به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 فروردین 97 [ 17:39]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تردید در انتخاب همسر به علت سطح رو به پایین خانواده آنها

باسلام

من پسری 31 ساله هستم و لیسانس دارم و خدا رو شکر وضع مالی نسبتا خوبی هم دارم که مغوله ازدواج رو کاملا به صورت سنتی دنبال میکنم . یعنی دوستان یا خانواده افرادی رو معرفی میکنن و بعد از یکی دو بار ارتباط متوجه میشیم که به درد هم نمیخوریم .
    اخیرا فردی به بنده معرفی شده که پس از چند بار دیدار احساس میکنیم که خیلی به هم نزدیکیم و میتونیم به عنوان زن و شوهر با هم زندگی داشته باشیم .

دختر مورد نظر بنده لیسانس داره و شاغل هست و من مشکلی در خود ایشون نمیبینم و خود ایشون فرد ایده آل ( حالا نه صد درصد ) برای همسری بنده میتونه باشه .
    مشکل اصلی اینه که ایشون سطح خانوادگیش ( چه از نظر مالی و چه از نظر تحصیلات پدر و مادر ) خیلی از ما پایین تره و کاملا یک خانواده سنتی و قدیمی هستن و تو یکی از مناطق خیلی جنوبی تهران هم سکونت دارن .
    البته ما هم خیلی بالا نیستیم و متوسط رو به بالاییم ولی ایشون خب میشه گفت سطح پایین هستن در مقابل ما .

خانواده بنده هم دختر رو دیدن و رو خود دختر نظر مساعدی دارن ، ولی مطمئنا اگه خانواده اش رو ببینن میدونم نظرشون در مورد خانوادش مساعد نخواهد بود .
    خودمم از بابت دختر خیالم راحته ولی من نگرانیم از اینه که در آینده این قضیه برام مشکل ساز بشه و از همه بدتر میترسم تو فک و فامیل بشینن بگن فلانی رفته چه زنی از چه خانواده ای گرفته . بگن از چه محلی رفته زن گرفته و از این دست حرفها .

خلاصه خیلی فکرم مشغوله و واقعا نمیدونم چی کار کنم ؟ آیا بخاطر خانواده دختر ، از خیرش بگدرم یا اینکه بی تفاوت نسبت به این مسائل برم جلو ؟

ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمائید .

باتشکر فراوان

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    ادم باید خودشو در نظر بگیره اخلاقیات دختر خانوم در نظر بگیره
    گاهی یک ادم بخاطر شعورش مانند گنج میمونه و میلیاردها میلیارد می ارزه
    گاهی هم افراد سطح مالی بالا ولی اون توانایی لازم جهت یک زندگی رو ندارن
    پس قدرت درک خودتان و دختر خانوم رو در نظر بگیرید

3. 2 کاربر از پست مفید خادم رضا تشکرکرده اند .

hamidreza518 (سه شنبه 07 فروردین 97), یگانه زهرا (سه شنبه 07 فروردین 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    با سلام خدمت شما ، سال نوتون مبارک باشه.

این جای خوشحالی داره که بفکر ازدواج هستین اونم از راه درست خودش و قابل تحسین هست.
    اما اجازه بدین درباره سخن شما نکاتی رو عرض کنم؛

خانواده

اگرچه خانواده مهم هست و باید در زمان ازدواج بهش توجه کرد اما معیارهای انتخاب خانواده ی خوب سطح تحصیلات و سطح مالی نیست.
    تحصیلات و سطح مالی متوسط یا بالا ضامن ارزشی بودن محیط یک خانواده نیست.
    آنچه که خانواده ی خوب رو تعیین میکنه درآمد از راه درست و حلال، پاکی، اخلاق ، مردم داری و ... هست .

شما باید خانواده ی ایشون رو سوای تحصیل و مسایل مالی ببینید ... یعنی ببینید چطور خانواده ای هستن، چه رفتارها و گفتارهایی دارن. در بین مردم چگونه هستند. در میان خانواده چه جوی حاکم هست و ...

