به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 تیر 98 [ 02:24]
    سطح
    35
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

Tavajoh سيگار كشيدن برادر ١٤ ساله ام

سلام، از شما دوستان عزيز خواهش مي كنم به من از صميم قلب كمك كنيد تا بتونم زندگي برادر ١٤ ساله ام رو نجات بدم.
    ديشب زندگي براي خونواده ما سياه شد و ضربه ي بدي بهمون ر
    وارد شد. ديروز صبح مادر يكي از دوستان برادرم با منزل ما تماس گرفت و توضيح داد كه پسرش و برادر من و چند تا ديگه از دوستانش سيگار مي كشند، هيچكدوم از ما باورمون نشد و به اين اميد بوديم كه برادرم انكار كنه و همچين موضوعي نباشه، حتي پدرم خنديد و از مادر دوستش شاكي شد و گفت امكان نداره و ما پسر خودمون رو مي شناسيم. شب پدرم با برادرم صحبت كرد و ازش خواست كه فقط حقيقت رو بگه، اونم در كمال ناباوري گفت ققط يك بار اين كار رو با دوستاش انجام داده، برادر بزرگم قرآن آورد و ازش خواست دست رو قرآن بذاره كه فقط يك بار بوده. كه آخرش گفت ٤ بار بوده.
    دوستات ازتون خواهش مي كنم، تمنا مي كنم به من كمك كنيد و بگيد ما الان بايد چه كنيم؟ برادر من فقط ١٤ سالشه، از كجا معلوم درگير اين قضيه نشده باشه؟ به پدر و مادرم ضربه ي خيلي بدي وارد شد، درمونده شديم اصلا نمي دونيم بايد چه كنيم، مادرم فقط گريه مي كنه. دلم به حال آينده، بچگي و جووني برادرم مي سوزه. حال خوشي ندارم لطفا كمكون كنيد. ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 خرداد 94 [ 18:51]
    سطح
    17
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 127 در 38 پست

Array
    عزیزم خونسردی خودتون رو حفظ کنید خدارو شکر که زود فهمیدید و میتونید مشکل رو حل کنید. چرا انقدر نا امید... بنظرم نباید اصلا جلوی برادرتون اینطوری برخورد کنید. جدی باشید اما یوقت تحت فشارش نذارید.. چون الان تو سن بدی هست اگه شما نسنجیده رفتار کنید اون ممکنه بدتر کنه. من مشاور نیستم و صبر کنید تا مشاورها بهتون پاسخ بدن اما از تجربه شخصی همسرم میگم که اون موقع تو نوجوونیش سیگاری شده بود و همچنین مشروب هم میخورد. اما بعد یه مدت دیگه اصلا ادامه نداد و حتی بدش اومده تا به این سن. خودش میگفت بخاطر جمع دوستاش و بیشتر جوگیری بوده نه بخاطر خلاف. حس میکرده بزرگ شده و از این حرفا اما بعد خودش به این نتیجه رسید که اصلا چیز خوب و مناسبی نیست حتی اون دوستهاش رو هم کنار میذاره. بنظر من بهترین روش اینه که پدرتون باهاش صحبت کنه با جدیت و قاطعیت بدون دعوا و خشونت، درمورد ضررهای سیگار توضیح بدن و همچنین دنباله رو سیگار ممکنه چیزهای بدتری در انتظارش باشه. نگران نباشید اگه درست رفتار کنید مشکلتون بزودی حل میشه. فکر نکنید که تبدیل به خلافکار میشه.. فقط سن نوجوونیه و تحت تاثیر دوستانش هست که با منطق باید باهاش برخورد کنید

3. 4 کاربر از پست مفید maryy تشکرکرده اند .

