به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 تیر 97 [ 22:59]
    سطح
    5
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 5 پست

Array

6 کاش طرز فکر مردم نسبت به دخترایی که عقد کوتاه مدت داشتند تغییر کنه.لطفا بخونید

بسم الله الرحمن الرحیم

من یه دختر 24 ساله ام.پدرم کارمند یکی از بهترین شرکتها و مادرم فرهنگی هستند.از لحاظ وجهه فرهنگی و وضعیت اقتصادی در شرایط ایده آلی قرار داریم.
    وضعیت ظاهریم به گفته و تایید اطرافیانم خیلی خوبه،استعداد زیاد و روحیه فعال و پرنشاطی دارم.
    علاوه بر استعداد علمی در اکثر زمینه های هنری و حتی ادبی ورود داشتم و اغلب موفق بودم.و همه منو به عنوان یک فرد موفق و متبحر در همه ی زمینه ها میشناسند.
    این مطالب رو در مورد خودم گفتم که موضوع اصلی رو بیان کنم.

حدود سه سال پیش و در موقعی که اوج آمد و رفت خواستگارانم بود،شخصی به خواستگاری ام آمد و بدون تحقیق درست و حسابی با ایشون عقد کردم.نمیدونم اسمش رو بگذارم قسمت یا سادگی بیش از حد من و خانواده م و یا هر عنوان دیگری فقط میدونم اشتباه اصلی رو خودم مرتکب شدم که تحقیق مناسب انجام ندادم.عقدی که ده روز بیشتر طول نکشید و به دلایل زیادی به هم خورد.
    یکی از مهمترین دلایلش بیماری ژنتیکی قابل انتقال به فرزند بود که ایشون از من پنهان کرده بود.
    دلیل مهم بعدی چندین و چند دروغ بزرگ بود که خودش و خانواده ش به ما گفتند.
    در پرانتز بگم من دختر بسیار مذهبی ای هستم و پوششم همیشه کامله و مراقب محرم و نامحرم بودم همیشه اما ایشون بسیار بد دل بودن و حتی به من با این حد از اعتقادات و پوشش بدبین بودند!و کارهایی کردند که به شدت من رو ناراحت و خانواده ام رو عصبانی کرد.
    یکی از کارایی که ایشون انجام داد این بود که تلگرام منو هک کرد!در صورتیکه هیچ حرکت اشتباهی از من سر نزده بود و همه ی کسانی که روحیه و شخصیت مذهبی من رو میشناختن به شدت متعجب شدند.از این هک تلگرام هم جز کانال های مذهبی که من داخلش عضو بودم و چند گفتگو با دوستانم چیزی عایدش نشد.وقتی متوجه کار زشتش شدم و ازش دلیل خواستم به شدت حاشا کرد و قسم خورد که همچین کاری نکرده ولی وقتی کار از کار گذشته بود به مادرم گفته بود خوب کاری کردم و شوهر باید مراقب تمام کارهای زنش باشه!
    یا مثلا وقتی تو خیابون راه میرفتیم مرتب رد نگاه من رو میگرفت که ببینه من به مرد نامحرمی نگاه نکنم و این برای من خیلی ناراحت کننده بود چون خودم از بچگی مراقب این جور مسائل بودم و اینکه ایشون بدون هیچ دلیلی بدبین بودند به من خیلی منو آزار میداد.
    از طرف دیگه مشکل سرد مزاجی داشتند و این خود مقوله ی مفصلیه و سربسته بگم که با بنده مثل یک خواهر برخورد میکردند!!!و ما هیچ ارتباطی جز یک رابطه خواهر و برادری نداشتیم!

