به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    36
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    64

تشکرشده 117 در 38 پست

Array

6 با دختری که از طریق چت آشنا بشی میشه ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟؟

من تقریبا دو ماهه با یه دختر خانوم از طریق چت کردن آشنا شدم
    نه اون موقع که باهاش آشنا شدم ونه الان هیچ احساس هیجانی نسبت به اون ندارم ولی بهش زیاد گفتم دوست دارم و فک می کنم به خاطر همین به من وابسته شده
    از اول بهش گفتم که از ازدواج اینترنتی خوشم نمیاد ولی منطقی که فکر می کنم می بینم که هم از لحاظ خانوادگی و هم از لحاظ شخصی به معیار های من نزدیکه (البته همه اینا رو از صحبت های خودش و اطلاعاتی که بهم داده فهمیدم)
    از لحاظ خانوادگی داری خانواده تحصیل کرده و آدم حسابین واز لحاظ خودش امسال کنکور داده و می خواد دانشگاه بره(که هنوز جوابش نیومده)
    من هیچ گونه احساساتی داخل قضیه وارد نکردم و اگر گفتم دوست دارم از ته دل نبوده برای نگه داشتنش تو چت بوده(این یه حقیقته که لازم بود بگم)
    ولی شاید اون الان داره با احساسات تصمیم میگیره و از من در خواست ازدواج میکنه
    میشه به ازدواج با همچین دختری فک کرد
    ضمنا من خیلی تعصبیم ولی خانواده دختر به شدت ازمن تعصبی ترن و پنهانی با من چت می کرد و خودش می گفت اولین باره که داره چت خصوصی میکنه
    خودم 24 سالمه ماه آخر سربازیمه و بعد از خدمت می تونم برم سر کار ولی الان وضع اقتصادیم در صفر مطلقه و این چیزام بهش گفتم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هم دل نمایش پست ها
    نه اون موقع که باهاش آشنا شدم ونه الان هیچ احساس هیجانی نسبت به اون ندارم ولی بهش زیاد گفتم دوست دارم و فک می کنم به خاطر همین به من وابسته شده
    به هر حال شک نکنید که متاسفانه اون دختر رو به خودتون وابسته کردید.
    بهترین کار اینه که رابطه رو به کل قطع کنید.هر چند آسیب میبینه ولی الان راحت تر کنار میاد تا مثلا 6 ماهه دیگه.
    سعی کنید دیگه وارد این روابط نشید.
    پست زیر رو هم مطالعه کنید ،ضرر نداره:
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر همدردی نمایش پست ها
    اگر شرایط ازدواج ندارید.........(دمیدن در تنور احساسات ممنوع)

