به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 شهریور 95 [ 13:15]
    سطح
    2
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

مشکل فرهنگی و دو دلی

با سلام و خسته نباشید
    من یه دختر 27 ساله آذری ساکن کرج هستم که مدت 2 سال هستش با یه پسر کرد که چند ماه از من بزرگتر هستن آشنا شدیم، از اول رابطه قصد ازدواج داشتیم ولی صبر کردیم که شرایطمون مناسب بشه چون موقع آشنایی بنده دانشجوی ارشد بودم. ایشون پسر خیلی خوبی هستن و گذشته شلوغ ندارن و در وافع رابطشون با من اولین رابطه جدی هستش. اوایل اصرار زیادی به رسمی کردن رابطمون داشتن ولی چند وقتی میشه یکم مشکلات مالیشون زیاد شده و سره یک سری مسائل مثل محل زندگی که ایشون ساکن هشتگرد هستن و منزل شخصی اونجا دارن به مشکل خوردیم. چون بنده هیچ جوره نمیتونم با این قضیه کنار بیام چون هم محل کارم تهران هست و هم مادرم تنها هستن و نمیتونم تو شهر دیگه دور ازشون زندگی کنم. برای همین ازشون خواستم که نگران هزینه اجاره نباشن چون خوده بنده شاغل هستم و گفتم که تو پرداخت هزینه های زندگی کمک میکنم. ولی ایشون ترس خاصی از من دارن که نمیدونم از کجا ناشی شده و فکر میکنه آدم پرتوقعی هستم (درصورتی که من در مورد خودم همچین نظری ندارم) و نمیتونه از پس یه سری مسائل بر بیاد و برای همین بهونه های مختلفی میاره که باهم مشکل داریم و اختلاف نظر داریم و این حرفا ولی خودشم میدونه که اینا بهونه اس همینه دل جدا شدن نداره و همینه وسط یه دوگانگی موندم و نمیدونم باید چیکار کنم ، اینو هم بگم چندین ماه پیش سره همین مسائل و مشکلات خواست که جدا شیم و جدا شدیم ولی بعد یک ماه دوباره برگشت و گفت که اینبار مصمم تر هس و قبول میکنه که جایی که میگم زندگی کنیم ولی باز بعد حدود 7 ماه حرفای قبلی داره تکرار میشه، و از طرفی نگران اختلاف فرهنگی هستم که ایشون کرد و ما آذری هستیم، هستم هرچند از نظر سطح خونواده و نوع و عقاید خونواده خیلی به هم نزدیکیم ولی این نگرانی همچنان در من وجود داره که از نظر ایشون نگرانی بی دلیلی هست. لطفا راهنمایی کنین ادامه رابطه به صلاح هس یا نه....
    البته ببخشید که طولانی شد مطالبم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 اردیبهشت 96 [ 21:09]
    سطح
    14
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 11 در 9 پست

Array
    دوست عزیز میدونم برات سخته ولی واقعا الان دل کندن خیلی راحت تر از فرداست که ازدواجتون رسمی میشه . حتما این هارو لحاظ کن مسایل فرهنگی و همچنین مسکن رو .بهش بگو بطور رسمی بیاد خواستگاریت بعدش با مشورت خانوادت راجع بهش تصمیم بگیر . چون اختلافات فرهنگی تو رفت وآمد با خانواده اش مشخص میشه تاچه حد هستش اینطوری هرچی هم باهم صحبت کنید تو این زمینه بیشتر تحت تاثیر علاقه تون هستش ازش بخاه رسمی بیاد جلو باخانوادش وبعد طی جلسات خانوادگی بیشتر تصمیم بگیرید واگه قبول نکرد برای خودت ارزش قایل باش وبی خیالش بشو و قبول نکن هزینه مسکن رو خودت بدی چون وظیفه مرد هستش تامین مسکن بکنه .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط asalak65 نمایش پست ها
    دوست عزیز میدونم برات سخته ولی واقعا الان دل کندن خیلی راحت تر از فرداست که ازدواجتون رسمی میشه . حتما این هارو لحاظ کن مسایل فرهنگی و همچنین مسکن رو .بهش بگو بطور رسمی بیاد خواستگاریت بعدش با مشورت خانوادت راجع بهش تصمیم بگیر . چون اختلافات فرهنگی تو رفت وآمد با خانواده اش مشخص میشه تاچه حد هستش اینطوری هرچی هم باهم صحبت کنید تو این زمینه بیشتر تحت تاثیر علاقه تون هستش ازش بخاه رسمی بیاد جلو باخانوادش وبعد طی جلسات خانوادگی بیشتر تصمیم بگیرید واگه قبول نکرد برای خودت ارزش قایل باش وبی خیالش بشو و قبول نکن هزینه مسکن رو خودت بدی چون وظیفه مرد هستش تامین مسکن بکنه .
    میدونین ایشون وضع مالی خوبی داره، ولی یه مدت هست سرمایه اش و مجبور شده تو خرید یه واحد اداری صرف کنه و همینه یکم دستش خالی شده و درآمدش کم شده و از اون موقع باعث شد یکبار رابطمون و کات کنیم و بعد که دوباره برگشت و گفت که نمیتونه و خواست ازم که دوباره بهش شانس مجدد بدم ولی باز به همون حرفای 7 ماه پیش برگشتیم ولی اینبار دیگه راحت نمیتونه بگه جدا شیم و کلا رابطمون تو شرایط خیلی بدی قرار گرفته جوری که خودم دارم به این فک میکنم که اینبار من بخوام که جداشیم، ولی دو دلم و میترسم با تصمیم عجولانه ام بعدا پشیمون بشم چون از نظر رفتاری و اخلاقی خیلی قبولشون دارم .
    این که میگین هزینه خونه به عهده مرد هست درسته ولی منظور منم کمک خرج بودن هستش، خب به نظرم وقتی درآمد دارم و زندگی مشترک هست مشکلی نیس که مقداری از درآمدم خرج زندگی بشه، بنظر شما نباید خرج بشه؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    از دوستان و یا کسایی که مشکل مشابهی دارند ممنون میشم نظر یا پیشنهاد بدن

