به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 اردیبهشت 94 [ 15:37]
    سطح
    13
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 37 در 10 پست

Array

چگونه شخصی که میدانم مناسب من نیست از ذهنم پاک کنم؟

سلام
    راستش میدونم این مشکل رو تا حالا خیلیا تجربه کردن اما این روزا خیلی حال روحیم بده گفتم شاید با راه حل های شما عزیزان و مشاوران آروم شم.

من 5سال و خورده ای پیش با پسری آشنا شدم که قرار بود به ازدواج ختم بشه، تو یه شهر هم زندگی نمیکنیم و سالی 1یا 2بار همدیگه رو میدیدیم.خیلی همدیگه رو دوست داشتیم وخونوادش اومدن و منو دیدن و پسندیدن و خیلی دوسم داشتن اما رسمی نامزد نشده بودیم. خونوادش اومده بودن برای آشنایی.منتظر بودم درسش تموم شه.

تا اینکه 1سال و نیم پیش یهو فهمیدم با دختر دیگه ای ارتباط داره و رابطمون بهم خورد و من به حال و روز خیلی بدی افتادم که خونوادم متوجه شدن قضیه چیه.خونواده خودشم متوجه شدن و به شدت باهاش برخورد کردن(که فایده ای هم نداشت). دوستش میگفت اون دختر نامزد داره و رابطشون در حد دانشگاهه. اصلا باورم نمیشد که اینی که اینقد منو دوست داشت یه باره یه آدم دیگه ای بشه. تو این مدت پیام میداد و زنگ میزد و من با اینکه میدونستم اشتباهه جواب میدادم. تا همین چند ماه پیش هم به من امید رسیدن میداد...

چندین بار به طور جدی بهش گفتم نیا سراغم اما به 20 روز نمیکشید و به یه بهانه پیام میداد.منم چون هنوز دوسش داشتم جواب میدادم.

اما از پروفایل واتس آپش متوجه شدم که عاشق این دختره شده بوده و انگار جدا شدن،خیلی حالم بد شد. از واتس آپ بلاکش کردم که دیگه پیام نده.

خیلی زجر آوره کسی که دوسش داری بیاد بهت بگه که حالش بده و بدونی حالش از یکی دیگه بده.

باورم نمیشه یه آدم 2بار اینجوری عاشق بشه. عاشق من بشه و آینده رو برام بسازه بعد یه مدت عاشق یه آدم جدید شه...نهایته نامردیه...اونم عاشق یه دختر که همزمان کلی دوست پسر داشته بعد من همیشه بهش وفادار بودم و تو چشم پسری جز اون نگاه نکردم.آخه چرا؟

میدونم این آدم به درده من نمیخوره اما باورش برام سخته... حتی بعد 1سال و نیم دلم براش پر میکشه با اینکه اینجوری زندگیمو خراب کرد.... همش خاطراتم با اون جلو چشممه، حرفاش یادم میاد داغون میشم. همش بغض دارم و با کوچکترین مسئله گریم میگیره.
    بهم بگین چه جوری به خودم بفهمونم به درد من نمیخوره؟؟؟ چه جوری از ذهنم پاکش کنم؟؟؟ چه جوری آرامشم برگرده؟

فکر اینکه با یکی دیگست حالمو خراب میکنه.
    همش به خودم میگم خدا دوست داشته که الان شناختمش اما چند روز بعد دوباره فکرش میاد تو سرم.
    دیگه از هرچی عشق و دوست داشتنه بیزارم.

خیلی دلم گرفته

2. 2 کاربر از پست مفید deltang1990 تشکرکرده اند .

Amir_23 (جمعه 29 اسفند 93), danger (جمعه 29 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام عزیزم.

الهی رو چشمات نشینه شبنم

در این دنیا دل بی غم نباشد اگر باشد بنی آدم نباشد

دلتنگ عزیز بابت تجربه تلخت خ خ متاسفم.

من مطمینم این روزهای سختیت طولانی نخواهند بود. سختی این روزها، امید به اینده ات رو نگیره ازت.

بهاره. خیلیها که خ هم جوان بودند و شاید در کنار عشقشون هم بودند فرصت دیدن این بهار رو پیدا نکردند.

خب مدتی سوگواری طبیعیه عزیزم

اما دیگه زمانش هست که به خودت برسی.

1) اهنگ غمگین گوش نکن

2) فعالیت جدید شروع کنی. هنری ورزشی( پیاده روی و یک ورزش هوازی و شاد خ کمک کننده است. رقص ایروبیک ..)

3) یک کار خ مفید فوکوس روی بدیهای طرفه. یعنی هر روز یکی از کارهات این باشه که فقط به بدیهاش فکر کنی. و فقط به خوبیهای جدا شدن از ایشون.

