به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 مهر 97 [ 03:27]
    سطح
    40
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 147
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 58 در 44 پست

Array

اعتیاد همسرم به شیشه دیوونم کرده کمک کنید لطفا

سلام خسته نباشید .خانمی هستم 22ساله و همسرم 32ساله.مشکل من اعتیاد همسرم به شیشه هست.بطور خلاصه بیان میکنم.آدم عصبی ،پرخاشگرو در عین حال مهربون و دل رحم و بی نهایت وابسته من هست طوریکه من مدتی قهر خونه پدرم بود واسه طلاق اما اوضاعش بقدری بد شد که عذاب وجدان گرفتم و برشگتم.الان 10ماه هست تحت درمان زیر نظر کنگره60هستن اما هنوز جوابی نگرفتم.با هرزبونی و هر دری بگین باهاش وارد شدم الان حدود 1سال و نیم هست که عروسی کردیم.من با حالتاش نیمتونم کنار بیام.الان دوباره مثلا تو ترکه 4روزه خوابه .و بازم بیدار میشه و میره مصرف میکنه.در ضمن فرزندی ندارم با وجود اصرار همسرم واسه بچه دار شدن نپذیرفتم تا هیالم از مشکلش راحت بشه.چکار کنم ؟لطفا کمکم کنید.خیلی باهاش کم اوردم.این حالات مصرف و غیر مصرفش رو که میبینم از درون اتیش میگیرم.خصوصیت بدی نداره که نشه باهاش زندگی کرد مهربونه.دست و دلبازه.عاشقه.اولویتش منم.خیلی مراقبمه و روم حساسه و دوستنداره ذره ای اذیت بشم و ناراحت.خیلی حامیمه حتی در مقابل خانوادش.اما با اعتیادش چکار کنم؟؟به مشاوره های کنگره هم که میگم میگن صبر کن و رهاش کن اما نتیجه ای دریافت نمیکنم.شما کمکم کنید خواهشا .ممنونم.سوالی داشتین جواب میدم

2. کاربر روبرو از پست مفید روناک محمدی تشکرکرده است .

Ramin231 (جمعه 01 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    عزیزم سلام
    با این وضعیت هرگز نمیتونن ترک کنن. لازمه ی ترک کردن مراقبت های پزشکی و تحت نظر بودن هست.
    ابداً به داشتن فرزند فکر نکنین، چون فقط یک بچه بیگناه این وسط قربانی خواهد بود.
    وضعیت از این وخیم تر خواهد شد تا حدی که پول و دارایی شما از دست میره و ممکنه شما هم آلوده بشین.
    بهترین راه این هست که بفرستینش کمپ و بگین تا وقتی خوب نشدی به خونه برنگرد، دلسوزی شما باعث میشه ایشون به مرگ نزدیک تر بشه. خودتونم برین خونه پدری. هر وقت خوب شد بیاد دنبالتون. بعد از پاکی سعی کنین محل زندگیتونو تغییر بدین و رابطشو با دوستانش قطع کنین. شما همسرشین مذهبیش کنین و به جلسات و مسجد راهنماییش کنین با هم برین پیاده روی از اون سر برین مسجد نماز بخونین ، عادتش بدین .
    دوست من عشق لازمه هایی داره، وقتی پول و دارایی و سلامتی از کف بره عشقی هم دیگه نمیمونه. نمیشه نون و عشق خورد. نمیشه با عشق تو یه اتاق بدون خرجی زندگی کرد، نمیشه با عشق با یک آدم سست زندگی کرد و پر پر شدنشو دید... واقع بین باش.
    ترک کردن با مشاوره و ... بی فایدس این کار عملی هست و باید بره کمپ خودشو معرفی کنه. تو هم اون مدت بری خونه پدرت.. دعا کن خدابزرگه ببین چی میشه. بذار دو‌، سه سال بعد از پاکیش وقتی دیدی واقعا مشکلی دیگه نداره اجازه بده باردار بشی، انشالله مشکلاتت حل بشه.
    ویرایش توسط yarmehrban : پنجشنبه 31 فروردین 96 در ساعت 22:38

4. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

Ramin231 (جمعه 01 اردیبهشت 96), جوادیان (جمعه 01 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (شنبه 02 اردیبهشت 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 58 در 44 پست

Array
    سلام ممنونم از پاسخ دهیتون
    همسرم شرکت نفت کار میکنه ما مشکل مالی نداریم 14روز استراحتن منظورم از 4روز خوابش این بود که وقتی اینجاست اینجوریه.ما با عشق با هم ازدواج کردیم.دروغه بگم دیگه دوسش ندارم اما اون عشق انگار داره کمرنگ میشه از طرف من و از طرف اون پررنگتر.اون تحت نظر راهنما هست توی کنگره 60.کمپ هم هرکسی رفته فایده نداشته .و نه خانوادش نه خودش حاضر نیستن بره کمپ.من الان چندماهه برگشتم هم من راهنما و مشاور دارم هم اون یعنی دوتامون وتمامه کسایی که اونجا هستن یه زمانی اعتیاد داشتن و بدتر از اینم بودن .خانمها و یا مادر و خواهرشونم که منو راهنمایی میکنن کسایی هستن که این مسیر رو گذروندن.من ازدواجم با میل خودم بود با اینکه پدرم و برادرام مخالفت کردن پافشاری کردم و دارم چوبش رو میخورم.اگه ازش دور بشم دلتنگی خفم میکنه چون هنوز دوسش دارم.راه حلی جز قخر رفتن خونه پدرم نیست؟اخه یکبار اینکارو کردم و 4ماه قهر بودم فک نکنم دیگه جواب بده و نمیخوام واسش عادی بشه.با زبون خوش هم باهاش حرف زدم اما حتی حاضر نیست دارویی که اونجا بش دادن رو درست حسابی بخوره.خیلی افسرده شدم.هیچی ارومم نمیکنه.تصورش رو کنید خودم تک و تنها تو یه چاردیواری چون اون همش خوابه.حتی نمیزاره مثلا برم تا بازار با مامانم یا خواهرم امروز گفتم بزار برم حال و هوام عوض بشه گفت نه نمیشه بمون خونه اونا برن بتچه.واقعاااا دارم عذاب میکشم هرچی هم خانوادم میپرسن میگم خوبه دلم نمیخواد ناراحتشون کنم چون من دختر اخری بودم و خیلییی حساسیت روم دارن نمیخوام دیدشون به همسرم عوض بشه.خانواده شوهرمم همش میگن تحمل کن فعلا.تودوران قهرمم که حرفی نبود مادرش بار نکنه اخرشم گفت پسرم بخاطر تو معتادشد درصورتیکه قبل ازدواج بوده.خیلی ناامید و خستم خیلییی تنهام.همش دلم خونه پدری و گذشتم رو میخواد خیلی پشیمونم.پدرمم ادم سنتی هست و با طلاق مخالفه اما مادر و برادرام حمایت میکنن.اینم بگم که پدرم خودش اعتیاد داشته و هنوزم داره و اصلا دلم نمیخواد اخلاقاش رو تحمل کنم و توهینا و تهمت هایی که به مامانم میزنه و مامانم پا سجادش گریه میکنه.دوستندارم به اون خونه با اخلاقای بد پدرم برگردم ادم بد دل و حساس و بددهنیه نمیتونم تحملش کنم.وقتیم عصبی بشه میشه یه روانی به تمام عیار.بنظرتون من باید چکار کنم بازم باید برم خونه پدرم؟اگه همسرم خوب نشد من بعد طلاقم اینده بهتری دارم؟؟بعد اینجایی هم که شوهرم میره مغزشون رو شستشو میون سی دی بهشون میدن گوش کنن و...مثله دانشگاهه ولی شوهر پن هنوز تو مسیر نیومده

