به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 اسفند 93 [ 16:40]
    سطح
    10
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    32

تشکرشده 21 در 13 پست

Array

ازدواج کتم یا نه/ دو دلی برای ازدواج

سلاممن با آقایی تصمیم به ازدواج داریم به شدت دوستش دارم اون هم همینطور از همه نطر واسم اوکیه
    وفادار
    دست و دلباز
    خوش قیافه خوشتیپ فدبلند
    تحصیلکرده
    شغل مناسب
    خانواده مناسب
    سیگارنمیکشه
    فلیون در سال یکی دو مرتبه درجمع دوستانه اگرباشه
    اما چیزی دودلم کرده زودعصبانی میشه تو بحث البته صبوره اما فکر کنم اگر خیلی عصبانی بشه دست بزن داره .دو دلم لطفا راهنمایی بفرمایید

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,389 در 1,793 پست

Array
    سلام.نینا26

اینطورکه شما توضیح دادید نمیشه راهنمایتون کرد.بیشترو واضح ترتوضیح بدید

._چطورباهم آشناشدید

._خانواده هاهم درجریان آشنایی شماقرارگرفتند

._چرابه نتیجه رسیدی دوسش داری.

_معیارهات برای ازدواج چیه

_چطورشخصیتی داری؟چقدرخودتو میشناسی نقاط ضعف وقوتت چیه؟

_تصویرت وانتظارت از زندگی مشترک چیه؟

_چطورفهمیدی عصبانیه؟ مثال بزن_

ـبرچه اساسی به نتیجه رسیدی باوفاست؟‏‏

ـمیزان اعتقادات ومذهبی بودن ونبودن شما چطوره؟‏
    ویرایش توسط ammin : یکشنبه 07 دی 93 در ساعت 03:14

3. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 07 دی 93), دختر بیخیال (دوشنبه 08 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 21 در 13 پست

Array
    سلام به شما
    دوستم معرفی کردند من کار هنری انجام میدم واسه انجام کار با هم آشنا شدیم از روز اول انگار ده سال بودمیشناختمش.
    من این حس را داشتم بعد از پایان کار به من گفتند مثل اینکه ده ساله میشناسمت.دقیقا من در طول روز به این موضوع فکرمیکردم و اولین باربود تااین اندازه و یکدفعه حس نزدیکی به کسی داشتم.
    خانواده های ما اطلاع دارند اماخواستگاری رسمی انجام نشده میخواهیم مقداری از برنامه ریزی ها را جلو ببریم سپس موضوع را رسمی کنیم
    از روز اول همدیگر را دوست داشتیم حس دوطرفه شکل گرفت.خیلی هوای من را دارد و دلسوزم هست ویک جاهایی باید بعنوان مرد خودش را نشان میداد و به من نشان داد.از جایی وقتی کنارش هستم حس امنیت دارم ولی همیشه توی نظرمه اگر دعوا کنیم ممکنه دست روی من یلند کنه
    دوست داشتن وپاک بودن وهمطراز بودن طرفم از لحاظ خانوادگی وروحیات واخلاقیات وظاهروهم طیقه بودن از نظر مالی معیارای من است
    شخصیتا مهربون وحساسم ومغرورم زود ناراحت میشم روی عصبانی شدن یه کم کار کردم بهترشدم
    دوست دارم با همسرم رشد کنم رشد فکری اجتماعی روحی مالی شغلی از همه نظر با هم باشیم و همدیگر را ساپورت کنیم بخصوص ساپورت روحی
    دوسه برخورد از اون دیدم دوسه مورد دعوا داشتیم و اون نه کاملا ولی برخوردفیزیکی نصفه نیمه (من اسمش را میگذارم )،انجام داد
    دارم میبینم همیشه از حال و روحیاتش ساعت کار و همه چیزخبردارم میدونم دلش فقط با من هست.اعتقادات مذهبی هر دو در حد نرمال هستیم
    ویرایش توسط نینا26 : یکشنبه 07 دی 93 در ساعت 03:51

