به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 فروردین 98 [ 10:10]
    سطح
    20
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    15

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

Unhappy تو سایت همسر یابی اشنا شدیم به دوستم گفته خیلی دوستم داره نمی دونم دوستم داره یا نه

سلام دوستان من خیلی ناراحتم وقتی به زندگیم نگاه میکنم جز بد بختی هیچی نمیبینم
    من 27 سالمه و تا یکماه دیگه فوق لیسانسمو از یکی از دانشگاه های دولتی میگیرم اما دلم خیلی اشوبه بذار از اولش بگم من یه دختر روستایی هستم که با هزار تا امید و ارزو تلاش کردم دانشگاه دولتی قبول شم لیسانس و فوق لیسانس گرفتم شاید اگه کل دارایی پدر منو جمع کنین 60میلیون تومن نشه اما من خیلی بدبختم پدرم به تریاک اعتیاد داره و به خاطر همین گاهی عصبی میشه به خاطر همین من دوست ندارم برگردم شهرمون و دوست دارم بعد درسم اینجا بمونم و کار پیدا کنم من خیلی ادم صاف و ساده ای هستم راستش خواستگار هم داشتم اما هیچکدوم اونی نبودن که میخواستم یه بار هم عاشق شدم که به طرف نرسیدم...خلاصه اینکه از تنهایی خسته شده بودم از اینکه 8 سال تو خوابگاه زندگی کنم دیوونه میشدم تصمیم گرفتم ازدواج کنم و وارد سایت همسر یابی شدم اما با هرکی اشنا شدم یا دروغ میگفت یا دنبال دوستی بود منم خیلی نا امید شدم اخه الان همه یا دنبال دختر سن پایین میگردن برای ازدواج یا پدر پولدار یا دختر شاغل من با این که خیلی درسخونم و معدلم 18 هست مقاله هم دارم هیچ جا کار پیدا نکردم دو ماه تو یه شرکت کار کردم که مرد عوضی رییس شرکت بهم پیشنهاد دوستی داد منم چون قرارداد نداشتم نتونستم ثابت کنم که پول طلب دارم از کار خصوصی پیدا کردن ناامید شدم چون اکثرشون به ادم نظر بد دارن ...
    خودتون هم میدونین که همه کارای مملکت شده پارتی باززی فامیلای ما هم ماشاالله فقط زبون دارن هیچ کس دوست نداره پیشرفت ادم و ببینه...
    تو این شرایط یکی از همون موردایی که توی سایت همسریابی اشنا شده بودیم بهم ابراز علاقه کرد بهش گفتم خوب اگه منو میخای بیا یه بار همو ببینیم اگه خوشمون اومد ادامه بدیم اما حرفای غیر منطقی میزنه هر روز یه بهانه میاره مث اینکه داداشم طلاق گرفته مامانم حالش خوب نیست شرکتم فلان جوره ... دیشب باهاش بحث کردم گفتم دیگه نمیخا باهات حرف برنم و خداحافظی کردم بعد یک ساعت فهمیدم تواینستاگرام به دوستم پیام داده و گفته خیلی دوستش دارم و ازین حرفا میگه....
    ما 6 ماهه همو میشناسیم چند بار ویدیو کال کردیم اما گاهی میره تا سه روز پیداش نمیشه از طرفی دوستش دارم واقعا نمیدونم چیکار کنم تروخدا بگین چکار کنم چرا حرف و عملش تناقض داره کاش یه امید به اینده داشتم...

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوست عزیز

قبل از هر چیزی مراقب باش که از چاله به چاه نیفتی...
    درسته زندگی در خوابگاه و برگشتن پیش پدر معتاد سخته اما نباید باعث بشه یک تصمیم اشتباه دیگه تو زندگیت بگیری..اونم مقوله ازدواج که خیلی حیاتیه

در مورد سایت های همسریابی همونطور که خودت میدونی اکثرا دنبال وقت تلف کردن هستن....بهتره برای این موضوع به ادمهای قابل اعتماد رجوع کنی....مثلا داخل دانشگاهها همچین نهاد هایی جدیدا درست کردن.دانشگاه بهشتی و خوارزمی و ....دارن این نهاد ها رو که به جوانها کمک میکنن ازدواج کنن.
    سایت های همسریابی چون هیچ نظارتی روشون نیست همه مدل ادم توش پیدا میشه...باید بسیار بسیار محتاط عمل کنی.
    این موردی که ازش میگی رو کلا کات کن.6 ماه گذشته و ایشون چند دقیقه وقت برای دیدنت نذاشته...
    کاملا مشخصه مشکلی داره.
    برای ازدواج مطمئن میتونی به سایت تبیان مراجعه کنی که زیر نظر دولت هست و خیلی مطمئن تره.فرم پر میکنی و بعد دعوتت میکنن به مصاحبه حضوری و ....جزییاتش رو نمیدونم اما خیلی جدی وقاطع هستن.یکسری بزن
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

