به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 شهریور 95 [ 03:00]
    سطح
    16
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

شروط مالی بعد از اولین جلسه

سلام. من یه پسر 25 ساله ام.
    دختری رو از یک خانواده مذهبی که 3 سال با من اختلاف سنی داشت،دیدم ،ظواهر رو پسندیدم.
    ظاهرا طرف هم بنده رو پسندیده!

این رو بگم که من به لحاظ علمی حداقل چندتا مقام کشوری و... دارم. می خوام بگم جنم کار دارم. همین الان هم کارآفرینی کردم و یکی دو تا کارمند دارم.
    تو جلسه اول من اینها رو گفتم به دختر خانم، و نیز اشاره کردم که اهل قرض گرفتن و کمک خواستن نیستم.
    خیلی به استقلال فکری و مالی ام اهمیت میدم.
    و یه سری مطالب دیگه.

نکته اینجااست که تو تماس دوم مادرم برای هماهنگی جلسه دوم، مادر دختر اشاره می کنه که خلاصه دختر من گفته باید خونه داشته باشن.

من بهم برخورد
    یعنی بعضی دخترا این قدر .... هستن که این همه نکته رو ندیده و به نوعی شرط میذارن که خونه و ... می خوام؟

2. کاربر روبرو از پست مفید Arjena تشکرکرده است .

هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اردیبهشت 96 [ 09:19]
    سطح
    28
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    78

تشکرشده 156 در 94 پست

Array
    درست هست که خونه داشتن وخانه دار شدن سخت هست ولی قبول کنید یک اصلی مهم هستش جهت ارامش خودت و خانوادت
    ببین پدر من هم یکی از شرطهای از دواجش این بود که دامادم بایستی خونه داشته باشد
    اگر واقعا خانم را دوست داری و از نظر شخصیت به یکدیگر میخورید زیاد سخت نگیرید
    با پدرش صحبت کنید و عنوان کنید یکی از دقدقه های منم همین مورد هست و دارم تلاش میکنم
    و شما هم به من فرصت بدین اگر اوضاع مالیم به لطف کرم خدای بزرگ خوب شد اولین هدفم هستش
    ولی نمیتوانم که یک شبه صاحب خانه شوم ممکنست چند سالی مستاجر باشم تا امکانش فراهم شود
    حتی اگر وضع مالیت به یک خونه کوچک هم میرسد دریغ از خریدن نکنید
    موفق باشی و خوشبخت

4. 3 کاربر از پست مفید اسما@ تشکرکرده اند .

mahasty (چهارشنبه 06 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arjena نمایش پست ها
    دختری رو از یک خانواده مذهبی که 3 سال با من اختلاف سنی داشت،دیدم ،ظواهر رو پسندیدم.

این رو بگم که من به لحاظ علمی حداقل چندتا مقام کشوری و... دارم. می خوام بگم جنم کار دارم. همین الان هم کارآفرینی کردم و یکی دو تا کارمند دارم.
    تو جلسه اول من اینها رو گفتم به دختر خانم، و نیز اشاره کردم که اهل قرض گرفتن و کمک خواستن نیستم.
    و یه سری مطالب دیگه.

نکته اینجااست که تو تماس دوم مادرم برای هماهنگی جلسه دوم، مادر دختر اشاره می کنه که خلاصه دختر من گفته باید خونه داشته باشن.

من بهم برخورد
    یعنی بعضی دخترا این قدر .... هستن که این همه نکته رو ندیده و به نوعی شرط میذارن که خونه و ... می خوام؟
    سلام . من جای شما بودم اصلا دیگه سراغشون نمیرفتم ! این همه دختر .....جایی برید که خودتون رو بخواند نه مال و منالتون رو ...

نظر شخصی خودم هست ادم این جور مواقع تازه باید خدا رو هم شکر کنه که طرف همون اول کار خودش رو نشان میده .

