به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 دی 88 [ 07:03]
    سطح
    48
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

+بااخلاق مديرعامل شركت چه كنم

سلام به همه دوستاي عزيز همدردي

اينبار يه مشكل تازه دارم شايداسمش را نشه مشكل گذاشت ولي خوب فعلا براي من معذلي شده
    موضوع از اين قرار است كه من حدود دو ساله توي يه شركت كار مي كنم كه مسافت خانه ما كه خارج از شهر در يك شهرك زندگي مي كنيم تا دفتر كار با اتوبوس كه راحت ترين وسيله براي رفت و آمدم هست حدود دو ساعت مي شه روز اول كه قرارداد بستم چون شركت خصوصي (بازرگاني) بود از ساعت هشت و نيم صبح بودم تا ساعت سه و نيم عصر كه البته حقوق قراردادي بود اون موقع تعداد پرسنل كم بود و مسئوليتم توي شركت اين بود كه مسئول دفتر و بايگاني بودم بعلاوه اينكه كار سفارشات و فروش و پيگيري رسيدن يا نرسيدن بارهاي ارسالي (شمش آهن و ميلگرد از خارج و كارخانه هاي داخل ) را بعهده داشتم تا اينكه تعداد پرسنل زياد شد و من هم بر اساس ساعات كار بقيه (بايد ميگفتم يادم رفت مادرم كمي بيمار هست و خودم كلاسهايي داشتم كه بخاطر همين ساعت كارم را با اونها توافق كردم) شديم عين بقيه شركتها از ساعت هشت تا چهار عصر كه البته به زور حاضر شدند حقوق من را بر اساس اداره كار تنظيم كنن چون كه زير حداقل مي گرفتم خيلي سخت قبول كردند كه بر اساس اداره كار پايه حقوق را بدهند و براي ساعات اضافه اي كه توي شركت بودم اضافه كار بگيرم ... برم سر موضوع اصلي كه اخلاق مديرعاملمون هست از همان اول هم روي حساب و كتابها خيلي حساس بود و من هم هر وقت هر كاري خواستند از مشكلات كامپيوترهاي پرسنل و بخش فروش و همه كاري انجام مي دادم و البته خودم توي كارم دقيق هستم ولي انگار براشون كافي نيست هر كاري كه انجام مي دم باز هم ايراد و بهانه مي گيرند كه چرا اينطور و چرا اونطور و اينكه الان دارم جاي دو نفر كار مي كنم ولي باز راضي نمي شن و بعضي اوقات اينقدر فشار كار زياده كه اگر مي شد مي زدم زير گريه ... ولي موردش اينجاست كه بعد هشت ساعت كار وقتي كه ميخوام برم نمي زاره چرا اينقدر زود مي خواي بري ... كجا مي خواي بري چرا با تلفن همراهت حرف مي زني با كي حرف مي زني ... مرخصي نمي تونم بگيرم چون كسي نيست كه كاراي منو انجام بده ساعات اضافه كاري ام هم اكثرا با نرخ خيلي پايين محاسبه مي شه با اينكه چندين بار گفتم ولي تأثيري نداشته با اينكه مي دونه راه من خيلي دوره ولي توقع داره كه مثلا تا ساعت شش بايستم توي شركت و اينو بگم كه بيشتر اوقات وقت ناهار خوردن هم ندارم الان هم مدتي شده كه سر هر مسئله اي از دست هر كس كه ناراحت مي شد با داد و فرياد و بد و بيراه گفتن به من خودش را خالي مي كرد يا اينكه هنوز از صحت مطلبي مطمئن نشده مي آيد سرم داد مي زنه محكوم به بيسوادي مي شم و خلاصه الفاظي از اين قبيل در حاليكه من هيچ وقت از ميزان كار زياد شكايتي نكردم و فقط كار را سريع انجام مي دادم ولي حالا ميگه كه بايد اضافه بايستيد تا ساعت پنج و نيم با اينكه بهش گفتم كه كلاس دارم و بايد زودتر برم تا برسم ولي اصلا اهميتي نمي ده و اين اضافه كار را اجباري كرده هر چند كه ما چون توي بخش مديريت هستيم هر كار بخواد مي كنه و بقيه كارمنداي بخش مالي اكثر اوقات راحتند و مشكلي ندارند ولي اينجا هر وقت كاري درست انجام مي شه پاي ديگران نوشته مي شه و هر وقت كاري اشتباه باشه منم كه اشتباه كردم در حالي كه من مقصر نيستم و نبودم بعد از جربان وامي كه از شركت گرفتم و ماهيانه اقساطش را بايد بدم چند بار خواستم كارم را عوض كنم چون باخوش خلقي و پشت گوش گذاشتن يا شكايت كردن به نوع رفتارش نتونستم كاري كنم كه راضي باشه البته يه مقدارش هم مقصر مديرمالي شركت ما هست كه به نارضايتي ايشون دامن زدند همان اول كه پرسنل جديد استخدام مي كرد الان من با ميزان حقوقم با بي احترامي هايي كه مي شه با كار زيادي كه بيش از حد توان يكنفره و اين آخري كه باعث شده به هيچ كار ديگه اي نرسم نمي دونم چكار كنم ميخوام كارم را عوض كنم اما خوب اينجا سابقه دارم وقتي گوشش به هيچ حرفي بدهكار نمي شه بايد بمونم ... يا اينكه شغلم را عوض كنم و جونم را راحت كنم البته بايد بگم از وقتي كه اينجا كار مي كنم كاملا عصبي خسته وبي حوصله ام روحيه ام را از دست دادم و هر آن منتظرم كه از در دفترش بياد بيرون و به يه چيزي گير بده و يه متلكي بگه شما بگيد چكار كنم
    او مـانده و قلب آهنـــی تان مردم!
    یا می نگـرد به دشمنی تان مردم!
    این پاسخ لطف یک درخت است؟تبر؟
    لعنت به نمکدان شکنی تان ! مردم!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 آبان 89 [ 17:57]
    سطح
    42
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    90

