به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 03 اردیبهشت 94 [ 11:25]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

صفحات نامناسب در فیس بوک خواستگارم. حالا چه کنم؟

سلام دوستان گرامی. من تازه عضو شدم . البته تا قبل گاهی مطالب را دنبال میکردم. نمیدونم مطلبم رو جای درستی مطرح میکنم یا نه. اما خواهش میکنم راهنماییم کنید. دختر 28 ساله هستم مجرد، مدرک کارشناسی ارشد و کارمند. خداروشکر شرایط بدی ندارم و وضع مالی مناسبی هم دارم. اما چون اهل دوستی نبودم تا به حال ازدواج نکرده ام. مدتی پیش یک اقایی از طریق یکی از دوستان به من معرفی شد. این اقا دوست شوهر این دوستم هست و خیلی ازش تعریف کردند. دو جلسه هم صحبت کردیم. اما من از سر کنجکاوی صفحه ایشون رو توی فیس بوک پیدا کردم. متاسفانه، متاسفانه توی صفحاتی که لایک کرده بودن صفحات ناجور هم دیده میشه. البته باید بگم که این اقا شاید بیش از 4000 صفحه، بله 4000 صفحه لایک کردن که توی اونها من فقط چند مورد از این صفحات دیدم. از اون موقع تا حالا من دچار نوعی شک و تردید شدم. از طرفی شرایط بدی ندارن و خانوادم اصرار دارند که بیشتر فکر کنم و بی دلیل جواب منفی ندم. خود اون اقا هم چندین بار پیگیری کرده. اما من نه روم میشه به دوستم و شوهرش چیزی بگم و نه دوست دارم این موضوع رو با خانوادم مطرح کنم. دوستان عزیز مجازی، خواهشمندم من رو راهنمایی کنید که کلاً جواب منفی بدم یا این موضوع رو نادیده بگیرم و فعلاً ادامه بدم؟؟ پیشاپیش سپاسگزارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام

به نظر من اگه بقیه شرایط این آقا مطابق معیاراتون هست (چه مادی چه غیر مادی) زیاد در این مورد سخت نگیرید.

معیار شناخت رو بررسی این آقا در دنیای واقعی قرار بدید نه دنیای مجازی.

کلا دنیای مجازی باعث شده حتی خیلی از افراد موجه و تحصیلکرده جامعه هم گاهی چنین صفحاتی رو دنبال کنند در حالیکه اگه تو محیط واقعی بررسیشون کنیم می بینم انسانهای خیلی خوب و قابل اعتمادی هستند.

البته قبول دارم که رفتار آدما تو دنیای مجازی میتونه تا یه حدی نشون دهنده بخشی از شخصیت اونا باشه ولی خیلی شناخت عمیق و قابل اعتمادی نیست.

بعضی جوک ها و شوخیهای +18 یا دنبال کردن چنین صفحاتی تو فیسبوک تو خیلی از آقایون طبیعیه. حتی بعضی از آقایون شاید با مشخصات واقعی خودشون چنین صفحاتی تو پیجشون نباشه ولی با یه آیدی فیک و تقلبی حتما این صفحاتو دنبال میکنند شوخی کردم آقایون

به شرطی که تو تحقیقات از طریق محل کار،دوستان،دانشگاه،محله و...به خوب بودن ایشون اوکی دادن و شما هم تو دوره شناخت متوجه شخصیت ایشون شدید خیلی بابت این قضیه سخت نگیرید.

پس دوره آشنایی رو ادامه بدید و با شناخت بیشتر تصمیم بگیرید.

موفق باشید
    ویرایش توسط آی تک : چهارشنبه 02 اردیبهشت 94 در ساعت 20:00

3. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

elahenaz (چهارشنبه 02 اردیبهشت 94), the boy (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    آی تک جان خیلی ممنون که مشکل من رو خوندی و جواب دادی. راستش خودم هم همین نظر رو دارم اما میترسم که این اقا مشکل اخلاقی داشته باشه و من با علم به موضوع خودم رو به دردسر بندازم. شرایط من به طور کلی از ایشون بهتر هست اما چون معیار اصلیم اخلاق هست قبول کردم که اشنا بشم که متاسفانه اینطور شد. راستش اول تصمیم گرفتم که موضوع رو مستقیم با خودشون مطرح کنم (چون نمیخوام کسی بدونه) اما بعد پشیمون شدم. چون ممکنه که در برابر حرف من موضع بگیرند و کار خراب تر بشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 94 [ 02:09]
    سطح
    10
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 42 در 25 پست

