به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 96 [ 01:54]
    سطح
    31
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    64

تشکرشده 45 در 31 پست

Array

وسوسه دوستانم به زیاده خواهی و سخت گیری نسبت به همسرم( يه درد ودل كوچك با همدردي)

باسلام به دوستان خوب همدردي
    خسته نباشيد به همه
    ظهرگرم تابستونيتون بخير وان شالله زندگيتون همچون تابستون گرم بانشاط باشه
    اومدم با باهاتون درد ودل كنم...بعضي ازدوستان درجريان حرفاي من هستن كه بعضي وقتها ميام اينجا حالا ياغرميزنم يا شكايت ميكنم ياهرچي
    من خداروشكر ميكنم بابت اين زندگي و ديدن سلامتي عزيزانم
    خداروشكر ميكنم بابت داشتن همسري كه وقتي ناراحتم اون رو دارم كه هرچي بهش بگم اخم نميكنه تاالان كه ژنج ماه ازعقدمون گذشته تاحالا هيچ كاري نكرده كه دلم بشكنه
    ولي بعضي وقتها ميرنجم
    ميترسم
    استرس ميگيرم
    ايندم رو سياه ميبينم
    بابت حرفاي مادرشوهرم كه بهم ميگه بايد كاركني بايد كمك خرج شوهرت باشي بايد توزندگيتون مراعات كني
    البته مادرشوهرم خيلي خوبه خيلي بهم انگيزه ميده نسبت به زندگي
    شوهرم سرم دادبكشه دعواش ميكنه بهش ميگه حق نداري بازنت اينطور رفتاركني
    هميشه بهم ميگه براي عروسيت فلان چيز ميگيريم اينطور برنامه داريم وووو.....
    ولي ميترسم فقط حرف باشه فقط ميخواد هندونه زير بغلم بزاره
    اونروز راست بهم گفت كارت رو ول نكن بمون تابعداز ازدواج وقبل از بچه دارشدن .......چندبار هم تعريف دختراي ديگه ميكنه كه چطورهم كار ميكنن هم شوهرداري ميكنن خيلي ناراحت شدم ....به شوهرم گفتم شوهرم گفت ازاين به بعدهركي بهت گفت بهش بگو شوهرم راضي نيست ديگه طرف حساب وپاسخگو منم وديگه كسي بهت گير نده فقط به من ربط داره كه بري يانري ازحرف مادرم اصلا ناراحت نشو....بهش گفت ميدونم مادرت ازته دلش نيست ولي باز ناراحت واسترسي ميشم

چندوقت پيش يكي ازدوستام بهم گفت فلان رستوران رفتيد بهش گفتم نه...گفت چته چقدر ساده اي تاميتوني ازشوهرت بكش اگه الان نبرتت ديگه تورونميبره...ياد ميگيره به خرج نكردن و نبردن...برو ببين دختراي ديگه چطور از دوست پسراشون پول ميكشن....فلان دوستم ديدمش چطوري از دوست پسرش ميكشه بهش ميگه من بايد اون شال هفتادهزارتومني روبخرم وپول كم دارم يه ساعت بعد پول توي حسابش ريخته شده...همش رستوراناي گرون ميرن....بهش گفتم رستوران كه فرار نكرده...من واون داريم به عروسيمون فكرميكنيم نه پدرومادرمن كمكم ميكنن ونه پدر واون كمكش ميكنن مبوريم ازخودمون بزنيم تا وسايل خونمون خودمون جوركنيم مارستوران ميريم ولي درحد پولمون اون رستوراني كه ميگي نصف حقوقمون روميبره من اينا برنامه ها رو وقتي ميزارم كه هيچ دغدغه اي براي زندگيم نداشته باشيم...بهم گفت اشكالت همينه فردا ببين چطور سرت دم درمياره ويه ريل واست خرج نميكنه اونوقت ميگي كاشكي عادتش ميدادم به اينطور خرج كردنها...خيلي واسم خط ونشون كشيد كه يه روزي به حرفم ميرسي...واقعا نميدونم كارم درسته يا بعدا پشيمون ميشم بخاطر قناعتم...
    بعضي ازدوستان يه رفايي ميزنن كه شوهر واسم ديو ميكنن وازچشمم ميندازن ولي دوست ندارم قبول كنم وبنظرم ارزش شوهر بيشتر از اين چيزهاس كه بخوايم درموردش اينطورفكركنيم

2. کاربر روبرو از پست مفید tanin_eshgh تشکرکرده است .

fahimeh.a (سه شنبه 05 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanin_eshgh نمایش پست ها
    باسلام به دوستان خوب همدردي

