به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آبان 94 [ 23:56]
    سطح
    16
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 39 در 14 پست

Array

خيلى چاقم و نميتونم غذا نخورم

قدم ١٥٧ سانتى متره، وزنم ٥٩ كيلو... احساس مى كنم دارم به يه غول بى شاخ و دم تبديل ميشم. دارم افسرده ميشم، چيزايى كه ناراحتم مى كنه اينه كه دوست دارم هميشه زيبا و سالم و خوش اندام باشم ولى نميدونم چرا نميتونم رژيم غذايى درست بگيرم، ورزش هم اصلا حوصله ندارم انجام بدم، امروز مى خواستم برم تولد دوستم متوجه شدم لباسم اصلا تنم نميره، بازوهام از بس چاقه نميتونم تاپ بپوشم، پاهام هم چاقه نميتونم شلوارك بپوشم... البته هنوز اونقدر گنده و گرد نشدم كه بهم بگن چاق ولى خب تپلم
    دوستهاى دبيرستانم هنوز همونجورى خوش اندامن، ميخوام واسه عيد رژيم بگيرم ولى انگيزه ندارم، بهم بگين از كجا شروع كنم؟ اونهايى كه موفق بودند... رژيم تغذيه هم دارم ولى چون نتونستم كم كنم ديگه دكتر رفتنم رو كنسل كردم
    كمكم كنين واسه عيد انگيزه پيدا كنم... امروز يه پيركس گنده لازانيا خوردم غذاى پنج نفر بود

- - - Updated - - -

بچه ها دلم ميخواست ميتونستم عكسمو اينجا بذارم ببينين با اين همه غذا خوردن با خودم چى كار كردم عاشق غذاهاى چرب و چيلى و بى مصرفم اندازه سه تا پسر ميتونم غذا بخورم اكيپى رفته بوديم بيرون از غذا سفارش دادن بقيه فهميدم من خيلى عجيب الخلقه غذا ميخورم سير نميشم اصلا هر چى بذارن جلوم ميتونم بخورم حتى اگه غذاى سه نفر باشه
    الان دم عيد با خودم چى كار كردم من تا سه سال پيش ٤٧ كيلو بودم چرا آخه يه دفعه اين همه چاق شدم و اشتهام زياد شد؟ چى كار كنم بتونم انگيزه داشته باشم؟

2. 2 کاربر از پست مفید فرين دخت تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 آبان 94 [ 21:48]
    سطح
    78
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 322
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    775

تشکرشده 2,481 در 570 پست

Array
    1.خودت وزن نکن.سایز بگیر.
    2.به مرور از غذات کم کن.
    3.با اهنگ هولاهوپ بزن.
    4.مسیرهارو پیاده برو

4. 9 کاربر از پست مفید کیت کت تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), فرين دخت (شنبه 12 اردیبهشت 94), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), بارن (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    فرین دخت جان وقتی عنوان تاپیکتو دیدم گفتم لابد یه صد کیلویی وزنت باشه.

آخه دختر خوب شما شاخص توده بدنیت که تو رنج نرمال هست من با اجازت حساب کردم و شد 23.رنج نرمالشم 19-24 هست.

بعدشم ان نکته رو به همه دخترا لازمه بگم که یکم پر بودن برای دخترا لازمه هم به خاطر اینکه لباسا قشنگ بهشون بیاد هم از جهت یافتن پدیده ای به اسم شوهر

پس یه دختر خوش هیکل نه زیادی لاغره و نه زیادی چاق بلکه پره.

در مورد خوش اشتها بودنت هم کاش من جای شما بودم من برعکس شما خیلی کم اشتها هستم و به زور غذا میخورم تا تبدیل به نی قلیون نشم البته من نی قلیون نیستما قدم 170 و وزنم 65 هست bmi منم تقریبا نزدیک شماست من الان بگم که چاقم؟اصلا هم چاق نیستم.

شما هم بیخودی انقدر حساس نشو.ولی اگه سلامتیت مهمه سمت فست فود و غذاهای چرب و پر نمک نرو.قبل از وعده غذاییت از سالاد استفاده کن تا معده ات پر بشه.