4) یه سری تکنیکهای فراموشی و بخشش هم بودند که اقای sci در تاپیکهاشون دارند. بخشش ایشون شاید الان خ کار خوبی بنظر بیاد اما خ کمک کننده است. به ارامشت نازنین
    کنترل فکر و توقف اون الان خ خ خ مهمه
    5) کسب آگاهی. پیدا کردن سهم خودت در ایجاد این مشکل. این خ خ مهمه . این تالار پر است از مقاله ها و راهنماییهای مشاورین. تجربه های سنگین. خیلیها شکست عشقی خوردن. خیلیها رسیدن و پشیمون شدن. خیلیها طرد شدن علی رغم اینکه حتی همسرشون شده بود و عاشقش بودن و .... همه هم حالشون بد بود اما خووب شدن. گذشت زمان حالتو بهتر میکنه اگر خودتم تلاش کنی و واقعا بخواهی. حتی اگه زانوانت توان رفتن نداره. باید بری

6) پیدا کردن دوستان خوب و محیطهای شاداب

و در انتها من مطمینم چند سال دیگه از این قضیه ناراحت نخواهی بود

هان مشو نومید چون غافل نهی از سر غیب باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور

اینارو کسی واست می نویسه که خودشم سختی زیاد دیده هاا

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : جمعه 29 اسفند 93 در ساعت 00:12

4. 10 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

Amir_23 (جمعه 29 اسفند 93), danger (جمعه 29 اسفند 93), deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93), maryam240 (یکشنبه 05 اردیبهشت 95), setare_000 (جمعه 29 اسفند 93), SHahr-Zad (جمعه 29 اسفند 93), نادیا-7777 (جمعه 29 اسفند 93), اقای نجار (جمعه 29 اسفند 93), اثر راشومون (جمعه 29 اسفند 93), شیدا. (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 بهمن 95 [ 21:03]
    سطح
    31
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    47

تشکرشده 104 در 48 پست

Array
    سلام دلتنگ جون ،میدونی ماجرات یه جورایی شبیه خواستگار اول منه خیلی شبیه هستش
    ببین من زیاد اهل اینجا اومدن وتایچ کردن نیستم فقط محض دوستی و خیرخواهی اینارو بهت میگم
    ببین عزیزم ،اکثر پسرا اینجورین و شبیه به تخیلات ما نیستن،الان دخترا هم خیلیا ایتجورن، ببین ماهایی که ساده تریم ضربه میخوریم. حقیقت اینه دسته بالایی از پسرا اصلا کدوم دختر براشون مهم نیس،یعنی واقعا عاشق نمیشن عاشق یکنفر خاص، فقط میخوان یکی باشه ویکسری ویژگی ها رو هم داشته باشه ، خیلی پسرا راحت عاشق موردای جدید میشن چون فقط دنبال اینن که یکی ازشون تعریف و تمجید کنه بالا ببرتشون یا حس دوست داشته شدن رو براشون بر اورده کنه .باور کن خیلی پسرا راحت میتونن دیوانه وار در حد گریه و زاری امسال عاشق و دیوونه یکی باشن و سال دیگه همین حال تهار و شدید ترشو برای یک دیگه داشته باشن. خیلی دردناکه میگم در مورد خودم وخواستگار عوضی اول خودم پیش اومده ،ه
    1 همین که این از اون پسراست که هرکسی میتونه دلشو ببره برات کافی نیس؟ این ادم قابل اعتماده؟ ادمی که برا یکی دیگه هم گریه کرده میتونی بعدا این چیزا رو درصورت مال تو شدن قبول کنی؟ این ادم ارزشو داره؟
    ببین خواستگار من چون به شدت ادم مزخرف و بی وجودی بود باعث شد خواستگار بعدیم که ادم بدربخوری بود ازم سرد و بهم بدبین بشه ، یه جورایی ابروم رو برد تو دانشکدمون بین پسرا، میخوای با اصرارت به همچین نتیجه ای برسی؟ عزیزم ادمهایی که وجدان ندارن ندارن شما نمیتونی بهشون تزریق کنی. میدونیهنوز تو ناراحتی مورد دوم هستم و فراموشش نکردم ،هنوز وقت نکذردم تحلیل کنم تو این چهار پنج سال چی شد که این قدر از شان و اعتبارم کم شد ،میدونی میتونستم خیلی خواستگارای خوب از همون دانشگاه کسایی کمک کنن به ایندم بکنن داشته باشم ، ولی به دست این ادم و ندونم کاری های خودم نابود شد.
    اخه ادمی که اگه ایمیلشو چک کنی ببینی باصدتا دختر رابطه داره 99 تاشون بهش محل نمیدن چون میدن ارزششو نداره ،ایا ارزششو داره ایندتو خراب کنی واسش؟ من هنوز از سنم ازدواجم نگذشته و ولی میدونی دو سه سال دیگه اگه از حال الانم در نیومده باشم چقدر حسرت میخورم؟ حسرت 20سالگی تا 30 سالگی و خیلی چیزای از دست رفته ، منظورم فقط شوهر نیستا خیلی چیزاست اینده ادم تو این سال هاست ، من هم خیلی بچه و ساده دل بودم ، بیا از من و امثال من درس بگیر اینده و زندگی تو واسه ادمهایی که ساعت بعدشون دست خودشون نیست ، دل بکن
    فقط باید خودت بخوای تا خودت نخوای حرفای منو توجیح می کنی و به این ادم حق میدی ،ولی باور کن کسی که الان اینکار رو کرده ....
    موفق باشی

6. 3 کاربر از پست مفید omidvaar تشکرکرده اند .

danger (جمعه 29 اسفند 93), deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93), نادیا-7777 (جمعه 29 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام

با اینکه شرایط شمارو تجربه نکردم ولی میتونم حس کنم که چقدر میتونه سخت باشه.

