به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 11 فروردین 94 [ 13:51]
    سطح
    4
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 49.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

مشاوره برای ازدواج لطفا

با سلام خدمت مشاوران گل لطفا شکیبا باشید و تا آخر بخونید ممنون

بذارید از اول داستان بگم اگه کسی خواست تمام زیروبم کار رو متوجه بشه فقط لطفا راهنمایی کنید ممنون

سال 87 دانشجوی کارشناسی بودم بعد دختری رو دیدم که همیشه سر به زیر بود این دختر از یکی از دوستای من خوشش میومد در حدی که عاشقش شده بود

ولی پسره به هیچ عنوان ازش خوشش نمیومد یک سال به این دختر بی محلی کرد من کلی راهکار جلوی پای هر دوشون میذاشتم حتی چند بار هم با هم بیرون رفته بودن

ولی اطمینان دارم که رابطه در همین حد بوده چون به پاک بودنش ایمان دارم

تا اینکه دانشگاه تموم شد و اون پسره رفت پی کارش ولی من همیشه با این دختر در تماس بودم فقط در حد دوست معمولی یه جورایی از من خوشش میومد منم همینطور

تا اینکه یه روز گفت خانوادم میگن باید ازدواج کنی بعد منم گفتم اگه خوبه ازدواج کن

دیگه رفت ازدواج کرد و از هم خبر نداشتیم تا یک سال بعد که یادم نمیاد چجوری ارتباط تلفنی ما شروع شد

متوجه شدم که شوهرش شوهر نیست زنه یعنی مردانگی نداره و از این بنده خدا خوشش نمیاد اینا با تفکر خانوادهاشون ازدواج کرده بودن پسره از لحاظ مردانگی مشکل داشت و حتی با

هم رابطه نزدیک هم نداشتن دیگه کارشون به دادگاه کشید و تازگیا از هم جدا شدن برای همیشه

بعد این مدت این خانم کارشناسی قبول شد و استارت دوستی ماهم شکل گرفت

5 سال میشه این خانومو میشناسم با هم دوست بودیم 2 سال میشه با هم رابطه داریم هر اتفاقی بین ما افتاده به خواسته ی من و اصرار من بوده حتی رابطه ی نزدیک خیلی جاها رفتیم

خیلی وقتا دعوا کردیم ولی در آخر میشه گفت مشکلات زود برطرف شده سطح خونواده ها تقریبا مشابه.

حال دیگه زمانش فرا رسیده که یا ازدواج کنیم یا جدا شیم ولی همدیگه رو خیلی دوست داریم این خانم تو زندگیش خیلی مشکلات داشته اگه من بخوام باهاش بد رفتاری کنم تحمل

شکست دوباره رو ندارهمن بخاطر این خانم و ارتباطمون, ارتباطمو با اون دوستم قطع کردم, و حدود 500 کیلومتر مسیرو هر ماه میرم برای دیدنش

حالا موندم چیکار کنم آیا ازدواج ما درسته با اینکه کل زندگیشو از بر میدونم و دوم اینکه 2.5 سال از من بزرگتره ایشون تقریبا 29 سالو نیم و من تو 27 سالگیم

این خانم باکره هم هست چون برای کارهای دادگاهیش از پزشکی قانونی گواهی گرفته بود.

خیلی ها میگن ازدواج نکن بخاطر اینکه تو ادم احساساتی هستی و اینکه اون از تو بزرگتره . تجربه ناموفقی هم تو زندگیش داشته

میترسم از اینکه بریم زیر یک سقف و با کوچیکترین اختلاف نظر همه چیز یادم بیاد

آیا رابطه قبل به زندگی زناشویی لطمه نمیزنه؟

آیا ما میتونیم خوشبخت شیم؟

آیا سن مطرحه ؟

آیا اطلاع من از زندگی ایشون و ارتباط نزدیک ما بعدا زندگیمونو خدشه دار میکنه ؟

با تشکر.

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 18 اسفند 93 [ 18:59]
    سطح
    32
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    92

تشکرشده 345 در 153 پست

Array
    سلام دوست من

چیزی که من برداشت کردم اینه که شما با یه خانمی دوست هستین و بهش علاقه دارین ولی از آینده نگران هستین یا به هر دلیلی نمی تونین برین جلو و ... پیشنهاد می کنم بیشتر روش فک کنین . اینو به یاد داشته باشین اولین رابطه عاطفی همیشه یاد آدم می مونه مثلا خودم که هیچ جوره نمی تونم فراموشش کنم . اگر فردا با یه نفر دیگه ازدواج کنین هی می خواین با نفر قبلی که دوست داشتین مقایسه اش کنین . همیشه فکرتون درگیره ، پس از این علاقه راحت نگذرین مخصوصا اگه طرف تون هم به شما علاقه داره .
    فقط بشینین راجبه مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد با هم حرف بزنین . قرار بزارین که هیچ وقت گذشته رو پیش نکشین و فقط به هم فکر کنین . چیزی که من تجربه کردم اینه اگه عشق تون واقعی و از ته قلبه به این راحتی رهاش نکنین و یه رابطه دیگه رو با یه نفر دیگه شروع کنین . رابطه های بعدی هم مشکلات خودشونو دارن