- - - Updated - - -

بعد خیلی کسایی بودن تو کنگره60که کارتن خواب بودن ولی درمان شدن وقتیم بهشون میگم میگن باید صبر کنی و فقط بهش محبت کنی بهش گیرندی و هیچی نگی حتی اگه جلوت مصرف کرد چشاتو ببندی و رد بشی.بهشون میگم 10ماهه داره میاد میگن 10ماه چیزی نیست خیلی اینجا بودن 3سال اومدن و رفتن تا خوب شدن بالاخره تحمل کن.بعدم اونا میگن باید خودش بخواد باید به اون مرحله برسه که بفهمه مواد بده و بزارتش کنار.کمپ و زور و حرفای تو فایده ای نداره براش

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    خودش می خواد؟
    ما تو اقوام داشتیم 10 سال مواد می کشید ، هر سال چند بار می رفت تو کمپ
    تا اینکه آخرین بار خودش خسته شد و رفت
    الان 12 سالی هست خدا رو صد هزار مرتبه شکر سالم هست
    یعنی تا خودش نخواد هیچی درست نمی شه

7. کاربر روبرو از پست مفید داود.ت تشکرکرده است .

ستاره زیبا (شنبه 02 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    روناک جان واقعا برات متاسفم و امیدوارم هرچه زودتر شوهرت پاک بشه

عزیزم منم شنیدم با این افراد فقط باید با محبت رفتار کرد و هرگونه پرخاشگری و عصبانیت و فشار فقط حریص ترشون میکنه تا با مصرف بیشتر از این فضا خارج بشن و به اصطلاح توی فاز خودشون باشن . فقط به نظرم غیر مستقیم از مضرات این عمل براش بگو یا مثلا فیلم های تاثیر گذار براش بزارید هرچند که گفتنش برای من آسونه این شما هستین که شاهد این وقایع هستین خدا براتون صبر بده در مورد بچه هم اصلا هنوز اقدام نکید و نگه دارید انشاالله بعد پاک شدن همسرتون .ا

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 58 در 44 پست

Array
    سلام ممنون از همگی
    داود.ت ترک شیشه سخت تر از باقی مواد هاست.تو کلاسای کنگره60شرکت میکنه و مرتب میره اما مثلا الان چندروزی هست که بخودش سقوط ازاد داده (یعنی ترک بدون دارو و هیچی)کنگره بهشون شربت میده سر ساعت باید بخورن و اگر نخورن و یا طبق قانون اونجا پیش نرن تنبیهشون میکنه و 1هفته داروشون رو قطع میکنه.بله خیلیا هستن خوب شدم تو همین کلاسا منم همراهش میرم دوروز در هفته کلاس ماله خانماس و اگاهمون میکنن و مشاوره میشیم همه طوره.بهم میگن باید صبر کنی و همین که کلاسا و کنگره رو میاد جای امید داره.حالا فعلا 4روزه مصرف نکرده و فقط میخوابه منم از هیچ محبتی ازش دریغ نکردم.حتی غذاهایی که تا حالا تو عمرم درست نکردم تو این چندروز چون میدکنستم دوست داره مدرست میکردم واسش و از جفتشم تکون نخوردم طوریکه خودش امروز گفت فک نمیکردم بلد باشی از این غذاها درست کنی ای کاش شرمش بشه از این همه توجه و محبت و دیگه نره سراغش.
    خودش میگه میخوام البته به زبون.نمیدونم واقعا میخواد خوب بشه یا نه.بله درسته مشاور اونجا هم گفت کمپ و زور بی فایدس فقط باید خودش بخواد.
    نشاط زندگی جان ممنونم عزیزم .خودم بچه دوست دارم اما اصلاااا نمیخوام تو این شرایط بهش فکر کنم و یه موجود بی گناه و معصوم رو درگیر کنم باخودم به هرحال من مسئول زندگی اون بچم الان هردردیه خودمم.دارم با مهربانی و آرامش پیش میرم هرچی هم بهم میتوپه و حرف میزنه سکوت میکنم یا میگم باشه هزیزم تو درست میگی که فقط تره مصرف کنه چون میدونم مغزش داغونه و دست خودش نیست.برام دعا کنید خدا بهم برش گردونه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم
    شما تجربت خیلی کمه ، ۲۲ سال سنی نیست که بخوای تجربه خاصی داشته باشی.
    دیگه بدتر شرکت نفت، یا هر شغلی که باشه اخراجش میکنن، خیلیا بیکارن و سالم !وقتی ناتوان بشه و سر کارش نتونه خوب ظرهر بشه و گزارششو به گوش بالاییا برسونن.. میگن خوش اومدی!نیروی کار اینچنینی میخوان چکار?!
    دوما شما خیلی اشتباه میکنی به خانوادت نمیگی، دوسش دارم شد حرف منطقی! همینه دیگه پنهان کاری و حل کردن ماجرا یک تنه تا نابودی کامل! نمیخوام خانوادمو ناراحت کنم و دیدشون عوض شه معنی نداره. شما تنها هیچکاری نمیتونی بکنی.
    تو سن ۲۲ سالگی تجربه یه زن ۴۰ ساله رو داری آیا این خوبه؟‌
    پدرت مخالفه، مخالف باشه .‌تو نمیتونی بخاطر ایشون آیندتو تباه کنی، ایشون اگر اعتیاد نداشت شاید انقدر عصبی نبود، مادرت رو ببین، ایشون آینده شماست و حتی بدتر. از مادر و خواهر، برادرات کمک بگیر.
    این راهنمایی و کنگره و ... هم جهت شادی شماست، باید بره ترک جدی، تنها اهرم رفتنشم به کمپ شمایی.بچه که نیست نازش کنی اگه با این چیزا خوب میشد تا حالا شده بود.
    عزیزم شاید گاهی نبودن یا نشدن بهتر از بودن و‌ شدن باشه. گاهی یک پایان خوب، بهتر از یک پایان تلخه.
    ویرایش توسط yarmehrban : جمعه 01 اردیبهشت 96 در ساعت 16:09