سلام
    آیا شما هم وقت ازدواجتون نرسیده؟
    سن شما کم هست؟
    تحصیلاتتون تمام نشده؟
    کار پیدا نکرده اید؟
    شرایط خانواده اجازه ازدواج به شما نمی دهد؟
    و .....
    غالبا یک تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوائل جوانی به جشم می خورد در مورد هدف از رابطه دوستی با جنس مخالف هست.
    دختران معمولا به خامی تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید در یک رابطه احساسی با پسران دخیل شوند. غافل از این هستند که در اکثر مواقع این ارتباط دقیقا در جهت عکس این خواسته پیش می رود. چرا؟
    چون در اکثر مواقع پسرانی طالب ارتباط درازمدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند که شرایط ازدواج ندارند. لذا این خلاء را توسط بازی گرفتن یک یا چند دختر با قول ازدواج در آینده ای نامعلوم ، پر می کنند.
    از همین جا ریشه بسیاری از شکست های عاطفی و عشقی مشخص می شود. چون از همین آغاز هدف درونی دختر و پسر از این رابطه متفاوت است.
    دختری دبیرستان را تمام کرده، یا دانشجو هست، یا شاغل هست و تمام امکانات ازدواج برایش مهیاست. او در درونش به پسری متعهد، با احساس و وظیفه شناس فکر می کند که عاشقانه در کنارش زندگی کند. و چون می خواهد مارک سنتی بودن بهش نخوره، چون نمی خواهد امل باشه، در محل کار، تحصیل، محله یا .... با همجواری که با پسری پیدا می کند کم کم علائمی از خود بروز می دهد و خود را در چنین رابطه احساسی وارد می کند.
    در اینگونه شرایط اگر این دختر درست فکر کرده باشد باید آن آقا پسر نیز همین هدف را داشته باشد، لذا بدون نیاز به پنهان کاری و وعده و عید باید با هم و خانواده هایشان در عرض چند روز آشنا شوند و بعد طی مدت آشنایی که کاملا مشخص هست(مثل 10 روز ، 1 ماه ، یا 6 ماه )، همدیگر را بررسی کنند. اما می بینم که در عمل چنین اتفاقی نمی افتد ، چون آقا پسر اصلا به چیزی که فکر نمی کنه ازدواج هست. اما این مطلب را به دختر خانم نمی گوید. چون اگر بگوید من قصدم لذت و ارتباط عاطفی و جنسی و ... هست. رابطه شکل نمی گیرد.
    لذا عبارات زیر را می گوید که همه نشان دهنده عدم تعهد، عدم مسئولیت پذیری، نداشتن شرایط ازدواج و ... هست.
    1 - به جای فاز منطقی شناخت برای ازدواج ، سراغ فاز احساسی می رود.
    2 - با عبارت علاقه ، عشق و احساس شروع می کنه، اما هیچ وقت از آن خارج نمی شود تا به مسائل ازدواج برسه.
    3 - از آشنایی با خانواده و والدین دختر طفره می رود و به زمان فردای نامعلوم حواله می کنه
    4 - خواهان طول کشیدن آشنایی ، بدون مشخص کردن زمان پایان آشنایی و شروع ازدواج می باشد.
    5 - مخفی کاری، مکانهای خاص و خلوت و ساکن را جهت لذتهای عاطفی یا احتمالا جنسی خواهان هست.
    6 - معمولا این پسرها بیشتر از اینکه در عمل تعهدی به ازدواج یا مسائل زندگی داشته باشند، در کلام و حرف زدن در مسائل احساسی پیشقدم هستند.
    7 - اگر دختران جهت آزمایش به اینها رابطه صمیمی ، لمس یا هم آغوشی در یک مکان خلوت بدهند، اینگونه پسرها به شدت استقبال کرده و این را نشانه عشق می دانند. در واقع این پسرها برای ازدواج و حریم خانواده حرمتی قائل نیستند. اینها کسانی هستند که برای لذت جویی مرزی را بنام عقد زناشویی قائل نیستند. این پسران در عمل می گویند که بدون تعهد همسری شما را لمس و هم آغوش می شوند. و این احتمال به شدت وجود دارد که در آینده هم ، با افراد دیگری بدون عقد و ازدواج همآغوشی کنند. و این یکی از نکات ظریفی هست که ممکن است دختران به آن توجه کافی نداشته باشند.
    6 - معمولا این گونه پسرها همیشه در چنته خود خروارها دلیل برای به تاخیر انداخت بحث ازدواج دارند. مثلا
    - درسم تمام شود
    - سربازی بروم
    - شغل پیدا کن
    - پس انداز داشته باشم
    - شرایط خانواده را آماده کنم
    - مخالفت خانواده و فامیل را کم کنم
    - مسئله مسکن حل شود
    - کسی در خانواده جلو من هست، صبر کن او ازدواج کنه
    - امتحان یا کنکورم را بدهم
    -و هزاران دلیل دیگر که همگی در یک امر مشترک هستند:
    من با تو ازدواج می کنم. و فقط تو را دوست دارم، اما زمانش در آینده هست و نا مشخص هست.
    این یعنی تا اطلاع ثانونی و نا مشخص تو را وابسته می کنم. تو را درگیر احساسات می کنم. و در آینده هم هیچ تضمینی برای ازدواج با تو وجود ندارد.

اما اگر دختری می خواهد متوجه شود که چه پسری به ازدواج فکر می کند، باید این را بداند پسری که زمان درس به درس ، زمان کار به کار، زمان سربازی به سربازی فکر می کند یعنی مسئولیتها کارهایش را دارد پس زمان ازدواج هم به سراغ ازدواج می آید. آنهم نه با سر دوانیدن دختر و امروز و فردا کردن و گاهی ماهها و در گاهی اوقات سالها فرد را به دنبال خود کشیدن.
    اگر بحث شناخت هست باید از همان اول زمان شروع و خاتمه آن مشخص باشد. چه معنا دارد زمان شروع رابطه مشخص شود ولی زمان خاتمه و نتیجه گیری نامشخص باشد.
    پس دختران باید بدانند پسری قصد ازدواج با آنها دارد که ابتدا شرایط ازدواجش را فراهم کرده است.
    متعهدانه و بدون مخفی کاری در ارتباط ظاهر می شود.
    به جای تمرکز افراطی روی احساسات رابطه، به مسائل ازدواج و شناخت معیارها همت می گمارد.
    از آشکار شدن رابطه و در جریان گرفتن خانواده ها بیمی ندارد.

