به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 خرداد 95 [ 22:59]
    سطح
    25
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 26 در 10 پست

Array

نحوه بیان پاسخ منفی به خانواده دختر

با سلام خدمت شما دوستان و مشاورهای گرامی.
    من تا حالا یکبار رفتم خواستگاری که اون هم بنا به دلایلی نشد. سوالی که برایم پیش امده و در خواستگاری قبلی هم با اون مشکل داشتم این بوده که اگر از دختری خوشم نیومده چطوری پاسخ منفی بدهم که دختر و خانواده اش ناراحت نشوند.
    برخی میگویند که اگر پسند کردند بعد جلسه با خانواده دختر تماس می گیرند و اگر نه که دیگر تماسی گرفته نمی شود. من نمی خواهم خانواده دختر منتظر باشند و اینکه رو در رو هم برایم سخت است که برای دختر عیب و ایراد بگذارم. ممونم از راهنمایی شما

2. 2 کاربر از پست مفید mdgh تشکرکرده اند .

فدایی یار (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), دختر بیخیال (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    اول عنوانتون که خوندم خیلی تعجب کردم ، ولی حدس زدم باید اولین خواستگاریتون باشه! حدسم با کمی ضریب خطا درست از آب دراومد

جالبه معمولا این دغدغه و دختر خانم ها دارند نه آقایون و خانوادشون !
    آقایون اگه خوششون نیاد دیگه لزومی نداره پیگیری کنند، و از پیگیری نکردنشون خود خانواده دختر متوجه میشوند که پاسخ منفی بوده، من این شیوه و در اطرافم دیدم ، اتفاقا همین شیوه هم میپسندم ، بنظرم زیاد جالب نیست که آقایون بعد جلسه ی اول زنگ بزنن و پاسخ منفی بدهند به چند دلیل:

چون اولا از کجا معلوم ظاهر شما بدل دختر خانم نشسته باشه، مثلا خود من برام پیش اومده که گاهی ظاهر طرفم به دلم ننشسته، همشم خدا خدا میکردم زنگ نزنند و خودشون پیگیری نکنند، چون دوست نداشتم به این دلیل پاسخ منفی بدهم. حالا فرض کنید اوناهم زنگ میزدند پاسخ منفی میدادند حالا هردلیلی میاوردن بهرحال من که خودم میفهمیدم دلیلشون بهانه است و جلسه اول وقتی پاسخ منفی بشنویم یعنی از ظاهر خوششون نیومده، من اگه باشم ناراحت میشم با اینکه خودمم از ظاهر طرفم خوشم نیومده بوده.
    خصوصا که خودمم پاسخم منفی بوده با خودم میگم منم جوابم منفی بود که کاش منم پسر بودم اول جواب و میدادم.....

دوما بنظرم اصلا چه دختر چه پسر بهتره وقتی به این دلیل پاسخ منفی است ذکر مستقیم نشه چون هردو طرف تو سنی هستند که ممکنه تو اعتماد بنفسشون تاثیر منفی بذاره،حالا دیگه دخترا که خیلی بیشتر این مسایل تو ذهنشون میمونه ، پس بنظرم شما پیگیری نکنید خود ایشون میفهمند به این دلیل بوده ولی بهتراز اینه که مستقیم شما زنگ بزنید و اینو بگید.

من خودم وقتی متوجه میشم ظاهر شخصی بدلم ننشسته باشه سعی میکنم کمی باهاشون صحبت کنم و دلیلی غیر از ظاهر پیدا کنم و پاسخ منفی بدهم.معمولا هم دلیل زیاد پیدا میشه خصوصا که دختری از خانواده مذهبی هستم و علاقه مند به کار و تحصیل و اکثر آقایون هم علاقه ای به اشتغال خانم ها ندارند!

نگران منتظر موندنشون هم نباشید ، معمولا خواستگاری ها همینطوره ، اون زمانیست که نیاز هست خانواده پسر زنگ بزنند و پاسخ منفی و اعلام کنند که جلسات آشنایی شروع شده ، ورگرنه جلسات اول و دوم که آشنایی اولیه است و صرفا همه اش هم حول ظواهر میچرخه تکلیف مشخص نیست و خانواده دختر منتظر نخواهند بود. چه بسا تا الان دختر خانم در حال شرکت در یک مراسم خواستگاری دیگری باشند.

