به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 آبان 01 [ 22:46]
    سطح
    68
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 241
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array

راهنمایی جهت راه اندازی شغل

سلام دوستان

مسئله ای خیلی وقته ذهنم رک درگیر کرده.من کارشناسی معماری دارم و 27 ساله هستم.در طی دوران دانشجویی و سالهای بعدش دوسالی دفتر مهندسی کار کردم اما حقوق یک منشی میدادن با اینکه من براشون طراحی نقشه می کردم.تا الان نتونستم منبع درآمد ثابتی داشته باشم و خیالم راحت باشه.7ماهه بیکار هستم.خیلی دوست دارم خودم در زمینه رشتم کارآفرینی کنم چون خیلی علاقه دارم اما سرمایه ندارم.لطفا راهنماییم کنید.
    با تشکر

2. 3 کاربر از پست مفید *مونا* تشکرکرده اند .

گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96), باغبان (یکشنبه 06 اسفند 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 22:51]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,772 در 2,368 پست

Array

با سلام و احترام

-من رشته تحصیلیم معماری نبوده ،،
    فقط یه دید عمومی و یه چیز کلی دارم ،، :) - امیدوارم بهتون کمک کنه ،،،
    قطعا بچه های که معماری خوندن بهتر می تونند کمکتون کنند .

-الان همه چی داره به سمت سیستم ها ی Real time حرکت می کنه ،،
    یعنی طرف میگه من برای خونه ات کابینت می سازم ،،می خوای رئال تایم ببینی،،( مجازی)
    یا طرف یه مکان زیارتی سفارش شده می سازه ( مجازی) و به مشتری ارائه میده ،،،
    احتمالا با برنامه های 3dmax - maya آشنا هستید ،،
    موتورهای رئال تایمی مانند : unreal engine میتونه بازوان شما را قوی تر , و سرعت کار را بیشتر کنه

- می تونید شرکت های استارتاپ را هم بررسی کنید .( برای سرمایه )
    بعضی موقع ها سرمایه آنچنانی لازم نیست،،باید ببینیم مردم چی لازم دارنند و با سرعت و کیفیت بهتری بهشون ارائه بدیم .
    بیشتر اون دید درونی نسبت به خودمون مهمه که چقدر به خودمون باور داریم که می تونیم کارآفرینی کنیم ،،

-سه تا ش یادمون باشه :
    شناخت از خود - شناخت از دیگران - شناخت از محصول

موفق باشید.

ویرایش توسط باغبان : یکشنبه 06 اسفند 96 در ساعت 19:19 دلیل: ویرایشی

4. 5 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

*مونا* (دوشنبه 07 اسفند 96), mercedes62 (یکشنبه 06 اسفند 96), گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), Ye_Doost (یکشنبه 06 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

سرمایه نداشتن مشکل حدود 80 میلیون ایرانی است. کلا هر کدوم ما هر ماه جند صد میلیون ضرر بی پولی میدیم

از شوخی گذشته
    همانطور که آقای باغبان گفتند سیستم های ریل تایم هم هستند که می تونید روی آن ها سرمایه گذاری علمی کنید. پول زیاد هم نمی خواد. یه کامپیوتر نسبتا قوی و آموزش میخواد، نرم افزار آنریل انجاین هم رایگان است،
    این نرم افزار یک موتور بازی سازی بی اندازه نیرومند است که علاوه بر بازی سازی در واقعیت مجازی و معماری هم کاربرد حرفه ای داره.

سایت: www.unrealengine.com
    فیلم های نمونه کاربرد این موتور در معماری در یوتیوب است.
    این گروه تلگرامی هم برای معمارانی است که آنریل کار می کنند یا دارند یاد می گیرند

اولین گروه تخصصی آنریل انجین در ایران
    http://t.me/joinchat/AAAAADwsQT9qtmd5oiZCMQ

- - - Updated - - -

سلام

سرمایه نداشتن مشکل حدود 80 میلیون ایرانی است. کلا هر کدوم ما هر ماه جند صد میلیون ضرر بی پولی میدیم

از شوخی گذشته
    همانطور که آقای باغبان گفتند سیستم های ریل تایم هم هستند که می تونید روی آن ها سرمایه گذاری علمی کنید. پول زیاد هم نمی خواد. یه کامپیوتر نسبتا قوی و آموزش میخواد، نرم افزار آنریل انجاین هم رایگان است،
    این نرم افزار یک موتور بازی سازی بی اندازه نیرومند است که علاوه بر بازی سازی در واقعیت مجازی و معماری هم کاربرد حرفه ای داره.