آقا پسرها، احساسات و زمان ازدواج
    اما آقا پسرها که شرایط ازدواج ندارند به جای بازی کردن با احساسات دختران و دوستی های دم دستی، چه کارهایی باید بکنند.
    آیا به بازی گرفتن زندگی و احساس یک دختر برای پرکردن اوقات فراغت و تنوع بخشیدن به هیجانات شخصی کار صحیحی هست؟
    آیا نباید به وقت درس و کار و ....، انرژی خود را به مسائل خود متمرکز کنند تا به وقت ازدواج دارای توانایی لازم اداره زندگی باشند؟
    وقتی ما کوچیکتر بودیم از جلوی هر مغازه که عبور می کردیم و چیزی دلمون می خواست ، و یک لنگه پا می ایستادیم و پا به زمین می زدیم و گریه می کردیم که اونو می خواهیم. گریه می کردیم ، التماس می کردیم و خلاصه به هیچ چیزی و کسی هم کاری نداشتیم. نه به قیمتش، نه وقتش ، نه شرایطش.
    البته این از خصوصیات کودکی هست. یعنی نسبت به امیال و خواسته ها صبور نیستیم. و نمی توانیم خواسته های خود را به تاخیر بیندازیم. و البته این کار را بزرگترها به اجبار برای ما می کردند. مثلا می گفتند الان وقتش نیست و دست ما رو می کشیدند و می بردند تا سر فرصت به خواسته ما رسیدگی کنند.
    اما کم کم که بزرگتر می شویم یاد می گیریم که نیازهای خود را بسته به شرایط به تاخیر بیندازیم. ابتدا مسئله دفع ادرار است. قبلا در زمان نوزادی هر وقت نیاز به دفع داشتیم بدون توجه به موقعیت به نیازمان پاسخ می دادیم. بعدها یاد گرفتیم که صبر کنیم تا شرایط مهیا شود و به دستشویی برسیم.
    کمی بزرگتر شدیم یاد گرفتیم که نیاز خوردن و خوابیدن خود را تحت کنترل قرار دهیم. لذا در زمان مدرسه ، یکساعت کلاس را تحمل می کردیم تا به زنگ تفریح برسیم و گرسنگی و تشنگی خود را جواب معقولانه بدهیم.
    خلاصه :
    ما همین طور که بزرگ می شویم یاد می گیریم که منافع و لذتهای کوتاه مدت را در قالب برنامه ها و مدیریت ها تنظیم کنیم. به نحوی که به لذتهای ماندگار دست پیدا کنیم و به تبعات رنجزای آن گرفتار نشویم. لذا برنامه درسی سخت برای کنکور می ریزیم. نه اینکه طالب رنج درس خواندن باشیم، بلکه یاد گرفته ایم برای رسیدن به اهداف عالی تحصیلی باید میزانی از بی خوابی و عدم استراحت را تحمل کنیم.
    اما در خصوص نیاز جنسی و عاطفی اولیه دوران نوجوانی و جوانی هم مسئله شبیه مسائل بالاست. یعنی همانطور که در زمینه های دفع ادار، گرسنگی، تشنگی، برنامه تحصیلی آموخته ایم که تعجیل نکنیم و با توجه به شرایط و تاخیر به زمان مناسب ، نیازهایمان را ارضاء کنیم. در خصوص مسائل جنسی و عاطفی نیز لازم است چنین کاری را انجام دهیم. یعنی تا وقتی که شرایط ازدواج نداریم، سعی کنیم انرژی خود را جهت فراهم کردن شرایط ازدواج و سن ازدواج و ....، تمرکز دهیم.
    اگر شما در انجمن مشاوره ازدواج ، بخش رابطه دختر و پسر گشتی بزنید، متوجه می شوید تمام کسانی که این خویشتنداری و برنامه ریزی در مورد تمایلات جنسی و عاطفی خود ، انجام نداده اند، به مرور با فراهم کردن زمینه های وابستگی و تبعات شخصی و خانوادگی آن دچار مشکلات عدیده ای از جمله افسردگی، عصبانیت، فرار از منزل، مشکلات تحصیلی ، خانوادگی، شغلی و حتی در پاره ای از موارد خودکشی شده اند.
    با توجه به این مطالب توصیه مشاوران خانواده و ازدواج همواره اینست که قبل از فراهم آمدن شرایط انتخاب و ازدواج خود را درگیر روابط عاطفی ، هیجانی یا جنسی با جنس مخالف (متفاوت)، نکنید. و هر وقت نیز شرایط ازدواج فراهم آمد باز برای شناخت کامل بیشتر روی شناخت معیارها متمرکز شوید نه احساسات انفجاری و خام.
    نتیجه:
    1- فراهم آوردن شرایط ازدواج
    2 - بررسی شناختی دقیق معیارها در شخصی که به او علاقه مندیم از طریق رسمی و آشکار
    و تا قبل از فراهم آمدن موقعیت ازدواج نیاز است که انرژی خود را روی سایر زمینه های لازم متمرکز کنیم.
    دوست عزیز ،شما که چند ماهه عضو سایتید ؛ شما دیگه چرا!؟
    موفق باشید
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : یکشنبه 02 شهریور 93 در ساعت 22:20

