به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 بهمن 98 [ 06:46]
    سطح
    63
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    46

تشکرشده 37 در 17 پست

Array

6 مدیریت مالی شوهرم

سلام. وقت بخیر.
    این بزرگترین مشکلی هست که من در پنج سال اخیر باهاش مواجه بودم و جالبه که اولین باره که به ذهنم رسیده باید این مشکل را حل کنم و نه مشکلات فرعی را که حاصل این مسئله هستند.
    شوهر من از همه لحاظ عالی و مهربون و خانواده دوسته. ما پنج سال پیش یک خونه نقلی خریدیم (با سهم الارث من) و باورتون نمیشه اگه بگم تمام طلاهام، یک قطعه زمین و کلی چیز دیگه را از دست دادیم تا خونه را حفظ کنیم..چرا؟ چون همیشه و همیشه قسطامون عقب میفته. شوهر من مدیریت مالی نداره. اگه الان 50 هزار تومن ته جیبش باشه و این تمام پولی باشه که داره هیچ بعید نیست بگه من هوس کردم شام از بیرون بخرم و زنگ بزنه سفارش ی غذای 45 تومنی بده. این در حالیه که ما دو تا بچه داریم و شاید خدای نکرده یکیشون مریض بشه و ما به اون پول نیاز پیدا کنیم.
    سالهاست که دارم باهاش چونه میزنم که مدیریت حقوقمون را به من بسپاره اما قبول نمیکنه. و راستش را بخواهید خودم را هم بی تقصیر نمیدونم چون خیلی بهتر از ایشون نیستم. قبضهای عقب افتاده و مشکلات مالی داره باعث میشه که توی خونمون اختلاف بیفته و این اواخر واقعن تحت فشار بودیم.
    حالا بعد از این همه سال بالاخره قرار شده که از اسفند ماه خرجی خونه دست من باشه (اگه دوباره زیرش نزنه) قبل از اینکه مدیریت مالی خونه دست من بیاد میخوام از شما بپرسم که چطور بین هزینه ها و درآمدتون تعادل ایجاد میکنید؟ لطفاً هر کس هر راهی را که بلده به من هم یاد بده.
    سوال دیگرم اینه که آیا فکر میکنید لازمه به مشاور مراجعه کنم؟
    ویرایش توسط SaYe_RoshAN : پنجشنبه 25 بهمن 97 در ساعت 10:32

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام دوست عزیز

خیلی خوبه که شوهرتون موافقت کردند مدیریت اقتصادی با شما باشه. تا جایی که من دیدم و خودم هم تجربش کردم خانمها در این زمینه خیلی بهتر عمل می کنند.

مردهای زیادی مثل همسر شما هستند.منم دو سال اول زندگی همین مشکل رو داشتم تا جایی که بالاخره قرار شد همسرم یه مقدار ثابت از حقوقش رو ماهانه به حساب من بریزه تا

پس انداز بشه و بقیه رو خرج خونه کنه. هر چند بازم همون باقی مانده رو هم درست مدیریت نمیکنه و کم میاره. ولی باز خوبه که مقداری از حقوقش پس انداز میشه.

هر چند این روزها واقعا سخته با این اوضاع اقتصادی زندگی رو چرخوندن.ولی چاره ای نیست.

برای اینکه دخل و خرج با هم بخونه باید یه سری هزینه ها رو حذف کرد.مثلا من برام مهم نیست که مرتب لباس بخرم و یا با شرایط اقتصادی فعلی با اینکه شاغلم سعی می کنم کمتر

رستوران بریم و بیشتر غذای خونگی درست کنیم.

همیشه روز اول ماه همه قسطهام رو (تاریخش هر روزی باشه) پرداخت میکنم که بدونم چقدر پول میمونه برای ادامه ماه.یا اگه بخوام پس انداز کنم همون اول یه مقداری پول میریزم به

یه حساب جداگانه.

3. کاربر روبرو از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده است .

SaYe_RoshAN (شنبه 27 بهمن 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آذر 02 [ 13:37]
    سطح
    63
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 336 در 126 پست