سایت: www.unrealengine.com
    فیلم های نمونه کاربرد این موتور در معماری در یوتیوب است.
    این گروه تلگرامی هم برای معمارانی است که آنریل کار می کنند یا دارند یاد می گیرند

💥اولین گروه تخصصی آنریل انجین در ایران
    http://t.me/joinchat/AAAAADwsQT9qtmd5oiZCMQ

6. 5 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

*مونا* (دوشنبه 07 اسفند 96), mercedes62 (سه شنبه 08 اسفند 96), گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96), باغبان (دوشنبه 07 اسفند 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    تشکر آقای باغبان بسیار مفید بود.
    من اتوکد رو تقریبا مسلطم چند باری هم در این زمینه در آموزشگاه تدریس داشتم اما بعد از سه جلسه دیگه نرفتم.چون کارآموز آقایی بودن که بسیار سوال می کردن که البته حق داشتن اما گاهی متوجه میشدم جواب سوالش رو میدونه و می خواد ببینه من بلدم یا نه.به نظرتون عکس العمل درست چی بود؟
    اتفاقا ایشون از تدریسم راضی بود اما من اعصاب چنین فردی رو نداشتم در اون زمان و نرفتم.
    من روی حلال بودن درآمد بسیار مقیدم.و در این زمینه گاهی نمیدونم شاید زیادی حساس میشم و کنترل سخت میشه و ترجیح میدم انجام ندم و پولی نگیرم که نکنه حلال نباشه.شاید دچار وسواس شدم نمیدونم.این مشکلی که در زمینه کار دارم و خیلی اذیتم می کنه.من در گذشته پروژه بچه های دانشگاه رو انجام میدادم و سود خوبی هم داشت اما فهمیدم درست نیست گذاشتم کنار.حتی پروژه ای در دست داشتم که پول خیلی خوبی داشت و همون موقع بعد از گرفتن سفارش این موضوع نادرست بودن درآمد چنین کارهایی رو فهمیدم و پروژه رو انجام ندادم.

نرم افزار تری دی مکس کمی آشنا هستم.میشه در مورد شرکت های استارتاپ بیشتر توضیح بدین؟
    در مورد شناخت خودم باید بگم من قدرت یادگیری بالایی دارم.اما پشتکارم کمه.راحت طلبم.اما کار مردم رو قبول کنم باید سر وقت تحویل بدم چون حس مدیون بودن می کنم.چجوری تلاشم رو ببرم بالا و تنبلی رو بذارم کنار؟نه هدف دارم نه انگیزه فقط میدونم باید یه کاری بکنم داره دیر میشه.من دارم خودمو حیف می کنم .

تشکر آقای یه دوست
    میشه بفرمایید سیستم های ریل تایم چی هستن؟
    چند وقت پیش در تلوزیون مهمانی رو آورده بودن در یکی از برنامه ها که پسری با سن کم کار بازی سازی انجام میداد.متاسفانه زیاد توضیحی ندادن.میشه شما بیشتر توضیح بدین؟

یکی از اساتیدمون می گفتن با همین نرم افزار تردی مکس و یه نرم افزار دیگه که اسمش یادم نیست میشه جواهر طراحی کرد که سود خوبی داره.کسی میدونه برای شروع باید چکار کرد؟

دوستان عزیز لطفا نظر بذارین. هر چی به ذهنتون میاد بگین با تشکر

8. 4 کاربر از پست مفید *مونا* تشکرکرده اند .

گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), Ye_Doost (دوشنبه 07 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96), باغبان (دوشنبه 07 اسفند 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    Real Time همانطور که از اسمش پیدا است یعنی "زمان واقعی" یا زمان حال.

متوجه نشدم دقیقا چه چیزی رو توضیح بدم؟ اگر منظورتون بازی سازی است که ارتباطی با سن یا تحصیلات نداره. هرکسی که دانش این کار رو فرا بگیره و ذوق و استعداد هم داشته باشه میتونه وارد این رشته بشه. فقط اینکه نباید تو رویا بود. بازی ساختن بازی کردن نیست که یه نفری انجام بشه یا حداقل بازی که برای عرضه به بازار ساخته میشه رو یه نفری نمی سازند (موارد استثنا هم داره). بازی سازی مراحل متعددی داره نظیر ایده پردازی و داستان نویسی، طراحی و ساخت محیط، طراحی کاراکترها، افکت ها، نورپردازی، صدا، موسیقی .... هیچ فردی همه این تخصص ها رو با هم نداره و زمان هم مطرح است. برفرض کسی بخواد همه کارها رو خودش انجام بده بجای چند ماه کار گروهی باید چند سال وقت بگذاره. یعنی اون آقا پسر (من که ندیدم) نمی تونه به تنهائی بازی جدی بسازه.
    استثناهائی هم بوده اند که شخصی بازی ساده و جذابی رو در مدت چند ماه الی چند سال بسازه، ولی این ها تعدادشون خیلی خیلی کمه.

