به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 19:27]
    سطح
    13
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    138

تشکرشده 20 در 9 پست

Array

چطور از پس دخالت‌های دخترخاله نامزدم بربیام؟

من دوساله که نامزد کردم و قراره حدودا یک ماه دیگه عقد کنیم. نامزدم و من، هر دومون عاشقانه همدیگه رو دوست داریم.خانواده نامزدم هم مثل خانواده من آدمهای آرومی هستند و توی زندگیمون دخالت نمی‌کنند. اما نامزدم یه دختر خاله داره( که با پسرخالش ازدواج کرده) که نفوذ زیادی روی نامزدم و کل خانواده نامزدم داره. چند بار جلوی خودم گفته که من مثل خواهرشم و حتی از خواهرش هم بهش نزدیکترم و به خودش اجازه میده که زندگش ما رو دست بگیره. خیلی آدم با سیاست و زبون‌داری هست.کافیه من کوچکترین چیزی درباره این دختر بگم. اونوقت نامزدم شدیدا جبهه می‌گیره و با من بد می‌شه، مثل اینکه کسی به مادرش چیزی گفته باشه.
    نامزدم رو همه جوره دوست دارم و شخصیتش رو قبول دارم. اما نمی‌دونم که با این قضیه چجوری کنار بیام. نمیخوام توی زندگی کسی دخالت کنم و همین‌طور هم نمیخوام کسی توی زندگی من دخالت کنه.
    اگر کسی راهکاری داره، خوشحال می‌شم که اون رو با من درمیون بذاره. باسپاس فراوان از راهنمایی‌هاتون

2. کاربر روبرو از پست مفید من راضیه هستم تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 شهریور 94 [ 18:35]
    سطح
    14
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 67 در 31 پست

Array
    با درود بر شما۰ مشکل عجیب و جالبیه و از طرفی اعصاب خورد کن! چه معنی داره ایشون تو زندگی شما دخالت کنه?! حالا اگه مجرد بودن میشد یه حدسهایی درباره امکان وجود رابطه با نامزدتون زد ولی خب خوشبختانه اینطور نیست۰ به نظر بنده هیچ دلیلی برای اینکه ایشون کاسه داغتر از آش باشن وجود نداره و شما خیلی قاطعانه و مقتدرانه باید بنشونیدش سر جاش تا جا و موقعیت خودشو درک کنه! اما قبل اینکار باید با نامزدتون صحبت کنید۰ اگر همونطوری که گفتید دوستتون داره و عاشقتونه محاله ممکنه که باهاتون مخالفت کنه۰ چون دخترخاله آدم در موقعیتی قرار نداره که بتونه روی آدم تسلط داشته باشه و باید هر چه سریعتر به اینکارش خاتمه بده! حتی اگه این کار هم نتیجه ای نداشت سعی کنید با همسر دخترخاله هم صحبتی داشته باشید و اخطار لازم رو بهش بدید!
    موید باشید۰

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    138

تشکرشده 20 در 9 پست

Array
    ممنون. حتما همینکار رو میکنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 فروردین 94 [ 05:19]
    سطح
    14
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 72 در 24 پست

Array
    به نظر من اینکه یه مرد یا زن روی مادر یا پدرش یا در مرحله ی آخر برادر و خواهرش حساسیت داشته باشه می تونه طبیعی باشه اما اینکه این حساسیت رو دختر خاله باشه خیلی عجیب هست.

اول باید خودتون بررسی کنید که آیا این دخالت ها وجود داره یا صرفا نوعی از حسادت های زنانه هست ( با عرض معذرت از شما ) بالاخره خانم ها نسبت به رفتارهای همسرشون حساسیت های خودشون رو دارند مخصوصا اگر طرف مقابل همسرشون هم خانم باشه.

اما اگر واقعا به این امر مطمئن هستید به نظر من باید با این موضوع برخورد کنید. دخترخاله در جایگاهی نیست که حق دخالت در زندگی شخص رو داشته باشه. حتی پدر و مادر هم حق دخالت به معنای بدش رو ندارند.
    شما هم باید سعی کنید با روی خوش و ملایمت در رفتار این مشکل را حل کنید و اگر تغییری حاصل نشد یا بی خیال این موضوع شوید یا با درخواست قاطعانه ، پایان یافتن دخالت های دختر خاله ی همسرتون رو خواستار بشید.