برای اینکه از این فضا بیرون بیایی فقط خودت میتونی به خودت کمک کنی تاکید میکنم فقط خودت.

اگه بخوای هر روز غصه بخوری می بینی چند سال دیگه رو از دست دادی و از زندگیت عقب موندی ولی این آقا کلی تو زندگیش پیشرفت کرده.

حالا کارهایی که باید انجام بدی:

1-شمارشو کلا از گوشیت حذف کن.اگه بتونی خطتو عوض کنی و این خطو بندازی بره که چه بهتر(البته اگه خطت دائمیه بفروشش نندازیش دور دختر حیفه)

2-از یاهو،فیسبوک،کلا از هر جاییکه نام ونشونی از این پسر هست حذفش کن.دیگه تو یاهو و ... هی نرو آنلاین بودنشو چک کنی

3-هدیه،کارت پستال،نامه عشقولانه و...که ازش داری بنداز بره.

4-یه برگه بردار با خط درشت بدی های این آقا رو توش بنویس و بنویس که اگه احیانا باهاش ازدواج میکردی چه مشکلاتی واست پیش میومد.این برگه رو یه جایی بزن که همیشه جلوی چشمت باشه و هر وقت فکرای غصه دار اومد سراغت بهش نگاه کن.

5-اینو بدون این فقط شما نیستی که همچین تجربه ای داشتی خیلی از دختر پسرا تجربیات مشابهی داشتند.

6-باید باید باید وقت خودتو یجوری پر کنی.حتی اگه حس و حالشو نداری ولی به زورم که شده باید یه کاری بکنی مثلا باشگاه،کلاس نقاشی،بیرون رفتن با دوستات و...یا مثلا اگه میخوای ادامه تحصیل بدی بشین درستو بخون.

7-برو عضو سایتای جوک شو و هر روز جوکاشونو بخون باور کن خیلی تاثیر داره

8-پیاده روی و خوردن خوراکی های شیرین به رفع حالتای افسردگی کمک میکنه.

9-اگه خواستگار داری حتما باهاش آشنا شو و تیریپ افسردگی ورندار و هی نگو نه من آمادگیشو ندارم.همین الآن که قرار نیست با طرف عروسی کنی جلسات آشنایی خودش چند ماه طول میکشه.ییهو دیدی از یکی از خواستگارات خوشت اومد و با خودت میگی بابا اون پسر قبلیه کی بودباور کن واسه دوستم همین اتفاق افتاد وقتی شوهرش اومد خواستگاریش انقد ازش خوشش اومد که دیگه پسر قبلیه به کل فراموش شد.

10-خیلی به خودت برس.الکی هم که شده خودتو شاد و خوشحال نشون بده این الکی مثلا بعدا تبدیل به خوشحالی واقعی میشه.واسه خودت لباسای خوشگل بپوش،آرایش کن تو آینه به خودت نگاه کن و کیف کن از دیدن خودتآهنگ شاد بذار باهاش برقص.از یه دوست پایه هم میتونی کمک بگیری.با اون آهنگه همخونی کن.الآن همه میگن این آی تک چه دل خجسته ای داره ها

من به این جمله باور دارم که از دل برود هر آنکه از دیده برفت.باور کن اگه کارای بالارو انجام بدی حتما فراموشش میکنی البته فراموشی به این معنی نه که کلا آلزایمر بگیری بلکه یعنی دیگه اون پسر و هر چی مربوط به اونه واست بی ارزش میشه.

موفق باشی دوستم
    ویرایش توسط آی تک : جمعه 29 اسفند 93 در ساعت 01:30

8. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

danger (جمعه 29 اسفند 93), deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93), setare_000 (جمعه 29 اسفند 93), SHahr-Zad (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    اولين، مهمترين و بزرگترين قدم "عوض كردن خط" ه. وگرنه اين پسر تا آخر عمرش بهت زنگ ميزنه! اينو مطمئن باش كه تا خطتو عوض نكني هيچ معجزه اي اتفاق نيوفته. نگو شماره مو خيليا دارن و سختمه و همه مي فهمن و ... بايد خطتو عوض كني.
    يه مسئله ديگه اينكه سعي نكن فراموشش كني! آدم در مقابل هرچيزي مقاومت كنه پررنگتر ميشه!! بايد جوري رفتار و فكر كني كه انگار همچين آدمي هيچ وقت وجود نداشته! نمي دونم تونستم منظورمو برسونم يا نه. ولي واسه اينكار مي توني از توصيه هاي دوستان استفاده كني. نكات خيلي خوبي رو اشاره كردن.