.saber. (پنجشنبه 04 دی 93), ammin (پنجشنبه 04 دی 93), majid_k (پنجشنبه 04 دی 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام. قبل از هر چیز به مشکل بوجود آمده در مقیاس و اندازه خودش نگاه کنید. سیگار کشیدن برادر کوچکتون مهمه. اما نه انقدر بزرگ که روزگار خانواده شما سیاه شده باشه. اشتباه نخست خانواده شما طرح این مشکل و علنی کردنش در جمع خانواده بوده. حالا دیگه برادرتون از اینکه کسی بفهمه ترسی نداره. و شاید اگر در شرایطی خاص قرار بگیره این کار رو جلو شما و به صورت علنی اجرا کنه.
    دوم بجای صحبت کردن آرام و نشون دادن معایب و مشکلات ناشی از عوارض سیگار سعی در متهم کردن و برخورد تند با برادرتون داشتید.( قسم خوردن به قرآن.) برادر شما یک نوجوانه و به راهنمایی احتیاج داره نه یک متهم حاضر در دادگاه.
    و اما اشاره به سن پایینش کردید. بهتره بدونید این خیلی هم طبیعیه. اکثر افراد سیگاری در همین سنین به این کار رو میارن.
    بهتره خیلی دوستانه و با نگاهی برابر به برادرتون آگاهی بدید. نصیحتش نکنید. طوری عمل نکنید که تصورکنه حرکاتش از بالا زیر نظر گرفته شده. به صورتی که بدونه نگرانی شما به منظور مهم بودنش در خانواده و علاقه شما به اونه. خودشو مهم بدونه و فردی دارای جایگاهی خاص در خانواده. توجه داشته باشید که در این سن بچه ها به شدت روی دوستاشون حساس هستن. حتی ممکنه بخاطر اونا روبروی خانواده قرار بگیرن.
    سعی کنید براش محیط و سرگرمی فراهم کنید که مناسب روحیات و شخصیتش باشه.
    از ورزش و سوق دادنش به سمت حرفه ای ورزش کردن هرگز غافل نشید.
    قطعا در محیط مجازی مقاله و مطالب مفید و علمی در این رابطه می تونید پیدا کنید..
    موفق باشید
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

5. 7 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

.saber. (پنجشنبه 04 دی 93), ammin (پنجشنبه 04 دی 93), paiize (شنبه 06 دی 93), SHahr-Zad (پنجشنبه 04 دی 93), کامران (جمعه 05 دی 93), بابک 1369 (یکشنبه 19 بهمن 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,387 در 1,793 پست

Array
    سلام.

مطالبی که دوستان گفتند،بجاست.بخصوص صحبتهای آقای مجید ک.منم چندجمله رواضافه میکنم این تصور روبه برادرتون القاء کنید که بهش اعتماد دارید ومطمئنید خودش راه درست روانتخاب میکنه.

اگه بوی سیگار شنیدید سعی کنید به روی خودتون نیارید، طردش نکنید ولی اون لحظه به صورت ظریفی کمی سکوت کنید،پشت سرش غیبت وصفحه وچشمک زدن راه نندازید.درکنارش هروقت خوب ظاهرمیشه وبوی سیگارنمیده وبه شما نزدیک میشه بیشترتحویلش بگیرید وبهش انرژی مثبت بدید.منظور اصلیم اینه شما بایدبرادرتون روبپذیرید،احساسشودرک کنید بدون اینکه سیگارکشیدنش رو تأیید،یا اونو برجسته کرده باشید.

بعد اینکه میگید دوس ندارید بکشه،حداقل ظاهری هم که شده ،اختیارکشیدن و نکشیدن روبه عهده خودش بگذارید.دلیلش اینه سیگار،ناخودآگاه وقتی لذت بخش ترهست که داری دیگران رو دورمیزنی،وقتی فکرکنه اختیارباخودشه،خانواده سیگارکشیدن وخلافش روتأیید نمیکنه،اماهمچنان اورومیپذیره وبهش اعتماد داره، اون حس غریب که کسی درکش نکردو بایدبیشترسیگاربکشه یادنبال چیز دیگه برود،حداقل ازطرف خانواده دیگه وجود نداره.

7. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

.saber. (پنجشنبه 04 دی 93), paiize (شنبه 06 دی 93), کامران (جمعه 05 دی 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام ممنونم از راهنمايي هاي خوبتون. پدرم ديشب خيلي آروم باهاش صحبت كرد و برادرم هم به همين خاطر اقرار كرد كه درسته كه كشيده، ولي برادرم از كوره در رفت و اون كارها رو كرد. پدرم گفت از اين به بعد محدود ميشي، موبايلش رو ازش گرفتند، گفتند از اين به بعد رفت و آمدهاش چك ميشه. يعني ما تمام كارهايي كه شما ميگيد نباي انجام بديم رو انجام داديم؟ دوستان واقعا شرايط سختي هست ما اصلا نميدونيم بايد چه كنيم.
    اگر خيلي درگير اين مساله شده باشه چي؟ اگه اينطور باشه كه ديگه نمييتونه به اين راحتيا بذاره كنار. تو اس ام اس ها به يكي از دوستاش نوشته بود كه كنار گذاشتنش خيلي سخته، آخه كسي كه ٤ بار مصرف كنه براش سخت ميشه مگه كه بذاره كنار؟ از كجا بايد بفهميم اين قضيه تا كجا پيش رفته؟ اول گفت فقط يك بار بوده ولي حالا شده ٤ بار! كه مطمءن هستم بيشتر بوده.
    ديشب ميگفت من مثل قبل ميشم ديگه اين كارها رو نميكنم فقط شما مثل قبل باشيد با من.