3. 6 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

mohammad6599 (پنجشنبه 13 شهریور 93), parvaneh7 (دوشنبه 03 شهریور 93), مقیمی (یکشنبه 02 شهریور 93), محمد 93 (دوشنبه 03 شهریور 93), محمد هم دل (یکشنبه 02 شهریور 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 01 بهمن 93)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 22 فروردین 94 [ 08:22]
    سطح
    29
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 184 در 87 پست

Array
    سلام به شما و همه دوستای همدردی
    یک سوالی داشتم و اون اینکه تا حالا ایشون رو از نزدیک دیدید؟

5. 2 کاربر از پست مفید achilis تشکرکرده اند .

محمد هم دل (یکشنبه 02 شهریور 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 01 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 فروردین 95 [ 13:21]
    سطح
    23
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    54

تشکرشده 48 در 17 پست

Array
    اگه تمامی معیارهاتون رو دارند ازدواج اینترنتی هم میتونه خوب باشه به شرطی که بر اساس احساس و هیجانی نباشه و با شناخت باشه.
    البته من اینو توی یه سایت دیگه خوندم و گفتم اینجا بگم شاید کمکی کنه.

7. کاربر روبرو از پست مفید sajad98 تشکرکرده است .

محمد هم دل (یکشنبه 02 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 117 در 38 پست

Array
    از همه دوستان ممنون
    من خودم به هیچ وجه دچار احساسات نیستم (احساساتم در همون حده که دوس دارم فقط با ایشون چت کنم)
    ولی میدونم ایشون به شدت به من وابسته شدن
    از نظر عقلی دارم موضوع رو برسی می کنم من از ایشون دوتا عکس دیدم که فک می کنم برای تشخیص ظاهر کافی باشه ولی نه تا حالا با ایشون صحبت از طریق تلفن نکردم
    اگه از طریق چت معیار هامو بگم درسته؟
    اگه بریم خواستگاری؟
    خانواده که صد در صد مخالفتو می کنن ولی شاید بشه راضیشون کرد
    درسته من از اول افتادم تو یه رابطه اشتباه ولی شاید بشه با ازدواج موضوعو حل کرد (نه از روی عذاب وجدان بلکه از طریق معیار ها)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام محمد جان

اینترنت و چت هم میتونه یک باب اشنایی برای ازدواج باشه به شرط اینکه همه چیز خیلی سریع از حالت مجازی خارج بشه و در دنیای واقعی و زیر نظر خانواده ها ادامه روند طی بشه ، یکی توی دانشگاه اولین بار اشنا میشه ، یکی توی خواستگاری سنتی ، یکی توی خیابون ، یکی هم توی اینترنت فقط مهم اینه که بقیه روند به صورت اصولی طی بشه...