تشکرشده 94 در 50 پست

Array

RE: بااخلاق مديرعامل شركت چه كنم

سلام دوست عزیزم از شرایط مالی این شرکت راضی هستی ؟
    بیمه ات کرده اند؟
    راستی سوالت را نباید اینجا مطرح میکردی اینجا بخش سوالای دختر و پسر است احتمالا مدیرا به بخش دیکه ای منتقلش میکنن

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 04 اردیبهشت 88 [ 00:32]
    سطح
    33
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

خوب سلام
    بخش عمده نارضایتی ها ی کاری نه به خاطر عدم توانایی کاری است بلکه به دلیل عدم دانستن اصول برقراری ارتباط و کنار آمدن با محیط کاری است.خوب راهی رو که می گم باید درست به ترتیب انجام بدی تا نتیجه بگیری.
    ببین شما در محیط کاری اشتباهاتی مرتکب شدی که منجر به این نوع برخورد باهات شده نمیگم کارتو درست انجام ندادی مثلاً اینکه برای حقوقت چیزی نگفتی یا اجازه دادی که الکی به تو گیر می دن یا نه.حالا یا می تونی این اشتباه را جبران کنی یا نه.ولی باید اول بدونی که برای تو ارزش قائل می شن یا نه.
    می ری بهشون می گی من با این شرایط نمی تونم کار کنم اگه شرایط رو برای تو درست کردن که براشون ارزش داری و راه جبران اشتباهات هم وجود داره اگه قبول نگردن متاسفانه باید بگم براشون هیچ ارزشی نداری.اگه می خای ضررت کمتر بشه یه کار دیگه پیدا کن و بعد بگو یا اینکه از حقوقت چند ماه پس انداز کن بعد بگو.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 تیر 90 [ 23:16]
    سطح
    45
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    تشکرها
    696