آزادي هايي كه داشته رو نبايد ازش بگيريم ؟ رفتارمون هم تغييري نكنه ؟ ممنون ميشم باز هم كمكم كنيد.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,392

Array
    اگه راه حل ما رو نشون پدرت بدی و یک دفعه بخواد سختگیری که ما اینجاتوصیه نکردیم رو کناربذاره متأسفانه اون هم نتایج بدی مثل جسورشدن برادرت رو برای سیگارکشیدن درپی دارد.

بنابراین نیازهست پدرت صحبتهای نرم ومنطقی را به پسرش بگویدوبا احتیاط وسایلش روبهش بدهد وکار رابجایی که توصیه شد برساند طوری که برادرت فکرنکنه سخت گیری خانواده(اگربنابرسخت گیری باشد)فقط یک شب هست.

10. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

paiize (شنبه 06 دی 93), کامران (جمعه 05 دی 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    [QUOTE=ammin;366541]اگه راه حل ما رو نشون پدرت بدی و یک دفعه بخواد سختگیری که ما اینجاتوصیه نکردیم رو کناربذاره متأسفانه اون هم نتایج بدی مثل جسورشدن برادرت رو برای سیگارکشیدن درپی دارد.

بنابراین نیازهست پدرت صحبتهای نرم ومنطقی را به پسرش بگویدوبا احتیاط وسایلش روبهش بدهد وکار رابجایی که توصیه شد برساند طوری که برادرت فکرنکنه سخت گیری خانواده(اگربنابرسخت گیری باشد)فقط یک شب هست.[/QU.

ممنونم از وقتي كه مي گذاريد. پدرم امشب دوباره باهاش صحبت كردند، بدون خشونت و به آرومي، بهش تبعات اين كار رو توضيح دادند ولي در آخر بهش گفتند كه اگر اين كار دوباره تكرار بشه ديگه مثل الان باهش برخورد نمي كنند و ديگه جايگاهي در خونواده نداره. گفتند ايندفعه اشتباه كردي تموم شد و ديگه نبايد تكرار بشه.
    بعد از تمام اين صحبت ها به خاطر اينكه عينكش شكسته بود براش عينك خريدند. يعني رفتارها كاملا مثل قبل شده، همه با خوبي باهاش رفتار مي كنند. اين كار اشتباهه ؟ موبايلش رو هم بهش دادند.
    مساله ديگه اينه كه خيلي از اينكه دوستاش رو از دست بده و يا اينكه ما نذاريم با اونها رفت و آمد كنه مي ترسه. مدام تكرار مي كنه ما اشتباه كرديم ولي ديگه تكرار نميشه، نميشه ديگه با اونا باشم؟ ما كه ديگه اون كار رو نمي كنيم و پشيمون هستيم. در مورد دوستاش و رفت و آمدش بايد چه تصميمي بگيريم؟

از شما و دوستان مشاور عاجزانه خواهش مي كنم به من كمك كنيد تا راه اشتباهي پيش نگيريم. اين مساله خواب و خوراك رو ازمون گرفته. ضربه ي بدي وارد شد بهمون. ممنون ميشم از همگي.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,392

Array
    خب برای تغییرموضع یک قدم روخوب برداشتید.فعلا من کاری باخط ونشانها که براش کشیده شده ندارم......الان آرامش وصبوری وسعه صدرومنطقی رفتارکردن خانواده لازمه،یعنی خودشماهم نیازبه مقداری مشاوره دارید....وقتی یک باغبان درختی رو میکاره خاک ،نوع خاکی که پاش میریزه رو درنظرمیگیره،باحوصله بهش آب وکودمیده اگه باد کجش کرد یه چوب کنارش میذاره بعدا که بزرگ شد هرسش میکنه و... واسه یه درخت چقدرصبرو حوصله لازمه واسه رفتار بایک نوجوان۱۴ساله باکلی احساس وپیچیدگی روانی ومحیط متنوع صدبرابربیشتر صبروحوصله و مهارت لازمه.