Array
    سلام خانم سایه روشن. منم با نظر شما موافق هستم. مردها درآمد و سرمایه را تامین می کنند و زنان آن را حفظ می کنند. به نظر من همسر شما بسیار بهتر از مردانی هستن که خساست و زورگویی می کنند. مردان خسیس آن طور که من شاهد بوده ام ضررهای مالی بیشتری به خانواده وارد می کنند. مثال واقعی برایتان تعریف می کنم. زوجی بودند که ده سال پس از ازدواج خود خانه ای زیبا و مناسب خریدند. چون مرد درآمد مناسب و متوسطی داشت و ید طولایی در وام گرفتن و پس انداز داشت. اما وقتی به خانه اسباب کشی کردند حاضر نشد برای خانه حفاظ تهیه کند یا حتی بیمه سرقت را به موقع تمدید کند. چون دایما در فکر این بود که پول کمتری بدهد. سرتان را درد نیاورم دزدان فرصت طلب به خانه آنها دستبرد زدند و کل فرش های جهیزیه زن و طلاهایش را بردند. اگر شوهر شما از خوردن غذای خوب یک رستوران یا دستپخت شما لذت می برد اما این مردی که گفتم اگر غذای خوب جلویش بگذارند ناراحت و عصبی می شود و شروع به کل کل می کند. هیچ روز خوش و لذتی نباید در زندگی او و خانواده اش باشد. اگر امکاناتی فراهم است حتی یک میوه خوب باید زهرمار همه شود. چون ممکن است کسی پررو شود. چنان این کلمه ( پررو می شود )را غلیظ تلفظ می کند که کس دیگر شاید تا حالا نکرده باشد. اما خوب خانواده اش یک زندگی متوسط امن از نظر اقتصادی دارند. اصلا ولش کنید. یاد او که می افتم از نفرت سرریز می شوم.

به هر حال به نظر من با خصوصیات اخلاقی همسر شما بهتر می شود زندگی را شیرین کرد.

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    خوب شما لازم در یک ماه دقیقا بدونید چه غذایی رو میپزید حداقل برنامه هفتگی غذایی داشته باشید
    وقبض و قسط
    بقیشم میتونید سرمایه گزاری کنید نزارید پول توی دستتون بمونه اگر نمیخواین خرج بشه مثلا میتونید یه ماشین قسطی بخرید به یک اشنا بدید توی اسنپ کار کنه و به شما یک سودی بدهد همان سود هم میتوانید یک جای دیگر سرمایه گزاری کنید
    اگر وضعتون بهتر شد یه خورده سر کیسه رو شل کنید مثلا در هفته یکی دوبار غذای بیرون ولی نه گرون بخرید سفر کم هزینه با خانوادتون برید

6. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 فروردین 01 [ 16:34]
    سطح
    39
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 48 در 27 پست

Array

Posticon (1)

چندتا نکته که به ذهنم اومدو میگم.
    1: لازم نیس رستوران برین توی خونه غذا درست کن با همسر و بچه هات برین پارک بخورین خیلی هم عالی میشه و کمتر خرج میکنی بیشت رخوش میگذره.
    2: وسایلای خونه رو از کوروش بخر . چون ارزون تر از سوپرمارکته.
    3: وقتی به سرت زد چیزی بخری اول دو روز راجبش فکر کن. مثلا مانتوی جدید شال جدید . اگه بعد دوروز همچنان میخواتی بخر.
    و اما نکته اخر و مهم ترین نکته:
    هرگز تو جیب خودت و همسرت پول زیاد نباشه و کارتاتون بذارین خونه. همیشه به اندازه ای که لازم دارین پول بردارین نه بیشتر.
    مثلا سرکار میری فقط پول یه خوراکی و رفت و برگشتت پیشت باشه. یهو میبینی که وای چقد پولات جم شد.

8. کاربر روبرو از پست مفید shirinam تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 بهمن 98 [ 06:46]
    سطح
    63
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 163
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    46

تشکرشده 37 در 17 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا123 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

خیلی خوبه که شوهرتون موافقت کردند مدیریت اقتصادی با شما باشه. تا جایی که من دیدم و خودم هم تجربش کردم خانمها در این زمینه خیلی بهتر عمل می کنند.

مردهای زیادی مثل همسر شما هستند.منم دو سال اول زندگی همین مشکل رو داشتم تا جایی که بالاخره قرار شد همسرم یه مقدار ثابت از حقوقش رو ماهانه به حساب من بریزه تا

پس انداز بشه و بقیه رو خرج خونه کنه. هر چند بازم همون باقی مانده رو هم درست مدیریت نمیکنه و کم میاره. ولی باز خوبه که مقداری از حقوقش پس انداز میشه.

هر چند این روزها واقعا سخته با این اوضاع اقتصادی زندگی رو چرخوندن.ولی چاره ای نیست.

برای اینکه دخل و خرج با هم بخونه باید یه سری هزینه ها رو حذف کرد.مثلا من برام مهم نیست که مرتب لباس بخرم و یا با شرایط اقتصادی فعلی با اینکه شاغلم سعی می کنم کمتر

همیشه روز اول ماه همه قسطهام رو (تاریخش هر روزی باشه) پرداخت میکنم که بدونم چقدر پول میمونه برای ادامه ماه.یا اگه بخوام پس انداز کنم همون اول یه مقداری پول میریزم به

