به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array

واقعا نمیدونم چیکار کنم درمانده شدم

سلام دوستان در مقابل چند سیاست خانواده شوهرم واقعا کم آوردم میخام که راهکار بهم بگید چون کل زندگی ام رو تحت تاثیر قرار داده
    خواهشا حق رو به اونها ندید و فقط منو کمک کنید
    من 26 و شوهرم 28 سالشه و هر دو تحصیلکرده هستیم و دو ساله ازدواج کردیم و
    من باردارم 7 ماهه
    مشکلاتم اول اینکه خانواده شوهرم میان خونه من دست به سیاه و سفید نمیزنن حتی از جاشون تکان هم نمیخورن اما شوهرم اصلا عین خیالش نیست
    اما وقتی من میرم اونجا مادر شوهر و خواهر شوهرم بهم کار میگن و دستور میدن جدیدا شوهرم هم بهم کار میگه
    بهش میگم میگه مگه چیه یه چایی اوردنه پس چطور خونه خودمون میاری و ...
    چطوری حالیش کنم اونجا بهم دستور نده
    دوم اینکه نمیزارن شوهرم خونشون حتی کنارم بشینه جلو چشم خودم دعواش میکنن اما شوهرم وقتی قوربون صدقه مادرش و خواهر زادش میره من حق ندارم ناراحت بشم
    چجوری حالیش کنم به منم اونجا توجه کنه
    سوم اینکه خواهر شوهرم داعما بچه اش رو میندازه گردن شوهر من که نگه اش داره اما همش پیش شوهرم میگن فلان مرد بی ادبه توی جمع به بچه اش توجه میکنه و باهاش بازی میکنه و خجالت نمیکشه از باباش و ادب نداره
    از الان تو گوشش میخونن که به بچه خودش محل نزاره
    سوم اینکه وقتی مریض میشم داعما به شوهرم میگن من مریض نیستم و ادا و فیلم درمیارم در حالی که من واقعا مریض میشم اما مادرشه که خودش رو میزنه به مریضی و اونقد تابلو هست که بچه هم میفهمه داره فیلم بازی میکنه اما شوهرم داعما میگه اون بیچاره مریضه

چند تا توجیح هم دارن که نمیرونم چیکار کنم
    به شوهرم میگن ما به زنت دستور و کار میگیم تا کار و زرنگی یاد بگیره و رفتید تو جمع همه بگن چه عروس خوب و کاری ای
    هر چی بهم بگن شوهرم فوری جبهه میگیره و طرف اونا میشه واقعا خسته شدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام عزیزم ، خوش اومدین

خدمتتون عرض کنم بعضی رفتار ها و گفتارها هستن که از جانب خانواده ی شوهر یا زنه و اگر اینها نباشن زن و شوهر خودشون مشکل خاصی ندارن.
    پس اولین توصیه این هست که حساسیت های خودتونو پایین بیارین و نگذارین این عامل اختلاف و مشاجره بین شما و همسرتون بشه.

برای مورد اول شما بعنوان زن خانه و بعنوان میزبان برای هر مهمانی تلاش خودتونو میکنین که دور هم نشینیتون به نحو احسن برگزار بشه. حالا چه مهمان کمک کنه و چه نکنه .. زحمت خودتون رو میکشین و چه بهتر که کارتون با آرامش انجام بشه.

چند نکته؛
    (الان در زمان بارداری هستین و میشه مهمانی دادن رو کم کنین و بیشتر استراحت کنین.)

(میتونین برای مهمانی دادن تایم خاصی رو انتخاب کنین و حتما نباید به شام و ناهار برخورد کنه)
    (اگر دفعات مهمانی زیاد هست، میشه وقت اضافه ی خودتون رو پر کنین و کلاس های هنری یا زبان و .. شرکت کنین تا وقت کمتری به مهمانی اختصاص داده بشه، حتی میشه همسرتون رو به باشگاه بفرستین که ایشونم زمانش پر بشه/ میشه با هم پارک و مراکز خرید و سینما و تئاتر برین و خیلی سرگرمی های دیگر)

برای مورد دوم اینکه همسرتون خونه ی مادرش کنارتون نمیشینه و قربون مادر یا خواهر زادش میره نباید ناراحتتون کنه.
    همسر شما مال شما هستن و اکثر وقتشون در کنار شما میگذره، اگر در یک مهمانی هم بشینن کنار شما خب خانه بمونن بهتر هست. پس اجازه بدین وقتی داشته باشن برای جنب و جوش و ابراز احساسات به خانوادش .

درباره ی مطلب سوم نگران نباشین ، وقتی بچه بدنیا بیاد احساسات پدرانه شعلش بیشتر میشه و این کاملا برمیگرده به همسرتون.
    میتونین وقتی رو که برای مهمانی اختصاص میدین با بچه برین پارک و در محیط مفرح خانوادگی کنار هم حضور داشته باشین.
    میتونین برخی از بازیها و کارهای بچه رو به همسرتون بدین تا با بچه گرم بگیره و نیازهای کودکش رو درک کنه.
    کارهای بچه نه کارهایی که نیاز به مهارت داره یکسری کارهای سبک و ساده.

شما وقتی بیمار میشین اولا توی اون تایم بیماری لازم نیست از منزل خارج بشین یا مهمان بپذیرین میتونین منزلتون استراحت کنین یا خونه ی مادر برین تا بهبود پیدا کنین . از طرفی نیاز ندارین دیگران بیماری شما رو تایید یا رد کنن..