6. کاربر روبرو از پست مفید nikon تشکرکرده است .

دختر بیخیال (یکشنبه 26 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 شهریور 94 [ 10:39]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array
    سلام من دقیقا همین مشکل رو داشتم من الان عقد هستم دو سال هم دوست بودم و تو کل این دوران با دخترخاله نامزدم مشکل داشتم اون همسن شوهرمه وازدواجم نکرده وقبلا هم همسرم و دوست داشته دلیل حساسیت من این موضوع بود ولی اینقدر به این موضوع پروبال دادم که خیلی خیلی اذیت شدم نود ونه درصد دعواهای من وهمسرم در این مورد بود منم تا در مورد دختر خالش بد میگفتم ناراحت میشد و دعوام میکرد ومنم ناراحت میشدم که ببین اون برات مهمتره وهمینطوری دعواهای الکی وپشت هم یه بار نامزدم حرف خوبی زد وباعث شد یکم حساسیت من بهتر شد گفت شاید دخترخالم برام مهم نباشه اما این برام مهمه که زنم به فامیلم احترام بذاره مساله اینجا اینه که من دلم میخواد زنم منطقی وخوب باشه ودلیل ناراحت شدنم اینه ببین عزیزم هر دو زن هستیم وجنس همدیگر ومیشناسیم اول بررسی کن ببین دخالت میکنه واقعا یا نه بعد جبهه بگیر اول با خودت رو راست باش واقعا به خاطر اینکه نامزدت براش اهمیت قائله خانواده همسرت بهش احترام میذارن بهش حسودیت نمیشه و رفتارهاشو برای خودت بزرگ کنی ؟ چون خودم اینطوری بودم میگم بعدشم به نظر من هرچی در این مورد با نامزدت کمتر حرف بزنی بهتره سعی کن با سیاست این موضوع رو حل کنی نذار از این حساسیت خانواده همسرت با خبر شن با خود نامزدت هم خیلی در این مورد حرف نزن نذار تو رو با اون مقایسه کنه نذار در نظرش رفتارهای اون ومعقول تر از شما بدونه اگر این خانم با شما خیلی احساس نزدیکی میکنه شما هم باهاش صمیمی باش اما با رعایت وحفظ فاصله یجوری برخورد کن در عین این که همسرت می بینه با هم صمیمی وخوب هستید وشما بهشون احترام میذاری اما شما یه فاصله ورسمی بودن رو هم حفظ کن ونذار این خانم در مسائلی که فقط به شما مربوطه دخالت کنه در اینجور مواردم اگر می بینی همسرت خیلی حساس میشه در ظاهر احترام بذار اما با زبون خوش ومحترمانه با همسرت حرف بزن وکار خودتو بکن تا یه مدت که حساسیت همسرت کم شه مردا رو نباید روی کسی حساس کرد چون اون تو ذهنشون بزرگ میشه رفت وآمد با دخترخاله کمه پس الکی با حساسیت باعث مشکل ودعوا نشید من واقعا حیفم میاد سر مسائل بیخود اینقدر دعوا میکردم وروزای خوبم هدر رفت
    لطفا یه موردم از دخالتاشو برامون کامل تعریف کنید