با دست غیر غالبت قاشق رو بگیر تا آهسته تر غذا بخوری و وزنت کمتر بالا بره.آهسته غذا خوردن یکی از راههای لاغر کردنه چون بیست دقیقه طول میکشه تا پیام سیری به مغز برسه و اوناییکه سریع غذا میخورند پیام سیری حالا حالاها به مغز نمیرسه و اونا همچنان مشغول خوردن هستند.

یه متخصص تغذیه میگفت میتونید از پشت قاشق استفاده کنید یا با چنگال برنج رو بخورید یا حتی با پشت چنگال چون اینها باعث خستگی شده و زودتر دست از غذا میکشید.

استفاده از بشقاب کوچیکتر و ظرف های آبی رنگ هم در کاهش اشتها موثره.

ولی اگه رژیم هم گرفتی حواست باشه بدنت رو از ویتامین های مورد نیاز و پروتئین محروم نکنی پس از همه گروه های غذایی ولی با حجم کم استفاده کن.

ولی من همچنان رو حرفم هستم یکم توپر بودن واسه یه دختر حیاتیه.

6. 9 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), meysamm (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), sevil73 (جمعه 01 اسفند 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 اردیبهشت 95 [ 12:20]
    سطح
    71
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 365
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    3,178

تشکرشده 1,387 در 220 پست

Array
    سلام خانومی٫

اول از همه باید واسه خودت مشخص کنی وزن ایدآلت چیه!

ببین من خودمو مثال میزنم تقریبا ۱۵ سال پیش با قد ۱۶۷ وزنم ۵۷ بود و خیلی احساس بدی داشتم (چون خواهرم خیلی خوش اندام بود و همیشه دوست داشتم مثل اون لاغر باشم) وزنم به قدم میخورد ولی راضی نبودم!

ببین شما غذای چرب و چیلی دوست داری من عاشق چیپش و از این جور تنقلات بودم...یک روز یکی از دوستای پسر ( همکلاسی) بهم گفت سوده اگه یکم لاغر تر بشی و با هم ورزش بریم فکر میکنم دیگه اون سوده ای بشی که تو فکرت میخوای! منم از اون شب واسه خودم یه وزنی رو انتخاب کردم و شروع کردم! گفتم تا ۲ماه دیگه میخوام ۷کیلو کم کنم!

از صبحش شروع کردم٫هر چی که قبلا میخوردم رو نصف کردم و اول صبح ته لیوان سرکه سیب میخوردم(خیلی بد مزه است٫ولی بشدت چربی مسوزونه اونم ناشتا) بعد یک دونه سیب و بعدش یک تا دو لقمه نون! بعد تا ناهار چیزی نمیخوردم واسه ناهار واسه یک هفته خودم سوپ کلم درست میکردم ( با کلم و هویج و پیاز و مرغ) اینم ناهارم و دیگه شام نمیخوردم!!! کلا تو آلمان کسی شام نمیخوره مثل تو ایران! اگرم گشنم میشد به خودم گفنه بودم فقط و فقط تا ساعت ۶ بعد از ظهر اجازه خوردن دارم بیشتر آب میخوردم تا هم پوستم شاداب بمونه و هم از جلویه گشنگیمو میگرفت٫گشنم هم که میشد سیب میخوردم! ۳هفته ادامه دادم کلا تو این ۳ هفته آب شدم و از اون به بعد غذام همینطوری موندم الانم که دور از جونم مثل چی میخورم ولی ۴۹ کیلو موندم!

پس اگه اراده داشته باشی و پشتکار و خسته نشی حتما میتونی موفق بشی! البته بستگی به سنت هم داره٫ ممکنه هورمونهات مشکل داشته باشه که اینو میتونی از پزشکت جویا بشی! سعی کن هر چی میخوای بخوری رو اول مثل همیشه تو بشقابت بریزی بعد درست نصفشو دوباره برگردونی تو دیس و نخوری! اگرم بتونی مثلا یک هفته فقط از این سوپ بخوری خیلی کالری میسوزونه چون کلم زیاد توش داره!