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    نینا جان سلام به همدردی خوش امدید . عزیزم نمیشه با تصور اینکه ایشون فرد عصبییه و ممکنه دست بزن داشته باشه . خواستگار رو رد کرد . ولی من یه نقطه منفی توی حرفهاتون دیدم . اینکه ایشون از همون دیدار اول باهاتون صمیمی شدند و انگار چند سال بود شما رو میشناختند . این شاید دور از شان یه اقای محترم باشه . و شاید اقایی بتونه اینطوری باشه که قبلا با موردهای زیادی بوده باشه . البته این فقط یه حدسه و نمیشه با این اطلاعات کمی که دادید مطمئن شد . پیشنهاد میکنم پس از خواستگاری رسمی مراحل شناخت رو ادامه بدید . اینجوری به نتیجه ای نمیرسید . مرحله دوستی هر چند سال هم که طول بکشه نمیشه طرف مقابل رو شناخت چون ممکنه در حال نقش بازی کردن باشه . تنها زمانی میشه شناخت که صادقانه برای ازدواج پا پیش گذاشته باشد .

6. 5 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 07 دی 93), asal2013 (یکشنبه 07 دی 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 07 دی 93), نادیا-7777 (چهارشنبه 29 بهمن 93), دختر بیخیال (دوشنبه 08 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 21 در 13 پست

Array
    سلام وتشکر .دوسه حرکت دیدم فکرکنم این مورد را داشته باشد چون دعوا کردیم دوبار دستم را فشار داد دفعه اول ساعدم را محکم گرفت ومن را به سمت جلو هول داد ....
    مرتبه دوم دستم را کشید محکم روی صندلی نشستم.
    احساس صمیمیت را هرکس جوری تعبیر میکنه رفتارش روز اول اصلا غیرطبیعی وغیرقابل باور نبود.رفتار بدی نداشت حس دوست داشتن بود یک حس روحی خاص بود و متقابل من همان حس را داشتم باید پیش بیاید تا منظورم را کاملا متوجه بشید

8. کاربر روبرو از پست مفید نینا26 تشکرکرده است .

ali -guilan (یکشنبه 07 دی 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,392

Array
    ببینیدخانم نینا.

برای هرچیزی یک اصول وقاعده وفرمولهایی وجود داره.نمیشه اون فرمولها رو زیرپاگذاشت وبعدش انتظار نتایج مطلوب ورضایت بخش داشت.
    اگه شما همینطورپیش برید ما به راحتی پیش بینی مشکلاتی جدی در آینده شما میکنیم...

اولین قائده ای که شمازیرپاگذاشتید دوس داشتن وابرازعلاقه وصمیمیت قبل ازتعهد هست.اینکه میگی انگارده ساله میشناسیش چیز جدیدی نیست بسیاری ازکسانی که بدون تعهد شروع به دوس داشتن همدیگه کردند همین حرف شماروزدند،دلیلش درگیرشدن احساس هست.همین باعث میشه شناختها دچار تحریف بشه خوبی هاش روبسیارپر رنگ وبدی هاش رو کمرنگ ببینی یا اصلا نبینی.

مسأله بعدی،درک وبرداشتت از زندگی مشترک بسیار کلی وتوأم با احساس هست..زندگی مشترک مهارتهای خاص خودش رومیخاد،اگه تصویرواقعی تری نداشته باشی درانتخابت دچار مشکل میشی..متأسفانه شما صمیمیت روتا اون حد رسوندید که اون فرد جایی دست شمارومحکم به نشانه اعتراض فشار داده!این رفتارها توی مرحله خواستگاری وآشنایی معمولی نیست!!

جایی که شما داری با استدلال اشتباه خودت روگول میزنی،میگی من هنرمندوروشنفکرم لزومی نداره به عرف عمومی وسنتی جامعه درخواستگاری پای بند باشم وبراساس اون جلوبرم!اماغافل ازاینکه قوانین روانی واجتماعی ؛هنرمند، روشنفکر،استاد دانشگاه ،پولداروفقیرنمیشناسه ،اثرو نتیجه ش برای همه یکسانه.