موفق باشی دوست عزیز
    ویرایش توسط ahuman : دوشنبه 18 اسفند 93 در ساعت 16:53

3. 4 کاربر از پست مفید ahuman تشکرکرده اند .

colonel (دوشنبه 18 اسفند 93), P O U R I A (سه شنبه 19 اسفند 93), هم آوا (سه شنبه 19 اسفند 93), بارن (دوشنبه 18 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuman نمایش پست ها
    سلام دوست من

چیزی که من برداشت کردم اینه که شما با یه خانمی دوست هستین و بهش علاقه دارین ولی از آینده نگران هستین یا به هر دلیلی نمی تونین برین جلو و ... پیشنهاد می کنم بیشتر روش فک کنین . اینو به یاد داشته باشین اولین رابطه عاطفی همیشه یاد آدم می مونه مثلا خودم که هیچ جوره نمی تونم فراموشش کنم ...
    موفق باشی دوست عزیز
    درود فراوان بر شما دوست عزیز واقعا ممنونم که پاسخ دادید

حرفتون درسته ولی دیگه فرصتی برای تفکر ندارم

من تجربه زندگی ندارم ولی ایشون داره و من میگم شاید از من بزرگتره ولی میتونه خوشبخت کنه البته اینا همش احتماله واسه همه

ولی چیزی که الان مشخصه اینه که ایشون از من بزرگتر هستن 2- ما با هم رابطه داریم 3- از کل زندگیش خبر دارم

با این تفاسیر آیا راهی هست ؟

ایشون نهایتا 8 سال دیگه میره تو سرازیری زندگی از نظر جسمانی ولی من از اونجاای که جنسیت متفاوته میرم تو اوج از نظر جسمی

البته من برده جسم نیستم ولی باید همه چی بررسی شه

خونوادم نمیدونن ازدواج ناموفق داشته و دختره بحثو مطرح کردم خونوادم هیچ مشکلی ندارن از ازدواج من مادرم هر روز میگه یکی رو پیدا کن یکی که سنگین و رنگین باشه به قول قدیمیا ,

خونوادم آماده ان واسه اقدام من ولی نمیدونم اگه بفهمن ایشون ازدواج کرده یه بار چه عکس العملی نشون میدن

در مورد سن گفتم پدرم میگه خودت بهتر میدونی

مادرم میگه اتفاقا بهتر سنش بیشتره بیشترم بلده زندگی کنه که خدایش همینطوری هم هست

ولی من از خودم میترسم.

دوستان کمک نظر,پیشنهاد, انتقادی دارین به این بنده حقیر بگید لطفا.

پیشاپیش تشکر میکنم از همتون.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 شهریور 94 [ 18:35]
    سطح
    14
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 67 در 31 پست

Array
    درود۰
    بنظر من میتونید زندگی مشترک خوبی داشته باشید چون شناخت کافی رو از هم دارید و تا اونجایی که متوجه شدم نوشتید سطح خانواده ها نزدیک به همه۰ گرچه یه مقدار ازدواج سابق خانم ابهام بر انگیزه۰۰۰ با وجود اینهمه تفاهم و شناخت بنظرم قضیه سن کمرنگ جلوه میکنه و اهمیت چندانی در مورد شما نداره۰ اصرار شما در نصف بیشتر نوشته هاتون به پاک بودن و اینکه ایشون باکره هستند کمی تامل برانگیزه۰۰۰ آیا علامت سوال و شک و شبهه ای توی مورد دیگه ای دارید که بیان نکردید?
    موفق باشید۰

6. 2 کاربر از پست مفید Tombstone! تشکرکرده اند .

colonel (سه شنبه 19 اسفند 93), هم آوا (سه شنبه 19 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    بنظر من میتونید زندگی مشترک خوبی داشته باشید چون شناخت کافی رو از هم دارید و تا اونجایی که متوجه شدم نوشتید سطح خانواده ها نزدیک به همه۰
    درود فراوان بر شما به خاطر حسن توجهتون
    از لحاظ شناخت 4 یا 5 ساله همدیگه رو میشناسیم اوایل زندگی ایشون تمام راهکارهاشو من جلو پاش میذاشتم خدا میدونه فقط دوستی بود چون اگه قضیه دیگه ای در میون بود که ای کاش بود هیچ وقت نمیذاشتم ازدواج کنه.

گرچه یه مقدار ازدواج سابق خانم ابهام بر انگیزه۰۰۰
    ابهام از چه لحاظ هر سوالی دارید بپرسید که ایشالا من به یه نتیجه ای برسم من اومدم اینجا راهم مشخص شه پس چیزی واسه پنهون کردن ندارم.