یا علی

==============================

نقل قول نوشته اصلی توسط اسما@ نمایش پست ها
    درست هست که خونه داشتن وخانه دار شدن سخت هست ولی قبول کنید یک اصلی مهم هستش جهت ارامش خودت و خانوادت
    ببین پدر من هم یکی از شرطهای از دواجش این بود که دامادم بایستی خونه داشته باشد
    اگر واقعا خانم را دوست داری و از نظر شخصیت به یکدیگر میخورید زیاد سخت نگیرید
    با پدرش صحبت کنید و عنوان کنید یکی از دقدقه های منم همین مورد هست و دارم تلاش میکنم
    و شما هم به من فرصت بدین اگر اوضاع مالیم به لطف کرم خدای بزرگ خوب شد اولین هدفم هستش
    ولی نمیتوانم که یک شبه صاحب خانه شوم ممکنست چند سالی مستاجر باشم تا امکانش فراهم شود
    حتی اگر وضع مالیت به یک خونه کوچک هم میرسد دریغ از خریدن نکنید
    موفق باشی و خوشبخت
    سلام ... خونه داشتن که نمیتونه عامل ارامش باشه . هستند کسایی که خونه و هزار مال و منال دیگه هم دارند اما روی ارامش رو توی زندگی ندیدند و برعکس کسایی که از دار دنیا چیزی ندارند اما بسیار ارامش در زندگیشون حاکم هست
    ویرایش توسط skyzare : چهارشنبه 06 مرداد 95 در ساعت 11:33

6. 3 کاربر از پست مفید skyzare تشکرکرده اند .

هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), بابک 1369 (جمعه 08 مرداد 95), داود.ت (شنبه 09 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط skyzare نمایش پست ها
    سلام . من جای شما بودم اصلا دیگه سراغشون نمیرفتم ! این همه دختر .....جایی برید که خودتون رو بخواند نه مال و منالتون رو ...

نظر شخصی خودم هست ادم این جور مواقع تازه باید خدا رو هم شکر کنه که طرف همون اول کار خودش رو نشان میده .

یا علی
    خودشون رو بخوان؟! این حرف اصلا معنایی داره؟ ایشون رفتند به صورت سنتی از یک خانم خواستگاری کردند و خانم هم داره شرایط ایشون رو به صورت منطقی بررسی می کنه همون طور که ایشون دارند شرایط اون خانم رو بررسی می کنند. مثلا اگر اون خانم قیافه اش مورد پسند ایشون نبود آیا به اون خانم حق می دادین بگن باید خودم رو بخواد نه قیافه ام رو؟!

آقای آرجنا، اکثریت قریب به اتفاق دخترها این مسائل براشون مهمه و باید هم براشون مهم باشه. مدارک و تحصیلات شما تا زمانی که ثمره ای در زندگی واقعی نداشته باشه (مسکن، ماشین و ...) به درد نمی خوره!

8. 7 کاربر از پست مفید Amina تشکرکرده اند .

fahimeh.a (چهارشنبه 06 مرداد 95), mahasty (چهارشنبه 06 مرداد 95), نیکیا (پنجشنبه 07 مرداد 95), نازنین2010 (چهارشنبه 06 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), بابک 1369 (جمعه 08 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 بهمن 95 [ 01:31]
    سطح
    12
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    28

تشکرشده 11 در 5 پست

Array
    تو این دوره و زمونه و با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه در حال حاضر مسکن یکی از مهمترین نکاتی که باید حتما بهش توجه داشت
    بخصوص تو شهرهای بزرگ از جمله تهران به طور قطع میشه گفت اجاره نشینی با توجه به میزان حقوق معمول یه کارمند یا کارگر واقعا سخت و در خیلی مواقع غیر ممکنه
    تحصیلات عالیه داشتن جدیت در کار همه همه خیلی خوبه اما به شرطی که زندگی رو تنها از دید فانتزی نگاه نکنیم زندگی واقعی خیلی سختت تر و پیچیده تر ازین حرفاست
    پس اون دختر خانم حق دارن که یکی از شرطهای اصلیشون برای زندگی داشتن مسکن باشه

