت؟
    دید بد به طلاق؟
    آیا این ده سال به اون بچه خوش گذشته ؟ یا همش اضطراب داشته؟ مرگ یه بار شیون یه بار بهتر نبوده؟
    چرا وقتی اونقدر طلاق بد کردیم و بد نام کردیم که افرادی مثل شما ده سال زندگی در برزخ طی کنند؟؟
    آیا امروز هم وقت تصمیم نرسیده؟ بازم ترس؟ 10 سال دیگه شما احتمالا 50 سالتونه بعد میخوای جدا بشی؟
    امیدوارم جواب برای این سوالات من فقط ایثار نباشه چون تو این ایثار آنچنان نفعی به کسی نرسیده حتی به بچه شما.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اردیبهشت 87 [ 08:24]
    سطح
    41
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    77

تشکرشده 83 در 56 پست

Array

حامد جان چرا اينقدر راحت از طلاق حرف ميزنيد كي ميدونه كه جدايي واقعا چيه و كسي كه توي متن ماجراست بعد از اين اتفاق شوم چه چيزهايي رو تجربه ميكنه 17 سالم بود كه پدر و مادرم به خاطر خيانت عاطفي پدرم از هم جدا شدن مامانم شاغل بود و مشكلات مالي چنداني نداشتيم ولي با اين وجود و بعد از گذشتن 16 سال از اين واقعه هنوز هم هر وقت اسم طلاق رو ميشنوم تنم ميلرزه بعضي وقتها ارزو ميكردم كه كاش پدر و مادرم كمي فداكارتر بودند نمي دونم شايد خودخواهيه ولي به نظر من ايشون تصميم عاقلانه اي گرفتن كه تا بزرگ شدن فرزندشون صبر كنند اينطوري شايد اون كمترين اسيب رو ببينه واقعا اين منصفانه نيست كه بچه ها تاوان اشتباهات ما رو پس بدن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 فروردین 90 [ 16:16]
    سطح
    45
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    442

تشکرشده 467 در 211 پست

Array

خانوم بزرگ عزیز
    سلام

به نظر من کلا مخارج زندگی به عهده مرد است چون مرد مسئولیت زندگی را به عهده می گیره چه بین اونها رابطه عاطفی باشه چه نباشه خزج فرزندان و همسر را باید برعهده داشته باشد و این وظیفه شما نیست که خرج خودش و مادرش را متقبل بشوید در کل شما نباید همسرتون را به این روند عادت می دادید که در حال حاضر تامین مخارج زندگی را جزو وظایف شما بداند

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 87 [ 11:26]
    سطح
    44
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 164
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 38 در 30 پست

Array

سلام
    عزیزم این در صورتی بود که این دو طلاق عاطفی نداشتند. حد اقل فرزندشان نمیفهمید که چه اتفاقی افتاده اما با وجود این جدایی که ایشان تعریف کرده به نظر شما فرزندشان در آرامش بوده این 10 سال؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

اقا حامد سلام منم موافقم شما خيلي راحت در مورد طلاق صحبت مي كنيد شايد ما ها خيلي راحت نفهميم بايد اين مسئله را از بچه هاي طلاق بپرسيم . نمي شه اينقدر بي رحمانه قضاوت كرد اون موقع ديگه فقط خودشون نبودند بلكه دخترشون هم قرباني مي شد نه به نظر من صبر بهتر از طلاقه
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

خانوم بزرگ سلام به سايت خودت خوش امدي
    بايد بگم به نظر منم كل مخارج خونه با مرده چه رابطه ايي باشه چه نباشه و شما ميتونيد ادعا كنيد كه ديگر نميتوانيد خرجي به عهده بگيريد حتي ايشان شما راهم نيز بايد از نظر مادي پوشش دهند

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

در جواب حامد بايد بگم كه درسته كه فرزند ايشان از طلاق عاطفي پدر و مادرشان پي برده اند ولي اينجوري فقط مي ره جز ادمهايي كه كمي استرس دارند و يا عصبي و خودخور هستند ولي اگر اين ده سال احساس مي كرد كه سايه پدر بالاي سرش نيست يا دست مهربان مادر نوازش گرش نيست سرخورده و افسرده و شايد سركش مي شد به نظرت كدومش بهتره ؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 87 [ 17:01]
    سطح
    39
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 32 در 10 پست

Array

سلام خانوم بزرگ عزيز

وقتي نوشته ات رو براي اولين بار خوندم من هم مثل " حامد"فكر مي كردم نا گفته نمونه كه شايديك قسمش بخاطر خلاصه نويسي تون بوده,ولي وقتي مجددا خوندم تازه روح بزرگ و قلب مهربونت رو تو نوشته هات احساس كردم و به اين نتيجه رسيدم كه اسمت هم مثل قلبت بزرگ, قدر اين همه زيبا نگري به زندگي رو بدون.

شايد جزئ معدود افرادي باشي كه بعد از گذشت اين همه سال و با وجود طلاق عاطفي هنوز هم خودت رو جزئي از "ما " مي بيني :ازدواج كرديم,صاحب فرزند شديم,صلاح ديديم "چقدر اين واژه ات برام زيبا و دلنشين بود" برخلاف خيلي ها كه وقتي به اين مرحله ميرسن از واژه ي "مجبورم" استفاده ميكنن ,شما دوست عزيز داري از انتخابهايي كه تو زندگي داشتي ميگي.

با اين وجودفكر مي كنم هنوز خيلي از "اصل هاي زندگيت" براي هم تالاري هات بخصوص خود من مبهم و هر كدوم از دوستان هم بر اساس برداشت هاي شخصي خودشون جواب دادن, چه خوب ميشد يك مقدار بيشتر در اين مورد توضيح مي دادي!

دوست عزيز پيشنهاد ميكنم يك بار ديگه مروري به زندگيت داشته باش و سعي كن اصلهايي رو كه تا حالا به خاطرشون " ما " بودنتون رو حفظ كرديد بررسي كني اون موقع قضاوت كن كه چقدر اين با هم بودن مفيد بوده شايد همين باعث بشه براي "با هم بودني زيباتر",در غير اين صورت سعي كن دنبال دليل هاي زيباتر ديگري بگردي تا با هم بودنتون رو زيباتر ادامه بديد.

دوست عزيز ما تحت شرايطي از ديگرون كمك مي خواهيم كه اونها رو هم جزيي از زندگيمون بدونيم,شايد همين كمك مالي كه همسرتون ازتون تقاضا داره بخاطر اين كه هنوزم شما رو جزيي از وجودش مي دونه,نه كسي كه راهتون از همديگه جدا شده.

يادمونم باشه كه ما ادما هميشه دنبال بهانه هاي منطقي يا غير منطقي ميگرديم كه كساني رو كه دوست داريم از دست نديم و ممكن هر از گاهي هم ندونيم كه اين بهونه ها ممكن باعث اذيت شدن طرف مقابلمون بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)