اگر به اخلاق و شعور رسیدین، اگر به درستی و پاکی رسیدین جای هیچ ناراحتی نیست.

حرف فامیل

ما برای مفید بودن، مؤثر بودن در جامعه زندگی میکنیم اما نه برای دل مردم!
    اگر بنا باشه من با دختر ، یا پسری ازدواج کنم و به این فکر کنم نظر عمو یا خاله من چی هست پس باید تمام اختیارات رو به اونها بسپارم و از گود خارج بشم.
    یعنی اونها متناسب با سلیقه و علاقه مندی های خودشون برای من همسر انتخاب کنن.
    قطعا هیچکسی این رو نمیپذیره.

من یک انسان بالغم و انتخاب های خودم رو انجام میدم اونهم با مشورت پدر و مادرم یا خواهر و برادر بزرگترم و لاغیر.
    این برای من مهم نیست که دیگران درباره ی همسر من چه نظری دارند چون اونها به خانه های خودشون برمیگردن و من رو تنها میگذران .. باید خودم با خودم به توافق برسم که از زندگی و از همسرم چی میخوام اگر اون میتونه احساسات خوب رو بهم منتقل کنه و در کنارش زندگیمو بسازم پس درنگ نکنم.
    ممکن هست من با خانواده ای هم سطح یا حتی بالاتر از خودم ازدواج کنم و فامیل سوژه ی دیگری بدست بیارن و در موردش حرف بزنن پس این هم ضامن سکوت دیگران نیست.

پس حساسیت و تمرکزتون رو از دیگران و برخی مسایل بردارین و صرفا برای آینده خودتون فکر کنین، که در کنار این شخص چگونه خواهم بود.
    انشالله خوشبخت باشین

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

ویرایش توسط sahar.66 : سه شنبه 07 فروردین 97 در ساعت 16:41

5. 2 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

hamidreza518 (سه شنبه 07 فروردین 97), یگانه زهرا (سه شنبه 07 فروردین 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 تیر 98 [ 11:12]
    سطح
    20
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 37 در 14 پست

Array
    حتما این کار رو نکنید چون شما که چنین سطح نگاهی دارید و اینطوری راجع به دیگران قضاوت می کنید قطعا نمی تونید اون دختر خانم رو خوشبخت کنید
    حیف دختریست که از هر نظر ایده آل هست با کسی ازدواج کنه که ارزش وجودش رو درک نکنه و به اینصورت راجع بهش قضاوت می کنه

7. کاربر روبرو از پست مفید یگانه زهرا تشکرکرده است .

hamidreza518 (سه شنبه 07 فروردین 97)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza518 نمایش پست ها
    خلاصه خیلی فکرم مشغوله و واقعا نمیدونم چی کار کنم ؟ آیا بخاطر خانواده دختر ، از خیرش بگدرم یا اینکه بی تفاوت نسبت به این مسائل برم جلو ؟

سلام

این لینک را در مورد انتخاب همسر بخونید.

در مورد سوالتون، به نظرم می تونید یه مقدار دیگه به خودتون فرصت بدید و بیشتر بررسی کنید.
    تاثیر این تفاوت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، روی دختر خانم چقدر بوده. آیا این تفاوت برای شما قابل تحمل هست یا خیر.

دختری که با پدر و مادری با تحصیلات پایین، سطح اقتصادی پایین و یا منطقه ی پایین شهر بزرگ می شه، مطمئنا این موارد روی شخصیت و تربیتش اثر می ذاره.
    همه ی ما از محیط و خانواده مون تاثیرات زیادی می گیریم. این تعارفات و حرفهایی مثل دختر خانم را برای خودش بخواهید و ... را کنار بذارید و با کمک مشاور بررسی کنید چقدر ایشون هم کفو و هم تراز شما هستند و برای ازدواج با شما مناسب.

