به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 فروردین 94 [ 00:36]
    سطح
    4
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

New ازدواج با کسی بغیر از اونی که دوستش داریم به خواست و پسندخونواده(دوستان لطفا کمکم کنین به راهنماییتون نیاز دارم)

ای بابا!!!!!!
    پست منو چرا بستین!!!
    دوستان تازه این پست دوممه که تو این تالار میذارم انتظار اینقد سرزنشو نداشتم!! من بین عقل و احساسم گیر کردم فقط همین! اگه پست اولم رو خونده باشین میتونین از نوشته هام برداشت کنین. خودمم میدونم ازدواجم با شوهرخاله بر اساس عقل نیس ولی با این وابستگی که بهش دارم نمیدونم چکار کنم؟یا چجوری از بین ببرمش؟اوایل که مثل خواهر بودم براش فک نمیکردم بهم علاقه ای داشته باشه تا اینکه بعد یه مدت نگاههای سنگینو لبخندهاشو رو خودم احساس میکردم که بهم گفت دوسم داره و به گفته خودش به خاله امم گفته که دوسم داره. ولی خیال همتون راحت اگه من و اون شوهرخاله بدبختم خواسته باشیمم با هم ازدواجم کنیم شدنی نیس. چون من یه دختر باکره بدون اذن پدر نمیتونم ازدواج کنم.خاله ی خودخواه منم که عمرا به شوهرش این اجازه رو بده که بیاد دخترخواهرشو بگیره.پس حتی اگه ازدواجم کنیم ازدواجمون باطله.ضمنا نمیدونم چطوره که همتون این شوهرخاله بدبختمو ما رو به رگبار گرفتین در صورتی که من موردهای مختلفی رو تو این تالار دیدم که عاشق خواهرزن هاشون که با زن خودشون از یه پدرمادرن بودن شده بودن حتی!!! . بیچاره عاشق خواهرزنش که نشده من دخترخواهر زنشم. حتی من موردهایی رو دیدم که زن متاهل با بچه عاشق یکی غیر شوهر خودش شده بود!! چطوری یکیتون به این افراد نگفتین کاراشون قبیح و زشته به این پست ما اینقد گیر دادین. میخواستم ببینم کسی تو این تالار هست که یکیو دوس داشته باشه و بعد با یکی دیگه ازدواج کرده باشه؟اگه به خواست واصرارخونواده با این خواستگار مورد پسندشون ازدواج کنم درحالی که دلم پیش شوهرخاله وضعیتم چجور میشه بنظرتون؟از لحاظ ظاهری بد نیس ولی علاقه ای بهش ندارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    شما فعلا امادگی لازم رو برای ازدواج نداری
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

3. 5 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (سه شنبه 04 فروردین 94), SHahr-Zad (سه شنبه 04 فروردین 94), واحد (چهارشنبه 20 اسفند 93), نادیا-7777 (چهارشنبه 20 اسفند 93), مهرااد (چهارشنبه 20 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 شهریور 95 [ 17:35]
    سطح
    18
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    سلا من تازه عضو سایت شدم نمیدونم کجا مشکلمو مطرح کنم
    کسی می تونه منو راهنمایی کنه کجا تایپیک بزنم!؟؟؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 بهمن 94 [ 00:21]
    سطح
    25
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    34

تشکرشده 153 در 42 پست

Array
    شوهر خاله بدبخت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خاله خودخواه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
    پس شما خیلی دست و دلبازی چون بعد از ازدواجت شوهرتو با خانمای مختلف تقسیم میکنی چون خودخواه نیستی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به روشنایی همین روز قسم میخورم که این اتفاق تو زندگیه آینده ت پیش میاد و یه نفر میاد و میخاد صاحب تماااااام زحماته زندگیت شه چون یه عدالت خدا شک ندارم

پس به خودت و آینده ات لطف کن همین الان تمومش کن تا کمتر تقاص پس بدی

6. 8 کاربر از پست مفید باران آرام تشکرکرده اند .