تشکرشده 713 در 214 پست

Array

سلام
    ناراحت نشید اما خودتون هم مقصرید ! این شمائید که به اون اجازه می دهید تا چنین رفتاری باهاتون داشته باشه ؛ شما به علت نگرانی از اوضاع کاری تون و این که به آینده شغلی تون مطمئن نیستید هر رفتاری را تحمل می کنید و خوب اونم کم نمیاره ! در واقع این شمائید که تصور اون را از خودتون درست می کنید ، وقتی ضعف نشون می دید و عقب نشینی می کنید به او اجازه جلو آمدن داده اید .
    اول سعی کنید گزینه های معادل و بهتری برای خودتون جور کنید ، به دنبال کار بهتری بگردید ، حتی اگه از کارتون خیلی راضی هستید ! زمانی که این کار را تنها گزینه خودتان ندانید بهتر می تونید از موقعیتتون دفاع کنید و مدیر را مجبور به درک ارزش خودتان بکنید ، حتی بد نیست بدونه که شما دنبال کار بهتری هستید و پیشنهادهایی بهتون شده ، سعی می کنه نیروش را نگه داره و راضی نگهش داره .
    دوم این که وقتی کاری بهتون مربوط نیست یا انجامش ندین یا اگه انجام می دین در اضاش سرش منت بگذارین که به خاطر احترامی که براش قائلین و شرکت براتون مهمه این کار را می کنید !
    سوم : هیچ وقت ضعف هاتون را آشکار نکنید ، حتی اگه ازتون خواستن بمب اتم بسازین ! یادتون باشه که شما قادر به هر کاری هستید فقط ممکنه وقتش را نداشته باشید یا ازتون وقت بگیره ! در طول زمان هیچ کاری نیست که نشه یاد گرفت حتی ساختن بمب اتم !
    چهارم : موفق باشین
    منم بچه مسلمان !!! کتابم هست قرآن رسولم داده فرمان .. که وقت صحبگاهی .... کنم شکر الهی ..

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

عزیزم از اولش نباید انقدر خودتو صرف کار میکردی . مقصر خودتی . مدیران شرکتهای خصوصی اکثرا همیناً هیچ کاری چشمشون رو نمیگیره و همیشه از ادم طلب دارن . فکر میکنن که روزی کارمنداشون دست اونهاست در صورتیکه روزی رسون خداست . تو اگه بخوای اینجوری ادامه بدی وسط کار دیگه کم میاری . تو اگه 5 انگشتت رو هم عسل کنی بزاری دهنشون باز میگن تلخه . یا محل کارتو عوض کن یا دیگه مثل قبل با دل و جون کار نکن . فردا هرچی که در میاری باید خرج دکتر کنی تا با قرص و دوا آرامش داشته باشی . توبا این سابقه کار هرجایی که بری برات کار هست مطمئن باش . راستی بیمه شدی ؟ چند وقته که بیمه هستی ؟ به نظر من از اونجا بیا بیرون و ازشون به وزارت کار شکایت کن . در ضمن وقتی که اومدی بیرون سنوات تو تا قرون آخرش بگیر .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 تیر 90 [ 23:07]
    سطح
    41
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 53 در 23 پست

Array

سلام
    من با نظر دوستان که میگن کارتونو عوض کنین موافق نیستم چون بعد از یک سال اونجا هم به همین مشکل بر میخورین پسباید دلیل اونو از بین ببرین. متاسفانه دوستان درست گفتن فتار شما در محیط کاری باید بر طبق یه سری اصول باشه تا طرفین حدود خودشونو بدونن و سوتفاهم به وجود نیاد.
    یه راه حل به نظرم میرسه هرچند ممکنه یکم غیر معمول باشه. شما در پایان روز کاری یه گزارش کار از کارای ریزو بزرگی که در طول روز و حتی خارج از حیطه وظایفتون انجام میدین تهیه کنین و به مافوقتون تحویل بدین. درسته تو محل کار شما معمول نیست ولی بعد از یه مدت که تکرار شه به فشار کاری شما و تفاوت کارکرد شما با دیگران پی میبرن.
    و اگر مافوقتون ادم منطقی باشن به ارزش شما پی میبرن. و این مقدمه ای میشه که رفتارشون رو هم اصلاح کنن.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط کاترین
    سلام دوست عزیزم از شرایط مالی این شرکت راضی هستی ؟
    بیمه ات کرده اند؟
    با سلام كاترين عزيز نه راضي نيستم من با حداقل اداره كار اينجا كار مي كنم شايد اين البته توي شهر اصفهان خيلي زياد باشه از نظر خيلي ها ولي چون من دارم هم اندازه آبدارچي شركت حقوق مي گيرم واگر اين مطلب را توي اين بخش وارد كردم براي اينه كه جاي مناسبش را پيدا نكردم كه تعداد خواننده هاش زياد باشه بيمه هم هستم بله من حدود پنج ساله كه دارم كار مي كنم ولي فقط دوسالي كه توي اين شركت هستم از روز اول بخاطر آشنايي كه معرفي ام كرد بيمه ام كرد و البته از اين نظر مشكلي نبوده چون همه افراد شركت را همانطور بيمه مي كنند