دو نکته ی پایانی و مهم رو خدمتتون عرض میکنم و اینو بخاطر داشته باشین؛

اول اینکه شما زن هستین، سعی کنین همسرتون رو به خودتون جذب کنین و آنقدر رابطه ی بین خودتون رو خوب و حسنه کنین که همسرتون شیفته شما باشن و همیشه همراه و همدم و همفکر .

دوم اینکه حساسیت خودتونو نسبت به خانواده ی همسر کم کنین. هر چه حساس بشین تحرکات بیشتری میبینین و ناراحت تر میشین. (مبادا این حساسیت یا تحرکات اونها باعث بشه بین شما و همسرتون کدورت پیش بیاد و روی رابطتتون تأثیر بگذاره)

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array
    حرقاتون کاملا منطقیه اما بعضی قسمت هاش بنظر من در دنیای واقعی اجراش خوب نیست
    اینکه خانوادش نهایت سعی اشون رو میکنن که هر جور شده منو وادار به کار کردن توی خونشون بکنن لین واقعا منو شکنجه میده چون رعایت من اوضاع رو بدتر میکنه تا جایی که خونه خاله و دایی من موظف بودم کارهای اونا رو هم انجام بدم
    از همه بدتر اینکه توقع اشون تمامی نداره
    چایی میارم میگن بیا غذا درست کن غذا درست میکنم میگن بیا آشپزخونه رو بشور فرشها رو بشور
    گذشت من همیشه گستاخ اشون کرده طوری که الان نمیتونم جمع اشون کنم واقعا عذاب میکشم
    خواهر شوهرم کارهای شخصی اش رو به من میگه مثلا میگه برو گوشی ام رو بیار و ... تا اینکه بالاخره یکبار گفتم نه باردارم نمیتونم اما باز دست بردار نیستن
    در مورد محبت به خانوادش من مشکلی ندارم اما اون همه مثل قضیه قبلی است یعنی تا چیزی نمیگم واقعا در حد افراط میرسه طوری که شوهرم فقط واسه خوابیدن میاد خونه و کلا میره اونجا و پیش من همدیگه رو بغل و بوس و ... میکنن در حالی که حتی جواب حرف من رو نمیده و جوری رفتاز میکنه که انگار قهریم اما همینکه برمیگشتیم خونه محبت میکرد و ینظر من مقصر شوهرمه و خیلی نگران رضایت خانوادشه حتی حاضره منو اونجا خورد کنه
    در مورد بیماری این رو بگم که من مریضم و مادر شوهرم اومده بهم سر بزنه اصلا نمیگه این مریضه پاش شکستع اونقد متلک و دستور میده که من با پای شکسته پا میشدم ازش پذیرایی میکردم و یا رفته بودم خونش با حال وخیم منو مجبور میکرد واسه برادر شوهرم صبحانه درست کنم فکر کنید من رفتم اورژانس ضربان قلبم رفته بود بالا خواهد شوهرم منو میبرد پاساژ آخرش گفتم من تازه از بیمارستان برگشتم توان گشتن ندارم که فوری اخم و تخم میکنن
    اما خودشون حتی مریض هم نیست خودشو میزنه به مریضی اما فقط پیش من پیش بقیه حالش خوبه به من میگه مریضم دیسکم گرفته و پاشو ضرفها رو بشور دو دقیقه نشده پا میشه چهار پایه اهنی رو یکدستی بلند میکنا ک میبره پشت بوم
    حالا من بگم مریضم فوری بهم حمله میکنن
    من در مقابل خانوادش احساس کنیز بودن دارم و این خیلی منو عذاب میده
    ویرایش توسط بی همدم : پنجشنبه 16 فروردین 97 در ساعت 15:37

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    عزیزم خدمتتون عرض کردم
    برای جلوگیری از این اتفاق نمیشه مشاجره کرد یا ...نمیشه که همیشه نارحت بود پس باید بهترین راه رو انتخاب کرد.(اگر چه شما حقوقی دارین و دیگران باید مراعات کنن)

من تاپیکهای قبلتون رو نگاه کردم...
    حساسیت های شما، عدم برخورد صحیح با این دست قضا باعث شده این ناراحتی در وجودتون بمونه.

نکاتی هست که باید رعایت کنین؛
    سعی کنین هیچ وقت مسایلی که پیش میاد و برای شما ناراحت کنندس پیش همسرتون بازگو نکنین.
    درباره ی رفتارها و گفتارهای اونها با همسرتون بحث نکنین تا کار به جای باریکی کشیده نشه، هر چه همسرتون در محیط خانه کلافه بشه از شما دور تر و به خانواده ی خودش بیش از پیش نزدیکتر خواهد شد.
    سعی کنین این مهمانی رفتن و مهمانی دادن رو کاهش بدین ..، اونم با پر کردن وقت خودتون و همسرتون.
    زمانی که خسته هستین یا توانایی کار کردن ندارین اجازه بدین خودشون کاراشونو انجام بدن. ناراحت شدن یا حرفی زدن فقط کافیه سکوت کنین.

آیا منزلتون نزدیک بهم هست؟

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

ویرایش توسط sahar.66 : جمعه 17 فروردین 97 در ساعت 09:25

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array
    بله متاسفانه نزدیک هستیم
    شوهرم هر روز میره اونجا و حسابی پرش میکنن و میاد خونع بهم محل نمیده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    فکر نمیکنم تغییر مکان هم تأثیر زیادی داشته باشه ، پس بنظرم سرگرم شدن به زندگی و هنر و ورزش و ... بهترین راهه.
    همسر شما وقتی وقت آزادش زیاد باشه میره و میاد... اونها هم خواسته و نخواسته چیزایی میگن که باعث کدورت میشه.

در کل استرستونو کم کنین و به چیزای خوب فکر کنین... شما در دوران حساسی هستین

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)