این گوشه ای بود از مسائلی که باعث شد تصمیم خودم رو بگیرم در کوتاه ترین زمان ممکن همه چیز رو تموم کنم.برای اینکه مدت زمان عقد بسیار کم بود و نمیخواستم ایشون هم از نظر مالی متضرر بشن مهریه رو بخشیدم و تمام هدایا و طلاهایی که ایشون تهیه کرده بودند رو بهشون برگردوندم،حتی وسایل رو دقیقا در جعبه کادویی که آورده بودند قرار دادم و بهشون پس دادم طوریکه یک نخ هم از ایشون پیش من نموند...
    شاید خیلیا بگن این کار اشتباه بوده و باید بخاطر کارای اشتباهی که کرده حداقل به این وسیله تنبیه میشد اما من بخاطر خدا و معامله ای که با خدا کردم تصمیم گرفتم بدون گرفتن ریالی از ایشون این مسئله رو تموم کنم.

حالا بعد از گذشت سه سال از اون روز های تلخ،و در حالیکه به شدت از جنبه های مختلف نیاز به تشکیل خانواده دارم،هنوز فرد مناسبم برای ازدواج رو پیدا نکردم.
    موارد زیادی خواستگاری کردند،اوایل که به دلیل ترس و وحشتی که داشتم(و هنوز هم دارم)هیچکس رو نمیپذیرفتم اما بعد از مدتی که به طور جدی به اونها فکر میکردم هیچکدوم مطابق معیار های من نیستند...
    و چیزی که خیلی برام ناراحت کننده اس اینه که مرد های مطلقه که زیر یک سقف رفتند ازم خواستگاری میکنند درصورتیکه من یک عقد ده روزه داشتم که طرف مقابلم با من مثل خواهرش رفتار کرده بود نه مثل یک همسر و این خیلی برام گرون تموم میشه با مردی باشم که زندگی مشترک داشته...
    الان که این سطور رو مینویسم اصلا حالم خوب نیست.درد عمیقی رو توی اعماق قلب و روحم حس میکنم.حس های مختلفی از همه طرف دوره م کردن...هم ناامیدم هم امیدوارم.بعضی وقتا با خودم فکر میکنم نکنه تا آخر عمر تنها بمونم ولی باز یه حسی درونم میگه خدا سختی هایی که دیدم رو با یه همسر با ایمان و خوش اخلاق جبران میکنه...
    نمیدونم آینده من چی بشه و خدا برام چی رو رقم بزنه،اما اینا رو نوشتم به این امید که شاید طرز تفکر مردم نسبت به دخترای عقد کرده یه مقدار تغییر کنه و تا یه دختری عقد کرد به چشم یه زن مطلقه بهش نگاه نکنن...
    خدا رو شکر میکنم که خانواده خوبی دارم و استعداد هامو قبول دارم.اینا باعث میشن که با قدرت برای ساختن بهترین آینده برای خودم تلاش کنم و اونقدر این تجربه بهم درس داد که میدونم هر آدمی قبل از اینکه ازدواج کنه باید مطمئن بشه که میتونه خودش رو خوشبخت کنه،هر کس که بتونه این کارو برای خودش انجام بده مسلما میتونه دیگری هم خوشبخت کنه.

2. 2 کاربر از پست مفید دختری در جستجوی کمال تشکرکرده اند .

sia518 (یکشنبه 02 اردیبهشت 97), زن ایرانی (یکشنبه 02 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام بشما

از نام کاربریتون میشه حدس زد که دنبال بهترین حالت ممکن هستین.
    به گذشته بر نمیگردیم چون خودتون درس ها و تجربه هایی ارزشمند رو فرا گر فتین و در قبال اون هم بهایی دادین.

اما عزیزم ؛
    اینکه شما دختری پاک هستی و در اثر یک اشتباه این اتفاق افتاده در حال حاضر بر ما پوشیده نیست ولی مردم خبر ندارن و قضاوت های خودشونو میکنن مگر کسی واقعا شما رو بشناسه و برای اون مسجل بشه که چه اتفاقاتی افتاده.

پس این گناه مردم نیست و یک امر طبیعیه.