10. 2 کاربر از پست مفید setare_000 تشکرکرده اند .

deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93), SHahr-Zad (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 37 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    سلام عزیزم.

الهی رو چشمات نشینه شبنم

در این دنیا دل بی غم نباشد اگر باشد بنی آدم نباشد

دلتنگ عزیز بابت تجربه تلخت خ خ متاسفم.

من مطمینم این روزهای سختیت طولانی نخواهند بود. سختی این روزها، امید به اینده ات رو نگیره ازت.

بهاره. خیلیها که خ هم جوان بودند و شاید در کنار عشقشون هم بودند فرصت دیدن این بهار رو پیدا نکردند.

خب مدتی سوگواری طبیعیه عزیزم

اما دیگه زمانش هست که به خودت برسی.

1) اهنگ غمگین گوش نکن

2) فعالیت جدید شروع کنی. هنری ورزشی( پیاده روی و یک ورزش هوازی و شاد خ کمک کننده است. رقص ایروبیک ..)

3) یک کار خ مفید فوکوس روی بدیهای طرفه. یعنی هر روز یکی از کارهات این باشه که فقط به بدیهاش فکر کنی. و فقط به خوبیهای جدا شدن از ایشون.

4) یه سری تکنیکهای فراموشی و بخشش هم بودند که اقای sci در تاپیکهاشون دارند. بخشش ایشون شاید الان خ کار خوبی بنظر بیاد اما خ کمک کننده است. به ارامشت نازنین
    کنترل فکر و توقف اون الان خ خ خ مهمه
    5) کسب آگاهی. پیدا کردن سهم خودت در ایجاد این مشکل. این خ خ مهمه . این تالار پر است از مقاله ها و راهنماییهای مشاورین. تجربه های سنگین. خیلیها شکست عشقی خوردن. خیلیها رسیدن و پشیمون شدن. خیلیها طرد شدن علی رغم اینکه حتی همسرشون شده بود و عاشقش بودن و .... همه هم حالشون بد بود اما خووب شدن. گذشت زمان حالتو بهتر میکنه اگر خودتم تلاش کنی و واقعا بخواهی. حتی اگه زانوانت توان رفتن نداره. باید بری

6) پیدا کردن دوستان خوب و محیطهای شاداب

و در انتها من مطمینم چند سال دیگه از این قضیه ناراحت نخواهی بود

هان مشو نومید چون غافل نهی از سر غیب باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور

اینارو کسی واست می نویسه که خودشم سختی زیاد دیده هاا
    خیلی تشکر میکنم از راهنماییهات عزیزم
    میخوام برگردم به زندگیه عادیم اما فکر این آدم نمیزاره و همش تو فکرم و این فکر تاثیر بسیار منفی داره میزاره روم. اصلا تحمل اینکه کنار کسی باشه رو ندارم
    ممنون راه های خوبیه...باشگاه که میرم فعلا که تعطیله تا بعد تعطیلات. بدبختی اینه وقتی بهش فکر میکنم هیچ کاری دیگه ازم بر نمیاد.. از اشتها میوفتم و لب به غذا نمیزنم و حوصله باشگاه و بیرون رفتنم هم نمیاد فقط دوست دارم توی اتاقم باشم...
    اما بازم حتما سعیمو بیشتر میکنم.
    یک دنیا ممنونم از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط omidvaar نمایش پست ها
    سلام دلتنگ جون ،میدونی ماجرات یه جورایی شبیه خواستگار اول منه خیلی شبیه هستش
    ببین من زیاد اهل اینجا اومدن وتایچ کردن نیستم فقط محض دوستی و خیرخواهی اینارو بهت میگم
    ببین عزیزم ،اکثر پسرا اینجورین و شبیه به تخیلات ما نیستن،الان دخترا هم خیلیا ایتجورن، ببین ماهایی که ساده تریم ضربه میخوریم. حقیقت اینه دسته بالایی از پسرا اصلا کدوم دختر براشون مهم نیس،یعنی واقعا عاشق نمیشن عاشق یکنفر خاص، فقط میخوان یکی باشه ویکسری ویژگی ها رو هم داشته باشه ، خیلی پسرا راحت عاشق موردای جدید میشن چون فقط دنبال اینن که یکی ازشون تعریف و تمجید کنه بالا ببرتشون یا حس دوست داشته شدن رو براشون بر اورده کنه .باور کن خیلی پسرا راحت میتونن دیوانه وار در حد گریه و زاری امسال عاشق و دیوونه یکی باشن و سال دیگه همین حال تهار و شدید ترشو برای یک دیگه داشته باشن. خیلی دردناکه میگم در مورد خودم وخواستگار عوضی اول خودم پیش اومده ،ه
    1 همین که این از اون پسراست که هرکسی میتونه دلشو ببره برات کافی نیس؟ این ادم قابل اعتماده؟ ادمی که برا یکی دیگه هم گریه کرده میتونی بعدا این چیزا رو درصورت مال تو شدن قبول کنی؟ این ادم ارزشو داره؟
    ببین خواستگار من چون به شدت ادم مزخرف و بی وجودی بود باعث شد خواستگار بعدیم که ادم بدربخوری بود ازم سرد و بهم بدبین بشه ، یه جورایی ابروم رو برد تو دانشکدمون بین پسرا، میخوای با اصرارت به همچین نتیجه ای برسی؟ عزیزم ادمهایی که وجدان ندارن ندارن شما نمیتونی بهشون تزریق کنی. میدونیهنوز تو ناراحتی مورد دوم هستم و فراموشش نکردم ،هنوز وقت نکذردم تحلیل کنم تو این چهار پنج سال چی شد که این قدر از شان و اعتبارم کم شد ،میدونی میتونستم خیلی خواستگارای خوب از همون دانشگاه کسایی کمک کنن به ایندم بکنن داشته باشم ، ولی به دست این ادم و ندونم کاری های خودم نابود شد.
    اخه ادمی که اگه ایمیلشو چک کنی ببینی باصدتا دختر رابطه داره 99 تاشون بهش محل نمیدن چون میدن ارزششو نداره ،ایا ارزششو داره ایندتو خراب کنی واسش؟ من هنوز از سنم ازدواجم نگذشته و ولی میدونی دو سه سال دیگه اگه از حال الانم در نیومده باشم چقدر حسرت میخورم؟ حسرت 20سالگی تا 30 سالگی و خیلی چیزای از دست رفته ، منظورم فقط شوهر نیستا خیلی چیزاست اینده ادم تو این سال هاست ، من هم خیلی بچه و ساده دل بودم ، بیا از من و امثال من درس بگیر اینده و زندگی تو واسه ادمهایی که ساعت بعدشون دست خودشون نیست ، دل بکن
    فقط باید خودت بخوای تا خودت نخوای حرفای منو توجیح می کنی و به این ادم حق میدی ،ولی باور کن کسی که الان اینکار رو کرده ....
    موفق باشی
    ممنون عزیزم از اینکه وقت گذاشتی و تجربت رو در اختیار من گذاشتی.
    همین الانم دارم حسرت این چند سال رو میخورم که این قدر دوسش داشتم و در آخر رفت با یکی دیگه و این داره منو داغون میکنه... چطور تونست وجدانشو راضی کنه...
    شاید اگه خونوادش نیمده بودن اینقدر برای رسیدن بهش مطمئن نبودم اما 1درصد هم احتمال جدایی نمیدادم. امیدوارم از این حال بیام بیرون.
    یک دنیا تشکر بابت کمک و راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    سلام

با اینکه شرایط شمارو تجربه نکردم ولی میتونم حس کنم که چقدر میتونه سخت باشه.

برای اینکه از این فضا بیرون بیایی فقط خودت میتونی به خودت کمک کنی تاکید میکنم فقط خودت.

اگه بخوای هر روز غصه بخوری می بینی چند سال دیگه رو از دست دادی و از زندگیت عقب موندی ولی این آقا کلی تو زندگیش پیشرفت کرده.

حالا کارهایی که باید انجام بدی:

1-شمارشو کلا از گوشیت حذف کن.اگه بتونی خطتو عوض کنی و این خطو بندازی بره که چه بهتر(البته اگه خطت دائمیه بفروشش نندازیش دور دختر حیفه )

2-از یاهو،فیسبوک،کلا از هر جاییکه نام ونشونی از این پسر هست حذفش کن.دیگه تو یاهو و ... هی نرو آنلاین بودنشو چک کنی

3-هدیه،کارت پستال،نامه عشقولانه و...که ازش داری بنداز بره.

4-یه برگه بردار با خط درشت بدی های این آقا رو توش بنویس و بنویس که اگه احیانا باهاش ازدواج میکردی چه مشکلاتی واست پیش میومد.این برگه رو یه جایی بزن که همیشه جلوی چشمت باشه و هر وقت فکرای غصه دار اومد سراغت بهش نگاه کن.

5-اینو بدون این فقط شما نیستی که همچین تجربه ای داشتی خیلی از دختر پسرا تجربیات مشابهی داشتند.

6-باید باید باید وقت خودتو یجوری پر کنی.حتی اگه حس و حالشو نداری ولی به زورم که شده باید یه کاری بکنی مثلا باشگاه،کلاس نقاشی،بیرون رفتن با دوستات و...یا مثلا اگه میخوای ادامه تحصیل بدی بشین درستو بخون.

7-برو عضو سایتای جوک شو و هر روز جوکاشونو بخون باور کن خیلی تاثیر داره

8-پیاده روی و خوردن خوراکی های شیرین به رفع حالتای افسردگی کمک میکنه.