* منظور استادتون از طراحی جواهر دقیقا چی بوده؟ خود جواهر رو که نمیشه با نرم افزار تولید کرد.
    شاید منظورشون مدل جواهر بوده. ساختن مدل و فروش اون در بازار هم خودش شغلی است.مدل ها هم دو بعدی و هم سه بعدی هستند. از همه چیز هم مدل و تکسچر و ... می سازند و می فروشند. از مجانی تا قیمت های چند هزار دلاری هم وجود دارند. به عنوان نمونه این سایت رو می تونید بررسی کنید ایده رو بهتون میده
    www.turbosquid.com

کلا هرکاری زحمت و سختی داره. مخصوصا که تازه بخواهید وارد بشوید. این ها همه ابزار هستند شما ببینید هدف تون چیه؟
    می خواهید در رشته معماری، یا بازی سازی یا انیمیشن یا ... کار کنید (این نرم افزارها دامنه کاربرد وسیعی دارند)؟در مرحله بعد می خواهید طراح صحنه باشید؟ مدل ساز باشید؟ انیماتور بشید؟ دیزاین کنید؟ .... دست آخر دوست دارید برای خودتون کار کنید؟ در ازا دستمزد کار کنید؟ استخدام شوید؟ ...

هدف اصلی تون رو پیدا کنید و بعد مدتی درباره اش تحقیق و بررسی کنید. در اینترنت جستجو کنید. منابع ایرانی و خارجی رو مطالعه و دانش کسب کنید. چند هفته مطالعه و تحقیق ماه ها و سال ها شما رو جلو می اندازه.

موفق باشید

10. 4 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

*مونا* (سه شنبه 08 اسفند 96), گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96), باغبان (دوشنبه 07 اسفند 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 22:51]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,772 در 2,368 پست

Array

با سلام

-اینکه هدفتون روزی حلال هست ،،خیلی خوبه ،،
    من خودم تو این چیزها خیلی سخت گیرم ،،
    به نظرم هدف اول باید این باشه .
    آفرین.

-خانم مونا،،،
    اگر می خواید انگیزه خودتون را بالا ببرید ،،اول باید خودتون را بشناسید ،،،
    سپس هدف را پیدا کنید ! ( می خواید استاد باشید - یا طراح کارآفرین باشید - یا طراح پروژه ای محور باشید یا ....)
    بعضی موقع ها طولانی بودن مسیر انگیزه را از ما میگیره ،، لذا سعی کنید براش برنامه ریزی کوتاه مدت - میان مدت - بلند مدت کنید ،، وبه خودتون جایزه بدید ،،،
    تخصص های لازم را یاد بگیرید ،،،و سعی کنید تمرین کنید و نمونه کار برای خودتون ایجاد کنید ،،
    برای خودتون رزومه درست کنید،،،
    سپس یه سایت طراحی کنید ،،رزومه ها و دموریل کارهایی که انجام دادید را بگذارید،،

-یه چیزی در مورد تخصص خدمتتون بگم ،،
    ببنید نیاز مردم و بازار چیه،،
    مثالی که خودتون زدید در مورد طراحی جواهر،،،ببینید بازار کارش چطور هست - رقیبا را بررسی کنید ،،، سود متناسب داره یا نه ،،،
    سپس برنامه ریزی کنید در اون مسیر حرکت کنید ،،

-به نظرم اگر Autodesk Autocad را بلد هستید ،،خیلی راحت می تونید نرم افرار تری دی مکس و موتور انریل و.... را یاد بگیرید ،،،
    چون یه هنرمند به نرم افزار نیاز نداره ،، هنرمند باید دید هنری داشته باشه ! ،،،چون نرم افرار را میتونه یاد بگیره ،،
    سعی کنید روزانه 15 دقیقه تمرین نقاشی کنید ،،

-من یکی از دوستانم تور مجازی یه مسجد را طراحی کرده بود با نرم افراز ( مایا + انریل ) ،،
    تور مجازی پروژه بالا یعنی پشت کامپیوتر می ری تو مسجد قدم می زنید .
    موتور انریل یه موتور رندر در زمان هست ،،ولی تری دی مکس این جور نیست،،
    در تری دی مکس خروجی میگیری و میدی بیرون و اگر کارفرما راضی نباشه باید از اول رندر کنیم،،،،،این یعنی هزینه و زمان زیاد ،،
    یکی از سیستم های مهندسی اینکه، هزینه را کم کنیم و سرعت را بیشتر کنیم ،،،
    معمولا این رندرها در تری دی مکس طول میکشه ،،،
    ولی موتورهای Real Time در زمان هست و تو آزادی اختیار کنی ! و سرعت رندر سریع تری داری ،،
    ساختار کار این موتورها به این گونه هست که مدل ها با تری دی مکس ، مایا، بلندر ( رایگان) و... ساخته میشه ،،، سپس پورت داده میشه به موتور،،، و در موتور رندر میشه !
    لایه های این سیستم ها به گونه ای هست که برنامه از هسته های مرکزی گرافیک و پردازنده با هم استفاده می کنه ،،
    وقتی گرافیک و پردازنده با هم در رندر ترکیب بشنند سرعت بیشتری داری،،

