به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array

از نظر همسرم همیشه من مقصر هستم

سلام دوستای عزیزم
    بعد چندسال دوباره به سایت همدردی سر زدم
    شاید از نظر شما یا حتی مشاورین مشکل من کم اهمیت باشه ولی واقعا داره خودم ازار میده
    قبل از ازدواج من یک دستگاه اتومبیل داشتم که جت اسایش در رفت وامد با خودم به منزل همسرم اوردم به محض اینکه عروسی کردیم همسرم اتومبیل ش رو فروخت و سوار اتومبیل من شد و من فکر میکرد این موقته تا ایشون مجددا اتومبیل بهتری تهیه کنه... یک ماه گذشت نخریدن من باهاشون صحبت کردم و ایشون گفتن که قصد دارند بخرند ... الان 4 ساله گذشته و هنوز نخریدن ... ما توی این چند سال با هم سر این موضوع بحث هم کردیم اما در اخر ایشون وعده خرید دادند و بعد از مدتی دوباره اقدامی نکردند ... منطق ایشون اینه که خرج دو تا ماشین نمی تونن بدن(درحالی که من خودم شاغل بودم و هزینه های ماشینم با خودم بود) و دوم اینکه چون ایشون برای ادامه تحصیل من شهریه دانشگاه منو پرداخت کردند این ماشین رو بعنوان اون هزینه ها برداشتنددر حالی که اگر من میدونستم قراره هزینه دانشگاه به ایشون برگردونم هرگز دانشگاه پولی نمیرفتم
    الان شرایطی داریم که فکر میکنم واقعا دیگه باید ی ماشین سالم تهیه کنیم چون ماشین من قراضه شده و قابل استفاده نیست ... از هر راهی هم برای قانع کردن ایشون استفاده کردم ...زبان نرم ...زبان تند... خواهش ... تهدید... قهر ...خانواده ها ... هیچ فایده ای نداشته
    به نظر شما چکار کنم؟ کلا بیخیال بشم ؟

[SIGPIC][/SIGPIC]

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    شنبه 26 اسفند 96 [ 23:23]
    سطح
    12
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 29 در 12 پست

Array
    بنظرم وقتی مردا میبینن خانومشون شاغله همین اوضاع پیش میاد. تازه همسرتون از اون آقایونی نیستن بشینن خونه و خرجشونو بدین. بعد ازدواج لزومی نداره زن دستش توی جیبش باشه . اگر قراره یه زن شاغل باشه و استقلال مالی داشته باشه دیگه برای چی داره ازدواج میکنه؟
    کلا تمامش بخاطر پول هست. اگر ماشین نداشتین ایشون مؤظف بود بخره. اگر خانه دار بودین و دانشگاه آزاد میرفتین پولی ازتون نمیگرفت چون چیزی نداشتین جاش برداره.
    الان همه چیز شده بده ، بستان.

3. کاربر روبرو از پست مفید berelian تشکرکرده است .

هم آوا (دوشنبه 14 اسفند 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    در حال حاضر دیگه شاغل نیستم ... اتفاقا به من میگه ما الان یکی هستیم و بده و بستان نباید بکنیم و همه چیز بین ما باید یکی باشه ولی جالبه که درعکس برعکس حرف ش عمل میکنه ... من هر انچه داشتم و بهش دادم اما از هیچ چیز ایشون کوچکترین اطلاعی ندارم
    همین جا میخوام از همه خواهش کنم توی دوران مجردی هر چی دارید قایم کنید و خونه همسرتون نیارید وگرنه تا سود پول پس انداز شما رو هم روش حساب باز میکنه .. واقعا متاسفم

[SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    باسلام
    خانوم هم اوا شما بهتره هم خودتون هم همسرتون به سمتی سوق بدید که پایش پیدا کردن مقصر نباشه
    بلکه حل مساله باشه
    من خوبم تو خوبی فقط این ایراد داری
    نادیده گرفتن در تحلیل رفتار متقابل به معنای روندی درون ذهنی است که طی آن فرد بخش هایی از واقعیت خود، دیگران و موقعیت را بزرگ نمایی، کوچک نمایی و یا نادیده انگاری می کند.
    در واقع می توان نادیده گرفتن را گونه ای از درگیری با پیش‌نویس دانست که طی آن نوع تفکر فرد تحت تاثیر قرار گرفته و پاسخ او به واقعیت اکنون و اینجا تحریف شده و به واسطه این تفکر ناکارآمد، مبانی پیش نویسی وی تکرار شده و تقویت می شود.
    نادیده گرفتن در سه زمینه خود دیگران و موقعیت انجام می پذیرد.
    هنگام برخورد با یک مشکل در درون یک فرد دو راهکار امکان فعال شدن دارند:
    راهکار اول استفاده از توان کامل به عنوان یک فرد بزرگسال، جهت پاسخ رفتاری فکری و هیجانی مناسب جهت حل مسئله است، که این گونه پاسخ گویی نشانه تماس درست با واقعیت است ولی ممکن است فرد درگیر پیش نویس شده و با آمیختن به الگوهای ناکارآمد دوران کودکی مسئله را ارزیابی کند و در نتیجه پاسخ به حل مسئاله ختم نشده و درگیری های به صورت بازی و نظام تخریبی در روابط و نیز درون فرد به وجود می آید.
    هدف این است که در پاسخ به مسائل به وجود آمده از بیشترین توان به روز شده برای پاسخ به اکنون و اینجا در مورد آن استفاده شود.