امیدوارم دیگه سمتش نرود اما یک احتمال بدید خدای نکرده درآینده بازخطایی ازش سربزنه؟خانواده که نبایدخواب وخوراکش روازدست بدهد. الان بجای خط و نشان، اعتبارواعتماد وارزش دادن بهش لازمه یک نوجوان که سمت سیگار رفته یعنی خلأ داشته ،ضعف اعتمادبنفس داشته،پست اول من رو دوباره مطالعه کنید؛وقتی رفتارش مناسب هست بهش ارزش وانرژی مثبت بدید به حرفاش گوش کنید بدون اینکه براش چاپلوسی وتملق کنید خیلی فرق هست بین اعتبار دهی وارزش دهی صادقانه با لوس کردن وتملق از روی ترس وسیاستهای توخالی وغیرصادقانه. خب اگردرآینده خدای نکرده لغزش کرد وبوی سیگار داد ،سعه صدر،سکوت کوتاه ومعنی دار،لازمه بدون اینکه به روش بیارید،تاهدایت بشه به سمت همون اعتبار...یک نوجوان که سیگارکشیده به اندازه کافی تیز هست که بفهمه خانواده(باردوم) فهمیدن یانه .وقتی خانواده باکرامت ،بزرگواری،پذیرش بدون تأییدعمل خلاف رفتارمیکنه،بیشترین تأثیر رو دربازگشت نوجوان به آغوش ودست نوازشگرخانواده خواهد داشت..

ارتباطش بادوستاش بایدبراساس منطق وعزت نفس باشه،بهش بگید اگه او نکشه ممکنه در درازمدت دوستاش هم ازاو تأثیربگیرند ولی قبلش ممکنه راههای فریبکاری ودور زدن بیشتری رو با افتخاربیشترتوصیه کنند واون رو نوعی زرنگی وباهوشی بدونندیاممکنه مسخره یاتحقیرش کنند یابهش برچسب ترسووضعیف بزنند یا حتی طردش کنند پس خودشو بایدبرای این شرایط هم آماده کنه

13. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

majid_k (شنبه 06 دی 93), paiize (شنبه 06 دی 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 دی 94 [ 18:30]
    سطح
    36
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 443 در 158 پست

Array
    سلام
    نمی خوام مخالفتی با پیشنهادهای و مشاوره ای خوب بقیه داشته باشم اما نظرم رو میگم
    اولا اصلا فاجعه عجیبی اتفاق نیفتاده است
    این مسئله اگه به جاهای باریکتر نکشه (مثلا ادامه کشیدن سیگار ، افزایش تعداد در روز و ...) خیلی مشکلی نیست چون یک تجربه نه چندان خیلی خطرناک اتفاق افتاده
    بهتره شما ریشه یابی رو شروع کنید که این مسئله ناشی از چیست:
    1- کنجکاوی جوانی
    2-نگاه به دوستان و قرارگیری در جو خاص
    3- فشار روحی و پناه بردن به یک به ظاهر آرامش بخش
    4- ...
    اگر پارامتر اول بود و زمینه ای دیگر به جز آن برای ادامه وجود نداشت زیاد نگران نشوید ولی اگر بقیه بود به پیگیری و حل مشکل ادامه دهید
    اما تجربه خودم:
    اولین بار تو سال چهارم دبیرستان بابت تجربه این کار رو کردم (سیگار کشیدم) و نزدیک بود بهای سنگینی بابت اون بپردازم (اخراج از اردوی نزدیک زمان کنکور و نابود شدن آینده درسی و تحصیلی)
    بار دوم سال سوم دانشگاه که جو دانشکده فنی و کمی فشارهای روحی و ... منجر به این مسئله شد که بعد 9 ماه متوجه شدم چیز جدیدی بدست نیاورده ام با سیگار کشیدن و به راحتی کنار گذاشتم
    الانم که ازدواج کردم و دوتا بچه دارم سالهاست اصلا بهش فکر نکردم
    موفق باشید