چندوقت پيش يكي ازدوستام بهم گفت فلان رستوران رفتيد بهش گفتم نه...گفت چته چقدر ساده اي تاميتوني ازشوهرت بكش اگه الان نبرتت ديگه تورونميبره...ياد ميگيره به خرج نكردن و نبردن...برو ببين دختراي ديگه چطور از دوست پسراشون پول ميكشن....فلان دوستم ديدمش چطوري از دوست پسرش ميكشه بهش ميگه من بايد اون شال هفتادهزارتومني روبخرم وپول كم دارم يه ساعت بعد پول توي حسابش ريخته شده...همش رستوراناي گرون ميرن....بهش گفتم رستوران كه فرار نكرده...من واون داريم به عروسيمون فكرميكنيم نه پدرومادرمن كمكم ميكنن ونه پدر واون كمكش ميكنن مبوريم ازخودمون بزنيم تا وسايل خونمون خودمون جوركنيم مارستوران ميريم ولي درحد پولمون اون رستوراني كه ميگي نصف حقوقمون روميبره من اينا برنامه ها رو وقتي ميزارم كه هيچ دغدغه اي براي زندگيم نداشته باشيم...بهم گفت اشكالت همينه فردا ببين چطور سرت دم درمياره ويه ريل واست خرج نميكنه اونوقت ميگي كاشكي عادتش ميدادم به اينطور خرج كردنها...خيلي واسم خط ونشون كشيد كه يه روزي به حرفم ميرسي...واقعا نميدونم كارم درسته يا بعدا پشيمون ميشم بخاطر قناعتم...
    بعضي ازدوستان يه رفايي ميزنن كه شوهر واسم ديو ميكنن وازچشمم ميندازن ولي دوست ندارم قبول كنم وبنظرم ارزش شوهر بيشتر از اين چيزهاس كه بخوايم درموردش اينطورفكركنيم
    سلام من نمیدونم چند سالتون ولی همین چند خطی که نوشتین نشون میده هنوز خیلی خام وناپخته هستین برای زندگی مشترک!شرمنده خیلی رک گفتم
    اخه دختر خوب این حرفایی که دوستات بهت میزنن وقتی من خوندم واقعا خندم گرفت که هنوز هم هستن ادمایی که اینقدر سطحی فکر میکنن؟ وزندگی دیگران با این حرفای خاله زنکی میزنن خراب میکنن وفاداری و ثابت کردن عشق وعلاقه یه مرد به زنش رو به پول خوب خرج کردن یا همون ولخرجی کردن یا اسراف کردن به نظر من ورستوران چند ستاره رفتن کلا فقط در مسائل مادی میبینن؟ پس لابد همه اونایی که با دست خالی وقناعت کردن وبدون اسراف بریز به پاش زندگیشون شروع میکنن همه بدبخت میشن؟
    با این توصیفات که گفتی معلومه شوهر خوبی داری که همجوره هوات داره وهمین برات کافیه و دودستی بچسب! مادر شوهر خوبی هم داری کلا زندگی خوبی پیش روت هست به خودت بیا وقدرش بدون!!!
    ولی با این ساده گی ودهن بین بودن وحساسیت نشون دادن طولی نمیکشه که تیشه به ریشه خوشبختیتون میزنین البته خدای نکرده!
    من بودم با همچین دوستایی کلا قط رابطه میکردم چون یه خورده بشینی فکر کنی هیچ نیت خیری پشت این حرفها وپیشنهاداتشون نیست!
    کی گفته زنی که شوهرش درک کنه وبیشتر از نیازش خرج نکنه وشوهرش تحت فشار قرار نده اونم ابتدای شروع زندگی روزی ضربه میخوره؟ یاباعث قدر ناشناسی شوهرش میشه؟
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

4. 3 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

mahasty (چهارشنبه 06 مرداد 95), tanin_eshgh (چهارشنبه 06 مرداد 95), هلیاجون (چهارشنبه 06 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    عزیزم اولا که اینقدر دهن بین نباش. کار کردن یا نکردن تو یه مسئله کاملا شخصیه.
    این که غذات رو چجوری بخوری شاید جز معدود مواردی باشه که از همون بچگی کسی نتونه به جای دیگری در موردش تصمیم بگیره! رستوران رفتن تو به دوستت چه؟!