11. کاربر روبرو از پست مفید yarmehrban تشکرکرده است .

mehdi.ma.mm (جمعه 01 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 14:30]
    سطح
    7
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 16 در 9 پست

Array
    میگی همسرتون شما رو دوست داره این چه دوست داشتنیه که با اصرار شما پیگیری شما تلاش شما ..هنوز قادر به ترک کردن نیست
    این چه دوست داشتنیه که افسردگی شما رو میبینه ولی ...
    اون مشکل داره و درست فکر نمی کنه شما که دوسش داری چرا بهترین راه حل رو حتی اگه سخت باشه براش در نظر نمی گیرید
    کمپ بهتره خوب کمپ
    ببخشید ها ولی جایی هم برای فکر کردن به جدایی به تنهایی به رو پای خودت ایستادن با وجود اوضاع پدرت بگذار
    میگی برات سخته حتی قهر بهتر نیست یه زمانی رو به کمپ بسپاریش و تو این مدت تو خونه خودت به فکر دست و پا کردن کار برای خودت باشی که فکرتو با کار مشغول کنی اگه برگشت که بهتر اگه هم که نه کاری رو جور کردی که لازم نیست ترس و دلهره از جدایی برگشتن به خونه پدر داشته باشی
    همیشه که اینطوری نیست به قول دوستمون اگه محل کارش بفهمن و اون خدای نکرده اخراج شه که مشکلت بیشتر میشه اون وقت برای رهایی از اون وضع مطمئنن بیشتر به چیزی که ارومش می کنه رو میاره که زندگیت فلج میشه

13. کاربر روبرو از پست مفید دشلائث_دشسهئ تشکرکرده است .

mehdi.ma.mm (جمعه 01 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    به روش ها و سازمان های متفرقه ترک اعتیاد ابدا اعتماد نکنید. بهترین کسانی که می تونید ازشون مشورت بگیرید متخصصین و دکترهایی هستند که با مراکز ترک اعتیاد سال ها کار کرده و تجربه داشته باشند. موضوع هم تخصصی است و از مشاوره اینترنتی چیزی حاصل نمیشه. البته کمک روحی گرفتن و همدردی میشه طلب کرد ولی راهکار برای ترک کردن یا برخورد با معتاد خیر.
    اجتمالا با این مرکز مشاوره کرده باشید. به هرحال می نویسم شاید مفید باشه.

