به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 27 دی 01 [ 17:42]
    سطح
    62
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 150
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    91

تشکرشده 40 در 17 پست

Array

Icon16 چت با مرد غریبه عذاب وجدان و ترس از همسر

سلام دوستان
    من حدود دو سالی میشه که با این تالار آشنا شدم
    راستش خجالت میکشیدم که بیام و مشکلمرو مطرح کنم
    من حدود یک سال پیش در چت با یک آقایی آشنا شدم که خیلی کمکم میکرد و به دردو دلام گوش میکرد دواقع خلا شوهرم رو ایشون برام پر میکردن ارتباط من با ایشون فقط نتی بود و حدود سه بار هم تلفنی باهاشون صحبت کردم متاسفانه عکس بی حجابم رو براشون فرستادم ولی الان خیلی عذاب وجدان دارم من بعد سه چهار ماه ارتباطم رو با ایشون کمتر کردم و والان بعضی وقتا هر دو سه ماه یه بار فقط احوالپرسی با ایشون دارم همین . اما مشکلم اینه که اولا ایشون چون شماره تلفن و آدرس من رو دارن خیلی خیلی میترسم که بعدها مشکلی برام بوجود بیارن من از شوهرم خیلی میترسم چون خیلی خیلی متعصب و و آدم غیرتی هستن و از طرف دیگه هم خودم دچار عذاب وجدان شدم با اینکه بی محلی ها و بی محبتی های شوهرم باعث شد این کارو بکنم ولی خیلی از خدا و عذابش میترسم
    دیگه به حد جنون رسیدم و دارم شب و روز کابوس میبینم
    تو رو خدا کمکم کنین که چی کار کنم نمی تونم این کارم رو فراموش کنم و همیشه عذاب وجدان دارم
    طوری که دست و دلم به هیچ کاری نمیره

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,387 در 1,793 پست

Array
    ‏سلام.

اگه قلباتوبه کردی وپشیمان شدی دیگه خیالت راحت باشه،دیگه ابداباهاش ارتباط نگیروچت نکن. سعی کن شماره تلفنت روتغییربدهی.

اگه خدای نکرده تهدیدت کرد موضوع روبایک مشاور درمیان بذار که ازطریق مشاور یاموضوع از زبان خودت باشوهرت درمیان گذاشته شود یا ازطریق مراجع قانونی محرمانه شکایت کنی این برای بدترین شرایط هست.

. اما الان مهمترین کاربرای شما توبه وقطع مطلق رابطه مجازی وتلفنی و هرارتباطی با این مردهست.

انشا الله که مشکلی هم پیش نخواهدآمد.بعیدمیدونم که اون مردبخاد توروتهدیدکنه وبرای خودش دردسر درست کنه اگه خودت نقطه ضعف وترس روبهش نشون ندهی. اقدام بعدی ومهمترشما اینه روی بهبود رابطت باشوهرت کار کنی کیفیت ارتباطات،اعتماد بنفس وجرأت مندی درارتباط رو یادبگیری وبکارببری.موفق باشی‏‏

پ.ن:ازطریق مثلث گوشه سمت راست پستت گزارش بده عنوانتایپیکت به یه عنوتن گویاتر تغییر کنه مثل:چت با مرد غریبه ،عذاب وجدان وترس از همسر
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

3. 7 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (چهارشنبه 29 مرداد 93), maryam240 (جمعه 21 آذر 93), Nilofar mordab (چهارشنبه 29 مرداد 93), آرام دل (چهارشنبه 29 مرداد 93), امید زندگی (چهارشنبه 29 مرداد 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 29 مرداد 93), شیدا. (شنبه 01 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 40 در 17 پست

Array
    سلام آقای امین
    از راهنماییهاتون واقعن ممنونم من توبه کردم و روزو شب استغفار میکنمو از خدا طلب بخشش دارم
    خوب متاسفانه ایشون شماره تلفن و آدرس محل کارم رو دارن ونمیتونم اونو تغییر بدم
    چند وقته پیش عضو یه سایت شده بودم وشوهرم وقتی با کامپیوتر کار داشت متوجه شد هر چقدر بهش گفتم که من فقط برای آگاهی از اخبار روز عضو شدم باور نمیکرد و حتی می خواست با پدرم صحبت کنه و به من میگفت که از خونه بیرونت میکنمو طلاق ... همسرم دیپلمه هستن با عقاید قدیمی و سنتی و مذهبی واقن ازش میترسم وقتی عصبانی میشه هیچی جلودارش نیست پس هیچوقت نمی تونم که باهاشون راجع به این مسئله صحبت کنم خدا کنه که به اون جاها نکشه.. الان دو ماهی هم هست که اصلا با اون مرد هیچ تماس و ارتباطی نداشتم (البته ارتباط من فقط چت بوده )
    اگر هم در آینده اگر مشکلی پیش بیاد تنها راه حل رو خودکشی میدونم چون بهتر از آبروریزی هستش