در هر حال من میخوام از شما بپرسم معیارتون برای انتخاب همسر چیست؟

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

4. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

sia518 (یکشنبه 02 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 خرداد 99 [ 15:30]
    سطح
    32
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 18 پست

Array
    سلام.
    شما به عنوان یه شخص مذهبی؛ انتظار داشتید توی ده روز اول چیکار کنه؟! احتمالا دوره آشنایی هم نداشتید که اون موقع هک تلگرام هک کنه و... با توجه به اینکه خیلی کوتاه بوده اونجوری نیست که مردم شما رو به عنوان یه زن مطلقه شناخته باشن.

میتونید برید اسمش رو از شناسنامه پاک کنید و میتونید به خواستگارای بعدی بگید که فقط یه نامزدی کوتاه بوده و یلافاصله بعد از عقد هم به جدایی کشیده.
    اگه از آشناها قدیمی هم باشن که چه بهتر. چون خودشون در جریان بودن که همه چیز دو هفته هم طول نکشید.

6. 2 کاربر از پست مفید آیـدا تشکرکرده اند .

esm (جمعه 07 اردیبهشت 97), sia518 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    سلام و عرض ادب دوست گرامی؛
    درسته مردم یه چیزی میشنون و قضاوت میکنن،منم داستان زندگیم رو گفتم تا هر کسی که اینو میخونه و موردی مشابه مورد من رو میبینه یا میشنوه سریع قضاوت نکنه که این دختر الان یه دختر مطلقه محسوب میشه و همه ی احتمالات رو در نظر بگیره...واقعا امیدوارم این دید یواش یواش جا بیفته بین مردم که خداروشکر تا حد زیادی هم این اتفاق افتاده.
    اما در مورد معیار هام،مسلما ایمان و اخلاق برام از هر چیزی مهمه تره و معیار اولم برای اینه که بخوام با کسی درباره ازدواج صحبت کنم.اما در گام بعدی کفویت فرهنگی اجتماعیو تا حدودی اقتصادی هم لازمه ی ازدواجه...معیار های عجیب و غریب و سختی ندارم و با توجه به تجربه ای که دارم میدونم توی زندگی فقط ایمان و اخلاق خوبه که میتونه تمام ضعف ها رو بپوشونه...

8. 2 کاربر از پست مفید دختری در جستجوی کمال تشکرکرده اند .

sia518 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), نیکیا (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    سلام و ادب،
    در مورد سوال اولتون فرض مذهبی بودن رو کنار میذارم.چون توی ازدواج و روابط زن و مردی که شرعا به هم حلال هستن دیگه همچین قیدی نباید بیاریم.متاسفانه توی سایت خیلی از مسائل رو نمیشه کاملا شرح داد اما اینکه کسی سرد مزاجی و بی میلی به همسرش داشته باشه اونم وقتی در سن اوج نیاز ازدواج کرده و حتی تمایلی به گرفتن دست همسرش نداره غیرطبیعیه!مسلما من توی ده روز اول خودم هم آمادگی ورود به خیلی مسائل رو نداشتم اما محبتی که یه مرد به همسرش باید داشته باشه رو ایشون نداشتند و من حس میکردم یه آدم خنثی کنارمه!
    ما حدود دو ماه دوره آشناییمون طول کشید و توی این مدت تلفنی حرف میزدیم و توی همین مدت بود که ایشون دروغ های بزرگی سرهم کردند و بنده بدون مدرک و تحقیق حرفشون رو پذیرفتم.حتی اگر این دو ماه آشنایی نبود ایشون حق این رو نداشتن که بخوان با هک کردن تلگرام من با من آشنا بشن!
    کما اینکه این کار نه تنها از نظر اخلاقی رد شده است بلکه از نظر قانونی هم جرم محسوب میشه و من میتونستم از ایشون شکایت کنم به خاطر این کارشون و وکیلم پیشنهاد کرد اما نپذیرفتم.
    اسمش رو همون موقع از شناسنامه م حذف کردم چون دختر بودم.و اینکه وقتی خودم از دروغ و پنهانکاری بدم میاد هیچوقت نباید این موضوع رو از کسی پنهان کنم!هر زمان بخوام ازدواج کنم حتما حتما برای طرف مقابلم توضیح میدم تمام اتفاقات رو چون حق داره بدونه و اگر نگم صد در صد گناهه.
    در هر صورت ممنونم از وقتی که گذاشتین و پست منو خوندین
    ویرایش توسط دختری در جستجوی کمال : یکشنبه 02 اردیبهشت 97 در ساعت 23:12