کار خیریه که نمی خواهید بکنید، قراره ازدواج کنید و تشکیل خانواده بدهید. پس "دلسوزی و گناه داره و حیف این دختر به این خوبی" را نایدیده بگیرید و ببینید آیا واقعا از نظر شخصیت و سلامت روان و ... مناسب همدیگه هستید یا خیر.

البته دیدگاه خود شما هم ایراد داره که به جای نگرانی برای این که آیا زوج هماهنگی خواهید بود، نگران حرف دیگران هستید.
    یه مقدارش طبیعی هست. ما در جامعه زندگی می کنیم و نظر دیگران برامون اهمیت داره. اما این که در انتخاب مهمی مث ازدواج نظر دیگران برامون اولویت باشه، خیلی جالب نیست.

ایشون هم با کسی ازدواج می کنه که با افتخار و سربلندی به بقیه معرفیش کنه و در کنارش احساس هم شان بودن داشته باشه.
    نه این که به خاطر خجالت زده بودن شما، حس تحقیر پیدا کنه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : سه شنبه 07 فروردین 97 در ساعت 17:45

9. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

hamidreza518 (سه شنبه 07 فروردین 97), Happy.girl.69 (پنجشنبه 09 فروردین 97), mastanehh (جمعه 10 فروردین 97), Ye_Doost (چهارشنبه 08 فروردین 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 فروردین 97 [ 17:39]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    خیلی ممنون از راهنمایی شما دوستان ،
    والا شاید بنده کمی عجولانه مشکل خودمو مطرح کردم و اینکه گفتم در و همسایه یا فک و فامیل ممکنه حرف بزنن شاید پیشه پا افتاده ترین و یا دمه دستی ترین مثالی بود که میشد بزنم .
    ولی در کل با خانواده مجددا در این رابطه صحبت کردم و اونا نظرشون اینه که شاید از نظر تعاملات آتی با خانواده دختر به مشکل بخورند ، چون به هر حال سطح تحصیلات خانواده آنها یه چیزه دیگست و برای ما یه چیزه دیگه . این شاید تضاد های فرهنگی ایجاد بکنه در آینده ( البته از نظر خانواده بنده )

یه مطلب دیگه ای هم که ذهنه منو مشغول کرده اینه که ممکنه یه حمایت های در آینده از من حذف بشه با این انتخاب ، البته نمیخام فقط منطقی به قضیه نگاه کنم و احساسی عمل نکنم ولی حالا دختر به خودی خود گزینه خوبیه ولی به علت سطح مالی خانوادش ممکنه در آینده هیچ حمایتی از من یا دخترشون نتونن بکنن .
    البته من دستم به دهنم میرسه و مشکلی در این زمینه ندارم ولی مثلا اگه یه روز خواستم خونه بخرم شاید نصف پول رو خودم بدم و الباقی رو پدر من یا پدر همسر آیندم بتونن به من کمک کنن ، با این انتخاب شاید چنین حمایت هایی رو از ناحیه خانواده همسرم دیگه نتونم داشته باشم .
    خلاصه اگه احساسی بخام عمل کنم باید بگم دختر خوبیه و مهم نیست وضعیت خانوادش چیه ولی اگه منطقی بخام عمل کنم خب دختر دختره خوبی هست ولی به خاطر خانوادش نباید پا پیش بزارم .
    خیلی گیج شدم که چیکار کنم ، از طرفی هم نمیخام اون دختر خیلی به من وابسته بشه .

ممنون میشم اگر شد مجددا راهنماییم کنید .

باتشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza518 نمایش پست ها

ولی به علت سطح مالی خانوادش ممکنه در آینده هیچ حمایتی از من یا دخترشون نتونن بکنن .
    البته من دستم به دهنم میرسه و مشکلی در این زمینه ندارم ولی مثلا اگه یه روز خواستم خونه بخرم شاید نصف پول رو خودم بدم و الباقی رو پدر من یا پدر همسر آیندم بتونن به من کمک کنن ، با این انتخاب شاید چنین حمایت هایی رو از ناحیه خانواده همسرم دیگه نتونم داشته باشم .
    ر
    سلام خدمت شما

در ازدواج یک مرد باید آنقدر بخودش متکی باشه و تلاش کنه که امید مالی از ناحیه همسر یا پدر همسرش نداشته باشه.

اینو از جانب خودم عرض میکنم که دخترم. شاید برای من بشخصه اصلا زیبا نباشه که همسرم با این تفکر بسراغ من بیاد... پدر من یک مرد عادی یا میلیاردر هیچ تعهدی نداره بمن کمک کنه چون منو شوهر میده و اون دومادشه که باید بتونه زندگیشو سامون بده.
    الان خیلی از دختران حقوق پدر متوفی خودشون رو از بعضی سازمانها و ..، میگیرن، زمانی که ازدواج میکنن این حقوق خودکار از طرف دولت قطع میشه چون گذران زندگی بر عهده ی شوهرشون هست .

من سطح تحصیلات والدین شما رو نمیدونم و همچنین مشاغل ایشان.. اما عرض کردم تحصیلات و مال هرگز ضامن شعور و درست زندگی کردن نیست.
    زندگی سالم هنر هست.

در هر صورت باز به نوشته های قبل من نگاهی بندازین و سعی کنین سریع تصمیم نگیرین. بین عقل و احساس توازن ایجاد کنین و همه ی شرایط رو بسنجین.

اینو بیاد داشته باشین که محیط زندگی روی افراد تأثیر میذاره اما بالا شهرای ما که من در بینشون زندگی میکنم به جرأت عرض میکنم از یک محل فقط دو فارغ التحصیل مقطع دکتری داشتیم و اکثرا فارغ التحصیلان از مناطق وسط یا پایین شهرن..، این بالا فقط دنبال کلاس و تفریح و زندگی تجملاتین.

پایین شهر هیچ ربطی به با فرهنگ بودن یا بی فرهنگ بودن نداره. من پسر ثروتمندی رو بالای شهر میشناختم که بر اثر مصرف بیش از حد مشروب و روانگردن ایست قلبی داد. یا پسرانی که شبها در مهمانی های شبانه با دختران جوان سر میکنن... البته چیزای خوبم اینجا داره از امکانات تا...

سطح تحصیلات پدر و مادرم ربطی به فرزند نداره... من امشب در مستند ایرانگرد در شبکه ی یک دیدم یک خانواده ی عشایری سه پسرش لیسانس داشتن.

بله هستن برخی محله های پایین شهر که محیط مناسبی ندارن اما خب نمیشه همه ی افراد رو به یک چشم دید.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

ویرایش توسط sahar.66 : پنجشنبه 09 فروردین 97 در ساعت 00:24

12. 2 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

خیال تو (پنجشنبه 09 فروردین 97), صبا_2009 (پنجشنبه 09 فروردین 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آبان 02 [ 04:04]
    سطح
    58
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 114
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 53 در 36 پست