SHahr-Zad (سه شنبه 04 فروردین 94), کیانا 93 (چهارشنبه 20 اسفند 93), گیسو کمند (دوشنبه 17 فروردین 94), واحد (چهارشنبه 20 اسفند 93), نادیا-7777 (چهارشنبه 20 اسفند 93), آنیتا123 (چهارشنبه 20 اسفند 93), بارن (سه شنبه 04 فروردین 94), عسل گیسو (سه شنبه 26 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    هیچ فرد متاهلی حق نداره بعد از ازدواج و بعد از دادن تعهد به همسرش عاشق فرد دیگری بشود . چه زن چه مرد . قبل از ازدواج باید با چشم باز انتخاب و ازدواج کنیم . ولی بعد از ازدواج دیگه چشم ها باید بسته بشه . اگر ایشون عاشق شما بوده چرا با خاله شما ازدواج کرده ؟ این شما هستید که خیلی خودخواهید و به خاطر هوسرانی خودت زندگی خاله ات رو به اتش کشیدی . شما خودت رو به خواب زدی پس به هیچ عنوان نمیشه بیدارت کرد . لطفا وقت دوستان رو نگیر . هزار تا تایپک دیگه هم بزنی هیچ کس نمیگه کارت درست بوده . از خدا میخوام همه ما رو هدایت کنه .

8. 3 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

بارن (سه شنبه 04 فروردین 94), باران آرام (چهارشنبه 20 اسفند 93), خیال تو (شنبه 08 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانم باران عزیز.
    چند بار برایت نوشتم اما ارسال نکردم اما باز نتواستم از تاپیکت بگذرم.
    اول اینکه : لطفا و خواهشا اجازه ندهید مشکلات شما دامن گیر فرد سومی شود. آخر این خاستگار اخیر شما چه گناهی کرده است که خانواده محترم شما برای جلوگیری از از ابروریزی تصمیم به شوهر دادن شما به این اقا شده اند. با زندگی پسر مردم انقدر راحت بازی نکنید . قطعا ایشان با هزار امید و آرزو به خواستگاری شما خواهند امد.
    من می دانم که شما توقع داشتین دوستان همدردی شما را درک کنند و به این حس قوی ای که از دید خودتان بسیار پاک هست خرده نگیرند اما باور کنید به هر حال این دوستان نماینده تعدادی از افراد جامعه هستند به همین ترتیب شما در جامعه هم مورد قضاوت قرار میگیرید . بله خیلی ها ادعا میکنند می توانند بدون تایید جامعه زندگی کنند اما آیا شما جز این تعداد هستید؟!!! آیا عواقبش را می دانید؟ آیا همیشه مطمین هستید که شوهر خاله تان رو همیشه همین مقدار دوست خواهید داشت؟
    عشق یکی از زیباترین احساساتی است که هر انسانی می تواند در زندگیش تجربه کند. اساسا خیلیها آن را سرمنشا سایر احساسات ادم می دانند.
    خیلیها هم علی رغم داشتن شرایط عالی در همه چیز جای خالی آن را در زندگیشان بسیار حس می کنند. کسی منکر این قضیه نیست.
    اما واقعا عشق چیه؟ چطور با هوس اشتباه گرفته نشود؟
    می دانستی باور اکثر آنهایی که عشق یک انسان متاهل شده اند و قیمت این عشقشان اسیب به زندگی خودشان ، طرف مقابلشان و خانواده اول طرفشان بوده است هیچ یک نمی خواستند خیانت کنند!! می دانستی خیلی از روابط عمیق و اسیب زا با یک شوخی و نگاه و لبخند شروع شده! می دانستی رعایت حریمها در میان مردان فامیل و همکاران خ خ باید پررنگ تر باشد تا غریبه ترها.