معمولا جلسه اول خواستگاری مادر آقا پسر میرند بعد اگه مورد پسندشون بود تماس میگیرند که آقا پسرشون هم بیاین ، بعد اگه مورد پسند آقا پسر هم واقع شد تماس میگیرند که جلسات آشنایی بییشتر و صحبت ها شروع میشه، اینجا در جلسات سوم و چهارمه آشنایی اگه شما متوجه شدید که دختر خانم مورد پسندتون نیستند باید تماس بگیرید و اعلام کنید چون معمولا وقتی دختر خانمی با آقا پسری وارد جلسات آشنایی بشه دیگه تا تکلیف این خواستگار معلوم نشده ، خواستگار دیگری راه نمیدهند.

ولی در جلسات اول و دوم که مادر و آقا پسر فقط برای آشنایی اولیه اومدن و صرفا هم جلسات حول ظواهر هست خانواده دختر منتظر نخواهند بود.
    من خودم شده تا حالا در یک هفته پشت سر هم مامانم خواستگار راه دادند و جلسات اول برگزار شده ، هیچوقتم منتظر پاسخ خواستگار نبوده ایم. چون اگه خودشون بخواین شماره تلفن و دارند دیگه زنگ میزنند و تمایلشون برای ادامه و اعلام میکنند. برای همین میگم از کجا معلوم فردای روزی که شما تشریف بردید خونشون ایشون خواستگار دیگری و ندیده باشند.

زیاد نگران نباشید قرار نیست که شما از همه دختر ها خوشتون بیاد ، قرار هم نیست ایشون مورد پسند همه واقع بشند، بالاخره هرکسی یک سلیقه ای داره و اینو دختر خانم هم میدونند و شما هم زنگ نزنید خودشون متوجه میشند دلیل چی بوده. بجاش برای ایشون هم دعا کنید که انشالله خوشبخت بشوند و با کسی ازدواج کنند که لیاقت داشتنشون و داشته باشه و همیشه قدردانشون باشه و به داشتن همچین همسری افتخار کنند، من که همیشه برای خواستگارام همچین دعایی میکنم.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 31 اردیبهشت 94 در ساعت 18:10

4. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

mdgh (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام... واقعا خوشحال شدم از این تاپیک خوب شما و امیدوارم که سایر خانم ها هم بیان نظر بدند...

اما دوست محترم بر خلاف نظر دوست محترممون خانم دختر بی خیال من مخالفم که تماس نگیرید(البته شاید من اشتباه می کنم امیدوارم در نهایت به یک تصمیم درستی برسم لااقل اگه اشتباه می کنم قانع شم)... ببنید همه ی دخترا که ممکن نیست از شما خوششون نیاد یا ظاهر شما به دل اونا نشینه و. ممکنه اتفاقا اونا خوششون بیاد و منتظر تماس شما باشند و...

من خودم از خواستگارهایی که می رفتند پشت سرشون رو نگاه نمی کردند متنفر بودم(برای اشنایانم میگم که دیدم چون خودم که پسرم)...

به نظر من اگه جواب شما منفی هستش بهتره که زودتر خانواده دختر خانم تکیلفشون روشن بشه...شاید دختر خانم در ان واحد دو خواستگار خوب دیگه هم داشته باشه نظرش با شما باشه و اگه شما سریع تر تکلیفشو مشخص کنید اونا هم زودتر وبهتر راجب بقیه خواستگارهاشون تصمیم بگیرند...

من پیشنهاد می کنم باهاشون تماس بگیرید که

حالت اول دختر خانم هم جوابشون منفی هست که کلی خوشحال میشند (اخه من توی تاپیک یکی از خانم های سایت دیدم که جوابشون به یکی از خواستگارهاشون بعد چند جلسه دیدار منفی بود بعدش وقتی طرف زنگ زده بود و گفته بود پسر ما هم منصرف شده کلی خوشحال شده بودند و عذاب وجدان دیگه نداشتند)

حالت دوم جواب دختر خحانم هم منفی نباشه این طوری دیگه تکلیفشون مشخص میشه...البته بگم اکثرا دخترها هم خواستگار های اولشون خیلی منتظر جواب هستند اگه خوششون بیاد و.. و گر نه واسه اونا هم عادی میشه چون خیلی پسر ها که از دختری خوشون نمیاد میرند پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنند متاسفانه

اما توجه کنید برای این که اعتماد به نفس دختر خانم نیاد پایین خواهش میکنم

همون هم که خودتون بسیار فهیم هستید... نه دنبال عیب تراشی باشید... و نه این که واغقعا اگه دختر عیبی داشت(شادی از نظر شما) لزومی نداره بگید حقیقتو...بلکه از محاسن دختر خانم بگید تا اعتماد به نفسشون هم زیاد شه... در نهایت بگید پسر ما لیاقت دختر شما رو نداره و برای دخترتون ارزوی خوشبختی داریم.