- - - Updated - - -

تو این دوره و زمونه و با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه در حال حاضر مسکن یکی از مهمترین نکاتی که باید حتما بهش توجه داشت
    بخصوص تو شهرهای بزرگ از جمله تهران به طور قطع میشه گفت اجاره نشینی با توجه به میزان حقوق معمول یه کارمند یا کارگر واقعا سخت و در خیلی مواقع غیر ممکنه
    تحصیلات عالیه داشتن جدیت در کار همه همه خیلی خوبه اما به شرطی که زندگی رو تنها از دید فانتزی نگاه نکنیم زندگی واقعی خیلی سختت تر و پیچیده تر ازین حرفاست
    پس اون دختر خانم حق دارن که یکی از شرطهای اصلیشون برای زندگی داشتن مسکن باشه

10. 3 کاربر از پست مفید پریا 66 تشکرکرده اند .

fahimeh.a (چهارشنبه 06 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    کدوم همه نکته رو ندیده می‌گیرن؟

دقت کردید چقدر حرفتون خنده‌داره؟
    مثلا خودتون حاضرید برید با یه دختر سرتق و زشت که قهرمان ورزشی شده ازدواج کنید و ایشون هیـــــــچ کاری توی زندگی مشترکتون انجام نده؛ عوضش هرچی گفتید بره مدالهاش رو بیاره بکوبه توی صورتتون؟!

درخواست ویلای چند هزار متری و زیاده طلبی خیلی فرق داره با درخواست برطرف کردن اولین نیازهای انسانی مثل مسکن!

آقای skyzare از رویا و شعار بیاید بیرون. ما روح نیستیم و جسم داریم و جسم هم نیازهای جسمانی داره که تا برطرف نشه؛ احساس خوشبختی حتی در تصورات هم نمیگنجه.

بعضـــی دخترها نه؛ همه دخترهای معمولی و خونوادشون از شما توقع دارند که یه زندگی حداقل در سطح زندگی سی سال پیش پدرشون براشون فراهم کنید.
    البته اونی که عاشق شده باشه و عقل از سرش پریده و خودش رو به آب و آتیش میزنه؛ بحثش جداست.

12. 7 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

fahimeh.a (چهارشنبه 06 مرداد 95), setare_000 (پنجشنبه 07 مرداد 95), فدایی یار (پنجشنبه 07 مرداد 95), نیکیا (پنجشنبه 07 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 06 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

و یه سری مطالب دیگه.

من بهم برخورد

سلام. بنظر من این یک نشانه مهم از اختلاف دیدگاه شما و خانواده خانم و حتی خود خانم هست. انتظار داشتن مسکن از پسر یا پسرهایی در سن شما بشرط عدم تحصیل و کار بی وقفه با درامد بالا یا حمایت صرف خانواده خواهد بود.
    از دید من این هشدار را جدی بگیرید. با تشکیل جلسات بیشتر و عدم نشان دادن جبهه خاص متوجه میزان انتظار و توقعات طرف مقابل می شوید.
    با ارزوی خوشبختی برای شما

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

14. 11 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

cheshmakk (پنجشنبه 07 مرداد 95), fahimeh.a (چهارشنبه 06 مرداد 95), mercury (شنبه 09 مرداد 95), mohamad.reza164 (چهارشنبه 06 مرداد 95), mohammad89 (شنبه 09 مرداد 95), sara 65 (پنجشنبه 07 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95), اثر راشومون (پنجشنبه 07 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95), داود.ت (شنبه 09 مرداد 95), صبا_2009 (پنجشنبه 07 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 تیر 98 [ 21:00]
    سطح
    57
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    Overall activity: 66.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    808

تشکرشده 404 در 138 پست

Array
    واااااااای این طرف تالار دعوا شده
    گفتم منم بیام ی سر دعوا رو بگیرم
    اینم ی دیدگاه جدید:
    اصلا همش تقصیر شماست که رفتید خواستگاری!!!!!بیکارید ها....

بچه ها با ملایمت مخالفتتونو اعلام کنید.بهم نتو پید
    از کجا اقای خاله قزی رو بیارم که بگه :اینجا ی سایت تخصصیه روانشناسیه....سایت وزین همدردی.....

دور از شوخی من موافق مهراد عزیز هستم.
    منم می خواستم همو نها رو بگم. در ضمن خیلی بی سیاستی کردن که گفتن دخترمون گفته...ولی حالا زوده برای قضاوت نهایی...جلسات و ادامه بدید...

