به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 بهمن 87 [ 18:21]
    سطح
    34
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+دوري از گناه

من 23 سال سن دارم در يک خانواده با اعتقادات مذهبی قوی زندگی میکنم و فوق دیپلم برق هستم و در حال حاضر بصورت پیمانی در یکی از شرکت های مجتمع فولاد مبارکه مشغول کارم وبصورت میانگین ماهیانه حدود 300000 تومان دستمزد میگیرم و در حال حاضر برای خودم نتوانستم خانه تهیه کنم و قصد دارم که فعلا برای اینده بهتر تنها فکرم جمع اوری لوازم اولیه یک زندگی مناسب باشد ولی متاسفانه بخاطر اینکه به لطف خدا در یک خانواده فرهنگی و نسبتا ایده ال که از نظر مالی هم در سطح متوسط جامعه قرار دارد زندگی میکنم و از طرفی هم باز به لطف ایزد منان از نظر شکل ظاهری نسبتا زیبا هستم در زندگی ام بارهای بار و در مکانها و زمان های گوناگون و از طرف دختران زیادی مورد علاقه انها قرار گرفته ام و انها به طرقی سعی در ایجاد رابطه با من داشته اند ولی من با توکل به یگانه معبود عالم توانسته ام با یاری خداوند بر وسوسه های شیطانی غلبه کنم .

اخرین بار دختر خاله ام که دختری با ایمان است به طرقی که اصلا کسی جز من متوجه نشد علاقه اش را به من نمایان کرد و این در حالی است که ایشان دختری هستند که در خانواده و فامیل شهره ایمان و تقوا هستند و این تعجب مرا برانگیخت و از ان روز درون دل من اتشی شعله ور شد که مرا برای پاک ماندن از الودگی به گناه به ازدواج راغب می کند اما دختر خاله ام هم دارای خصوصیاتی است که من از انها خوشم می اید و خصوصیاتی که مرا نسبت به ایشان دور میکند و مهمتر از همه انها فامیل بودن ما بایکدیگر و مشکلات بعد از ازدواج و همچنین مغرور بودن ایشان و حس برتر بینی ایشان که چون پدرش یکی از مسوولین نظام در استان بوده در وجودشان بوجود امده و....

اما سوال من در مورد دختر خاله ام نیست بلکه از شما در مورد این مساله مشاوره می خواهم که در وضعیت فعلی من مدام از طرف مادر و پدرم تشویق به ازدواج می شوم و انها از من اجازه می خواهند که برای من دختری مناسب را پیدا کنند ولی من با این نظر انها مخالفت میکنم و با توجه به تصمیمی که گرفتم میخواهم حداقل یک مدتی را برای اینکه بتوانم اینده بهتری برای همسراینده ام بسازم درسم را بخوانم تا بتوانم در ازمون های استخدامی قراردادی قبول شوم و لا اقل حقوق دریافتی ماهیانه ام را افزایش دهم زیرا من معتقدم بعد از ازدواج همه فکرم بعد از خدا باید خانواده ام باشد که در ان صورت دیگر فرصتی برای درس خواندن و پیشرفت نخواهم یافت .( البته فعلا توانستم پدر و مادرم را متقاعد کنم که کمی صبر کنند )

از طرفی هم بدلیل رفتاری که دختران با من دارند از الوده شدن به گناه میترسم و به خدا از شر شیطان پناه برده ام و با اینکه همیشه سعی دارم به چهره دختر نا محرم نگاه نکنم اما تازگی شیطان در مواردی با اشوه دختران مرا گول میزند و من هم از خدا بخاطر گناهم استغفار می کنم

از شما خواهش میکنم به من مشاوره دهید تا بدانم چطور می توانم این مدت را بدون الوده شدن افکار و چشمانم از روی شهوت به گناه تا رسیدن به زمان مناسبی که دوست دارم از شر شیطان در امان باشم و در واقع من از شما راهی برای تقویت ایمانم میخواهم و نظر شما را در مورد بهترین تصمیمی که میتوانم برای ادامه راه زندگی بگیرم میخواهم. التماس دعا

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 مرداد 89 [ 05:37]
    سطح
    37
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

RE: دوري از گناه

سلام دوسته گلم
    خوش به حاله خدا با بنده هایی مثله تو ، و خوش به حاله تو که خدا انقدر دوست داره و ایمانتو قوی ساخته .