دوست نازنین من من حس شما را درک میکنم . میدانم که الان شوهر خاله شما از دید شما بهترین و مناسب ترین مردی است که می تواند روی این کره خاکی وجود داشته باشد! میدانم که خاله و خانواده خود را خودخواه ترین و سنتی ترین ادم های روی زمین میبینی! میدانم که این حس خود را پاک ترین عشق موجود در دنیا و مطمین ترین حس ها می دانی! ولی همه اتفاقات بد معمولا زمانی رخ می دهند که خ مطمین هستیم!!!
    اما آیا این حس ها "واقعیت دارند" آیا شما فریب احساساتتان را نخوردید؟ آیا شما در مورد هورمون عشق چیزی شنیدید؟
    از دیدگاه بایولوژیست ها چیزی که ما عشق می نامیم زاییده ترشح هورمونی است که بوفور در بدن انسانهای عاشق وجود دارد. معمولا تاثیراتش تا 5 الی 6 ماه وجود دارد و بعد کم کم ...
    از دید دکتر هلن فیشر ( ایشان چندین سال در مورد مغز انسانهای عاشق کار کردند) زمان زیادی ( چیزی که خاطرم هست هشتاد درصد به بالا) از یک روز را عاشق صرف تفکر و خیالپردازی نسبت به عشق خود میکند. و با این تفکرات ترشح این هورمون هم در مغز زیاد تر می شود. رفتار یک انسان عاشق شبیه یک انسان معتاد است. اگر به ماده مخدر نرسد بی تابی میکند اگر هم برسد معتاد تر می شود
    از دید من این که عشق غ ارادی است پذیرفته نیست . دلیل هم دارم. چون احساسات فزاینده که روز به روز فزاینده تر می شود و انسان را در خودش غرق میکند یکهو ایجاد نمی شود. آرام آرام. با خیالپردازی با تفکر همیشگی . درذهن خود موجودی می سازی و انقدر اورا اهورایی و آسمانی می بینی که نه تنها قادر به جدا شدن از اونیستی بلکه قادر به دیدن خود واقعی شخص هم نیستی. خ خلاصه منظورم این است که به جایی می رسی که دیگر دقیقا عاشق ان فرد نیستی بلکه عاشق "آن فرد ساخته و پرداخته ذهن خود هستی. ( البته این راهم میدانم نمی شود بالاجبار یک نفر را دوست داشت)