Array
    با سلام.سطح تحصیلات ربطی به میزان سواد یا شعور افراد نداره چه بسا افرادی که سطح تحصیلات پایینی دارند ولی سطح سواد وشعورشون بیشتر از افراد با تحصیلات بالا داره.همونطور که از نوشته های شما مشخصه شما ازدواج رو با حسابگری دارید اغاز میکنید که متاسفاته داخل جامعه ما خیلی باب شده.خودتون رو بذارید جایدیگران اگر وضع مالی خوبی نداشتید ایا خواهران شما باید تا اخر عمر مجرد باقی میموندن.پس سطح تحصیلات شما فقط باعث شده توقعتون ازدیگران بالا بره ولی کمکی به درکتون از موقعت دیگران نکرده.شما تحصیل کرده هستید واز الان زن نگرفته انتظار دارید خانواده همسر بتونن از نظر مالی شما رو حمایت کنن در صورتی که ازدواج معیارهای خاص خودش رو داره از نظر به با سوادونه از نظر تحصیل کرده های امروزی که در دانشگاهها به روی همه افراد بازه.به نظر من تخصیلات شاید قبلا خیلی اهمیت داشت ولی الان با هزاران دانشگاه ومیلیونها تحصیل کرده دیگه معنای خاصی نمیده وفقط سطح توقعات جامعه رو بالا برده.خیلیها در طول عمرشون کتابی نخوندن وفقط با همون چند جزوه وکتابی که دانشگاه خوندن ادعای سطح سواد میکنن.پسبه دنبال سطح شعور برید نه سطح تحصیلات.

14. 2 کاربر از پست مفید mlika2 تشکرکرده اند .

Ye_Doost (پنجشنبه 09 فروردین 97), خیال تو (پنجشنبه 09 فروردین 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 مرداد 00 [ 11:12]
    سطح
    59
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    487

تشکرشده 433 در 149 پست

Array
    با سلام.
    امیدوارم همگی سال خوبی داشته باشین. شما از همین الان خودتون رو خیلی برتر و سطح بالاتر از خانواده دختر و خود دختر میبینید. این رو از صحبت های شما ( چند خطی که بالا نوشتین ) میدونیم. در واقع از صحبت های شما درین جا میشه اینو نتیجه گیری کرد. به نظرم بهتره اصلا جلو نرید چون این طرز فکر اصلا به درد زندگی شما و این دختر نمیخوره.. قبول دارم تو این جامعه همه بیشتر به ظاهر و موقعیت مالی و سطح سواد در ازدواج اهمیت میدن. ولیکن بدونیم که سطح سواد اصلا ربطی به شعور نداره ... موقعیت مالی خوب بهیچ وجه ضامن خوشبختی نیست... من به عنوان یه خانمی که ازدواج کردم میتونم بگم " درک متقابل " و " فهم و شعور بالا " در زندگی حرف اول رو میزنه.. پول هم مهمه ولی بعد ازین موارد.
    امیدوارم هیچ کسی در زندگی مشترک " عدم تفاهم " و " نرود میخ آهنین در سنگ " رو تجربه نکنه که بد دردیه!!
    ما از کجا می دونیم پدرو مادر اون خانوم سطح فکر و انسانیتشون در چه حدیه ؟ شاید سطح فرهنگشون بیشتر از 90 درصد مردم جامعه ما باشن!!!!!! میخام بگم چون پول وسواد ندارن نباید اینجوری قضاوتشون کنیم. بهترین کار اینه که بهتره ازین مورد چشم پوشی کنید. چون ملاک های شما با این مورد در تضاد است.
    ابا آرزوی خوشبختی برای شما دوست عزیز.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 خرداد 01 [ 02:25]
    سطح
    46
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 144 در 79 پست

Array
    متاسفانه یکی از دلایل آمار بالای طلاق تو جامعه مون همین طرز فکر غلط هستش. چه بسا دختران خوبی که می تونن ملکه ی یه زندگی باشن اما فقط به خاطر نداشتن یه جهیزیه ی آنچنانی موقعیت ازدواج رو از دست می دن و هرگز دیده نمی شن.
    در ثانی، هیچ خوب نیست که یه آقا برای ساختن زندگی خودش متکی به دیگران باشه. حساب بانکی پدر همسر که هیچ، شما حتی نباید روی داشته های پدر خودتون برنامه ریزی کنید. این که ایشون یا هرکس دیگه ای بخواد به شما کمک کنه بحث دیگه ایه. اما وقتی شما اون قدر خودتون رو توانا می دونید که تصمیم می گیرید سکان دار یه خانواده باشید باید مبنا رو روی توانایی های خودتون بذارید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)