به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 شهریور 94 [ 11:05]
    سطح
    1
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

از انسان ها دارم فاصله میگیرم

سلام. من یک 1 سالی هست که دچار بی اعتمادی نسبت به همه شدم, از خیلی ها فاصله میگیرم,از همشون دید بدی دارم,و طی این یک سال با دوستان و مشکلات زیادی برخورد کردم, با خیلی ها آشنا شدم, باهاشون دوست شدم, اما وقتی بهشون نزدیک شدن, بهم ضربه زدن, چه روحی, چه مالی....
    وقتی به رفتاراهاشون فکر کردم, دیدم همه به فکر زندگی خودشونن, فقط خودشون میخوان جلو باشن, قبل این یک سال از دور هم بودن, چه با فامیل هام و چه با دوستام بودن و جمع شدن و باهاشون وقت گذروندن لذت میبردم, اما الآن بعد اعتمادایی که کردم, رفتارهاشون رو دیدم, شناختمشون, احساس کردم از جنس من نیستن, دیگه از کارشون بودن آزار میبینم, همشون به آدمایی تبدیل شدن که فقط به خودشون فکر میکنن, چیزی از انسانیت یا نمیدونن, یا توشون کم شده, یک ماهی میشه که باهر کی آشنا میشم, حتی جنس مخالف, سریع با یک عمل مچش رو میگیرم و از زندگیم میندازم بیرون, میگم تو هم مثل بقیه فقط به فکر خودت و سو استفاده کردن از منی, واقعا هم همینطوره, از دوستایی که میگن وای یک روز ندیدیمت دلتنگت شدیم, اما میدونم که دلش نمیخواد دقیقه ای من رو ببینه, خسته شدم, دیگه کاملا از خیلی ها فاصله گرفتم, و از نزدیک شدن به افراد میترسم, توی جمع حاظر نمیشم چون دروغ هاشون چهره های دروغین و تظاهرشون نسبت به هرچی من رو آزار میده, و الآن احساس افسردگی و تنهایی میکنم, لطفا کمکم کنید, چی کار کنم, چی کار کنم که حس اعتماد دوباره بهم برگرده؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم راهکاری که به شما میدم اگه بکار ببری ازین حالت خارج میشی
    اول اینکه هر ادمی با افراد مختلفی در خانواده و جامعه درروز روبرومیشه همه برخوردها بهیک حساسیت نبایدبرای ما باشند مثلا ممکنه داری سوار مترو شی یکی هلت بده یا یوقت فحشی بده شما اون لحظه باید این رو بذاری به حساب تنشها و شخصیت طرف و خیلی خودت رو ناراحت نکنی و سریع از فکرش در بیای اما اگه افراد درجه یک شما باشند یکم حساسیت بیشتر میشه و به نسبت روابطتون حساسیتها متفاوته
    ولی کلا یه اصل تو روابطوجود داره و اون مثبت اندیشیه یعنی اکثرا درمورد گفتار و رفتارشون خوب فکر کن یعنی مثلا داشتی میرفتی به همکارت سلام کردی جواب نداد بگو حتما نشنیده اون که پدر کشتگی باهام نداره یا هر رفتار دیگه رو تعبیر به خوبی کن مگراینکه کاملا واضح طرف خودش بگه قصدش از انجام کارهمین فکر منفی بوده که شما کردی در غیر اینصورت هرگز نمیتونی در مورد نیت دیگران در مورد انجام کاری از طرف اونها قضاوت کنی هر چند ظاهر رفتارشون بدیرو تداعی کنه ولی بگو شاید منظورش اینطور نبوده
    در مورد اینکه گفتی همه میخان ازت سواستفاده کنند باید ببینی شما چه افرادی رو برای ارتباط انتخاب میکنی تو انتخابات دقت کن با هرکی دوست نشی بخصوص جنس مخالف
    اینکه گفتی مثلا بدت میاد ازینکه تو احوالپرسی یکی میگه خیلی دلتنگت بودم درحالی که اصلا این رو دورویی تعبیر نکن طرف اگه برگرده بگه نه اصلا دلم نمیخاست ببینمت چه احساسی میکنی پس بعضی لغات دراحوالپرسی هست که لازم نیست حتما عین واقعیت باشه فقط برای بهبود روابط هست و اینهارو بایدتفکیک بدی از دورویی و دوروغ
    مثلا یهروز با مادرت دعوات شده ازش دلگیری یکی بپرسه حال مادرت چطوره شما باید بگی ازش بدم میاد برام مهم نیست؟؟؟؟ میگی مرسی خوبه
    پس اول اینکهسوءظن رو تو ذهنت ازبین ببر خدا تو قران میگه از سوء ظن بپرهیزید که بیشترش گناه است «یعنی بیشترش اونی نیست که خیال میکنید»
    افراد خوبی رو برای روابط انتخاب کن ادمهایی که شاد خندان مهربان با اخلاق وایمان هستند
    از خدا کمک بخاه ادمای خوبجلو راهت بذاره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)