با وجود اینهمه تفاهم و شناخت بنظرم قضیه سن کمرنگ جلوه میکنه و اهمیت چندانی در مورد شما نداره۰
    نمیدونم شاید اینجوری باشه
    البته خیلی ها هستن که خانم سنش خیلی بیشتر از این حرفا بیشتره ولی زندگی خوبی دارن

اصرار شما در نصف بیشتر نوشته هاتون به پاک بودن و اینکه ایشون باکره هستند کمی تامل برانگیزه
    به اصراری که دارم شک ندارم چون تو روند زندگی ایشون بودم و بهش نزدیکم همین الان هم

ما اول قصد ازدواج نداشتیم فقط دوستی حتی یادمه اون اوایل بهم میگفتیم ما هیچ وقت با هم ازدواج نخواهیم کرد ولی الان همه چی عوض شده نمیدونم چرا.

تامل برانگیز بودن اون قضیه برای شما طبیعیه ولی من نمیتونم خودمو گول بزنم و به چیزی که میگم ایمان دارم

آیا علامت سوال و شک و شبهه ای توی مورد دیگه ای دارید که بیان نکردید?
    موفق باشید
    والا چیزی به ذهنم نمیرسه خوشحال میشم هر سوالی دارید ازم بپرسید تا بهتر بشه مشاوره داد

و در کل چرا نظرها متفاوته اینجا تقریبا شما میگید مشکلی پیش نمیاد ولی جای دیگه میگن نه.

با تشکر دوستان.

و در پاسخ دوستی که اول پاسخ داد

چیزی که من برداشت کردم اینه که شما با یه خانمی دوست هستین و بهش علاقه دارین ولی از آینده نگران هستین یا به هر دلیلی نمی تونین برین جلو و ... پیشنهاد می کنم بیشتر روش فک کنین
    البته حق با شماست شاید نیاز باشه مشاور حضوری هم برم

.
    اینو به یاد داشته باشین اولین رابطه عاطفی همیشه یاد آدم می مونه مثلا خودم که هیچ جوره نمی تونم فراموشش کنم . اگر فردا با یه نفر دیگه ازدواج کنین هی می خواین با نفر قبلی که دوست داشتین مقایسه اش کنین . همیشه فکرتون درگیره ، پس از این علاقه راحت نگذرین مخصوصا اگه طرف تون هم به شما علاقه داره .
    دوست من شاید بهتره بگم اولین رابطه عاطفی عمیقی که داشتم همینه در غیر اینصورت نه ولی کاملا درسته این مقایسه پیش میاد

فقط بشینین راجبه مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد با هم حرف بزنین . قرار بزارین که هیچ وقت گذشته رو پیش نکشین و فقط به هم فکر کنین .
    چشم, 5 شنبه لحظه دیدارمونه میخوام تمام حرفارو بزنم

چیزی که من تجربه کردم اینه اگه عشق تون واقعی و از ته قلبه به این راحتی رهاش نکنین و یه رابطه دیگه رو با یه نفر دیگه شروع کنین . رابطه های بعدی هم مشکلات خودشونو دارن
    بله کاملا منطقیه ولی ای کاش میشد آدم 10 سال بعدشو میدید

موفق باشی دوست عزیز
    دوست عزیز شما هم همینطور.

و در آخر از دوستان و مشاوران دیگه خواهش دارم اگه نظری یا عقیده ای یا تجربه ای دارن بهم بگن

خدا خیرتون بده.
    ویرایش توسط colonel : سه شنبه 19 اسفند 93 در ساعت 10:50

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    دوستان همدردی مجددا سلام

آیا کسی نظری نداره فقط دو نفر پیدا شد که مشاوره بدن؟

از بقیه خواهش دارم اگه تجربه یا نظر و یا پیشنهادی دارن در میون بذارن, مساله یه عمر زندگیه باید تصمیم درست رو بگیرم

پیشاپیش از همتون سپاسگذارم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    شما بهترین گزینه برای دختر خانم هستید و اون دختره کیس مناسب برای شما ... به نظر من با توجه به شناخت از روحیات همدیگه و در صورت عدم اختلافات عمیق زندگی خوبی میتونید شکل بدین .. کلی گفتم حتما نیاز هست که پیش مشاور هم برید .

10. 2 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

colonel (چهارشنبه 20 اسفند 93), بارن (سه شنبه 19 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    شما بهترین گزینه برای دختر خانم هستید و اون دختره کیس مناسب برای شما ...
    دمت بسیار گرم به آدم امید میدی

به نظر من با توجه به شناخت از روحیات همدیگه و در صورت عدم اختلافات عمیق زندگی خوبی میتونید شکل بدین ..
    فعلا اختلافی نداریم و انشاالله که پیش نیاد
    دوستم میگه تو آدم احساساتی هستی به شدت میگم ازدواج نکن چون دیر یا زود دوستات و آشنایانت از قضیه ایشون مطلع میشن
    و اونوقت هر حرفی بزنن تو تحملش رو نداری

کلی گفتم حتما نیاز هست که پیش مشاور هم برید .
    مشاور همین آدمان ولی با تجربه بیشتر
    با برادر بزرگم صحبتشو کردم میگه ایشون تجربه زندگی داره فردا تا کسی بگه ته پیاز تلخه همه چی یادت میاد
    ولی من معتقدم کسی بیشتر از من از قضیه خبر نداره

ولی بازهم تردید دارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)