دوسته عزیز من از خوندنه نوشته های شما لذت میبرم که انقدر به فکره راضی بودنه خداونده بزرگ از خودتون هستید
    امیدوارم روزی خداوند چنین ایمانی را هم به من بدهد

دوسته عزیز پیشنهاده من مقابله با حسه درونیت نیست . پیشنهاده من استقبال از ازدواج است .

موقعیتتو نمیدونم ولی اگه تواناییه چرخوندنه یه زندگیه کوچیکو داری ، پیشنهاده من صد در صد ازدواج است (البته ازدواجه همراه با شناخت ...)

خداونده بزرگ روزی رسانه تمامیه عالمیان است . ازدواج به زندگی برکت میدهد . روزی انسان را زیاد میکند .

من ازدواج نکردم ولی از بسیاری شنیده ام رحمتو برکته خداوند بعد از ازدواج در زندگیه شان سرازیر شده .

من منظورم این نیست که چشتونو ببندیدو سریع ازدواج کنید (دختره کم توقع . با ایمان . بساز .... و و و) باید همه ی اینها رو در نظر بگیرید . با توجه به شرایطتون

در هر صورت تصمیم گیرنده شمایید .

ولی این را بدانید که شیطان مخلوقیست قوی و قدرتمند ، که در نبردو جنگه با شما ، اگر لحظه ای از یاده خدا غافل شوید و ایمانتون و توکلتون و پناه بردنه به خداونده بزرگ درونتان کمرنگ شود ، لحظه ای امانتان نخواهد داد و بر شما پیروز خواهد شد
    التماس دعا دوسته عزیز

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 دی 87 [ 02:58]
    سطح
    34
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوست عزیز.منم با نظر آقا محسن موافقم و تنها راهیی رو که به نظر من میرسه که از این شیطان لعنتی دور بشی ازدواجه.نگران وضیت مالیتم نباش مطمئن باش که خدا خودش کمکت میکنهالبته باید بگم که نباید عجله کنی و در مورد شریک زندگیت با عجله تصمیم بگیری.کسی که ازدواج میکنه نصف دینش کامل میشه و شیطان با خودش میگه که این بنده از چنگم فرار کرد.این یه حدثه.مفق باشی دوست خوبم.التماس دعا

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

یه کم دیدمون روبازتر کنیم بد نیست دوستان واقع بین باشین .
    به خاطر دوری از گناه ازدواج کنیم !چه انگیزه جالبی .؟
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

کیوان عزیز .

یکی از مهمترین و مهمترین دلایله ازدواج دور بودنه از گناهه .

انسان میتونه بدونه اینکه ازدواج کنه اکثره نیازهاشو برطرف کنه .

بدون ازدواج میتونه عشق داشته باشه .
    میتونه عاشق باشه .
    میتونه از راههای دیگه نیازه جنسیشو برطرف کنه .
    میتونه تنهاییشو پر کنه .
    میتونه......
    میتونه......
    میتونه......

پس به نظرت چرا این دوستمون از این طریقا نیازاشو برطرف نمیکنه ؟؟؟

چون دوست داره گناه نکنه .
    چون دوست داره به روشه سنت پیامبره اسلام جلو بره .
    چون دوست داره چیزی باشه که خدا ازش خواسته .

فکر نکنم دلیلی غیر از این باشه . پس پیشنهاد میکنم شما کمی بیشتر از ما واقع بین باشی دوسته من

موفق باشید

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

برادر من قضیه مهمتر از اینهاست«شما خودت نوشتی که یکی از دلایل ازدواج دوری از گناهه.»به خاطر یه دلیل که نباید ازدواج کرد باید انگیزه های لازم رو بدست بیاره باید هدف از ازدواج رو مشخص کنه.این دوست ما به نظر من هنوز ملاک های لازم رو برای ازدواج مشخص نکرده.چون خانواده ش گفتن ومیخواد از گناه دوری کنه باید ازدواج کنه!!! ایشون هنوز سنشون اون قدر بالا نرفته ودر شرایط بحرانی نیستن که نتونه از گناه دوری کنه خیلی راحت میتونه تقوا پیشه کنه چرا ما باید خودمون رو دست کم بگیریم ودر مقابل آلوده شدن به گناه این قدر خودمون رو ضعیف نشون بدیم. این بنده خدا خودش نوشته که فعلا"به خاطر اینکه به اهدافش برسه قصد ازدواج نداره. روچه حسابی ازدواج کنه؟ .ایا ایشون به استقلال مالی رسیدن که بتونه زیر بار فشار مشکلات مالی دوام بیاره؟ آیا این دوست ما هنوز انگیزش از ازدواج رو مشخص کرده؟آیا....
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

دوسته من این سوالاتی نیست که بخوای از من بپرسی .