در ضمن خانم skyzare
    با ارزوی موفقیت
    ویرایش توسط هلیاجون : پنجشنبه 07 مرداد 95 در ساعت 00:19 دلیل: غلط دیکته ای خودم و بچه ها

16. 3 کاربر از پست مفید هلیاجون تشکرکرده اند .

cheshmakk (پنجشنبه 07 مرداد 95), fahimeh.a (پنجشنبه 07 مرداد 95), mohamad.reza164 (پنجشنبه 07 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 مهر 95 [ 09:21]
    سطح
    12
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 59 در 32 پست

Array

و یه سری مطالب دیگه.

من بهم برخورد
    بعضی دخترا واقعا اینطورین
    تازه خیلی ها قیمت و منطقه خونه و نوع ماشین و مقدار طلایی که باید خریده شه مشخص میکنن
    بسیار هم کار درستی میکنن
    میدونی چرا ؟ فرض کن من خواهرت
    دختریم که مهریه گذاشتم 14 سکه .خانوادم گفتن حداقل یه خونه پشت قبالت باشه گفتم نه زن هر چی مهرش کمتر محبتش بیشتر .خانواده شوهر گفتن بزار خونه پشت قباله و اینا و خودشون گذاشتن و بعد سرویس طلا رو هم خودشون خریدن و بعد هم شرایط دیکه که ما اهل نوشتن و مشخص کردن نبودیم و عرفا قضیه رو پیش بردیم بنا بر اعتماد

تا اینجا خوب و عروس خوب داماد خوب خانواده ها خوش و خرم
    نشون به اون نشون که بعد عقد زیر همه چیز زده شد و خانواده پسر گفتن : ما هیچ کاری نمیکنیم .ننوشتین که. پس میپیچونیم(دقیقا همین لفظ) حتی خونه پشت قباله هم سندیت قانونی نداره و شکایت میکنیم پس میگیریم . حتی پسری که میگفتن تک پسرمونه بارش همه کار میکنیم عروسی هم نگرفتن

چرا ؟ چون خانواده دختر خط و نشون نکشیدن و مرز مشخص نکردن ( چند نفر از این داستانها تجربه کردن و دیدن اطرافشون ؟؟؟ )

ازدواج یه معامله است حتی ایجاب و قبول هم داره باید همه مرزها کامل مشخص باشه

دختر اینطوری هست
    دختریم هست که ممکنه از شما هیچی نخواد اما خیلی از خصوصیات این دختر رو نداره
    باید ببینید چه دختری و خودتون میخواید
    معیارتون چیه؟
    دیدتون به ازدواج چیه؟
    خانواده و فرهنگتون چطوریه ؟
    و سراغ دختری مثل خودتون برید

موفق و شاد و سربلند باشید

18. 2 کاربر از پست مفید نهال :) تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (پنجشنبه 07 مرداد 95), هلیاجون (پنجشنبه 07 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    چرا الان خواسته اين دختر خانم انقدر عجيبه؟؟؟ خب هركسي حق داره براي زندگي خودش تصميم بگبره و دقيقا توي خواستگاري هاي اين چنيني هر دو طرف همديگه رو ميذارن تو كفه ترازو. يعني چي من رو به خاطر خودم بخواد؟ يه جوري صحبت ميكنين انگار دختر خانم يه ١٠ سالي هست با ويژگي هاي اخلاقي وزين شما آشنايي دارن و حالا بايد رو حساب همونا تصميم بگيرن! وگرنه كه مدرك و مدال ها و افتخارات به اندازه سر سوزني به درد زندگي مشترك نميخوره. تنها فايده ش اينه كه هرازگاهي ميشه چشم فك و فاميل رو باهاش درآورد به درد ما كه نخورده به درد شما هم نميخوره!

پي نوشت؛
    جانبداري از خواسته خانم لزوما به اين معنا نيست كه طرز فكر خودم هم همينه. فقط حرفم اينه كه ايشون درخواستشون كاملا به جا و منطقيه.

20. 2 کاربر از پست مفید setare_000 تشکرکرده اند .

mahasty (پنجشنبه 07 مرداد 95), بارن (یکشنبه 10 مرداد 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)