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    لطفا مشخض فرمایید؟
    1 -آیا هنوز تمایل به این ارتباط داری و گاه بی گاه وسوسه می شوی؟ و برای این مسئله مشاوره می خواهی که چگونه این اعتیاد خود را کنار بگذاری؟
    2- یا اینکه در قطع کامل ارتباط از سوی خودت مشکلی نیست و ارتباط را صد در صد و بدون نگرانی از تکرار می توانی قطع کنی و مشکلت اینه که او ارتباطی نگیرد؟

روش مشاوره در این دو مورد کاملا متفاوت هست.
    مورد اول بسیار سخت و زمانبر بودن و شاید دهها جلسه نیاز به روانشناس بالینی برای بررسی و شناخت ضعف شخصیتی شما و حل آن باشد.
    لیکن مورد دوم ساده و شامل چند تکنیک هست.
    لطفا مشخص کنید در مورد کدامیک نیاز به کمک دارید؟

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

6. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

امید زندگی (پنجشنبه 30 مرداد 93), شیدا. (شنبه 01 شهریور 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    من خودم چادری هستم اما به هیچ وجه سنتی و متعصب نیستم. برعکس فکر می کنم اگر خیلی از دخترها و پسرهای جامعه ما به سمتی رفتند که نباید می رفتند به خاطر همین سنت های بی پایه و تعصب های خانمان برانداز است. واقعا متاسفم که به خاطر اینها یک دختر نمی تواند مشکلش را با پدرش مطرح کند. به خاطر این عقاید افراد خانواده از هم دور شده اند و حرف هم را نمی فهمند. و همین ها باعث می شود که آدم ها احساس خلاء شدید و تنهایی کنند. احساس انزوا و همین سرمنشاء انحراف می شود. احساس بی ارزشی می کنند. به خصوص اگر دختر باشند.
    دوست عزیز من کار شما را به هیچ وجه تایید نمی کنم اما معتقدم این اتفاق فقط تقصیر شما نیست. معتقدم رفتارهای شوهرتان و احیانا خانواده تان باعث شده است که شما به این سمت بروید.

اما با این حال معتقدم ما نباید خودمان را قربانی اشتباهات دیگران بکنیم.
    اگر دیگران نمی توانند ما را بفهمند ما خودمان باید خویش را بفهمیم و دوست داشته باشیم. برای خودمان به عنوان اشرف مخلوقات ارزش بی انتها قائل باشیم.
    دوست عزیز اولین قدم در راه اصلاح زندگی شما این است که خودتان را به عنوان بنده خداوند متعال و بی همتا و به عنوان اشرف مخلوقات چنین خدایی دوست داشته باشی. برای خودت ارزش قائل باشی چون خداوند برای شما ارزش قائل شده است و شما را انسان آفریده است.
    اگر وجودت را یک جواهر گرانقیمت و ارزشمند بدانی که فقط و فقط به خدایی که تو را آفریده تعلق دارد ، دیگر چنین اتفاق هایی برایت تکرار نمی شود. چون کسی که چنین احساسی به خودش فقط به بهترین زندگی رضایت می دهد. بهترین زندگی ای که می تواند برای خودش بسازد و سراغ چیزی نمی رود که کوچکترین خدشه ای به ارزش وجودش وارد کند.
    اگر چنین باشی و خودت را دوست بداری و ارزشمند بدانی به خوبی از خودت مواظب می کنی.

من معتقدم خانواده و همسر شما هیچ وقت چنین احساسی را به شما نداده اند.
    اما ملالی نیست. اصل کاری خود ما هستیم و نمی توان انتظار داشت که همه چیز را خانواده و جامعه به ما بدهند. گاهی باید احساس خلاء بکنیم تا برای زندگی و تکاپو انگیزه ای داشته باشیم. زندگی یعنی اینکه احساس خلائی داشته باشی و برای پر کردنش شروع به حرکت و جستجو کنی تا گمشده ات را پیدا کنی.
    شما باید این گنج را خودت به دست بیاوری.

8. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

امید زندگی (پنجشنبه 30 مرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 40 در 17 پست

Array
    با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر همدردی وخانم نوپو
    از اینکه راهنماییم میکنید واقعن سپاسگزارم
    مورد دوم مشکل من هست چون به طور صد در صد ارتباطم رو با اون آقا قطع کردم .
    هم عذاب وجدان دارم شدیدا و هم از عواقب کاری که کردم میترسم
    از اینکه یک روزی ممکنه که تهدیدم کنه یا اینکه شوهرم بفهمه .چون به شدت ازش میترسم
    این فکر و خیال منو از کار و زندگی انداخته حتی دیگه نمی تونم به شوهرم محبت کنم یا کارام رو درست انجام بدم
    همش اضطراب و استرس ودلهره دارم

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط امید زندگی نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر همدردی وخانم نوپو
    از اینکه راهنماییم میکنید واقعن سپاسگزارم
    مورد دوم مشکل من هست چون به طور صد در صد ارتباطم رو با اون آقا قطع کردم .
    هم عذاب وجدان دارم شدیدا و هم از عواقب کاری که کردم میترسم
    از اینکه یک روزی ممکنه که تهدیدم کنه یا اینکه شوهرم بفهمه .چون به شدت ازش میترسم
    این فکر و خیال منو از کار و زندگی انداخته حتی دیگه نمی تونم به شوهرم محبت کنم یا کارام رو درست انجام بدم
    همش اضطراب و استرس ودلهره دارم
    با سلام
    1 - هر رفتاری در این دنیا اثر وضعی خودش را دارد. و قانون طبیعت اینه.
    اگر شما هنگام رانندگی بی توجهی کردید و تصادف کردید و پای شما شکست. حتی اگر پشیمان بشوید. اثر درد پا را را باید پذیرا باشید.
    لذا وقتی خطایی می کنید احساس گناه و اضطراب و پیامدهای احتمالی آن اجتناب ناپذیر هست. و نمی توان به کلی آنها را حذف کرد.

2 - کاهش تبعات
    اگرچه طبق بند یکم اصلی جراحت و زخم حاصل از خطا را نمی توان به کلی حذف کرد، لیکن با تمهیداتی می تواند درد و رنج آن را کاهش داد.

3 - حذف کلی اصل خطا و مشکل
    برای کاهش جراحت و رنجی که می کشید شرط اساسی حذف محرک هست. لذا باید کلا این ارتباط قطع شود. اینکه چند ماه یکبار احوالپرسی می کنید.یعنی اینکه این مشکل به هیچ وچه حل شدنی نیست. وفقط وقتی امید داشته باشد که کلا هیچ ارتباطی نباشد و مجراهای ارتباطی از جمله تلفن و رایانه و اینترنت را هم برچیده باشید.

4 - تکنیک هایی در این مسیر کمک کننده هست
    الف - بستر زدایی
    در این تکنیک باید هر چه که مربوط به این آقا می شود حذف شود.
    تغییر شماره تلفن، از دسترس خارج کردن گوشی یا کامپیوتر یا هر وسیله ای که بدان ارتباط می گرفته اید.
    به نوعی که تقریبا هیچ راه ارتباطی سهل الوصولی نباشد.

ب - تمرکز زدایی
    به وسیله این تکنیک زندگیتون را پر از مسائل دیگر بکنید. هر فردی کلی ارتباطات و علاقمندی ها و توانایی ها و امکانات و سرگرمی ها و هدفها دارد. شما فارغ از این مسئله باید به آنها روی بیاورید و از تمرکز روی این ارتباط پرهیز کنید.

5 - توبه و توکل

اگر شما روشهای صحیح را پیش گرفتی. و از کرده خود پشیمان شده و توبه کردی. باید خودت را به خدا بسپاری. و هر چه پیش آید بهترین ها برای شما خواهد بود. چون او هم مهربان و هم حکیم و هم قادر هست. اگر شما درست عمل کنید. خداوند در این مسیر درست همراه و کمک کننده شماست. لیکن اگر در خلاف خواست او عمل کردید و سیاست و دروغ و کلک پیش بروید او هم مکر کننده مکر کننده هاست . پس با او صاف باش. او هم بهترین ها را برایت مقدر می کند حتی اگر ظاهرش خوب نباشد.

6 - همیشه ارتباط با یک زن شوهردار یک تابو در همه فرهنگهاست. و معمولا هر دو مغضوب خانواده و جامعه خواهند بود.

حالا اگر یکی قویا کنار بکشد. دیگری نمی تواند این مسئله را فاش کند. چون فاش شدن آن اول از همه خود آن فرد را نابود می کند. لذا اگر شما کلا کنار کشیدید و قطع کردید و توبه کردید. می توانید در این مورد نگران نباشید. و این مسئله را دنبال نکنید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

11. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 01 شهریور 93), امید زندگی (شنبه 01 شهریور 93), شیدا. (شنبه 01 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 11 تیر 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)