اما در مورد موضوع شما چند نکته به ذهنم میرسه :

اینکه شما تعصبی هستی ، نه تنها این دختر خانم ، بلکه بهت توصیه میکنم با هیچ دخترخانم دیگه ای از کانال دوستی و اشنا شدن پنهانی وارد مبحث ازدواج نشی ، چون بعد از متاهلی این تعصبی بودن شما باعث اذیت شدن خودت و اون دختر خانم میشه و ممکنه دائم با دید شک بهش نگاه کنی که نکنه این دختر قبل من هم با کس دیگه ای دوست پنهانی بوده ...

عکس برای تشخیص چهره اصلا کافی نیست ، چهره واقعی با عکس معمولا متفاوت هست مگر اینکه طرف رو در دنیای واقعی دیده باشی و بتونی عکسش رو با واقعیتش تطبیق بدی ، پس چه از طرف دختر خانم چه از طرف شما این احتمال رو بده که در اولین برخورد حداقل یگی از طرفین غافلگیر بشه و با یک چهره جدید مواجه بشه.

اینکه صدای هم رو نشندید این یک حسن داره یک عیب ، اگر بشنوید احتمال اینکه وابسته تر بشید هست مخصوصا اینکه دخترها با گوش عاشق میشن ، و هم اینکه ممکنه با شنیدن صدای طرف حس بدی بهتون دست بده و اون صدا با تصویر طرف در ذهنتون مطابق نباشه.

شما مخصوصا اون دختر خانم وارد فاز احساسی شدید ، پس فعلا نمیتونید بصورت منطقی معیارهاتون رو بررسی کنید . پس ادامه این رابطه به این شکل اشتباه هست و فقط یک وابستگی بیشتر بین شما ایجاد میشه که معلوم نیست اخر اون رو چطور بشه جمع کرد و طبق گفته خودت چون دخترخانم بیشتر از شما وابسته شده ، پس هر چی زمان بگذره و شما به این شکل اشتباه بخوای مسیر رو طی کنی روز به روز به ایشون مدیون تر میشی

هم شما سن کمی داری هم ایشون ، بالفرض هم که به قصد ازدواج بخواهید با هم باشید مسیر خیلی سختی رو در پیش دارید ، در صورتی که همین الان خیلی راحت میتونید تموم کنید و بعد از یک زمان کوتاه هم از خاطر هم پاگ بشید چون نه دیداری بوده نه خاطره ای ولی اگر بخواید ادامه بدید فرصتهای زیادی از هم تلف میکنید که هیچ گارانتی نیست که اون فرصتهای سوخته در نهایت با رسیدن شما بهم و خوشبختی شما در کنار هم جبران بشه.

موفق باشی.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

10. 4 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 03 شهریور 93), m.reza91 (دوشنبه 03 شهریور 93), The Green (پنجشنبه 13 شهریور 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 01 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 117 در 38 پست

Array
    آقا محمد مرسی
    خیلی از حرفات استفاده کردم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 95 [ 20:48]
    سطح
    26
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 29 در 9 پست

Array
    سلام . اگه شرایط ازدواج رو داری بهتره این آشنایی از حالت مجازی خارج بشه . دوستی اینترنتی طولانی مدت عواقب خوبی نداره . من که ازش خیلی ضربه خوردم .

13. 3 کاربر از پست مفید saeed.ms تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 03 شهریور 93), The Green (پنجشنبه 13 شهریور 93), محمد هم دل (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    ازدواج یه سری شرایطی داره که هم باید دارای اون شرایط باشی و هم قصد ازدواج داشته باشی . شما اصلا به ازدواج فکر میکردی یا نه چون اون خانوم الان میخواد داری بهش فکر میکنی ؟
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    هر چه زودتر از این رابطه خارج شو دوست عزیز

هرووقت شرایط ازدواج را بدست آوردی
    استقلال فکری و شخصیتی
    اتقلال مالی
    داشتن پس انداز
    کسب مهارت و آمادگی برای ازدواج و قبول مسئولیت زندگی مشترک

بعدش اقدام کن به خواستگاری اینجوری فقط دختر مردم را داری توی یه بازی احساسی وارد میکنی که از درس کار و زندگیش بیوفته و هیچ سودی براش نداره و آینده هم مشخص نیست چه اتفاقی امکان داره بیوفته
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

16. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

بانوی آفتاب (چهارشنبه 01 بهمن 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)