9-اگه خواستگار داری حتما باهاش آشنا شو و تیریپ افسردگی ورندار و هی نگو نه من آمادگیشو ندارم.همین الآن که قرار نیست با طرف عروسی کنی جلسات آشنایی خودش چند ماه طول میکشه.ییهو دیدی از یکی از خواستگارات خوشت اومد و با خودت میگی بابا اون پسر قبلیه کی بود باور کن واسه دوستم همین اتفاق افتاد وقتی شوهرش اومد خواستگاریش انقد ازش خوشش اومد که دیگه پسر قبلیه به کل فراموش شد.

10-خیلی به خودت برس.الکی هم که شده خودتو شاد و خوشحال نشون بده این الکی مثلا بعدا تبدیل به خوشحالی واقعی میشه.واسه خودت لباسای خوشگل بپوش،آرایش کن تو آینه به خودت نگاه کن و کیف کن از دیدن خودت آهنگ شاد بذار باهاش برقص.از یه دوست پایه هم میتونی کمک بگیری.با اون آهنگه همخونی کن.الآن همه میگن این آی تک چه دل خجسته ای داره ها

من به این جمله باور دارم که از دل برود هر آنکه از دیده برفت.باور کن اگه کارای بالارو انجام بدی حتما فراموشش میکنی البته فراموشی به این معنی نه که کلا آلزایمر بگیری بلکه یعنی دیگه اون پسر و هر چی مربوط به اونه واست بی ارزش میشه.

موفق باشی دوستم
    ممنون عزیزم از وقتی که گذاشتی
    همون 1سال و نیم پیش از فیسبوک اومدم بیرون چون از همین متوجه شده بودم و دیگه هروقت میرفتم حالم خراب میشد... از برنامه ها هم فقط واتس آپ دارم که بلاکش کردم و شمارشم پاک کردم برنامه های دیگه هم به خاطر حال خودم نمیرم که یه وقت چیزی ببینم.
    حتما کارهایی که گفتین رو انجام خواهم داد اما بعد 1سال و نیم هنوز باورم نشده و همش فکر میکنم که اگه بخواد ازدواج کنه من به چه حالی خواهم افتاد.... کسی که تموم آیندمونو ساخته بودیم و من ساده فکر میکردم آدما همیشه یه جور میمونن...
    اصلا دیگه هیچکس به چشمم نمیاد و اصلا نمیتونم فکر کنم کنار کسه دیگه ای باشم
    بسیار راهنمایی های خوبی کردین و یک دنیا ممنون ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط setare_000 نمایش پست ها
    اولين، مهمترين و بزرگترين قدم "عوض كردن خط" ه. وگرنه اين پسر تا آخر عمرش بهت زنگ ميزنه! اينو مطمئن باش كه تا خطتو عوض نكني هيچ معجزه اي اتفاق نيوفته. نگو شماره مو خيليا دارن و سختمه و همه مي فهمن و ... بايد خطتو عوض كني.
    يه مسئله ديگه اينكه سعي نكن فراموشش كني! آدم در مقابل هرچيزي مقاومت كنه پررنگتر ميشه!! بايد جوري رفتار و فكر كني كه انگار همچين آدمي هيچ وقت وجود نداشته! نمي دونم تونستم منظورمو برسونم يا نه. ولي واسه اينكار مي توني از توصيه هاي دوستان استفاده كني. نكات خيلي خوبي رو اشاره كردن.
    ممنون از راهنماییهات
    بله هرمدت یه بار میاد به یه بهونه و منم نمیفهمم وقتی منو نمیخواد دیگه چرا میاد سمتم.
    در اولین فرصت این کار رو میکنم.
    منظورتونو متوجه شدم اما سخته عمل کردن بهش اما سعی خودمو میکنم
    یک دنیا ممنون بابت کمکتون

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 بهمن 95 [ 21:03]
    سطح
    31
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    47

تشکرشده 104 در 48 پست

Array
    دلتنگ جان ، خب دلیل سمت شما اومدنش اینه که همه ما ادمیم و به دوست داشته شدن احتیاج داریم. این اقا این حس رو شاید در بالاترین حدش از سمت شما تجربه کرده و هرزمان کمبود داره میاد. فقط به خاطر خودش. ببین برعکس ما که خیلی به نفع و خیر پسرا فکر میکنیم و دلسوزی ووجدان داریم اونها فقط به فکر خودشوونن ومشکل همین تفاوته که درکش واسه ما بخصوص وقتی وابسته ایم سخته
    واسه نیازهای عاطفی و انرژی گرفتن روحی میان چون این حس رو با ما تجربه کردن و شاید با کمتر کس دیگه ای عمیقشو داشتن برحسب شرایط. ولی الان تو ایران مد شده که پسرا این دخترا ازدواج نکنن ،دقیقا یمیتونم از کلمه مد شده استفاده کنم ، همه دارن از هم یاد میگیرن و این جمله که خب تعهدی نبوده ،باورکن اروپایی امریکایی که دین درست جسابی ندارن با دوس دختراشون اینجور برخورد نمیکنن که تو ایران مد شده
    همین اقا باور کن یکسال دیگه شما بری طرفش بهت میگه باید رتفارمون رو درجه بندی کنیم دلخوری پیش نیاد اخرش!! راحت اصلنم یادش نمیاد دو سال قبلشو. همچین دلت میشکنه که این همون بود اون روز به پای من افتاده بود حالا داره این حرفا رو میگی
    درکل زمان بره تا از این حال و هوا مثل بی حوصلگی و بی اشتهایی خارج شی ،ولی واقعا فکراتو بکن ببین اگه نمیخوایش و نمیخوادت تصمیم جدی بگیر برای فراموشیش کم کم سعی کن فکر کردن بهشو کمتر کنی و این زمان رو بگذرونی و با اون فعالیت های مثبتی که دوستان برات گفتن وقتتو پرکنی تا بیشتر فراموش کنی، من اگه حالم خیلی دیر خوب شد و هنوز کامل خوب نشدم به خاطر این بود که سراغ تفریح و کارای جایگزین نرفتم و تو انزوا موندم
    عیدت مبارک پیشاپیش.