پیشنهاد جدی من به شما اینه حتما وحتما صبرکنید اقدام خاصی انجام ندید ومهارتها وشناختهای خودتون رو بالاببرید ‏من درپستهای بعدی لینکهایی روبه شما معرفی میکنم تا ذهنت به مساله روشنتر بشود.
    ویرایش توسط ammin : یکشنبه 07 دی 93 در ساعت 14:40

10. 7 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

asal2013 (یکشنبه 07 دی 93), Mr DaNi (یکشنبه 07 دی 93), paiize (یکشنبه 07 دی 93), Pooh (سه شنبه 09 دی 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 07 دی 93), واحد (دوشنبه 08 دی 93), دختر بیخیال (دوشنبه 08 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 21 در 13 پست

Array
    امروز چندساعت منتظر ماندم بتوانم پست بگذارم خطا میداد در روز 3 پست میشه گذاشت.سیستم سایت چنین روشی داره؟

ما مخالفتی برای خواستگاری ورسمی شدن رابطمون نداریم با هم قرارگذاشتیم کارهایمون را تا جایی جلوببریم بعد
    ...
    واسه کارمون برنامه چندماهه ای پیش رو داریم من برای کارم باید چندتا کار را واسه ارائه خارج از ایران ببرم و بعد ازعیدنوروز سفرانجام میشه تصمیم بر اینه تمرکزمون را روی کار بگذاریم وقبل از رفتن خواستگاری و آشنایی خانواده ها باشه...
    کم وزیاد برداشت ودرکم از زندگی مشترک ازنظرشمابعنوان کارشناس شاید درسته ولی خیلی ازجوانهاباهم آشنایی پیدامیکنند ازدواج میکنندوخوشبختند بخصوص درشهرهای بزرگ و داشتن تعامل اجتماعی وشغلی پسرودختر ،خواستگاری های سنتی کمرنگ شده ،مشکلی توی این مورد نمیبینم...
    صحبتم این است ...من دوستش دارم بسیار زیاد... مسئلم اینه میترسم درآینده در همچین شرایطی مشابه دست روی من بلند کنه اعتراض کردم وگفتم من دستم ظریفه مثل دست تو قوی نیست تو دومرتبه دستم را بد گرفتی و کشیدی از صبح تاعصردستم درد میکردبخاطرفشاری که بدستم واردشد تو بعدا توی زندگی من را کتک میزنی..
    پاسخ داد من نخواستم دستت را فشاربدم عصبانی شدم مقصری کاری کردی من را به نهایت عصبانیت رسوندی مگر دیوونم دستم را بر روی تو بلندکنم نمیخوام تو را ازدست بدم مطمئن باش چنین کاری نمیکنم
    در دعوایمان هر دوتقصیرکاربودیم وبیشتر اون... حق چنین کاری نداشت هرعملی انجام داده بودم ولی حرکت اون بی احترامی به من بود
    همچین کاری را تکرارمیکند؟در این باره من درست فکرمیکنم ؟

12. کاربر روبرو از پست مفید نینا26 تشکرکرده است .

اثر راشومون (دوشنبه 08 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 تیر 97 [ 14:07]
    سطح
    63
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 181
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    480

تشکرشده 882 در 242 پست

Array
    نجواهای آشنایی ، فریادهای بعد از ازدواجند ...

14. 5 کاربر از پست مفید veis تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (سه شنبه 21 بهمن 93), واحد (دوشنبه 08 دی 93), هم آوا (دوشنبه 08 دی 93), اقای نجار (دوشنبه 27 بهمن 93), دختر بیخیال (دوشنبه 08 دی 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    نینا جان این حد از صمیمیت در دیدار اول غیر طبیعیه . این طرز برخورد با یک دختر غریبه غیر طبیعیه . این که همه ممکنه عصبانی بشن طبیعیه ولی قرار نیست چون عصبانی هستیم به دیگران ضربه ( حتی جسمی ) بزنیم . تا این حد وابستگی عاطفی در دوستیها خطرناکه ولی متاسفانه در اغلب دخترها به دلیل احساساتی بودن مشاهده میشه . وبهانه های ایشون برای به تعویق انداختن خواستگاری در بیشتر دوستیها دیده میشه . بعد از ازدواج بهتر و بیشتر میشه همکاری کرد و پیشرفت کرد .پس بهانه ایشون موردی نداره . درسته ازدواج از طریق دوستیهای قبل از ازدواج زیاد شده . ولی این دلیل تایید این روش نیست . البته همه دوستیها هم به ازدواج منجر نمیشه . علی رغم وعده های فراوان به جدایی منجر میشه . و اغلب این ازدواجها ممکنه بعدا به مشکل بخوره وپس از شروع زندگی دختر و پسر متوجه میشن که خبری از اون عشق آتشین دیگه نیست . و ایراداتی رو میبینن که تا به حال به دلیل وابستگی عاطفی بیش از حد از دیدن اون عاجز بودند . یا طرف مقابل با نقش بازی کردن مانع دیدنش میشده.