3. 6 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

arshida (جمعه 15 دی 96), Eram (سه شنبه 12 دی 96), Erica (سه شنبه 12 دی 96), میس بیوتی (سه شنبه 12 دی 96), جوادیان (دوشنبه 11 دی 96), شیدا. (سه شنبه 12 دی 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 7 در 7 پست

Array
    سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگویی اخه میدونین چیه نگاه اطرافیان خیلی سنگینه محیط روستا مث محیط شهر نیست دختر به سن من ازدواج نکرده باشه میگن ترشیده مطمئنم اگه برگردم خونه افسرده میشم ...نمیتونم ناراحتیمو به مامانم بگم چون غصه میخوره ولی شبها از ناراحتی تا ساعت 3 صبح خوابم نمیره خیلی دردناکه...
    درناک تر فراموش کردن کسی که وانمود میکنه دوستت داره اما دوستش داری

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam123 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

قبل از هر چیزی مراقب باش که از چاله به چاه نیفتی...
    درسته زندگی در خوابگاه و برگشتن پیش پدر معتاد سخته اما نباید باعث بشه یک تصمیم اشتباه دیگه تو زندگیت بگیری..اونم مقوله ازدواج که خیلی حیاتیه

در مورد سایت های همسریابی همونطور که خودت میدونی اکثرا دنبال وقت تلف کردن هستن....بهتره برای این موضوع به ادمهای قابل اعتماد رجوع کنی....مثلا داخل دانشگاهها همچین نهاد هایی جدیدا درست کردن.دانشگاه بهشتی و خوارزمی و ....دارن این نهاد ها رو که به جوانها کمک میکنن ازدواج کنن.
    سایت های همسریابی چون هیچ نظارتی روشون نیست همه مدل ادم توش پیدا میشه...باید بسیار بسیار محتاط عمل کنی.
    این موردی که ازش میگی رو کلا کات کن.6 ماه گذشته و ایشون چند دقیقه وقت برای دیدنت نذاشته...
    کاملا مشخصه مشکلی داره.
    برای ازدواج مطمئن میتونی به سایت تبیان مراجعه کنی که زیر نظر دولت هست و خیلی مطمئن تره.فرم پر میکنی و بعد دعوتت میکنن به مصاحبه حضوری و ....جزییاتش رو نمیدونم اما خیلی جدی وقاطع هستن.یکسری بزن
    دوست عزیز سایت تبیان برای استان ما امکان ثبت نام نداره

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,387 در 1,793 پست

Array
    سلام

گاهی اوقات ما آدمها اینقدر اسیر چالشها و انتظارات زندگی میشیم که اصل واساس معنای زندگی رو این وسط گم میکنیم.هویت خودمون هم این وسط لگدمال و نادیده گرفته میشه.

مساله اصلی شما این فرد یا فرد دیگه ای نیست.باید هایی هست که به هر دلیلی یا به خاطر ترس از سرزنش جامعه یا به خاطر عقاید شخصی خودت انتخاب کردی و حالا خودت رو اسیر اون باید ها کردی.

مثلا میگی من باید تا سنم کمه ازدواج کنم. تا جایی که حتی تا حدودی شاید حاضر باشی از خانوادت و سرمایه اونها برای راضی نگه داشتن شوهر یا خواستگار آینده مایه بگذاری
    این مسیری که داری میری مطمئنا اشتباه هست .من بهت نمیگم دیر ازدواج کن ولی فکر میکنی نتیجه این طرز فکر که انتخاب کردی چه میشه؟چند حالت مهم میشه براش متصور شد من دوتاش رو میگم.یا از همون اول خواستگارت متوجه این ضعف در شما میشه اگه خیلی آدم خوبی باشه بدون سواستفاده ممکنه شما رو رها کنه.یا اینکه منجر به ازدواج میشه و بعد از زندگی مشترک آسیب های شدید اون رو هر دو نفر میبینن مثل سواستفاده و تنبل شدن همسر وانتظار باج خواهی و ناز کشی چون قبلش خودت به زبان بی زبانی گفتی من منت دار تو هستم من به خاطر شرایط بدی که در جامعه برای یک دختر هست حاضرم همه جوره با تو بسازم!
    یک پسر به سرعت متوجه این وضعیت خواهد شد

پس من بهت پیشنهاد میکنم تغییر مسیر بده...رها کن تا بدست بیاوری...تو یک مسیری رو داری در زندگی طی میکنی که ازدواج فقط بخشی از اون هست ارزشهای تو هویتت و...بلوغ روانی و اجتماعیت مهمتر از ازدواج و تعیین کننده تر هستند...خود اینها در موفقیت آمیز بودن ازدواج هم بسیار تاثیرگذار هستند.