13. 2 کاربر از پست مفید omidvaar تشکرکرده اند .

deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93), SHahr-Zad (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 37 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidvaar نمایش پست ها
    دلتنگ جان ، خب دلیل سمت شما اومدنش اینه که همه ما ادمیم و به دوست داشته شدن احتیاج داریم. این اقا این حس رو شاید در بالاترین حدش از سمت شما تجربه کرده و هرزمان کمبود داره میاد. فقط به خاطر خودش. ببین برعکس ما که خیلی به نفع و خیر پسرا فکر میکنیم و دلسوزی ووجدان داریم اونها فقط به فکر خودشوونن ومشکل همین تفاوته که درکش واسه ما بخصوص وقتی وابسته ایم سخته
    واسه نیازهای عاطفی و انرژی گرفتن روحی میان چون این حس رو با ما تجربه کردن و شاید با کمتر کس دیگه ای عمیقشو داشتن برحسب شرایط. ولی الان تو ایران مد شده که پسرا این دخترا ازدواج نکنن ،دقیقا یمیتونم از کلمه مد شده استفاده کنم ، همه دارن از هم یاد میگیرن و این جمله که خب تعهدی نبوده ،باورکن اروپایی امریکایی که دین درست جسابی ندارن با دوس دختراشون اینجور برخورد نمیکنن که تو ایران مد شده
    همین اقا باور کن یکسال دیگه شما بری طرفش بهت میگه باید رتفارمون رو درجه بندی کنیم دلخوری پیش نیاد اخرش!! راحت اصلنم یادش نمیاد دو سال قبلشو. همچین دلت میشکنه که این همون بود اون روز به پای من افتاده بود حالا داره این حرفا رو میگی
    درکل زمان بره تا از این حال و هوا مثل بی حوصلگی و بی اشتهایی خارج شی ،ولی واقعا فکراتو بکن ببین اگه نمیخوایش و نمیخوادت تصمیم جدی بگیر برای فراموشیش کم کم سعی کن فکر کردن بهشو کمتر کنی و این زمان رو بگذرونی و با اون فعالیت های مثبتی که دوستان برات گفتن وقتتو پرکنی تا بیشتر فراموش کنی، من اگه حالم خیلی دیر خوب شد و هنوز کامل خوب نشدم به خاطر این بود که سراغ تفریح و کارای جایگزین نرفتم و تو انزوا موندم
    عیدت مبارک پیشاپیش.
    بازم ممنون از وقتی که برام میزارید.
    بله واقعا درسته... برام جای تعجبه چیجوری یه پسر اینقدر راحت خوبی و وفاداری و دلسوزی یادش میره اما شخصی که اینا رو نداره براش عزیزه... بی وجدانیه...
    آخه من حالم بد باشه توان انجام هیچ کاری رو ندارم و دوست دارم تنها باشم که خیلی اشتباهه کارم.
    امیدوارم حال شما هم خیلی زود بهتر بشه و توی سال جدید حال همه عوض بشه و حالشون خوب باشه. من که اصلا ذوقی برای سال جدید ندارم
    عید شما هم پیشاپیش مبارک باشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    خانومی

برای فراموش کردنش بخودت فشار نیار. اصرار نداشته باش اصلا بهش فکر نکنی.

با تمام اراده و پشتکارت کارهایی که دوست نداری و رمق انجامش را نداری کم کم انجام بده. خود بخود فراموش میشه. روزهایی می ایند که حتی اگر بخواهی بهش فکر کنی نمی توانی.

سعی کن کم کم خلاف میلت عمل کنی.

آرایش کردن و ورزش همونطور که دوستان گفتن و ...خ کمک کننده است.

هر زخمی مدتی طول میکشه خوب شه.

پست شیدا رو بخون ( فیلمی در مورد پذیرش احساسات).

بپذیر.

