به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: +دانشجو

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 اردیبهشت 88 [ 10:58]
    سطح
    37
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+دانشجو

با سلام
    دانشجوی ترم 2 هستم به یکی از همکلاسیان به علت محجبه بودن و حیا داشتن علاقه مند شدم لطفا در موارد زیر مرا راهنمایی کنید
    1 چگونگی ایجاد رابطه برای ازدواج
    2ایا در این شرایط ازدواج به صلاح است
    با تشکر[/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

RE: دانشجو

دوست عزیز به نظر من فکر ازدواج رو در این سن و سال و در دوران دانشجویی از سرت بیرون کن. من هم وقتی دانشجو بودم عاشق یکی از خانم های همکلاسیم شدم. به هر طریق وصلت ما سر نگرفت. الان که حدود 3 4 سال از این ماجرا میگذره خدا رو شکر میکنم که دختره برام ناز کرد و قضیه جور نشد. چون هم نگرش و طرز فکرت تغییر میکنه و هم اینکه ازدواج در اون شرایط با نداشتن شغل و بی پولی کاملا اشتباهه و مجبوری همش زیر فشار باشی. الان که عاشقی احساس مکنی که مشکلات برات هیچی نیست و میتونی کوه رو هم از سراهت برداری من درکت میکنم چون مثل خودت بودم اما با عشق زمان فراموش میشود و با زمان عشق.به نظر من سعی کن خودتو انقدر از لحاظ اجتماعی و شغلی و اقتصادی و عقلی ارتقاء بدی که وقتی از دختری درخواست کردی فکر نه گفتن هم تو سرش نیاد. این ارتقاء و پیشرفت حد اقل تا 28 سالگی طول میکشه. صبور باش با دختر ها رفاقت کن با چم و خم اونا آشنا شو بعد ازدواج کن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 دی 88 [ 09:15]
    سطح
    36
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 14 پست