در هر حال باید از همین الان واسه خودت هدف مشخص کنی و بگی مثلا میخوام ۱۰ کبلو تا نمیدونم ۲ماه دیگه کم کنم و حسابی تلاش کنی و نخوری! (اوه اوه قیافه اینو)

در درجه اولم که ورزش میتونه کمکت کنه تا به وزن ایدآلت برسی٫ بگو یا علی و شروع کن!
    اراده داشته باش و موفق باشی
    آرزو دارم،
    فاصله نباشه بین تو و تمام احساس های خوبت
    تو باشی و شادی باشه و یه دنیا سلامتی
    و امضاء خداوند بزرگ پای
    تمام آرزوهایت

8. 9 کاربر از پست مفید سوده 82 تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), sevil73 (جمعه 01 اسفند 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 01 اسفند 93), مهرااد (جمعه 01 اسفند 93), اثر راشومون (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اسفند 99 [ 10:31]
    سطح
    89
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,890

تشکرشده 2,698 در 675 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    1. سنتون اگه رو به رشد . نگران نباشید .

2 . لاغر کردن به اراده بستگی داره . تصمیم کبری

3 . از چه موادی تو غذا بدت میاد . کمی تو غذا هات استفاده کن . تا مانع اشتهاات بشه .

4. شام کلا نخور . شام چیه . بخصوص برنج .

5. شام فقط سالاد کاهو بخور . یه شب کاهو معمولی . یه شب کاهو پیچ . یه شب کاهو چینی . یه شب کلم .

سالاد کاهو با ریز شده کرفس و کلم بروکلی . بدون سس . با خیار . و گوجه فرنگی . با آبلیمو و یا آبقوره . خودتون بهتر بلید

بیشتر معدتو با سالاد پر کن . دو تا سه تا بشقاب بخور ولی کم کم کرفس توش زیاد کن و دونه هاشو درشت تر کن باعث میشه از سالاد بدت بیاد . و کمش کنی .

ظهر غذات کم کن و برا سالاد جا بذار .

6. استخر . سونا . پیاده روی . ولی بعدش در حد دو کفه دست و یا دو تیکه پیتزا استفاده کن و نه بیشتر .
    . 7. تو این مدت مصرفتو به شیر و خرما تغییر بده .
    معدت بزرگ شده برا همین زیاد میخخوری جای سه نفر .

یه عطاری برو و داروی گیاهی لاغری بگیر . بهت بگم تاثیر نداره ولی برا گول زننده افکارت خواهد بود عالیه . دنبال درو های لاغری مجاز غیر مجازم نباش . همش دروغه
    همش به ارداده خودت بستگی داره . پول میدی دلت میسوزه کم میخوری فکر میکنی دارو موثر بوده .

همیه اینا که گفتم ولش کن . یه عکس یا یه لباس مانکن بذار جلوت سعی کن بهش برسی یا تنت کنی .در کنار این عکسا عکس کاهو سیب سبز بذار و البته یه عکس از آرزوهات

چندتا عکس چاق با لایه های ببخشد چربی بذار جلوت در کنارش اسم غذاها یا عکس غذاهایی رو که دوست داری . طوریکه تا غذا رو دیدی یا شنیدی در جا یاد اون عکس بیفتی .

سعی نکن خودتو با گن جمع جور کنی سعی کن اگه فکر میکنی چاقی کنی لاغر کنی .

کسایی که بهت میگن چاقی . بد قواره ای . نخور . چمیدونم داری میترکی . خلاصه هر کی بهت با تیکه و کنایه این حرفارو میزنه

دوستت خواهد بود شک نکن . پس بهشون ثابت کن . مانکنی و خوش اندام . و به اندازه و بلکه کمتر غذا میخوری . آداب غذا خوردن جلو خانوادت حفظ کن .

تصمیم مهترین بخش کاره . تاپیک نزن فرار کن . عمل کن و مسیر بیا بگو . و هر روز قدم های بهتری بردار و پیشرفتتو بنویس .

فکر کنم یک کیلو کم کنی کافی باشه .

ویرایش توسط parsa1400 : جمعه 01 اسفند 93 در ساعت 13:43

10. 5 کاربر از پست مفید parsa1400 تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), مهرااد (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود

چقدر عالی دوستان چقدر اطلاعات خوب و بالایی دارن (البته وقت نشد بصورت کامل بخونم فکر کنم لازم باشه حتما یادداشت برداری بکنم)