16. 5 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

ammin (دوشنبه 08 دی 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 21 بهمن 93), هم آوا (دوشنبه 08 دی 93), دختر بیخیال (دوشنبه 08 دی 93), رزا (دوشنبه 08 دی 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,392

Array
    اگه بخام خیلی رک وپوست کنده جواب سوالت روبدم.بله درآینده هم اون رفتار ازش سرخواهد زد.هر رفتاری که قبل ازازدواج وزیریک سقف رفتن دیدی،اونرو ضربدر۱۰برای بعدازدواج کن.این یک نکته مهم وتجربه شده هست(میتونیدهر دو نفرهم حضورابه مشاوره بریدتاموضوع مشخص تربشه که آیاقابل ترک هست یاریشه های روانی داره)امافعلابه خودش نگو که ازاین مسأله نگران هستی ..

.منظورمن ازقوائد خواستگاری سنتی این نبود که لزومابشینی توی خونه تابرات خواستگاربیاد.منظورم اینه وقتی ازهرطریقی برات خواستگارپیداشد اعم ازطریق واسطه،همکار،همکلاس.همسایه بودن. وقتی با شرایط عمومی که ازش شنیدی مشکلی نداشتی مثل سن،مطلقه یامجردبودن،شهرمحل سکونت،شغل،تحصیلات(ودربعضی موارد خاص که دختروپسر ظاهرهم روازطریق عکسی میبینند که واسطه ها نشون میدن،یا از دورمیبینند)اونوقت اگه تا اینجاجواب منفی نبود،برای مراحل بعدی حتما ازطریق خانواده ها اقدام کنند دلیل این مسأله صرفا مسائل مذهبی یا سنتی نیست

اتفاقا دلایل روانشناسی واجتماعی بسیارقوی ای پشتش هست،باعث میشه نتایجی که بدست میاری ازایمنی وصحت بیشتری برخورداربشه تا اینکه بخواهی ازکانالهای دیگه آشنایی روادامه بدهی.تجربه هزاران نفرکه مثل شما فکرمیکردنداینو میگه قاعدش هم همانطورکه قبلا گفتم رعایت این ترتیب کلی هست،۱_معرفی وآشنایی اولیه۲_اطلاع خانواده وصحبت حضوری۳_اگربامعیارهات همخوانی داشت عقد ۴_ابرازعلاقه بعدازتعهد‏ ‏ حالانگاه کن شما راه روبرعکس رفتی...خب درمورد شما تا اینجاهرچه که شده شده من بازم ازت میخام اقدام خاصی انجام ندهی یاحضورابه مشاوره ازدواج مراجعه کن،یامدتی مقالات وتایپیکهای مرتبط باموضوع خودت رودراین تالارمطالعه کن تاقدمهای بعدی روباشناخت وآگاهی بیشتری برداری وتصمیمی که میگیری به نسبت ،قابل اطمینان باشه.سعی کن ازابرازاحساس بیشترتازمانی که چیزی رسمی نشده خود داری کنی.چندمقاله به عنوان موضوع مهم دراین لینک هست میتونی اونارومطالعه کنی:

معیارهای ازدواج

واین لینکها هم مربوط بخواستگاری وانتخاب که به ترتیب اینجا گذاشتم:

http://www.hamdardi.net/thread-18989.html

http://www.hamdardi.net/thread-8331.html

http://www.hamdardi.net/thread-2407.html

http://www.hamdardi.net/thread-19071.html
    ویرایش توسط ammin : دوشنبه 08 دی 93 در ساعت 14:02

18. 5 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 09 دی 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 21 بهمن 93), واحد (جمعه 19 دی 93), آوای خوشبختی (چهارشنبه 29 بهمن 93), رزا (دوشنبه 08 دی 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)