به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array

آیا همسر من افسرده ست؟ چگونه زندگی مو درست کنم؟

سلام
    سال نو همگی مبارک
    من 29 سالمه و همسرم 40 ساله هستند... قبلا شاغل بودم که بخاطر باردار شدنم الان 6 ماهه خانه دار شدم
    ی چند وقته دارم به زندگی مشترکم فکر میکنم
    زندگی منم مثل خیلی ها ی سری حسن و ی سری عیب ها داره اما وقتی با برخی از زندگی های اینجا مقایسه میکنم خدا رو شکر میکنم که زندگی ارومی دارم
    همسر من مردی که سرش به کارش مشغوله و تمام ایام سال کار میکنه.. اهل هیچ خلافی نیست و هیچ مواد مخدری مصرف نمیکنه... چشم پاکه و برای خانواده و رفاه اونا تلاش میکنه
    مشکلی که دارم آینه که همسرم اصلا اهل تفریح کردن نیست... مسافرت نمیره... برای گردش جایی نمیره... مهمانی نمیره و مهمان هم دعوت نمیکنه... کلا دوس داره تنها باشیم و خیلی دنبال سکوت و جای خلوت میگرده این اخلاقش تبعات زیادی در زندگی من داره... 1. من مجبورم مسافرت با خانواده خودم برم که البته هیچ محدودیتی برام قائل نیست و از لحاظ مالی هم تامین میکنه 2. هر مهمانی خونه ما بخواد بیاد کلی سرش دعوا میکنه ولی مهمان نوازه و خیلی احترام به مهمان ها میزاره فرقی نمیکنه که فامیل خودش باشه یا من 3. همه مهمانی ها رو من تنها میرم حتی منزل خواهرش هم سالی یکبار نمیره چه برسه به خانواده من(عید دیدنی که اصلا نمیریم ) 4. تمام مدت دوست داره اوقات فراغت ش خواب باشه و فقط برای غذا خوردن یا سریال دیدن بیدار میشه
    استدلال ایشون برای تفریح نکردن آینه که از بی پولی در آینده ترس دارند این در حالی که همسایه ما با اینکه مستاجر هستن و همسرشان شغل ثابتی نداره بسیار زندگی شادی دارند درست برعکس ما که هم خونه و ماشین و کار و درآمد خوب داریم ولی دریغ از ی تفریح کوچیک در زندگی مون.. البته من فکر میکنم این روش زندگی از خانواده همسرم به ایشون تزریق شده. جالبه که کسی که خیلی تفریح کنه رو همسرم ولگرد میدونه مثلا خانواده من که سالی دو بار مسافرت میرن
    من دوس دارم ایشون اصلاح کنم یا حداقل برای اروم شدن خودم و جلوگیری از افسردگی خودم کاری کنم لطفا منو راهنمایی کنید و مشکل منم مثل بقیه دوستان جدی بگیرید
    ممنونم

[SIGPIC][/SIGPIC]

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هم آوا نمایش پست ها
    سلام

استدلال ایشون برای تفریح نکردن آینه که از بی پولی در آینده ترس دارند این در حالی که همسایه ما با اینکه مستاجر هستن و همسرشان شغل ثابتی نداره بسیار زندگی شادی دارند درست برعکس ما که هم خونه و ماشین و کار و درآمد خوب داریم ولی دریغ از ی تفریح کوچیک در زندگی مون.. البته من فکر میکنم این روش زندگی از خانواده همسرم به ایشون تزریق شده.
    ممنونم
    سلام و سال نوی شمام مبارک
    ببینید خودتون چی نوشتید. همیشه ما هر چیزی بخواهیم بدست بیاریم هزینه داره. خودتون هم گفتید که همسایه شما هیچ تضمین مالی ای ندارند اما تفریح دارند. در عوض شما همه تامین های مالی زندگی را دارید . مطمئنا اگر همسر شما هم همیشه هزینه های جانبی را الویت می دادند نمی توانستند انچه که اکنون به ان رسیده اند را داشته باشند.

کمکی که شما می توانید بکنید این است که کمی از توقعات و هزینه های دیگر زندگیتان کم کنید تا همسرتان کمی خیالش از این جهت اسوده شده و البته سفرها و تفریح هایی را برنامه ریزی کنید که هزینه ای نداشته باشند. تفریح های بسیاری وجود دارند که هزینه چندانی ندارند.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

3. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

هم آوا (شنبه 04 فروردین 97)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    ممنونم از شما
    بله من از هر لحاظ دیگه ای تامین هستم.. مشکل اصلی من در واقع سفر کردن نیست بلکه مهمانی نرفتن همسرمه.. ایشون سالی یکبار هم خونه پدر و مادر من نمیاد... از این قضیه درمونده شدم چون دوس دارم رفت و آمد کنیم... پدر و مادر منم الان که پیر شدن اصلا حوصله خونه بچه هاشون رفتن ندارن... و اگر بخوان تفریح کنن ترجیح میدن برن مسافرت... در واقع این امر باعث شده که کل بازدید هامون از طرف خانواده من باشه اونم سالی یکبار چند ساعت میان و میرن و میگن خونه خودمون راحتیم دوس نداریم جای دیگه بریم
    خیلی خوبه که شما از بیرون به شرایط نگاه میکنید برای همین خواستم این مطلب عنوان کنم شاید من بیش از اندازه حساس هستم
    من زمان مجردی مسافرت زیاد رفتم و واقعا حسرت مسافرت رفتم ندارم و اگر نرم هم فرقی به حالم نمیکنه... بیشتر برام رفت و آمد فامیل و همسرم مهمه
    ممنون میشم راهنماییم کنید

[SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    سال نو همگی مبارک
    من 29 سالمه و همسرم 40 ساله هستند... قبلا شاغل بودم که بخاطر باردار شدنم الان 6 ماهه خانه دار شدم
    ی چند وقته دارم به زندگی مشترکم فکر میکنم
    زندگی منم مثل خیلی ها ی سری حسن و ی سری عیب ها داره اما وقتی با برخی از زندگی های اینجا مقایسه میکنم خدا رو شکر میکنم که زندگی ارومی دارم
    همسر من مردی که سرش به کارش مشغوله و تمام ایام سال کار میکنه.. اهل هیچ خلافی نیست و هیچ مواد مخدری مصرف نمیکنه... چشم پاکه و برای خانواده و رفاه اونا تلاش میکنه
    مشکلی که دارم آینه که همسرم اصلا اهل تفریح کردن نیست... مسافرت نمیره... برای گردش جایی نمیره... مهمانی نمیره و مهمان هم دعوت نمیکنه... کلا دوس داره تنها باشیم و خیلی دنبال سکوت و جای خلوت میگرده این اخلاقش تبعات زیادی در زندگی من داره... 1. من مجبورم مسافرت با خانواده خودم برم که البته هیچ محدودیتی برام قائل نیست و از لحاظ مالی هم تامین میکنه 2. هر مهمانی خونه ما بخواد بیاد کلی سرش دعوا میکنه ولی مهمان نوازه و خیلی احترام به مهمان ها میزاره فرقی نمیکنه که فامیل خودش باشه یا من 3. همه مهمانی ها رو من تنها میرم حتی منزل خواهرش هم سالی یکبار نمیره چه برسه به خانواده من(عید دیدنی که اصلا نمیریم ) 4. تمام مدت دوست داره اوقات فراغت ش خواب باشه و فقط برای غذا خوردن یا سریال دیدن بیدار میشه
    استدلال ایشون برای تفریح نکردن آینه که از بی پولی در آینده ترس دارند این در حالی که همسایه ما با اینکه مستاجر هستن و همسرشان شغل ثابتی نداره بسیار زندگی شادی دارند درست برعکس ما که هم خونه و ماشین و کار و درآمد خوب داریم ولی دریغ از ی تفریح کوچیک در زندگی مون.. البته من فکر میکنم این روش زندگی از خانواده همسرم به ایشون تزریق شده. جالبه که کسی که خیلی تفریح کنه رو همسرم ولگرد میدونه مثلا خانواده من که سالی دو بار مسافرت میرن
    من دوس دارم ایشون اصلاح کنم یا حداقل برای اروم شدن خودم و جلوگیری از افسردگی خودم کاری کنم لطفا منو راهنمایی کنید و مشکل منم مثل بقیه دوستان جدی بگیرید
    ممنونم
    سلام
    دلیل نیمدنشون چیست؟؟از خودشون بپرسید چه جوابی میدهند ؟

شاید همسر شما درونگرا هستند

6. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

هم آوا (دوشنبه 06 فروردین 97)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    شاید همسر شما درونگرا هستند
    همسر من در معاشرت های کاری ش بی نظیره و همه دوستش دارند اما در معاشرت های خانوادگی ش هیچ علاقه ای نشون نمیده... دلیلش رو بی میلی نسبت به برخی از شخصیت های فامیل میدونه من جمله شوهر خواهرش و برخی از اعضای خانواده من که معتقده این افراد برای ما باید سود داشته باشن و چون ندارن بایذ از زندگی مون کنارشون بزاریم
    این در حالیه که خانواده خودشون کوچکترین نقشی در تشکیل و ادامه زندگی ما نداشتند اما از خانواده من توقع دارند که دائماً به ما سرویس بدن و چون خانواده من ی همچین اعتقادی ندارند پس از نظر همسر من باید کنار گذاشته بشن

[SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    همسر من در معاشرت های کاری ش بی نظیره و همه دوستش دارند اما در معاشرت های خانوادگی ش هیچ علاقه ای نشون نمیده... دلیلش رو بی میلی نسبت به برخی از شخصیت های فامیل میدونه من جمله شوهر خواهرش و برخی از اعضای خانواده من که معتقده این افراد برای ما باید سود داشته باشن و چون ندارن بایذ از زندگی مون کنارشون بزاریم
    این در حالیه که خانواده خودشون کوچکترین نقشی در تشکیل و ادامه زندگی ما نداشتند اما از خانواده من توقع دارند که دائماً به ما سرویس بدن و چون خانواده من ی همچین اعتقادی ندارند پس از نظر همسر من باید کنار گذاشته بشن

تایید طلبی
    این هدف در هر دو مورد جسم و روح اشخاص مصداق دارد. وقتی انسان در شرایطی قرار می گیرد که به شخصیت او توهین می شود، این وضعیت به عنوان تهدید و خطر تلقی شده و مغز همه قوای خود را به کار می گیرد تا از خود دفاع کرده و از این شرایط رها شود. این رفتار در مورد تهدیدات فیزیکی هم صحت دارد و هنگام مواجهه با خطر، مغز دستورات لازم برای دفاع را به اندام ها ارسال می کند.بنابراین، مغز برای یافتن سریع ترین و بی نقص‌ترین راهکار در شرایط بحرانی بهینه‌سازی شده است. از این رو، چون تشخیص اطلاعات متناقض با باورها و ارزشیابی آن ها بسیار زمان‌گیر است، مغز به جای این کار سعی می کند تا سریع ترین واکنش در راستای دفاع از باورهای موجود را نمایش دهد.

اینجاتایید طلبی رو حتمی بخونید

9. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

هم آوا (شنبه 11 فروردین 97)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)