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط naseria2009
    خوب سلام
    بخش عمده نارضایتی ها ی کاری نه به خاطر عدم توانایی کاری است بلکه به دلیل عدم دانستن اصول برقراری ارتباط و کنار آمدن با محیط کاری است.خوب راهی رو که می گم باید درست به ترتیب انجام بدی تا نتیجه بگیری.
    ببین شما در محیط کاری اشتباهاتی مرتکب شدی که منجر به این نوع برخورد باهات شده نمیگم کارتو درست انجام ندادی مثلاً اینکه برای حقوقت چیزی نگفتی یا اجازه دادی که الکی به تو گیر می دن یا نه.حالا یا می تونی این اشتباه را جبران کنی یا نه.ولی باید اول بدونی که برای تو ارزش قائل می شن یا نه.
    می ری بهشون می گی من با این شرایط نمی تونم کار کنم اگه شرایط رو برای تو درست کردن که براشون ارزش داری و راه جبران اشتباهات هم وجود داره اگه قبول نگردن متاسفانه باید بگم براشون هیچ ارزشی نداری.اگه می خای ضررت کمتر بشه یه کار دیگه پیدا کن و بعد بگو یا اینکه از حقوقت چند ماه پس انداز کن بعد بگو.
    ناصريا دوست عزيز
    حق با شماست راستش من جاهاي زيادي كار كرده بودم ولي وقتي وارد اين شركت شدم اولين زني بودم كه پاشو توي اين شركت گذاشته بود و همه همكاران من كه اغلب اقوام مديرعامل بودند هم آقا بودند و حتي آنها طرز رفتار با يه كارمند خانم رابلد نبودند با طرز صحبت كردن و درخواست انجام كارها و غيره و حتي نوع كلامشون خيلي طول كشيد تا هم من به اونها عادت كنم هم اونها بفهمند كه چطور بايد رفتار كنند كه البته ظاهرا خيلي خوب هم متوجه نشده البته شما درست گفتيد ولي من موقع استخدام خودم راجع به حقوقم و غيره صحبت زيادي نكردم چون معرفم اينكار را كرده بود و همه چيز تمام شده بود و بعد كه افراد جديد را با شرايط اداره كار استخدام كردند و اونوقت شاكي شدم نه اينكه بشينم و چيزي نگم ولي خوب كو گوش شنوا آخر سر فقط تونستم ساعاتي را كه اضافه كار مي ايستادم مبلغي را براش در نظر بگيرند كه اون هم اصلا منصفانه نيست اينكه زماني واقعا براي كارم و خودم ارزشي قائل بودند و اون زماني بود كه مديرمالي شركت همانطور كه گفتم بخاطر استخدام افراد جديد منو خراب نكرده بود اون براي اينكه فرد جديد استخدام كنه كار منو زير سوال برد و طوري وانمود كرد كه تمام روش و كارم اشتباه هست و من كاملا آدم ناشي و ناواردي هستم و بايد شخص باتجربه اي بياد از اونجا كه مديرعامل شخص كاملا دهن بيني بود هم گفت كه تو براي اينكار مناسب نيستي و خلاصه همين اثر منفي باعث شد كه كارم از سكه بيفته الان هم مي دونم كه كارم را نياز دارند ولي حاضر به اين نيستند كه از موضع خودشون كوتاه بيان اينجا اصفهان هست عزيزم البته به كسي برنخوره ولي خوب من رفتم باهاش راجع به حقوقم اول همين سال وبعدش حرف بزنم ولي چون مي دونست راجع به چي مي خوام باهاش صحبت كنم اصلا مجالي نداد يعني اصلا وقت نداد براي اينكار و اگر هم برم و چيزي را كه ميگيد بهشون بگم نه اينكه خودشون بلكه مديرمالي شركت ما بخاطر اينكه افراد بيكار دور و برش زيادن خيلي راحت كس ديگه اي را مي آرن