با اجازه منم تجربه خودمو بگم البته تخصصی نیست یادمه باشگاه بدنسازی میرفتم چند سال قبل اینو خوب یاد گرفتم توی اینجور کارها باید صبور باشی و امیدوار عجول باشی هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی بهت ضربه وارد میشه.طول میکشه تا چربی هایی که در بدنت وجود داره کم کم آب بشه تا عادت های نادرست غذایی که داری تغییر بدی پس عجول نباش.خود من شاید با اینکه باشگاه بدنسازی میرفتم و خوب هم تمرین میکردم مربی خصوصی داشتم ولی یکسال طول کشید تا تناسب اندامم درست بشه.
    اصلا عجله نکن بقول خودم چقدر طول کشیده تا بدنت این فرمی بشه پس همانقدر یا حداقل نصف ان زمان نیازه تا فرم بدنت به دلخواهت باشه.
    و در آخر همیشه هم مانکن بودن مساوی با زیبایی نیست.بنظرم اتفاقا چه آقایون و چه خانوما بعضی اوقات توپر بودن یا تپل بودن خیلی هم زیباترشان میکنه البته اینم باید مدنظر داشت تناسب اندام مناسب مساوی است با سلامتی
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

12. 6 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93), مهرااد (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    احتمالا بیشترباید عادات غذاییت رو اصلاح کنی،
    والا بنظر من که وزنت مشکلی نداره.
    خیلی هم حرص نخور، در اضافه وزنت بی تاثیر نیست.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

14. 5 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    دوستان نکته های خوبی گفتن .

ولی چند تا هم نکته هست من بگم :

سعی کن با قاشق مربا خوری غذا بخوری اونم تو ظرف کوچکتر چون باعث طول کشیدن غذا میشه و مغز دستور سیری میده کلا طول بده .مغز خیلی راحت گول میخوره .
    من قبلنا همین که گشنم میشد بدو میرفتم غذا میخوردم اما تازگی ها کشف کردم نیم ساعت یا چهل دیقه که گشنگی میکشم بعدش کاملا احساس سیری می کنم بدون اینکه چیزی خورده باشم . البته برای لاغری این کارو نمیکنم وقتایی که فکر میکنم اضافه است و بدنم زیاده خواهی میکنه اینطور میکنم .

از طرفی یسری کمبود اهن و ویتامین ها باعث افزایش اشتها میشه سعی کن رو زیر بنای بدنت کار کنی و شارزش کنی .. یه چکاب بده ببین چی کم داری ؟
    مدتیه یه قرص مخصوص مصرف میکنم برای جبران کمبود ویتامین و اهن کلی اشتهام کم شده و خیلی عادی غذا میخورم . باورت میشه من رو به زور از سفره مخصوصا صبحونه میکندن و میبردن ؟ اما خب چاق نمیشم نرمال میمونم .

از عوامل روانی هم غافل نشو پر اشتهایی میتونه بخاطر اضطراب و تشویش باشه .

این تاپیک سوالی ایجاد کرد.شما ها وزنتون از قدتون کمتره من 166 قدم وزنمم 62 ولی متناسبم چرا شما فکر میکنید خیلی باید کم کنید ؟!!خوبه که .

16. 7 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), meysamm (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 01 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    هیچ وقت تا وقتی که احساس سیری نکردی،بلند نشو.با همون روش هایی که دوستان

گفتن،مدت خوردنو زیاد و حجمشو کم کن.تا جایی که جا داره لقمه رو بجو تا به طوری غیر

ارادی بلعیده بشه.هیچ کدوم از وعده ها رو جذف نکن عصرونه بخور تا شام با مختصری سیر

بشی.روزی 0.5 ساعت پیاده روی تند یا فعالیت مشابه داشته باش.بدون ورزش مثل تنیس

بازه بدون راکت،هیچ پیشرفتی نمی کنی.

18. 4 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (جمعه 01 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), parsa1400 (جمعه 01 اسفند 93), بانوی آفتاب (جمعه 01 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 مهر 95 [ 15:31]
    سطح
    61
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 220
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    826

تشکرشده 744 در 192 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام دوستان نظرات خوبی دادنا
    علاوه بر مورد هایی که دوستان گفتند یه مسئله دیگه هم هست ، اضافه وزن واسه خانوم ها بیشتر مربوط میشه به شکم و پهلوها
    موقع راه رفتن سعی کن کاملا صاف وایسی و بدنت رو شل نگیری و شکمت رو بدی عقب سفت نگه داری ، به مرور زمان این حالت عادی میشه و عادت میکنی به این شکل

20. 3 کاربر از پست مفید (آسمانی آبی) تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 01 اسفند 93), meysamm (جمعه 01 اسفند 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 اسفند 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)