این لینک رو هم مشاهده کن

http://www.hamdardi.net/thread-4821.html
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.
    ویرایش توسط ammin : دوشنبه 11 دی 96 در ساعت 21:43

6. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

Erica (سه شنبه 12 دی 96), niazzz (شنبه 16 دی 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 20 بهمن 96 [ 01:58]
    سطح
    2
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    دوست عزیز اینجور رابطه ها جز رابطه ی مجازی حساب میشه و تا آخر مجازی هم میماند پس اصلا قابل اعتماد نیست بیخودی احساساتتو جریحه دار نکن و درگیر نشو

8. 2 کاربر از پست مفید shivaam تشکرکرده اند .

Erica (سه شنبه 12 دی 96), میس بیوتی (سه شنبه 12 دی 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانم محترم بهتون تبريك ميگم بابت موفقيت ها و سختي هايي كه كشيدين.

اينكه تشريف آوردين به محيطي مثل همدردي تا از تجارب و راهنمايي هاي دوستان استفاده كنيد، خيلي خوبه.

-----------

نگاه كنيد شما در شرف مدرك فوق ليسانس هستيد و به قول خودتون از يك دانشگاه خوب.

انتظار اينه كه نفكرات شما و ديدگاهتون نسبت به مسائل پيرامون همون قدر هم رشد داشته باشه! چه بسا اين اتفاقي كه براتون افتاده، بخشي از همون راه رشد باشه و باعث بشه شما بيش از پيش به زندگي زيباتر و بالغانه تر نگاه كنيد.

در قدم اول ما وظيفه داريم خودمون برامون مهم باشه،

يعني نگاه و نظر اطرافيان باعث نشه من انتخاب اشتباه بكنم، چون خودم و اقداماتي كه براي خودم كردم مهم هست.

من شخصا با توجه به تجربه هايي كه ديدم، اصلا و ابدا توصيه به ازدواج و آشنايي هايي اينترنتي نميكنم و به شما نيز توصيه ميكنم براي خودتون ارزش قائل باشيد .

10. 5 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 12 دی 96), Erica (سه شنبه 12 دی 96), میس بیوتی (سه شنبه 12 دی 96), بانوی آفتاب (سه شنبه 12 دی 96), شیدا. (سه شنبه 12 دی 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

به نظر من اگه می خوای از طریقی غیر از ازدواج سنتی ازدواج کنی (معرفی اولیه از طرف خانواده ها نباشه) ، اگرچه می توانی موارد ذیل را مد نظر قرار دهی(اما ریسک آن بسیار بالا و مشکلات شدیدتری را برایت خواهد داشت.)

مثلا

الف- لیستی از معیارهایت را مشخص کن که در آن رابطه بدون احساس و تعارف آنها را تحقیق کنی.( مطلع شدن از وضعیت اشتغال، اقتصادی، اعتقادی، خانوادگی، تحصیلی طرف و ... در حدی که با چت ممکنه و به طور موقت، چون بعد باید بیشتر تحقیق کنی)
    ب- دیدار حضوری و رسمی و مراجعه به خانواده شما برای قطعی شدن اینکه واقعا بحث ازدواج هست و اینکه بعدا مشکلی با خانواده ات نداشته باشند و عقب بکشند.
    ت- مطرح کردن موضوع حداقل با یکی دو دوست عاقل و مشورت گرفتن از اونا

2- یک ماه فرصت آشنایی عمیق تر با مراجعه به مشاور و روانشناس ( خیلی مهم هست و به خاطر هزینه یا وقت یا مایل نبودن اون آقا، منصرف نشو. بگو این از شروط من هست اگه مایل نیستید خداحافظ)
    تو این مدت حداقل 4 جلسه مشاوره می تونید برید و باز یکی دو ساعت در هفته با ایشون صحبت کنید.
    صحبتهات اصلا طولانی نشه. بعد از هر بار صحبت کردن به خودت و ایشون فرصت فکر کردن بده. ذهنت آروم بشه و با فاصله زمانی بتونی موضوع را تجزیه تحلیل کنی برای خودت.

3- مهم اینست که استارت همه اینها شروع با خواستگاری هست.