بعدم اون که دوستت میگه؛ دوست-پسره: یه چیزی میده یه چیزی هم میگیره. ممکن هم هست هر آن این معامله بهم بخوره و هرکی بره پی کارش. پس تا فرصت هست باید استفاده کرد.
    اما شما دارید با همدیگه زندگیتون رو میسازید و به باد دادن پولهای شوهرت مثل اینه که از این جیب دربیاری ولی نزاری توی اون جیبت! بریزی دور.
    منم بودم از کسی که جلوم پشت سر عزیزانم حرف میزنه؛ دوری میکردم.

6. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

fahimeh.a (چهارشنبه 06 مرداد 95), tanin_eshgh (چهارشنبه 06 مرداد 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanin_eshgh نمایش پست ها
    بعضي ازدوستان يه حرفايي ميزنن كه شوهر واسم ديو ميكنن وازچشمم ميندازن ولي دوست ندارم قبول كنم وبنظرم ارزش شوهر بيشتر از اين چيزهاس كه بخوايم درموردش اينطورفكركنيم

با سلام
    طرد و ترک ابدی چنین دوستانی آن هم به صورت برگشت ناپذیر موجب تشکر و امتنان هست.
    تکرار گفتگو با این افراد به اندازه کافی وسوسه و تحریک کنندگی برای از هم پاشیدگی خانواده را دارد.

یاد حکایتی افتادم:

یه نفر شبی در پارک یک آقایی را دید و با او هم صحبت شد و آن آقا به او نصیحت کرد که یک زن دومی اختیار کند. و از مزایای این کار بسیار گفت.
    این فرد هم وسوسه شد و زن دوم گرفت.
    بعد هم طبیعتا درگیری و دعوا با خانمها پیدا کرد و هر دو خانم او را طرد کردند. به ناچار راهی نداشت و شب را به پارک رفت و اتفاقا آن آقای نصحیت گو!!! را دید. و قصه را تعریف کرد.
    آن آقا گفت قابل پیش بینی بود. من چند وقتی بود دو خانم گرفتم و درگیر شدم و در این پارک شبها تنها بودم، با این وسوسه ای که به تو کردم ، قصد داشتم از تنهایی به در آیم که محقق شد.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

8. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

tanin_eshgh (چهارشنبه 06 مرداد 95), بابک 1369 (جمعه 29 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 45 در 31 پست

Array
    باسلام خدمت دوستان ومدير همدردي
    آبي بيكران
    همونطور كه ازعنوانم مشخصه اين حرفها روزدم يه نوع درد ودله ...ويكم هم برام سوال پيش اومده بود كه آيا طريقي كه من دارم پيش ميرم آيا صحيحه يانه؟
    چون من پيش هردوستي ميشينم ازاين حرفها ميزنه...انگار مد شده...جالب اينجاست كه همه شعارشون اينه كه پسر اگه هيچي نداشته باشه ولي عاشقمون باشه حاضريم باش ازدواج كنيم همه هم ميگن ادم خوبه قناعت كنه...ولي وقتي من ميبينن ازاين حرفها ميزنن...وقتي ببين شوهرم بهم زنگ ميزنه ياقبل ازسفرش مياد ديدنم بهم ميگن اووو اين اولاشه...دستكمش ميگيرن....من خودم تعجب ميكنم ازاينكه خيليا اينطور فكرميكنن البته من اگ جاي اونابودم شايد اينطور حرف بزنم...ولي هيچ وقت اينطور طرز فكرم نبوده...چون زندگي خواهرامو ديدم همه خواهرام ازصفر شروع كردن همشون اول هيچي نداشتن ولي الان بعدازچندين سال بهترين زندگي رودارن شوهراشون همه تو اداره رئيس هستن بهترين خونه و وسايل دارن زماني كه شوهرم اومد خواستگاريم خواهرام بهم گفتن كه شوهراي ماهم هيچي نداشتن باشون كنار اومديم كه الان صاحب همچي شدن توهم ان شاله اگه كنار بيا به همچي ميرسي
    اين حرفها روكه مينويسم تمام حرفاي ذهنم هستش ولي در بيرون سعي ميكنم كسي وحرف كسي بروي من غلبه نكنه

مرسي از اقاي سنگ تراشان بابت عنوان مناسب تايپيك
    ديشب باشوهرم صحبت ميكردم بهش گفتم اول خونمون كامل تكميل كنيم اون وقت به فكر عروسي ومراسمش باشيم چون خونه وكامل بودنش بيشتر واسم اهميت داره دوست دارم تكميل بشه اون وقت به فكر خرج عروسي وتشريفاتش بشيم
    ویرایش توسط tanin_eshgh : چهارشنبه 06 مرداد 95 در ساعت 12:46

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    خب مادرشوهره ديگه زبونش نيش داره! هر حرفي بزنه هم خار تو چشم حساب ميشه. حالا دوستمون هرچي ميگه لابد راست تر ميگه. از من بپرسي ميگم تا ابد هم اين رابطه عروس و مادر شوهري درست شدني نيست كه نيست.