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

خسته دوست همراه

با شما موافقم البته تا حدودي من تنها مشكلم اين بود كه در ازاي كار زياد هيچ شكايتي نداشته و ندارم بلكه هميشه دوست داشتم كارهاي متفاوتي انجام بدم ولي خوب اين واقعا به ضرر خودم شد از اينكه دائمام خودم را مشغول نشون بدم ولي كاري نكنم خوشم نمي اومد مي دونم كه براي خيلي از كارهاش اعتماد خاصي بهم داره كه حتي به همكارم هم نداره ولي در قبالش حاضر نيست كه فرجه خاصي هم بده اين اضافه كار اجباري جديد را با شكايتي كه كردم كردش بخاطر ارزشي كه يعني براي كارم قائل بود نيم ساعت كمتر از بقيه ولي اون لحظاتي را كه با رفتارش شخصيت منو زير سوال برده دست من نبوده چون كه هيچ وقت به كسي اجازه ندادم باهام شوخي بي مورد كنه يا اينكه توي هر كاري كه بهم مربوط نبوده مثل بقيه دخالتي نكردم در اصل سرم به كار خودم بوده و البته شايد يكم هم بخاطر اينكه اينجا اكثرا قوم و خويش و دوست هستند و پشت هم را دارند دارم سعي مي كنم دنبال كار بهتر بگردم اميدوارم كه عملي بشه مي گن آدم براي پيشرفتش گاهي نياز به تلنگري داره من هميشه از كارهايي كه راكد باشه و باعث بشه آدم درجا بزنه بدم مي اومد دوست داشتم چيزهاي تازه ياد بگيرم و توي كار پيشرفت كنم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

در مورد هماي جان كه گفتيد من واقعا نخواستم كه خودم را صرف فقط كار كنم در كنار كارم كلاسهاي مورد علاقه و كارهاي متفاوتي انجام مي دادم براي همين از روز اول با ساعت خاصي توافق كرده بودم اما خوب زماني كه همه توي يه مسير حركت مي كنند اگر خلافشون بخواي حركت كني يا از مسير اصلي خارج مي شي يا بايد هم مسير با اونها بشي اينجا هم همينطور شد با اينكه مخالفت كردم با اضافه شدن ساعت كارم ولي موفق نشدم چون گفتند كه اداره كار اينطور گفته خوب مجبور به پذيرش شدم ولي مجبور شدم كلاسهاي مورد علاقه ام كه باعث شادي روح و سلامت رواني ام بود را كنار بگذارم چون مرخصي زيادي نمي تونم بگيرم از نظر رواني كم كم افسرده و خسته شدم و بخاطر اتفاقي كه اخيرا برام رخ داده باعث حساس شدنم و خستگي بيش از اندازه ام شد تا جايي كه حس كردم بريدم اگر هم رفتارهاشونو تحمل كردم بخاطر اين بود كه همه ميگفتن كه من زيادي نسبت به همه چيز حساسم و بايد با كارم كنار بيام و اينكه چون چندبار كارم را عوض كرده بودم ميخواستم بهشون ثابت كنم كه آدمي نيستم كه اهل كار نباشه و هر سختي و فشاري راتحمل كردم ولي با اينكار فقط خودم را بيش از پيش خسته كردم

در موردي كه جناب پواروت گفتند ما هر روزگزارش كار روزانه داريم كه البته قبل از اين نداشتيم ولي يه موردي هم كه هست بر اساس فلوچارت سازماني كه نوشته شده تمام كارهايي كه انجام مي دم جزوش هست بجز كارهاي جديدي كه از دفاتر ديگر ارجاع به دفتر مركزي مي شه و يكسري كارهايي كه جديدا اضافه شده كه اون هم مي گن بايد انجام بديد ... و زماني كه مي گم كه به فرض نمي شه جوابي كه مي شنوم اينه ( من اين حرفها را نمي فهمم بايد انجام بشه ) خوب من بايد چكار كنم شايد بيش از اندازه حساسيت نشون مي دم ولي كارم را دوست داشتم اما يه مورد جديد و اون اينكه قرار بود من ديگه مسئوليت دفتر مديريت را نداشته باشم و كس ديگه اي را استخدام كنند كه اون بتونه بيشتر بمونه ومن سر وقت برم ولي حالا قرار شد كه يكنفر را براي كارهاي بازرگاني (كارمند بخش فروش) استخدام كنند و مسئوليت منو با يك درجه تنزل بشم مسئول دفتر مديريت و اين بعد از دوسالي كه اينجام كمال نامردي بود

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)