اینا رو باید از دوسته خوبمون abzar بپرسی ، که انگار دیگه خبری ازش نیست

من توی نوشته ی قبلیم گفته بودم که :
    (موقعیتتو نمیدونم ولی اگه تواناییه چرخوندنه یه زندگیه کوچیکو داری ، پیشنهاده من صد در صد ازدواج است (البته ازدواجه همراه با شناخت ...))

من هم نمیگم چشتو ببندو برو زیره فشاره زندگی

گفتم اگه تواناییشو داری ..........
    من نفهمیدم کجای این طرظه فکر غیره واقع بینانه بود که شما میگی واقع بینانه فکر کنیم ؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 بهمن 87 [ 18:21]
    سطح
    34
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دوستان عزيز سلام بخاطر تاخيرم معذرت
    ميخوام و اميدوارم من را ببخشيد . از اينكه نظرات وپيشنهادات ارزشمندتون را برام نوشتيد ممنونم و اما در مورد سوالي كه مطرح كردم بايد بگم كه منظور من از بيان اين مطلب كه فعلا نمي خواهم به مساله ازدواج فكر كنم اين نبود كه ازدواج باعث خواهد شد كه من مشكلي مالي پيدا كنم يا از پس يك زندگي ساده هم بر نمي ايم بلكه ميخوام بگم اگر بتوانم يك مدتي صبر كنم با توجه به تواناييهايي كه در خودم سراغ دارم خواهم توانست شرايط نسبتا ايده ال تري را براي زندگي اينده مهيا كنم و البته من اعتقاد دارم كه روزي همسر با امدن ايشان به خانه ام از طرف ايزد منان كه رزاق است خواهد رسيد و ايشان با خود بركت را به زندگي و خانه من خواهد اورد و همانطور كه خداوند در قران كريم گفته هر كسي در اين مساله شك كند به خدا ايمان ندارد ولي من كمي ديدم را به زندگي باز تر كرده ام من همانطور كه گفتم دوست دارم بعد از ازدواج تمام هم و غم زندگي ام ايجاد محيطي سالم و بي دغدغه براي خانواده ام باشد و ميدانم در ان صورت شرايط مناسبي كه هم اكنون براي پيشرفت دارم را نخواهم داشت ولي در اين مدت مساله مهم براي من اين است كه چطور ميتوانم پاكدامني خودم را حفظ كنم يعني در واقع از شما دوستان خواهش ميكنم من را در اين مورد مشاوره دهيد كه چطور ميتوان براي مدتي از مكر و حيله دختراني كه شايد تقصيري نداشته باشند ولي با اشوه و نازشان سعي در جلب نظر من دارند دور بمانم البته شايد نبايد بگويم ولي براي فهماندن سوالم بايد بگم كه متاسفانه گاهي پيش مي ايد كه حتي مرداني كه ازدواج كرده اند باز هم به دام گناه گرفتار ميشوند .
    دوستان عزيز اين كه من دير يا زود اگر عمري باقي باشد به لطف خدا ازدواج خواهم كرد شكي نيست ولي من از شما ميخوام كمكم كنيد تا بتوانم تا بوجود امدن زمان دلخواه خودم را پاك نگهدارم البته منظور من اين نيست كه شرايطم بحراني است و خداي ناكرده در ذهنم فكرهاي ناجور دارم بلكه من از يك نگاه به نامحرم هم براي خودم ميترسم براي مطرح كردن بهتر اين سوال بايد بگم من مثلا در حال حاضر براي دوري از گناه كارهايي ميكنم مثل نگاه نكردن مستقيم و طولاني به صورت نامحرمان حاضر نشدن در محل هايي كه امكان گناه وجود دارد سنگين و رنگين بودن در حين صحبت با نامحرمان و...
    و از شما تقاضا دارم اگر راه حلي سراغ داريد به من بگوييد و من را ياري دهيد . ممنون – التماس دعا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)