- - - Updated - - -

سلام من دقیقا همین مشکل رو داشتم من الان عقد هستم دو سال هم دوست بودم و تو کل این دوران با دخترخاله نامزدم مشکل داشتم اون همسن شوهرمه وازدواجم نکرده وقبلا هم همسرم و دوست داشته دلیل حساسیت من این موضوع بود ولی اینقدر به این موضوع پروبال دادم که خیلی خیلی اذیت شدم نود ونه درصد دعواهای من وهمسرم در این مورد بود منم تا در مورد دختر خالش بد میگفتم ناراحت میشد و دعوام میکرد ومنم ناراحت میشدم که ببین اون برات مهمتره وهمینطوری دعواهای الکی وپشت هم یه بار نامزدم حرف خوبی زد وباعث شد یکم حساسیت من بهتر شد گفت شاید دخترخالم برام مهم نباشه اما این برام مهمه که زنم به فامیلم احترام بذاره مساله اینجا اینه که من دلم میخواد زنم منطقی وخوب باشه ودلیل ناراحت شدنم اینه ببین عزیزم هر دو زن هستیم وجنس همدیگر ومیشناسیم اول بررسی کن ببین دخالت میکنه واقعا یا نه بعد جبهه بگیر اول با خودت رو راست باش واقعا به خاطر اینکه نامزدت براش اهمیت قائله خانواده همسرت بهش احترام میذارن بهش حسودیت نمیشه و رفتارهاشو برای خودت بزرگ کنی ؟ چون خودم اینطوری بودم میگم بعدشم به نظر من هرچی در این مورد با نامزدت کمتر حرف بزنی بهتره سعی کن با سیاست این موضوع رو حل کنی نذار از این حساسیت خانواده همسرت با خبر شن با خود نامزدت هم خیلی در این مورد حرف نزن نذار تو رو با اون مقایسه کنه نذار در نظرش رفتارهای اون ومعقول تر از شما بدونه اگر این خانم با شما خیلی احساس نزدیکی میکنه شما هم باهاش صمیمی باش اما با رعایت وحفظ فاصله یجوری برخورد کن در عین این که همسرت می بینه با هم صمیمی وخوب هستید وشما بهشون احترام میذاری اما شما یه فاصله ورسمی بودن رو هم حفظ کن ونذار این خانم در مسائلی که فقط به شما مربوطه دخالت کنه در اینجور مواردم اگر می بینی همسرت خیلی حساس میشه در ظاهر احترام بذار اما با زبون خوش ومحترمانه با همسرت حرف بزن وکار خودتو بکن تا یه مدت که حساسیت همسرت کم شه مردا رو نباید روی کسی حساس کرد چون اون تو ذهنشون بزرگ میشه رفت وآمد با دخترخاله کمه پس الکی با حساسیت باعث مشکل ودعوا نشید من واقعا حیفم میاد سر مسائل بیخود اینقدر دعوا میکردم وروزای خوبم هدر رفت
    لطفا یه موردم از دخالتاشو برامون کامل تعریف کنید

8. کاربر روبرو از پست مفید mati تشکرکرده است .