-نرم افزاهایی مانند مایا و تری دی مکس و یا حتی بلندر ،،، به گونه ای برنامه نویسی شده اند که باید کارت گرافیکی خاصی داشته باشید ،،
    البته با همین کارت ها ی گرافیکی معمولی هم کار می کنند ولی تخصصی نیست ،،
    در نسخه های جدید شرکت سازنده داره عمومی تر می کنه این قضیه را .

-اگر می خواید تری دی مکس یا.... یاد بگیرید ،،،یه برنامه ریزی مثلا 1 ماهه انجام بدید ،ببینید پیشرفتتون چطوری هست،،
    اگر می بینید استعداد خوبی دارید و از کار با آن لذت می برید ،،سعی کنید در حوزه معماری تخصصی پیش روید،،( آقای یه دوست هم خدمتتون فرمودند)

شرکت های استارتاپ ،،شرکت هایی هستند بچه ها با هم روی ایده پردازی ها کار می کنند ،،،سپس اونجا با هم تیم تشکیل میدند ،،
    و تو اون کنار کنارها هم،،، چند تا سرمایه دار نشستند،،،که روی طرح ها و ایده های خوب سرمایه گذاری می کنند،،
    می تونید در این زمینه در اینترنت تحقیق کنید ،،
    می تونید به محل تحصیل دانشگاه خودتون و یا ..... برید و از شرکت های دانش بنیان هم تحقیق کنید !

-به درآمد زایی محصولات آموزشی هم فکر کنید ،، الان سیستم های آموزش درآمد خوبی داره ،،،،
    اگر می خواید جهانی فکر کنید می تونید به درآمد زایی از سایت آمازون و... هم اندیشه کنید ،،
    به محصول آموزشی درست کنید ،،ترجمه کنید و از اون طریق در حکم یه معلم درآمد زایی داشته باشید

از افرادی که در این زمینه متخصص هستند مشورت و کمک بگیرید .

ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 08 اسفند 96 در ساعت 18:13 دلیل: ویرایشی

12. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

*مونا* (سه شنبه 08 اسفند 96), گیسو کمند (پنجشنبه 10 اسفند 96), محیا ناز (چهارشنبه 09 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام مونا

آقای باغبان و یه دوست چقدر خوب راهنمایی میکنید و حواستون به تاپیک ها هست
    خوش به حالتون که اینهمه بلدید ... آدم شماها رو میبینه برای یادگیری انگیزه میگیره .
    و البته شخصا از نابلدی ها و ندونستن هام خجالت میکشم

نرم افزار 3dmax در اصل برای ساخت انیمیشن ساخته شد ، بعدا در حوزه های دیگه هم ازش استفاده شد ،
    چون پایه اش انیمیشن هست و خیلی جامع و قوی هست ، یادگیری اش نسبت به نرم افزارهای دیگر زمانبر است .

اگر میخواهی در حوزه دکور کار کنی شاید بهتر باشه ابتدا نرم افزاری که یادگیریش راحتتر باشه و سریعتر راه بیوافتی رو امتحان کنی
    نرم افزار chief architect خیلی زودتر تو رو راه میندازه

میتونی باهاش نمای ساختمان ، محوطه ، دکور داخلی و.. طراحی کنی ،
    به نظرم اگر میخواهی در این حوزه کار کنی ، به جای اینکه 3dmax رو 50 درصد یادبگیری
    همین chief رو 100درصد یادبگیر و کار ات رو شروع کن
    بعدش اگر خواستی ادامه بدی اونوقت برای برنامه های پیشرفته تر و قوی تر اقدام کن .

رشته ات معماریه و استعدادشم داری ، خیلی راحت میتونی برای خودت کار کنی
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

14. 4 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

*مونا* (جمعه 11 اسفند 96), Ye_Doost (پنجشنبه 10 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 10 اسفند 96), باغبان (پنجشنبه 10 اسفند 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    تشکر آقای یه دوست وآقای باغبان و گیسوکمند عزیز
    نظراتتون خیلی مفید است.

16. 2 کاربر از پست مفید *مونا* تشکرکرده اند .

گیسو کمند (جمعه 11 اسفند 96), باغبان (جمعه 11 اسفند 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)