پس بهتره حل مسئله کنید تا تخریب یکدیگر و مقصر جلوه دادن همدیگه
    مثلا دعوایی رخ داده بین دو دوست که یکی از طرف ها بخاطر مسائل قبلیش به دوستش بد بین میشه به حرفاش حساس میشه
    خوب این دو نفر باید مسائلشون حل بکنند
    ولی مساله الان چیه؟؟
    مساله اینه که یکی از ان دو در کنار هم احساس امنیت نمیکنن باصحبت که بد تر میشود که بهتر نمیشود
    بهترین کاری که میشه کرد چیه؟؟
    مضرات دوستی و خوبی این دوستی رو بنویس
    هر کدوم بیشتر چربید اونو عمل کن
    مثلا اون یکی دوست به این نتیجه میرسه که با نبودنش دوستش به ارامش میرسه و احساس امنیت میکنه دوستشم اصلا حاضر نیست که داره اشتباه فکر میکنه

هر چه سریعتر این دوستی به هم بخوره بهتر

اولویت برای هر رابطه ای داشتن امنیت روانی است

چه دوستی که اون طرف خیلی راحت میگه من ازت میترسم
    یه خورده حرف جدیمون رو هم به صورت خنده بگم
    به این نوع دوستی دوستی پش..... میگویند خخخخ

6. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

هم آوا (دوشنبه 14 اسفند 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    باسلام
    خانوم هم اوا شما بهتره هم خودتون هم همسرتون به سمتی سوق بدید که پایش پیدا کردن مقصر نباشه
    بلکه حل مساله باشه
    من خوبم تو خوبی فقط این ایراد داری
    نادیده گرفتن در تحلیل رفتار متقابل به معنای روندی درون ذهنی است که طی آن فرد بخش هایی از واقعیت خود، دیگران و موقعیت را بزرگ نمایی، کوچک نمایی و یا نادیده انگاری می کند.
    در واقع می توان نادیده گرفتن را گونه ای از درگیری با پیش‌نویس دانست که طی آن نوع تفکر فرد تحت تاثیر قرار گرفته و پاسخ او به واقعیت اکنون و اینجا تحریف شده و به واسطه این تفکر ناکارآمد، مبانی پیش نویسی وی تکرار شده و تقویت می شود.
    نادیده گرفتن در سه زمینه خود دیگران و موقعیت انجام می پذیرد.
    هنگام برخورد با یک مشکل در درون یک فرد دو راهکار امکان فعال شدن دارند:
    راهکار اول استفاده از توان کامل به عنوان یک فرد بزرگسال، جهت پاسخ رفتاری فکری و هیجانی مناسب جهت حل مسئله است، که این گونه پاسخ گویی نشانه تماس درست با واقعیت است ولی ممکن است فرد درگیر پیش نویس شده و با آمیختن به الگوهای ناکارآمد دوران کودکی مسئله را ارزیابی کند و در نتیجه پاسخ به حل مسئاله ختم نشده و درگیری های به صورت بازی و نظام تخریبی در روابط و نیز درون فرد به وجود می آید.
    هدف این است که در پاسخ به مسائل به وجود آمده از بیشترین توان به روز شده برای پاسخ به اکنون و اینجا در مورد آن استفاده شود.

پس بهتره حل مسئله کنید تا تخریب یکدیگر و مقصر جلوه دادن همدیگه
    مثلا دعوایی رخ داده بین دو دوست که یکی از طرف ها بخاطر مسائل قبلیش به دوستش بد بین میشه به حرفاش حساس میشه
    خوب این دو نفر باید مسائلشون حل بکنند
    ولی مساله الان چیه؟؟
    مساله اینه که یکی از ان دو در کنار هم احساس امنیت نمیکنن باصحبت که بد تر میشود که بهتر نمیشود
    بهترین کاری که میشه کرد چیه؟؟
    مضرات دوستی و خوبی این دوستی رو بنویس
    هر کدوم بیشتر چربید اونو عمل کن
    مثلا اون یکی دوست به این نتیجه میرسه که با نبودنش دوستش به ارامش میرسه و احساس امنیت میکنه دوستشم اصلا حاضر نیست که داره اشتباه فکر میکنه

هر چه سریعتر این دوستی به هم بخوره بهتر

اولویت برای هر رابطه ای داشتن امنیت روانی است

چه دوستی که اون طرف خیلی راحت میگه من ازت میترسم
    یه خورده حرف جدیمون رو هم به صورت خنده بگم
    به این نوع دوستی دوستی پش..... میگویند خخخخ

ممنونم از راهنمایی تون اما مشکل اینجاست که همسر من اصلا صدای منو نمیشه که بخواد روی ش اثری بزاره... با چند تا مشاور صحبت کردم و اونا گفتند که همسر شما در کودکی دچار کمبود محبت و توجه هست و روزی که شما بهش بی توجه باشین یا به کس دیگه ای توجه کنید رو براتون تبدیل به ی جهنم میکنه و همیشه به بدترین صورت ممکنه پل های پشت سرش خراب میکنه.. گوش هاش از کار میافتند و فقط به دنبال راهی برای تخریب و تضعیف شخصیت شما میگرده.. مثلا بابت ی دعوا ساده که خنده تون میگیره از موضوعش امروز رفته دادسرا از من و پدرم شکایت کرده... از پدر بیچاره من که اصلا هیچ اطلاعی از درگیری ما نداشته ... زندگی کردن با ی همچین آدم هایی که زود عصبانی میشن و بعد یک هفته همه چیز به روال قبلی ش بر میگرده خیلی سخته اما من 5 ساله دارم تحمل میکنم

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. کاربر روبرو از پست مفید هم آوا تشکرکرده است .

tavalode arezoo (دوشنبه 14 اسفند 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)