10. 2 کاربر از پست مفید دختری در جستجوی کمال تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 خرداد 98 [ 09:11]
    سطح
    19
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    سلام
    شما 27 سالتون هست و یک تجربه ناخوشایند کوتاه داشتید
    من هم دقیقا همسن شما هستم! ویک تجربه ناخوشایند طولانی داشتم! 6 سال با فردی زندگی کردم از همون اول هم تنها معیارم اخلاق و ایمان بود ولی اون اقا با ظاهر سازی خودش و خانوادش وارد زندگی من شدن
    بعد از اینکه متوجه شدم با خودم گفتم منکه تمام توکلم به خدا بوده و البته در مورد تحقیق هم کوتاهی نکردم اما به طرز عجیبی این ازدواج خیلی راحت شکل گرفت پس شاید خداوند ما رو سر راه هم قرار داده که به کمال هم کمک کنیم حالا هرکس به طریقی و خیلی سعی کردم تغییر کنه ولی مشکلات اون اقا بسیار اساسی و پایه ای بود و در نهایت به خاطر رضای خدا نذر کردم فقط روی خودم کار کنم و با اون اقا با تمام مشکلاتش کنار بیام و در عوض به اون ارامش معنوی که همیشه در ارزوش بودم برسم
    اما مدتی بعد انگار نذر من قبول شد و دیگه زندگی ما به سمت پایان رفت و جدا شدیم
    الان درسته 6 سال زندگی مشترک توی کارنامم دارم ولی از همون موقع جدایی تا الان اینقدر ارامش دارم و اینقدر به خدا نزدیکتر شدم که خودم هم از این ارامش تعجب میکنم حتی کسانی هم که نمیدونستن جدا شدم بهم میگن چقدر شادابتر شدم!
    اما در هر صورت من یک خانم 27 ساله ی مطلقه هستم!
    همه اینها رو نوشتم تا بتونید مطلقه هایی که زیر یک سقف رفتن هم ادمهای عجیبی نیستن!
    تعجب میکنم! شما حتی خودتون نسبت به مطلقه ها حس منفی زیادی دارید و بعد میخواید دیدگاه بقیه عوض شه..
    وقتی متنتون رو خوندم به عنوان یک مطلقه بهم برخورد و نوشتم تا شاید شما و افرادی که این پست رو میخونن بدونن مطلقه ها لزوما ادم های بدی نیستن! حالا بد از هر لحاظ!

12. 2 کاربر از پست مفید زندگی جدید من تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    عزیزم

دنبال بهترین نباشین، شاید یکی شرایطی مثل خودتونو تجربه کرده باشه حالا با قدری تفاوت اما انسان خوبی باشه. صرفا چون روابط زناشویی داشته تردش نکنین.

اتفاقا چنین افرادی بهترن، فردا توی یه بحث کوچیک خدایی ناکرده بهت طعنه نمیزنن یا نمیگن من پسر بودم ولی با فلان شرایط با تو ازدواج کردم.
    باید کسی در موقعیت شما باشه که درکتون کنه و هم رو قبول داشته باشین.
    انسانهایی هستن که دارای فضایل اخلاقین و اونها هم در اثر یک اشتباه جدا شدن.. اماگناهکار نیستن. همونطور که شما گناه کار نیستین.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

ویرایش توسط sahar.66 : دوشنبه 03 اردیبهشت 97 در ساعت 07:39

14. 4 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

esm (جمعه 07 اردیبهشت 97), sia518 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), نیکیا (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), نادیا-7777 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط دختری در جستجوی کمال نمایش پست ها
    و چیزی که خیلی برام ناراحت کننده اس اینه که مرد های مطلقه که زیر یک سقف رفتند ازم خواستگاری میکنند ........ با مردی باشم که زندگی مشترک داشته....

نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی جدید من نمایش پست ها
    وقتی متنتون رو خوندم به عنوان یک مطلقه بهم برخورد و نوشتم تا شاید شما و افرادی که این پست رو میخونن بدونن مطلقه ها لزوما ادم های بدی نیستن! حالا بد از هر لحاظ!

با سلام
    لطفا با دقت مجددا مطالبتون را بخونید.
    شما یک تعارض درون خودتون دارید.
    بالاخره کسی که زندگی مشترک قبلا داشته و جدا شده یا فرد طلاق گرفته حق ازدواج دارد یا نه؟

شما آنجا که به خودتون نگاه می کنید می گویید فرد طلاق گرفته لزوما فرد بدی نیست و بله باید ازدواج کند ،
    اما آنجا که به همسر آینده اتان نگاه می کنید اگر زندگی مشترک داشته نظرتون منفی هست.
    باید این تعارض حل شود.

مقدار و کیفیت زندگی قبلی که ما طلاق گرفته ایم به قول این کاربر (ندگی جدید من ) خیلی مهم نیست.
    مهم اینست که چگونه به این مسئله نگاه می شود.
    شما ابتدا باید با خودتون آشتی کنید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

16. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Eram (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), esm (جمعه 07 اردیبهشت 97), Happy.girl.69 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), mastanehh (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), sia518 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), زندگی جدید من (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام
    من هم قبلا ي زندگي ناموفق داشتم كه تو دوران عقد جدا شديم چند تو اين مدتي كه جدا شدم به نتايجي رسيدم كه بد نيست اين نتايج را اينجا به اشتراك بزارم.
    به شخصه موردهایی دیدم که چندسال بعد از طلاق ازدواج مجدد داشتن اما ....بین این موردها کسانی رو دیدم که ازدواج دومشون هم باعث طلاق شده.
    از یه روانشناس شنیدم که میگفت اصلا و ابدا فکر نکنید ازدواج شما با همسرتون و نحوه اشناییتون یه اتفاق و یا تصادف بوده ابدا همچین چیزی نیست بلکه خصلتها و طرز فکر و زندگی شما همسرتون رو به سمت شما جذب میکنه.
    در واقع هر دختر و پسری خودش همسرش رو به سمت خودش جذب میکنه و همسر ما کم رنگ و پر رنگ شده خودمونه.
    اگه من دروغگو باشم همسر دروغ گو نسیبم میشه منتها ممکنه کمتر از من دروغ بگه یا بیشتر.
    اگه تو ازدواج قبلی به مشکل برخوردی با خودت فکر نکن خب تو این ازدواج بدشانسی اوردم شاید ازدواج بعدیم خوب باشه .
    این شاید هیچوقت اون چیزی که میخوای از اب در نمیاد چون خصلتهای عذاب اور همسر سابقت همون خصلتهای بد خودت هست که باعث شده همچین همسری رو به خودت جذب کنی.
    تو نگاه اول وحشتناکه ولی واقعیت هست راه حلش هم اینه که تو بند بند وجودت بگردی بدیهاتو پیدا کنی ترکشون کنی و خوب زندگی کنی شک نکن که همسری جذب میکنی که خوبی هاش با بدی هاش قابل مقایسه نیست.
    دوستانه میگم تا خودت, صفات مثبت و منفیت رو نشناختی و سرو سامانشون ندادی ازدواج نکن که دوباره همون اشه و همون کاسه.