Array
    فیسبوک جوریه که خواسته ناخواسته ادم بعضی بیجارو لایک میزنه و این عیب فیسبوکه! مثلا از یه مطلبش خوشت میاد گزینه لایک رو بزرگ برات میاره میزنی روش اضافه میشه به لیست لایک شده هات!! کلا هرچی لایک کنی میاد تو لیستت و واسه همینه این اقا پسر 4000 صفحه لایک زدن! جای نگرانی نیست نگران نباش از طرفی هم اگرم عمدا لایک زده باشه بالاخره پسره کنجکاوی همه پسرا اینه مثلا من خودم جند ا پیج دوست یابی لایک زدم ولی ایا میخوام خیانت کنم؟! عمرا و عبدا!!! (البته الان تنهام )
    خلاصه جای نگرانی نداره شما خودتونم یه مدت طولانی فیسبوک استفاده کنی بعد بری تو لیست لایک هات خیلی از این چیزا میبینی

با حرف ایتک هم موافقم
    ویرایش توسط hvldk : پنجشنبه 03 اردیبهشت 94 در ساعت 00:47

6. کاربر روبرو از پست مفید hvldk تشکرکرده است .

کمال (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    اینکه چه جور صفحاتی لایک می کنه می تونه بهت یه سری سرنخ بده که تو رفتارش دقت کنی...
    توی کامنتهایی که می نویسه هم دقت کن.چه تیپ کامنتهایی می نویسه . نه لزوما ولی گاهی می تونه سلیقه و طرز فکر یه آدم را تا حدی حدس زد..... یا کمک گرفت... نه قطعی.
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

8. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

kamran2007 (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), فدایی یار (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 94 [ 01:59]
    سطح
    4
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    16

تشکرشده 10 در 6 پست

Array
    این یک کنجکاوی هست که در پسرهای مجردی که تسلط در استفاده از اینترنت دارند دیده می‌شه.حتی شده چندین بار که خواستم با لپتاپ بعضی از دوستان (که در پاکی و سالمیشون شک نداشتم) در اینترنت سرچ کنم، وقتی www. رو زدم و لیست پیشنهادی از نتایج قبل رو آورد، در بین اونهایی سایت های غیر قابل قبولی دیده می شد.
    نمی‌خوام این موضوع رو بی ارزش و عادی جلوه بدم، ولی اگر مقدار اون جزئی و اندکه، قابل چشم‌پوشی است.
    چیزی که به نظر من شاید اهمیت داشته باشه، قبح این مسئله هست.یعنی اینکه اگر ایشون با نام و نام خانوادگی خودش و با علم به اینکه سایرین پیج لایک شده هاشون رو می‌بینن، اقدام به انجام این کار کردند، نشون دهنده نگرششون به این موضوعه.
    ولی در کل هرچقدر هم خواستم مو شکافانه و حساس به موضوع نگاه کنم، نتونستم به نتیجه خواصی برسم.به نظر من هم حساسیت نداشته باشید و تمرکزتون رو روی شناخت شخصیتی که در مقابلتون هستند بذارید.

10. 2 کاربر از پست مفید goll تشکرکرده اند .

hvldk (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), بارن (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنونم از راهنماییتون. بله متاسفانه با اسم واقعی خودش صفحات رو لایک کرده و من از این موضوع ناراحتم. حتما براش اهمیتی نداره همه بدونن. امیدوارم با کمک شما دوستان بتونم تصمیم درستی بگیرم. فعلا ادامه میدم هرچند هنوز اول کاره و من دلم نسبت بهش صاف نیست. این یکی از اخلاقهای بدمه. خیلی خوشحال شدم که راهنماییم میکنین

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 شهریور 94 [ 10:46]
    سطح
    16
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 18 در 4 پست

Array
    نظر من اینه که شما باید خوب تحقیق کنین ولی زیاد حساسیت نشون ندید
    شما میتونین از همین طریق فیس بوک ناشناس با ایشون دوست بشین و از جزئیات بیشتری مطلع بشین، ببینین صرفا تفریحی اینکارو میکنن یا علاقه زیاد دارن ، چون چیزی که علاقه باشه بعدا هم ترک نمیشه،
    ولی خساسیت زیاد نشون ندین مثلا ما هم که از فیس بوک استفاده میکنیم اگر دوستای ما هم صفحات بدی را اشتراک و لایک کرده باشن ما هم می بینیم و ممکنه اون آقا هم فقط چون دیده لایک زده و همین ،سعی کنین فقط احساسی عمل نکنین