15. 3 کاربر از پست مفید آونگ تشکرکرده اند .

majid_k (شنبه 06 دی 93), paiize (شنبه 06 دی 93), صنم ٦٨ (شنبه 06 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    خيلي ممنونم از راهنمايي هاي خوبتون، دارم طبق مشاوره هاي شما پيش ميرم. امروز هم ميخوام وفتي تنها شديم باهاش در مورد اينكه ممكنه دوباره اين موضوع براش پيش بياد و همانطور كه شما فرموديد ممكنه دوستانش تحت فشار بذارنش باهاش صحبت كنم. اين روزا كمي تو خودشه، مثل قبلا شاد نيست، شايد از ما خجالت ميكشه نميدونم. مادر پدرم راضي نيستند كه دوباره با اون دوستاش رفت و آمد كنه ولي خودش خيلي مي ترسه كه اونارو از دست بده و مدام از اونا طرفداري مي كنه و ميگه دوستاش تقصيري نداشتند. نمي دونم تا كي دووم مياره ولي مطمءن هستم كه به زودي ميگه ميخواد با دوستاش رفت و آمد كنه.

برادرم درساش خوب هست و خدا رو شكر از اين لحاظ مشكلي نداريم ولي الان فصل امتحاناته و ميترسم با توجه به اتفاقات اخير افت درسي بكنه.
    خيلي ممنونم كه با حوصله وقت مي گذاريد و جواب مي ديد. واقعا ممنونم.

- - - Updated - - -

[QUOTE=آونگ;366638]سلام
    نمی خوام مخالفتی با پیشنهادهای و مشاوره ای خوب بقیه داشته باشم اما نظرم رو میگم
    اولا اصلا فاجعه عجیبی اتفاق نیفتاده است
    این مسئله اگه به جاهای باریکتر نکشه (مثلا ادامه کشیدن سیگار ، افزایش تعداد در روز و ...) خیلی مشکلی نیست چون یک تجربه نه چندان خیلی خطرناک اتفاق افتاده
    بهتره شما ریشه یابی رو شروع کنید که این مسئله ناشی از چیست:
    1- کنجکاوی جوانی
    2-نگاه به دوستان و قرارگیری در جو خاص
    3- فشار روحی و پناه بردن به یک به ظاهر آرامش بخش
    4- ...
    اگر پارامتر اول بود و زمینه ای دیگر به جز آن برای ادامه وجود نداشت زیاد نگران نشوید ولی اگر بقیه بود به پیگیری و حل مشکل ادامه دهید
    اما تجربه خودم:
    اولین بار تو سال چهارم دبیرستان بابت تجربه این کار رو کردم (سیگار کشیدم) و نزدیک بود بهای سنگینی بابت اون بپردازم (اخراج از اردوی نزدیک زمان کنکور و نابود شدن آینده درسی و تحصیلی)
    بار دوم سال سوم دانشگاه که جو دانشکده فنی و کمی فشارهای روحی و ... منجر به این مسئله شد که بعد 9 ماه متوجه شدم چیز جدیدی بدست نیاورده ام با سیگار کشیدن و به راحتی کنار گذاشتم
    الانم که ازدواج کردم و دوتا بچه دارم سالهاست اصلا بهش فکر نکردم
    موفق باشید[/QUOTE
    سلام دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون، برادرم گفت كه يك شب دوستان دوستش كه غريبه بودند رو در تولدي كه براي دوستش تو رستوران گرفته بودند ديده و اونا اونجا به برادرم و دوستاش پيشنهاد سيگار كشيدن رو ميدن، كه اينها اون شب قبول نمي كنند و با خنده رد مي شوند ولي فرداي همون شب خودشون تصميم مي گيرند كه امتحان كنند اين كار رو، كه متاسفانه بعدش هم اين موضوع ادامه داشته. نگراني ما الام اين هست كه دوباره نخواد اين كار رو انجام بده، همه باهاش خيلي صحبت كرديم ولي ديگه به روش نياورديم. ما دقيقا بايد چه كنيم تا ديگه اين كار رو انجام نده ؟ فكر مي كنم فقط خودش بايد به اين نتيجه برسه كه انجام نده. باز هم ممنونم از توجهتون.

17. کاربر روبرو از پست مفید صنم ٦٨ تشکرکرده است .

majid_k (شنبه 06 دی 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)