دوست نازنین من عشق مقدس است. عشق رشد دهنده هست. عشق خیانت نمی کند. در عشق خودخواهی نباید وجود داشته باشد.
    مقدمه عشق گدشتن از خود و بیشتر دوست داشتن دیگری است. چطور می شود با کسی که ادعای عشق دارد و خودخواه هست زندگی کرد.
    گل من اشتباه کردی رفتار خواهرانه داشتی. رومن رولان در رمان جان شیفته داستان خانمی را نقل میکند که با شوهر خواهر خود بسیار راحت و دوستانه رفتار میکند. و در جایی خلوت این آقا رفتاری تحریک آمیز با این خانم داشتند و خانم که اصلا با این دید به این اقا نگاه نمی کردند شوکه می شود!! چیزی که جالب است دیدگاه نویسنده این کتاب که به هرحال غربی است این است که : این خانم نباید با این اقا شوخی میکرد. مرد خوب هم مرد است. بازی با آتش در هر صورت خطرناک است. ( با احترام به همه اقایان. به هرحال این لذتها در همه وجود دارد و کسی نمی تواند ادعا کند از خطا مبرا است.)
    دوست نازنین من شما برای زندگیت احتیاج داری به مردی که بتوانی بر روی او تکیه کنی. مردی محکم و وفادار. مردی که به دلیل "دوست داشتن = تمایلات شخصی" حتی دست از بچه و خانم خودش میکشد چطور انتظار داری در کشاکش زندگی دست تورابگیرد. ایشان به هرحا روزهایی هم بوده اند که حس قوی نسبت به خاله شما داشته اند. اصلا قبول. خاله شما گودزیلا و خودخواه و هر شب این مرد معصوم را به صلابه می کشد اما آیا خیانت راه درست است و توجیه خوبی است. چرا به جای حل مشکل و بهیود رابطه با همسرش فرار میکند. چرا اصلا اول جدا نمی شود و بعد به فکر تجدید فراش نمی افتد. چرا حاضر است یک زن از جنس تو از ناموس تو را زجر دهد.
    به فرض رسیدن شما به این اقا روزها و شبهایی خواهند رسید که شما عاقل تر شدی و با خود می اندیشی که چطور من به ایشان اعتماد کنم وقتی خ راحت از زندگیش دست کشید. چون میدانی دیگر دختران زیباتر و خوش زبان تر از شما و البته جوانتر از شما هم هستند.
    روزهایی خواهند امد که این اقا در اختلافات روزانه شما را متهم خواهد کرد به خیانت و هوس بازی. شما را متهم خواهد کرد که تو از خاله خودت نگدشتی چطور می توانی نسبت به من وفادار باشی!
    دوست نازنین من شما زیباترین و خوش اندام ترین و بهترین زن دنیا هم که باشی روزی عادی می شوی. تنها چیزی که یک عشق را تازه و شاداب نگه می دارد صداقتها و پاکیها و از خود گذشتگیهاست.
    چند سال پیش فیلمی می دیدم . اقایی که همه چیز داشت تحت تاثیر خانمی از عرش به فرش امد. در دفاع از این خانم درقبال همه می ایستاد و میگفت این خانم موجود خاصی است. در انتهای فیلم وقتی این مرد موقعیت شغلی، همسر و فرزندش را از دست داد با خود میگفت :دیگران راست میگفتند تو چیز خاصی نداشتی. کاش این فیلم را می دیدی.
    دوست نازنین من این را بدان از انسانهایی که انقدر بدون ضابطه ( به هرحال خرده نگیر شما جوانی اما شوهر خاله شما در دهه 4 زندگی خود است و توقع منطق بیشتر از ایشان میرود تا شما) تحت تاثیر احساسات قرار میگیرند و شما را مشعوف احساسات خود میکنند ، همین انسانها احساسات دیگرشان مثل خشم مثل نگرانی و ..نیز بسیار عمیق است. از کسی که در کنترل یک حس قاصر است نمی توانی توقع منطقی بودن را داشته باشی. امروز نوبت خاله شما بود فردا نوبت شما خواهد رسید.
    دوست من یک وقتایی آدم فقط یک قدم اشتباه بر میداره اما اون قدم مثل این می مونه که لبه چاه بوده باشی. برداشتن قدم همانا و سقوط غ قابل جبران همانا.

بنظر من مدتی حتما و قطعا و واجبا هرگونه ارتباط تفکر و هر انچه شما را به این اقا مرتبط میکند دوری کن. بعد از چند ماه خودت از شوهر خاله ات ناراضی خواهی بود که چرا شما را دستمایه هوسهای خود قرار داده است. باید تاوان رفتار اشتباهت (هرچند خالی از هر نیت سو ت را بپدیری و روح اسیب دیده خود را التیام ببخشی)
    تجاوز فقط فیزیکی نیست. نیاز نیست حتما شما فیزیکی اسیب ببینی. همین روح اسیب دیده شما و خانواده و خاله و ..همه نتیجه یک تجاوز روحی است. خ از نوشته های روزنامه حوادث و قتلهای ناموسی و .. از یک رابطه عاشقانه خارج از عرف شروع شده اند