اشتباهات گذشته فقط به درد درس گرفتن میخوره و اینکه دوباره تکرارشون نکنیم. به نظر من کتابهایی که در زمینه بعد از طلاق نوشته شده از جمله کتاب صد نکته کلیدی برای زوج ها پس از جدایی رو مطالعه کنید اطلاعاتتون رو راجع به بخش های مختلفی که مربوط به ازدواج میشه اعم از مسائل جنسی عاطفی و غیره بالا ببرید مشورت کنید حتی کارگاه هایی در این زمینه برگزار میشه که بعضیاس خیلی مفیده رو شرکت کنید و بعد با خیال راحت ازدواج کنید.
    آرزوی خوشبختی براتون دارم.

18. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

sahar.66 (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی جدید من نمایش پست ها
    سلام
    شما 27 سالتون هست و یک تجربه ناخوشایند کوتاه داشتید
    من هم دقیقا همسن شما هستم! ویک تجربه ناخوشایند طولانی داشتم! 6 سال با فردی زندگی کردم از همون اول هم تنها معیارم اخلاق و ایمان بود ولی اون اقا با ظاهر سازی خودش و خانوادش وارد زندگی من شدن
    بعد از اینکه متوجه شدم با خودم گفتم منکه تمام توکلم به خدا بوده و البته در مورد تحقیق هم کوتاهی نکردم اما به طرز عجیبی این ازدواج خیلی راحت شکل گرفت پس شاید خداوند ما رو سر راه هم قرار داده که به کمال هم کمک کنیم حالا هرکس به طریقی و خیلی سعی کردم تغییر کنه ولی مشکلات اون اقا بسیار اساسی و پایه ای بود و در نهایت به خاطر رضای خدا نذر کردم فقط روی خودم کار کنم و با اون اقا با تمام مشکلاتش کنار بیام و در عوض به اون ارامش معنوی که همیشه در ارزوش بودم برسم
    اما مدتی بعد انگار نذر من قبول شد و دیگه زندگی ما به سمت پایان رفت و جدا شدیم
    الان درسته 6 سال زندگی مشترک توی کارنامم دارم ولی از همون موقع جدایی تا الان اینقدر ارامش دارم و اینقدر به خدا نزدیکتر شدم که خودم هم از این ارامش تعجب میکنم حتی کسانی هم که نمیدونستن جدا شدم بهم میگن چقدر شادابتر شدم!
    اما در هر صورت من یک خانم 27 ساله ی مطلقه هستم!
    همه اینها رو نوشتم تا بتونید مطلقه هایی که زیر یک سقف رفتن هم ادمهای عجیبی نیستن!
    تعجب میکنم! شما حتی خودتون نسبت به مطلقه ها حس منفی زیادی دارید و بعد میخواید دیدگاه بقیه عوض شه..

سلام و عرض ادب

من 24 سالمه.فکر کنم متن منو با دقت نخوندین به خاطر همین براتون سوءتفاهم پیش اومده و حرف منو اشتباه برداشت کردید.من واقعا نمیدونم از کجای حرف من اینو برداشت کردید که من دید منفی به افرادی که متارکه کردند دارم!
    شاید لازمه من بیشتر توضیح بدم تا سوءتفاهم برطرف بشه...
    منظور من از اینکه برام گرون تموم میشه که مردهای طلاق گرفته ازم خواستگاری میکنند این بود که من زندگی مشترک و حتی رابطه صمیمی با نامزدم نداشتم اما بقیه به چشم خانومی که رابطه زناشویی داشته روم حساب میکنند و میگن همچین خانومی برای مردی که اونم زندگی مشترک داشته مناسبه درصورتیکه من توضیح دادم عقد من به چه صورت بود و چون خودم با نامزدم هیچگونه رابطه ای نداشتم دوست دارم و حق دارم که با پسری ازدواج کنم که اونم هیچ گونه رابطه ای رو تجربه نکرده...نمیدونم متوجه عرایضم هستید یا نه...حرف من فقط و فقط همین بود.و قصد جسارت به کسی نداشتم.

20. کاربر روبرو از پست مفید دختری در جستجوی کمال تشکرکرده است .

sia518 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)