( متاسفانه بعضی ها این قدر کم فرهنگ هستند مثلا پسره اصلا بنا یه یکی دلیلی دیگه از دختره خوشش نمیاد می گرده می بینه مثلا طرف قدش یکم کوتاه همونو علم یزید می کنه و می گه چون دختر شما قدش کوتاهه پسر ما نپسندیده و...)

6. 6 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), maryam240 (شنبه 31 مرداد 94), mdgh (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), meysamm (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), آرامش باران (جمعه 08 خرداد 94), دختر بیخیال (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    با خانواده دختر تماس بگیرید و دلیل اصلی خودتون رو برای ادامه ندادن خواستگاری مطرح کنید.
    شاید دچار سوتفاهم شده باشید و نیاز به شفاف سازی بیشتر باشه،
    شاید لازم باشه خانواده دختر توضیحات بیشتری رو در اختیار شما بدن.
    صادقانه برخورد کنید تا صادقانه باهاتون برخورد بشه.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

8. 2 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

mdgh (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), دختر بیخیال (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    منم به عنوان یه دختر واقعا دوست ندارم خواستگارم نظرش هر چی بود بره وپشت سرش نگاه نکنه جوابش هر چی بود باید یا از طریق واسطه یا مستقیم خودشون تماس بگیرن بگن
    چون خیلی از دخترها از انتظار کشیدن بدشون میاد یه حالت بلاتکلیفی ناخوشایندی براشون داره اینکه ندونی چرا اومدن چرا غیبشون زد یا هر چی.
    منطقی و انسانیش اینه جوابتون بله بود میرین مراحل بعدی نبود هم تماس میگیرین میگین دخترتون خوشبخت بشن مناسب هم نبودیم.
    متنفرم از خانوادهایی که میان خواستگاری و دختر مردم بلاتکلیف میزارن من توهین به خودم میدونم به خاطر همین از خواستگاری سنتی واقعا بیزارم.
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

10. 3 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

maryam240 (شنبه 31 مرداد 94), mdgh (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94), دختر بیخیال (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 خرداد 95 [ 22:59]
    سطح
    25
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 26 در 10 پست

Array
    سلام. خواستگاری اول من داستانهایی داشت که در پست قبلی ام (حدود یک سال و نیم پیش) گفتم. تو این مدت هم جایی خواستگاری نرفتم. تا اینکه اون خانم ازدواج کرد. حالا تصمیم گرفتم تا انشاالله با امید و توکل به خدا به دنبال همسری که قسمتم هست بگردم. چیزی که ذهنم را مشغول کرده این است که اگر از دختری خوشم نیومد و به دلم ننشت چطوری رفتار کنم که ناراحتی پیش نیاد. مطالب این سایت خیلی زیباست. بعضی وقتها اشتراک های زیادی بین خودم و بعضی مطالب میبینم و نظر دوستان واقعا به افزایش تجربه ام کمک میکنه. مثلا بعضی ها با این مشکل مواجه هستند که چطوری فرد قبلی را فراموش کنند و یا اینکه یه سری افراد هم اختلاف فرهنگی دارند و مثلا در پوشش با هم اختلاف دارند. بعضی از این مطالب دغدغه های من نیز هست. از اینکه پاسخ دادید بسیار سپاسگزارم. تندرست باشید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 11 تیر 95 [ 17:12]
    سطح
    39
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    221

تشکرشده 334 در 103 پست

Array
    سلام به همه

من زیاد خواستگاری میرم و همیشه هم بعد همون جلسه اول به جواب منفی میرسیم. چند روز بعد مامان زنگ میزنن و میگن قسمت نبود با هم فامیل بشیم. هرچه قدر هم که مامان دختر خانوم پیگیر میشه که چرا، جواب درست و حسابی نمیدن و آخرش هم میگن جوونای این دوره اند دیگه !! کسی از کاراشون سر در نمیاره
    عاشق شدن ساده است، در عشق ماندن هم دشوار نیست

تنهایی انسان سببی کافی برای این مهم است.

اما تلاش سختی که به زحمتش می ارزد

پیدا کردن یاریست که به لطف حضور مستمر او

بتوانیم کسی بشویم که میخواهیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)