همین که شما نمی توانی به مرد دیگری فکر کنی و چه بسا فرصتهایی را ازدست بدهی.
    وقتی دوستان برایت می نوشتن تمام گفتنیها را گفتن اما نکته ای که هست گاهی دوستان انقدر تند می نویسند که شما را در لاک دفاعی خود فرو می برند اما از من قبول کنین تلخی هیچ دارویی نباید شما را نسبت به پزشک بدبین کند. اینجا کسی از خانواده شما نیست و کسی نیت سو ندارد

مطمین باش مرد شایسته و مجرد هم کم نیست عزیزم

برایت ارزوی خوشبختی دارم باران عزیز

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : چهارشنبه 20 اسفند 93 در ساعت 14:10

10. 5 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 05 فروردین 94), elahenaz (سه شنبه 04 فروردین 94), واحد (پنجشنبه 06 فروردین 94), اقای نجار (سه شنبه 04 فروردین 94), خیال تو (شنبه 08 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 آبان 94 [ 18:23]
    سطح
    16
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 32 در 15 پست

Array
    سلام..من فکرمیکنم شما اراده کن واسه سه ماه روزه قطع رابطه با جنس مخالف بگیر.اراده خیلی قوی داشته باش و اینکارو بکن.کمکت میکنه.

12. 3 کاربر از پست مفید زی زی گولو تشکرکرده اند .

SHahr-Zad (سه شنبه 04 فروردین 94), بارن (سه شنبه 04 فروردین 94), خیال تو (شنبه 08 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 مهر 94 [ 18:20]
    سطح
    8
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    باران خانوم سلام
    من در مورد ارتباط با شوهرخاله و مسائل مطرح شده بین شما کاری ندارم چون احتمال قوی این کار اتفاق نمی‌افته و اگر هم عملی بشه ، منجر به دور شدن شما از فامیل و قطع ارتباط اونها با شما میشه. پس درست فکر کن.
    اما در مورد خواستگارت باید بگم، به هیچ وجه ، تأکید میکنم به هیچ وجه با کسی که دوستش نداری ، تحت بدترین فشارها هم که شده ازدواج نکن، چون هرچیزی که طرف مقابل داشته باشه، علاقه تو رو کم داره که همین زندگی رو تلخ میکنه.
    با آرزوی سالی خوش

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 اسفند 94 [ 21:11]
    سطح
    24
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    134

تشکرشده 120 در 36 پست

Array
    بابا تو دیگه کی هستی دست شیطونو بستی

دوستان خواهشا جبهه نگیرید. به این فکر کنید اگه این دو نفر ازدواج نکنن این میره با خواستگارش ازدواج میکنه بعد راحت میره با شوهرخالش عشقو حال میکنه، ولی این دو نفر اگه ازدواج کنن دیگه اون پسره بدبخت نمیشه

باران خانم برو با شوهرخالت ازدواج کن عشقت پاکه شک نکن! برو تا اون پسره بدبخت نشده. فقط جون همین شوهرخالت که دوستش داری به این خواستگارت رحم کن، همین الان بهش جواب منفی بده مطمءن باش خدا تورو به شوهرخالت میرسونه. خواستگارت گناه داره کلی امیدو آرزو داره چجوری میتونی بدبختش کنی. اصلا با کسی که دوسش نداری ازدواج نکن تازه قیافشم خیلی خوب نیست.
    ویرایش توسط capitan2 : سه شنبه 04 فروردین 94 در ساعت 15:35

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 21 فروردین 94 [ 23:40]
    سطح
    20
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 190 در 56 پست

Array
    هر چه را كه براي خود مي پسندي براي ديگران نيز بپسند و هر چه را كه براي خود نمي پسندي براي ديگران نيز نپسند فقط اين سوالم رو صادقانه جواب بده : اگر كسي كه عاشقشي به فرض شوهرخالت يه روز بياد بگه من عاشق يه دختر ديگه شدم و مي خوام باهاش ازدواج كنم چه احساسي بهت دست مي ده؟

16. کاربر روبرو از پست مفید Kimia7 تشکرکرده است .

واحد (پنجشنبه 06 فروردین 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)