مي دوني مشكل كجاست؟
    اينكه زيادي منفعلانه عمل ميكني. هركي هر حرفي ميزنه به همون سمت خم ميشي و صحبتاش رو سريع جذب ميكني. آدما عادت به نصيحت كردن دارن و ميخوان هي بگن تجربه هاي اونا ارزشمندتره. خب شايد هم باشه كي مي دونه؟ پس حرفاشون رو بشنو ولي قرار نيست حتما همه رو عملي كني كه! ببين از زندگي چي ميخواي بعد ببين كدوم حرفا بهت كمك ميكنن مسير زندگيت رو پيش ببري. شايد لازم باشه از ١٠٠٠ تا جمله يه آدم فقظ دوتاشو استفاده كني.

اين از كليت ماجرا. و اما اگه نظر شخص من رو در مورد حرفاي مادر شوهرت و دوستت بخواي ميگم هر دوشون راست ميگن. من به اين جمله اعتقاد دارم كه "زني كه خرج نداره ارج نداره" چه اشكالي داره گاهي هم براي همسرت نقش يه ملكه رو بازي كني و ازش بخواي با يه احترام خاصي برات خرج كنه؟ اگه الان هوس فلان رستوران رو كردي خب چرا نبايد بري؟ ميخواي ٧٠ سالت كه شد تشريف ببري؟
    وليييي اين معنيش اين نيست كه زندگيت رو هم به آتيش بكشي. حواست باشه كه جيب شوهرت جيب تو هم هست. رابطه دوست دختر دوست پسري اينطوري نيست! حالا اگه فلان رستوران هر وعده غذاييش ميشه ١٠٠ تومن دليل نداره هر روز پاشي بري اونجا! بلكه تو دهن شوهرت بنداز كه براي سالگرد ازدواجتون تو رو ببره. بايد مسائل مالي زندگيت رو مديريت كني نه اونقدري قناعت كن كه آخرش هم از زندگي چيزي نفهمي نه اونقدري خرج كن كه زندگيتو به آتيش بكشي.

حالا از همه اينا بگذريم. تو چرا زندگي خصوصيت رو براي دوستات انقدر باز ميكني؟؟؟ ازش سير شدي؟ اگه تو ذهنت يه زندگي شلم شولباييه كه احتمالا هم به طلاق خيلي نزديك ميشه، بهت توصيه ميكنم همين كارت رو با ظرافت ادامه بده!! يه حريم خصوصي براي خودت تعريف كني بد نيست

11. کاربر روبرو از پست مفید setare_000 تشکرکرده است .

tanin_eshgh (چهارشنبه 06 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 45 در 31 پست

Array
    مرسي ازستاره جان مهستي جان
    حرفاي شما روكاملا متوجه شدم و قبول دارم وهمين طريق رو دارم پيش ميگيرم سعي ميكنم نه زياد بيخيال باشم ونه زياد سختگير

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    حرفهای دوستت یه جور حسادت زنانه محسوب میشه
    بهتره منتظر بمونی ببینی خودش بعد ازدواج چنین کار دور از عقلی رو انجام میده؟

اصلا اجازه نده راجع به این موضوعات ابراز نظر کنن چه برسه به اینکه بخوان روی ذهنت اثری داشته باشن

یادم میاد دوستای خودم خیلی روی مراسم ها حساس بودن البته خودشون مجرد بودن دائم از من میپرسیدن فلان عید چی هدیه گرفتی من هم همش رو مثلا میگفتم نیم سکه ربع سکه تمام سکه
    در حالی که از اول با همسرم دوتایی کل این مسائل رو کنار گذاشته بودیم و هدیه دادن ما صرفا مربوط به تولد و عید نوروز شده بود فقط حوصله نصیحت شدن نداشتم که به دوستام اون هدیه های الکی رو می گفتم

جالبه که به اونم غرغر میکردن میگفتن چرا شوهرت نمیره فکر کنه یه چیز خاص بخره همش که سکه نمیشه بیاره منم می گفتم اصلا وقت نداره منم برام مهم نیست و بحث رو عوض میکردم

روی حرف آدمهای مجرد اصلا حساب نکن معلوم نیست خودشون بعدا چه کارهایی میکنن همون خواهرات که آدمای موفقی هستن رو ببین و نظری از کسی نخواه
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)