مشاوران خط ملی اعتیاد
    09628

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 58 در 44 پست

Array
    سلام از همگی ممنونم مرسی که پابه پا مشاوره میکنید . یه دوست جان اینجا هم که خودش میره کلاس حایی هست که سالها با انواع و اقسام بیماران اعتیاد سروکار داشته و تخصص خاص دارند و خیلییی رهایی و پاکی بدون بازگشت دارن که من با چشم میبینم الان دارن بدون هزینه خدمت میکنن.بله باید فکر اساسی کنم .بابت این شماره هم یه دنیا ممنونم شوهرم از خونه رفت بیرون حتما تماس میگیرم.دوستان واسه کارش درست میگین من فراموش کردم بگم همسرم این 3ماهه اخیر یه دوره اخراج شدن از کار و خانوادش رفتن شکرت مرکزی توی تهران و التماس و گریه و ضمانت کردن و اونا هم دلشون سوخته گفتن 3ماه ازمایشی بیاد اگه چیزی ندیدیم قرار داد دوباره میبندیم .به خانوادم نگفتم ولی با مادرم صحبت کلی کردم مادرمم گفت هر تصمیمی بگیری زندگیه خودته همونطور که خودت انتخابش کردی ولی ما بازم پشتتیم و تنهات نمیزاریم.امروزم رفتم خونه پدرشوهرم و باهاشون صحبت کردم و اوضاع رو گفتم و گفتن تا 2الی 3ماه دیگه صبر کن اگه درست نشد ما گوششو میگیریم میندازیمش کمپ بعد اگه نتیجه نداد و بازم شروع کرد اونموقع فکر دیگه ای میشه و گفتن فعلا فکر جدایی نباش تو که اینهمه صبر کردی 3ماه دیگه صبر کن منم گفتم باشه اگه مشکل با 3ماه فرصت من حل میشه صبر میکنم.در ضمن من لیسانس حسابداری دارم و از نظر ظاهر هم کم و کسری ندارم خانوادمم با اینکه پدرم مورد داره ولی هرکی ببینتشون جذبشون میشه اما واسه کار همسرم اجازه نمیده بیرون خونه کار کنم بارها گفتم اما مشاجره کردیم و بحث اوج گرفته اصلا حساسیت داره به کار کردن من.بله من تو این سن کم خیلی چیزارو به جون خریدم و تجربه کردم و بزور تا الان خودمو سرپا نگه داشتم و بقوله شما میترسم ایندم بشه مثله مادرم که یه فرد گوشه گیر و افسرده شده گاهی به حالش زار میزدم و فکر نمیکردم این بلا به روز خودم میاد.خیلی باهاش کم اوردم.امروز هم دوباره بعد 4 روز خوابیدن و فشاری که من تحمل کردم دوباره رفت مصرف کرد .هرچی بگین نذر کردم و خدارو التماس میکنم فقط شر اعتیاد و این غول رو از زندگیمون کم کنه.لطفا واسم دعا کنید.حتی خانوادش دارن میرن تا کربلا بلکه جواب بگیرن.نظرات و مشاوره هاتون خیلی بدردم خورد.اینم بگم که قبل اینکه من برم قهر و با کنگره آشنا بشیم زیر نظر یه مشاور متخصص بودیم که هفتگی من و همسرم رو میدید و اون بهم گفت برو قهر و این اخرین زورته شاید تنبیه بشه و بخودش بیاد چون هرراهی رو گفت رفتم گفت این راهه اخره وچون پسر خاله شوهرم پیداش کرده بود شوهرمم سر فوش رو کشید به پسر خاله بیچارش و دکتره و گفت مطبش رو آتیش میزنم چون گفتت برو قهر و توی دورانی که ترکش کردم خیلی بیشتر آسیب دید و غرق شد .نمیدونم واقعا دیگه نمیدونم چکار باید کنم که خوب بشه.همدردی و فکراتون خیلی بدردم خورد.کسی اگه تجربه اینچنین داره بگه لطفا.به کمک و هم فکریتون واقعا احتیاج دارم تا راهه درست رو انتخاب کنم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)