واحد (دوشنبه 27 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    138

تشکرشده 20 در 9 پست

Array
    mati جان حرفاتون خیلی خوب و بجا بود. باید درموردش خوب فکر کنم. من بعد از ازدواج به شهر دیگه ای می‌رم و اونجا فقط خانواده خواهر و دختر خاله نامزدم هستن. پس مسلما رفت و آمدمون زیاد خواهد بود. اون خیلی دخالت میکنه اما منم بهش حسودیم می‌شه. توی جمع بهم گفت تو هیچ کاری بلد نیستی بکنی مثلا بلد نیستی ظرف بشوری و منم از خودم دفاع کردم. وقتی سوالی میکنه که دخالت حساب می‌شه بلد نیستم که چطور بدون اینکه ناراحت بشه جوابشو ندم.اصلا از بحث و دعوا خوشم نمیاد. اگه بتونید با یک مثال بهم بگید چطور فاصله رو حفظ کنم ممنون میشم. راهنمایی های خیلی خوبی کردید. ازتون واقعا ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 شهریور 94 [ 10:39]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array
    خواهش میکنم خانومی
    ببین خانومی من خودم یه کل کل ناخواسته تو ذهنم با دختر خاله نامزدم داشتم تو ذهنم دلم میخواست همیشه حالشو بگیرم حالا با درست کردن یه کار دستی با مهربون بودن با بقیه یا یه لباس بهتر داشتن ناخواسته به خاطر اینکه چند بار شوهرم طرفشو گرفته بود باهاش کل کل وجدل داشتم دلم میخواست همش خودمو بهش ثابت کنم وچون دیدگاه من این بود همه حرفای اونو بد برداشت میکردم مثلا به نامزدم میگفتم دیدی اینطوری کرد اونطوری کرد مسائل خیلی ریز واونم میگفت واقعا منفی نگری واقعا هم بودم چون در برابر اون همیشه ذهنیت بد داشتم همه حرفاشو بد برداشت میکردم حتی زمانی که میگفت به من وشوهرم خیلی نزدیکه ودوستمون داره ازش بدم میومد وفکر میکردم میخواد فضولی کنه ولی از وقتی که ذهنیتم وسعی کردم اکی کنم به نظرم خیلیم دختر خوبی اومده البته بدی داره اما نه اونقدر که تو ذهن من بود پس اول سعی کن ذهنیتتو مثبت کنی بعدم مهم اینه که به همسرت نزدیک شی زن خوبی باش براش هواشو داشته باش قلقشو به دست بیار مردا خیلی خوب محبت ودرک میکنن سعی کن با دخترخالش صمیمی ومهربون باشی اما باهاش شوخی زیاد وبیجا نکن در مورد خودش کارهاش وزندگیش نظر نده اگر چیزی گفت که مدنظرت نبود ودخالت بود ومیخواست نظرش اعمال بشه شما تو ظاهر هیچی نگو یا بگو باشه اما کار خودت وبکن چند بار که اینطوری شه دیگه نظر نمیده اگرم مستقیما بهت حرفی زد که بهتون برخورد خیلی ملایم بدون لرزش صدا بدون نشون دادن اینکه عصبی شدید یه جواب مناسب وبا ادبانه بدید یا یه لبخند معمولی سعی کنید اگر اذیت میشید تو مهمونی ها خودتون و به دیگران سرگرم کنید یه کم وارد بحثهای مردونه شید مردا حرفای جالب تری میزنن از زنایی که غیبت میکنن روز به روز به همسرتون سعی کنید نزدیک شید تا حرف هیچ کسی هیچ اهمیتی براتون نداشته باشه مهم شوهر شماست وبس بقیه هرکدوم یه چیزی میگن ومیرن به خاطر بقیه رابطه رو با شوهرتون خراب نکنید به مردا نباید خیلی غر زد شاید شما فکر کنی با غر زدن اون و جلوی شوهرتون بد جلوه میدید وشوهرتون از اون بدش میاد اما اشتباه میکنید مردا از زنای غر غر وبدشون میاد مسائل ومشکلاتتون رو خودتون حل کنید اگر حرف بدی هم زدن با پنبه سر ببرید با جون وعزیزم وشوخی وخنده واحترام یه جواب بدید اگرم بلد نیستید جواب بدید به مرور تمرین کنید مثلا با خودتون فکر کنید جواب محترمانه حرفی که دفعه پیش زد چی میشد چند بار که فکر کنید و تمرین کنید اینم حل میشه

11. کاربر روبرو از پست مفید mati تشکرکرده است .

آنیتا123 (دوشنبه 27 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    138

تشکرشده 20 در 9 پست

Array
    درسته. این طوری خودمم کمتر ناراحت میشم. با این روشی که گفتید دیگه احتیاج به بحث و دلخوری هم نیست. خیلی خوشحالم که باهاتون آشنا شدم و نظراتتون رو شنیدم. ممنون

13. کاربر روبرو از پست مفید من راضیه هستم تشکرکرده است .

آنیتا123 (دوشنبه 27 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    سلام راضیه جون به همدردی خوش امدید . شما گفتید دختر خاله همسرتون با پسر خاله اش ازدواج کرده یعنی اون جاری شماست ؟ ممکنه در بعضی از خانواده ها افرادی پیدا بشند که از نظر بقیه فرد زرنگ یا کاردان ویا به اصطلاح کار بلدیه و بقیه فامیل خیلی قبولش دارند و ایشون رو خوش سلیقه یا کار بلد میدونند و دوست دارند در بعضی از کارهاشون از اون مشورت بگیرند . اگر این فرد از لحاظ شخصیتی هم فرد با شخصیتی باشه مشکلی نیست ولی در مواردی این شخص از اینهمه توجه مغرور میشه و خودش رو خیلی بالاتر از بقیه میبینه و به خودش اجازه میده که در خصوصی ترین کارهای بقیه هم دخالت بکنه . به نظر من اگر فاصله تون رو با همچین ادمی حفظ بکنید بهتره .

15. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

بارن (دوشنبه 27 بهمن 93), دختر بیخیال (جمعه 01 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    138

تشکرشده 20 در 9 پست

Array
    سلام اون خانم جاری من نمی‌شه ولی اگر فاصلم رو با اون حفظ کنم خیلی بهتره. حرفتون درسته. ممنون از خوش‌آمد گوییتون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)