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 اردیبهشت 95 [ 00:04]
    سطح
    33
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    308

تشکرشده 219 در 87 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط darya_drkh نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی. من تازه عضو شدم . البته تا قبل گاهی مطالب را دنبال میکردم. نمیدونم مطلبم رو جای درستی مطرح میکنم یا نه. اما خواهش میکنم راهنماییم کنید. دختر 28 ساله هستم مجرد، مدرک کارشناسی ارشد و کارمند. خداروشکر شرایط بدی ندارم و وضع مالی مناسبی هم دارم. اما چون اهل دوستی نبودم تا به حال ازدواج نکرده ام. مدتی پیش یک اقایی از طریق یکی از دوستان به من معرفی شد. این اقا دوست شوهر این دوستم هست و خیلی ازش تعریف کردند. دو جلسه هم صحبت کردیم. اما من از سر کنجکاوی صفحه ایشون رو توی فیس بوک پیدا کردم. متاسفانه، متاسفانه توی صفحاتی که لایک کرده بودن صفحات ناجور هم دیده میشه. البته باید بگم که این اقا شاید بیش از 4000 صفحه، بله 4000 صفحه لایک کردن که توی اونها من فقط چند مورد از این صفحات دیدم. از اون موقع تا حالا من دچار نوعی شک و تردید شدم. از طرفی شرایط بدی ندارن و خانوادم اصرار دارند که بیشتر فکر کنم و بی دلیل جواب منفی ندم. خود اون اقا هم چندین بار پیگیری کرده. اما من نه روم میشه به دوستم و شوهرش چیزی بگم و نه دوست دارم این موضوع رو با خانوادم مطرح کنم. دوستان عزیز مجازی، خواهشمندم من رو راهنمایی کنید که کلاً جواب منفی بدم یا این موضوع رو نادیده بگیرم و فعلاً ادامه بدم؟؟ پیشاپیش سپاسگزارم.

1ز 4 هزار صفحه فقط چن تا شون مورد دار بودن ؟ همین !!!
    فکر کردی این بنده خدا یه قدیسه و یه فرشته هست ؟که هیچ عکس العملی در مقابل این تصاویر نداشته باشه ؟

به نظر من زوم کردی رو یه مورد بی اهمیت بحای اینکه شرایط و امکاناتش را برا زندگی بررسی کنی - رو اخلاق و ویزکی های رفتاری خودش و خانوادشی زوم کنی - ادمها و دوستایی که اطراف هستن را بشناسی چسبیدی به یه موضوع خاص؟

برای یه تصمیم بزرگ مثل ازدواج باید همه ابعاد قضیه را بررسی کرد نه فقط یه مورد خاص را
    ازدواج فقط بعد جنسی نداره
    یه بعد مالی هم داره شرایط مالی و امکاناتش را سنجیدی ؟ می تونه تامینت کنه ؟اگه نمی تونه ایا این توانایی را تو خودت میبینی که مرد زندگیت را از لحاظ مالی تامین کنی و جیکت هم درنیاد و خوش و خرم زندگی کنی ؟
    به اخلاقهای خاص خودش و خانوادش فکر کردی ؟ می دونی که چه خصوصیات ویزه ای دارن ؟
    از لحاظ تحصیلات قیافه سطح و رده اجتماعی و فرهنگی همخوانی دارید ؟اگه یکی بهت بگه خیلی ازت سرتره ناراحت نمیشی؟ یا اگه بهت بگن خیلی ازش سری بازم ناراحت نمیشی؟ چند روز نمیزی تو فاز ...
    .
    .
    .

من نمیگم که کار بدی کرد یفیس بوک را چک کردی
    من میگم همه جوانب را بسنج فقط از یه بعد به ازدواج نگاه نکن کار خوبی کردی فیس را چک کردی به شرط اینکه همه ابعاد شخصیتی اش را چک کنی
    اگه فقط همین چن تا لایک باشه اشکال نداره ولی مثلا اگه چند تا شماره دختر داشته باشه و چند دوست(پسر )که امادمای ناسالمی باشن و یه خانواده ای که خب خود شما تایید شون نمیکنی انوقت قضیه بو دار میشه

14. کاربر روبرو از پست مفید کمال تشکرکرده است .

hvldk (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)