دوستش دارم و دوستم داره و .... اینا یه مشت حرف الکی هست.
    شما الان به کسی وابسته شدی که تقریبا هیچی ازش نمی دونی.

شرکتم!! شما آدرس شرکتش را داری؟ تا حالا رفتین شرکتش؟
    چرا مشخصات دوستات را بهش دادی؟ چرا می ذاری با دوستات و زیر و بم زندگیت آشنا بشه در حالی که هنوز نمی شناسیش؟
    این بهانه هایی هم که می گی خیلی آشناست. همین تالار را بگرد، از دوستات بپرس، با دو تا مشاور حرف بزن ... مامانش مریضه، برادرش طلاق گرفته، قیمت ارز رفته بالا ... گول این حرفها را نخور.

شاید بتونی از سایت همسریابی معتبر به نتیجه ای برسی.
    اما باید برای خودت مشخص باشه منظورت از رابطه چیه و دقیق تو همون مسیر بمونی. نذاری با خودت و احساست بازی کنن.

بری عضو سایتهای همسریابی بشی و پایه ی چت آقایون بیکار و دروغگو و احتمالا متاهل بشی، جز وابستگی و شکست و از دست دادن اعتماد به نفس و تحقیر و ... هیچی تهش نیست.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط مدیرهمدردی : چهارشنبه 13 دی 96 در ساعت 00:25 دلیل: مواردی از این پست که ویرایش و اصلاح شد

12. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Erica (پنجشنبه 14 دی 96), mohamad.reza164 (سه شنبه 12 دی 96), tavalode arezoo (سه شنبه 12 دی 96), نیکیا (سه شنبه 12 دی 96), نادیا-7777 (چهارشنبه 13 دی 96), بانوی آفتاب (سه شنبه 12 دی 96), زن ایرانی (چهارشنبه 13 دی 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مهر 97 [ 19:43]
    سطح
    28
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 10 پست

Array
    سلام ب نظر من برگرد پیش خانوادت و گول اينجور افراد رو نخور این آقا مرد زندگی نیست اگه ب احتمال یک درصد هم باهات ازدواج کنه تا ابد زندگيتون پر از شک ميشه.قدر خانوادت حتی پدر معتادت رو بدون چون اونها دلسوز واقعی تو هستن

- - - Updated - - -

ب نظر من برگرد پیش خانوادت و گول اينجور افراد رو نخور و ديگه تو اون سایت نرو

14. کاربر روبرو از پست مفید اذرمیدخت تشکرکرده است .

arshida (شنبه 16 دی 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 7 در 7 پست

Array
    [QUOTE=اذرمیدخت;439448]سلام ب نظر من برگرد پیش خانوادت و گول اينجور افراد رو نخور این آقا مرد زندگی نیست اگه ب احتمال یک درصد هم باهات ازدواج کنه تا ابد زندگيتون پر از شک ميشه.قدر خانوادت حتی پدر معتادت رو بدون چون اونها دلسوز واقعی تو هستن

- - - Updated - - -

ب نظر من برگرد پیش خانوادت و گول اينجور افراد رو نخور و ديگه تو اون سایت نرو[/QUOT
    من 6 ماهه از سایت انصراف دادم وقتی مامانم میگه اگه برگردی خونه من سکته میکنم باید چکار کنم؟؟؟ شما جای من

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 مرداد 00 [ 22:21]
    سطح
    55
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 169 در 79 پست

Array
    بنظر من عینک بدبینی رو از چشمت بردار.
    هر جای خصوصی لزوما بد نیست. من خودم بارها دیدم که خانمها موقع مصاحبه با برادر یا پدرشون میرن. شمام اگه چنین نگرانی ای داری این کارو بکن.
    بعدشم اگه تو شهر نزدیک روستاتون اداره دولتی ای هست که کار متناسب با رشته ات داشته باشه میتونی ازمون استخدامی شرکت کنی و بری اونجا و به بهونه ی کار خونه بگیری٬ وقتی سر کار بری کلی از حرف و حدیثهایی که ازشون میترسی کم میشه.
    ضمنا اینطوری نه اونقدر از روستا دور شدی که احتمال خواستگار سنتی داشتن صفر بشه و نه اونقد دور از اجتماع بودی که احتمال اینکه خودت کسیو پیدا کنی صفر بشه.
    بهترین راه اینه که تو تلاشتو برای بهتر شدن زندگیت بکنی و در کنارش حواست به تشکیل خانواده هم باشه.

17. کاربر روبرو از پست مفید esm تشکرکرده است .

arshida (شنبه 16 دی 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)