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 شهریور 95 [ 19:11]
    سطح
    1
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    به نظر من این که میگین ایشون بعد از چند ماه به حرفای قبلی رسیدن شاید به این معنیه که اون اول از روی احساس برگشتن ولی بعد از عادی شدن اون احساسات و ارومتر شدن رابطه باز مشکلات قبلی پررنگ شدن،همیشه ام مشکلاتی که طرف مقابل تصور میکنه همیشه همونایی نیستن که شما احساس میکنید،رابطه میتونه از چشم دو نفر کاملا متفاوت باشه،من خودم درگیر رابطه ای بودم که هر ۹ ماه یکبار کات میشد،هر دفعه ام فک میکردم این دفعه دیگه فرق میکنه و اوضاع مثل قبل پیش نمیره ولی همون سیکل تکرار میشد .
    به نطر من محکم برخورد کنید،بخواین که خانواده ها باهم دیدار داشته باشن و از کمک بقیه استفاده کنین.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 مهر 95 [ 23:11]
    سطح
    5
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 8 پست

Array
    به نظرم تفاوت فرهنگي رو جدي بگيريد. ممكنه الان تو ارتباط دو نفره خودتون زياد مشخص نباشه ولي بعد از ازدواج و تو ارتباط خانوادگي خيلي بيشتر خودشو نشون ميده و ممكنه باعث اختلاف بشه.
    در مورد محل زندگي هم ميدونيد كه حق مسكن و محل زندگي با مرد هست و اگر از نظر قانوني اين حق رو نداشته باشيد، اگه زماني پشيمون بشن ديگه بايد تابع همسرت باشي و حرف هاي قبل عقد و قول و قرارها باد هواست

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون که خوندین و راهنمایی کردین
    ولی مساله ای که هست اینه اگه واقعا از نظر ایشون بین ما مشکل و مساله جدی وجود داره پس در اون صورت رسمی شدن و آشنایی خونوادگی که چیز مثبتی نیست، چون ممکن اون موقع تحت تاثیر این آشنایی باشه و مجبور به این کار بشه، چیزی که باب میل بنده نیس و همیشه دوست داشتم شخص مقابلم با دید باز و با میل و خواسته درونیش اقدام به این کار کنه و این صرفا به دلیل خواسته من نباشه. و در این حالت بعد رسمی شدن رابطه باز این مشکلاتی که میگن خودش و نشون بده و دیگه نشه کاری کرد.
    هرچند از نظر من واقعا مشکل جدی وجود نداره و ایشون تو بولد کردن این قضیه مصر هستن، چون اختلاف سر نوع غذای مورد علاقه یا نوع آهنگ که اختلافات جزی و جز انکار ناپذیر هر زندگی هستش، البته شاید حرف من اشتباه باشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط سپيده دم نمایش پست ها
    به نظرم تفاوت فرهنگي رو جدي بگيريد. ممكنه الان تو ارتباط دو نفره خودتون زياد مشخص نباشه ولي بعد از ازدواج و تو ارتباط خانوادگي خيلي بيشتر خودشو نشون ميده و ممكنه باعث اختلاف بشه.
    در مورد محل زندگي هم ميدونيد كه حق مسكن و محل زندگي با مرد هست و اگر از نظر قانوني اين حق رو نداشته باشيد، اگه زماني پشيمون بشن ديگه بايد تابع همسرت باشي و حرف هاي قبل عقد و قول و قرارها باد هواست ������
    بله حرفتون درسته ، برای همین هستش که من میخوام ایشون موافقت کامل برای محل زندگی داشته باشن که یعدا مشکلی سر این چیزا پیش نیاد، در مورد اختلاف فرهنگی صرفا به دلیل ترک و کرد بودن منظورتون هست یا نوع خانواده ها، که البته این قضیه چیزی نیست که به جز ارتباط خونوادگی و رفت و آمد بشه متوجه شد که سازگار هستن خونواده ها یا خیر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)