سوال های این تیپی : چطور تونست اینکارا بکنه ؟ چرا من؟ ...از خودت نپرس. چه اهمیتی داره. مهم رفتنشه که رفته. فکر نکن شما دیگه عشق رو تجربه نمیکنی. اصلا این فکرو نکن

شما هم خوب میشی.

اما یه تجربه تلخ داری با کلی نکته.

عزیزم اینکه همه دلت را تماما به نام یک نفر میزنی. همه زندگیت بشه یک نفر. همه روزت بشه تفکر به یک نفر. بزرگترین اشتباهه. این درس بزرگ رو همیشه پس ذهنت داشته باش. مثل اینکه از اجاق گاز توقع گرمای خورشید را داشته باشی. ( من منکر عشق نیستم. اما به این اعتقاد دارم که وقتی من تماما احساسام رو وقف یک نفر بکنم با رفتنش خلا زیادی را باید تحمل کنم. و چون تحمل اون خلا رو ندارم سعی میکنم اختیار افکار و احساساتم رو داشته باشم ( خودم ادم خ احساسی هستم)

خیلیها این رو تجربه کردند با اتفاقات دردناک تری مثل طلاق. همیشه سعی کن بزرگنمایی نداشته باشی. این اقا هم انسان بود مثل همه انسانها، انسانهایی که خطا دارند. ( دنبال توجیه نیستماا)

تکنیکهای فراموشی اقای اس سی ای رو هم بخون. در مشکل خودت غرق نشو. مدتی این تالار را مطالعه کن

کتاب قله و دره ها رو دانلود کنو بخون

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

16. کاربر روبرو از پست مفید مهرااد تشکرکرده است .

deltang1990 (جمعه 29 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 37 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    خانومی

برای فراموش کردنش بخودت فشار نیار. اصرار نداشته باش اصلا بهش فکر نکنی.

با تمام اراده و پشتکارت کارهایی که دوست نداری و رمق انجامش را نداری کم کم انجام بده. خود بخود فراموش میشه. روزهایی می ایند که حتی اگر بخواهی بهش فکر کنی نمی توانی.

سعی کن کم کم خلاف میلت عمل کنی.

آرایش کردن و ورزش همونطور که دوستان گفتن و ...خ کمک کننده است.

هر زخمی مدتی طول میکشه خوب شه.

پست شیدا رو بخون ( فیلمی در مورد پذیرش احساسات).

بپذیر.

سوال های این تیپی : چطور تونست اینکارا بکنه ؟ چرا من؟ ...از خودت نپرس. چه اهمیتی داره. مهم رفتنشه که رفته. فکر نکن شما دیگه عشق رو تجربه نمیکنی. اصلا این فکرو نکن

شما هم خوب میشی.

اما یه تجربه تلخ داری با کلی نکته.

عزیزم اینکه همه دلت را تماما به نام یک نفر میزنی. همه زندگیت بشه یک نفر. همه روزت بشه تفکر به یک نفر. بزرگترین اشتباهه. این درس بزرگ رو همیشه پس ذهنت داشته باش. مثل اینکه از اجاق گاز توقع گرمای خورشید را داشته باشی. ( من منکر عشق نیستم. اما به این اعتقاد دارم که وقتی من تماما احساسام رو وقف یک نفر بکنم با رفتنش خلا زیادی را باید تحمل کنم. و چون تحمل اون خلا رو ندارم سعی میکنم اختیار افکار و احساساتم رو داشته باشم ( خودم ادم خ احساسی هستم)

خیلیها این رو تجربه کردند با اتفاقات دردناک تری مثل طلاق. همیشه سعی کن بزرگنمایی نداشته باشی. این اقا هم انسان بود مثل همه انسانها، انسانهایی که خطا دارند. ( دنبال توجیه نیستماا)

تکنیکهای فراموشی اقای اس سی ای رو هم بخون. در مشکل خودت غرق نشو. مدتی این تالار را مطالعه کن

کتاب قله و دره ها رو دانلود کنو بخون

مرسی از صحبت های زیباتون عزیزم
    چند ماهی میشه که با این سایت آشنا شدم... شاید اگه زودتر بود این اتفاق برام نمیفتاد.
    تجربه ی بسیار تلخی بود... کاش هیچوقت عاشقش نمیشدم
    الان همین آرومم میکنه که قبل ازدواج خودشو نشون داد اما بعد به خودم میگم شاید اگه ازدواج کرده بودیم و این دوری نبود اینجور نمیشد... نمیدونم به خدا
    خیلی احساساتیم واسه همین اینقدر برام سخته نبودش... اینم به خاطر همینی هست که گفتین.چون شده بود همه ی زندگیم
    همش عکسه دونفره ای که ازشون دیدم جلوی چشممه و خیلی زجرم میده... موقع غذا خوردن بدتر واسه همین هیچی از گلوم پایین نمیره

کتابی رو که گفتین دانلود کردم و خواهم خوند
    پستهایی هم که گفتین حتما میخونم
    بسیار تشکر میکنم از همدردی و صحبت هاتون خیلی برام مفیدند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)