یه حساب جداگانه.
    سلام آنیتا جان
    شما روش خوبی برای پس انداز دارید. اما اگه شوهرتون کم بیاره سراغ پس اندازتون نمیره؟
    من که هر چه پس انداز می کنم اصلن نمی مونه. حتی اگر پولی را یواشکی پس انداز کنم هم وقتی می بینم شوهرم آخر ماه کم میاره اونا میدم بهش.
    فکر میکنم اگه میگذاشتم بیشتر اذیت بشه خودش بهتر می تونست دخل و خرجش را سازگار کنه.
    چطور می تونید به پس اندازتون دست نزنید؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shirinam نمایش پست ها
    چندتا نکته که به ذهنم اومدو میگم.
    1: لازم نیس رستوران برین توی خونه غذا درست کن با همسر و بچه هات برین پارک بخورین خیلی هم عالی میشه و کمتر خرج میکنی بیشت رخوش میگذره.
    2: وسایلای خونه رو از کوروش بخر . چون ارزون تر از سوپرمارکته.
    3: وقتی به سرت زد چیزی بخری اول دو روز راجبش فکر کن. مثلا مانتوی جدید شال جدید . اگه بعد دوروز همچنان میخواتی بخر.
    و اما نکته اخر و مهم ترین نکته:
    هرگز تو جیب خودت و همسرت پول زیاد نباشه و کارتاتون بذارین خونه. همیشه به اندازه ای که لازم دارین پول بردارین نه بیشتر.
    مثلا سرکار میری فقط پول یه خوراکی و رفت و برگشتت پیشت باشه. یهو میبینی که وای چقد پولات جم شد.
    عالی بود لطفن از این نکات ریز باز هم بهم بگین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام دوباره عزیزم
    بله.گاهی اوقات پیش میاد که کم بیاره و از پس انداز بهش بدم.ولی باز مقدار قابل توجهیش میمونه.
    ببین این بستگی به شناختت از شوهرت داره.وقتی میدونی که داره ولخرجی میکنه و نیازش اساسی نیست لازم نیست از پس انداز بهش بگی.
    لازمه گاهی اوقات بهش فشار بیاد که تجدید نظر در مسائل مالی انجام بده.

11. کاربر روبرو از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده است .

SaYe_RoshAN (دوشنبه 29 بهمن 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 27 بهمن 97 [ 14:45]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 47.0%
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا123 نمایش پست ها

همیشه روز اول ماه همه قسطهام رو (تاریخش هر روزی باشه) پرداخت میکنم .
    دوست عزیز خرید مکرر لباس باید یکی از موارد منفی ذهن شما باشد نه اینکه چون همسرم پول ندارد یا مدیریت مالی ندارد و پول ها خرج میشود پس من هم لباس های زیاد نمیخرم و رستوران نمیروم. مگر قرار است رستوران محل تفریح زوجها باشد؟ آن هم در اوضاع اقتصادی متشنجی که یکدست غذا سی، چهل هزار تومان آب میخورد.مدیریت اقتصادی منزل یعنی حذف کامل موارد زیان رسان و جایگزین کردن واجبات و همچنین کمتر کردن اقساط

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آذر 02 [ 13:37]
    سطح
    63
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 336 در 126 پست

Array
    سلام. راهی که به شما می خواهم پیشنهاد بدهم امتحان خودش را پس داده است.

قبل از اینکه خودتان یا همسرتان به خرید بروید حتما غذای کامل و خوشمزه ای بخورید. اگر به یک خرید طولانی می روید حتما آب کافی و کمی ماده شیرین و انرژی زا یا میان وعده با خودتان داشته باشید. حتما بین خرید استراحتی حتی یک دقیقه ای به خود و همسرتان بدهید.

خستگی یا گرسنگی هر چند کم هنگام خرید باعث اختلال در کار می شود. من حتی ساک کاغذی گرفته ام که چنین ضروریاتی را هنگامی که به مدت بیشتر از یک ساعت بیرون از خانه هستم با خود داشته باشم.

البته گرما و سرما هم مهم است. در تابستان بادبزن و در زمستان یک شال پشمی همراه خودم دارم. نتیجه خدا را شکر عالی شد. سیستم بدنم تنظیم شد و عملکردم خیلی بهتر شد.

راهکار دیگری که از کسی یاد گرفتم این بود : پول خود را در دو یا سه حساب پخش می کنم و هر کدام را بابت کار مشخصی هزینه می کنم. راه دیگر اینکه برای یکی از حساب ها همراه بانک روی موبایلم نصب کرده ام . اول پولم را وارد آن حساب می کنم ولی آن را با خودم بیرون نمی برم. بلکه هر موقع احتیاج به خریدی داشته باشم در عرض کمتر از یک دقیقه مقدار لازمی اعتبار به کارت بانکی دیگرم انتقال می دهم.
    خوب همین مکث یک دقیقه ای بعد از مدتی قدرت تحلیل انسان را افزایش می دهد و صبر کردن برای خواسته اش آسان تر می شود.

حساب هایی هست که سود هم دارد. در عین حال امتیاز وام بدون معطلی تا 80 درصد مبلغ سپرده وجود دارد. چنین پس اندازی یک نوع تشویق به حساب می آید و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر از حساب پس انداز معمولی است.

14. کاربر روبرو از پست مفید پرنیان یاسی تشکرکرده است .

SaYe_RoshAN (دوشنبه 29 بهمن 97)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)