Array

سلام
    عجيبه؛ جديداً چرا پسرا تا يه دختر محجبه و باحيا ميبينن ميخوان باهاش ازدواج کنن؟! آقاي msp منظور من شخص خود شما نيست، کلي گفتم. واقعاً مگه حجب و حيا همه زندگيه؟ البته اگه اشتباه نکرده باشم يه حديثي از امام علي (ع) هست که {با يه همچين مضموني} ميفرمايند: کسي که حيا ندارد، هيچ ندارد. اما فکر نکنم اين حديث عکسشو ثابت کنه؟! البته که محجبه بودن و حيا داشتن خيلي خوبه اما...؟
    _ اصولاً کسایي که مثل شما علاقمند ميشن؛ قبل از ازدواج، رابطه به معناي رابطه فقط دختر و پسري براي ازدواج برقرار نميکنن، يا حداقل من نديده ام. من بيشتر ديدم اينگونه افراد تو خواستگاري اولين ارتباطشون شکل ميگيره.دغدغتون تو مورد اول برخلاف سبک علاقمنديتون، مثل اکثر پسرا يا بهتره بگم مثل اکثر پسرايي که من ديدم و ميبينم نيست! آخه با خانواده مطرح کردن و خواستگاري رفتن به نظر ميرسه کم دغدغه تره!
    _منظورتون از اين شرايط چيه؟ اينکه دانشجوي ترم 2 هستيد؟ چون فقط اينو از شرايطتون گفتيد.اگه اينه:
    هميشه وقتي کسي وضعيت خودشو شرح ميده و بعد نگرانه که حالا من چه... ؟ به اين مطلب ميرسم که خودش به نامطمئن بودن شرايطش و به دنبالش احتمالاً نارضايتي که در پي تصميمشه واقفه که اول اونا رو گفت بعد سوال کرد. جالبه شما هم جواب خودتونو با اين سوالتون داديد. بله کسي که دانشجوي ترم 2 احتمالاً مسائل قابل بررسي زيادي براي ازدواج و تشکيل خانواده داره که به بعضي از اونا دوست خوبمون wintersun77 اشاره کرد.
    نگرش و طرز فکرت تغيير ميکنه
    کاملاً موافقم، شما هم ذره اي ترديد نداشته باشيد.
    به نظر من سعي کن خودتو انقدر از لحاظ اجتماعي و شغلي و اقتصادي و عقلي ارتقاء بدي که وقتي از دختري درخواست کردي فکر نه گفتن هم تو سرش نياد.
    شما حق دارید نظرتون این باشه و توصیه هم کنید. انقدر تو اين زمونه توقعات زياد و غير معقول شده و سختگيريها و ترديدها و ترس از کمتر بودن اين محاسن زياد شده که حتي اگر جوونها هم بخواهند به توصيه دين{سخت نگرفتن ازدواج} عمل کنند خانواده ها مسئله ساز هستند. اما تغيير از خود ما شروع ميشه ( چه کسي ميخواهد من و تو ما نشويم؟ ... ) لازم به ذکره که بستن چشمها قبل ازدواج و تفکر نکردن هم افتادن از اونور بومه...
    ايده آل گرايي يه موقع هايي دردسر سازه. کمترينش و البته يکي از مهمترينهاش ميتونه اين باشه که خود شخص هميشه پي آرامش باشه و هيچ وقت بخاطر وجودداشتن چيزايي که به اون نرسيده ، به آرامش دروني هم نرسه. /تلاش براي زندگي بهتر واجبه ، تلاشي که تو تمام مراحل زندگي آهسته و پيوسته ادامه داره. چه بهتر که لذت اين رسيدنها در کنار همسري شايسته و با کمک هم باشه. اينجاست که تفاوت بهتري و برتري خودشو نشون ميده و سيستم بهتري هميشه بر سيستم برتري پيروز بوده.
    با دختر ها رفاقت کن با چم و خم اونا آشنا شو بعد ازدواج کن.
    بيا! حالا يکيم که پيدا شده ... با اين توصيه مواجه ميشه :D اگه نگيم هميشه ولي اکثر اوقات دونستن بهتر از ندونستنه. جهالت و نادوني رو کسي تأئيد نکرده . اما مطمئن نيستم بعد از رفاقت با دخترها و آشنايي با چم و خم اونا ، از دختري که انتخاب کرديد جواب مثبت بگيريد!... البته اگه اون موقع نظرتون تغيير نکرده باشه و باز هم انتخابتون همين دختر باشه! بنابراين هشدار خواهرانه منو براي تعادل و احتياط تو اين راه بپذيريد.
    «موفق باشید»

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 مرداد 90 [ 22:24]
    سطح
    51
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 85 در 57 پست

Array

به نظر من آدم وقتی کسی رو دوست داشته باشه و البته طرف هم ایشون رو دوست داشته باشه ، به کمک هم همه مشکلات رو حل می کنند . بستگی به طرز تفکر طرفشون داره . همه چیز موقعیت و مقام و ... اینا نیست . مگه کمند زن و شوهرایی که زندگیشونو از صفر شروع کردن و حالا هم خوشبخت خوشبختن ؟؟؟
    البته به نظر منم آدم نمی تونه زود در مورد ازدواج تصمیم بگیره و اینایی که گفتم در مورد کسایی که از درستی انتخاب طرفشون مطمئنن .
    بیشتر بشناسیدش بعد در مورد ازدواج تصمیم بگیرید .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 98 [ 22:58]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 80 در 36 پست

Array

سلام
    فكر كنم بهترين راه اينه كه اگر شرايط ازدواج رو داري از طريق خانواده ات اقدام كني ...وگرنه ... صبر كن.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام دوست عزیز. من با نظر دوستان موافقم. و اینکه محجبه بودن اگر تنها ملاک ازدواج شما با ایشان است بنظرم در اشتباهید چون زندگی در با حجاب بودن یا نبودن طرف مقابل خلاصه نمیشه. باید شناخت شما از ایشان فراتر برود. و تازه بعد از شناخت کامل باید در نظر داشته باشید که ایا شرایط ازدواج دارید یا نه. از نظر بنده فعلا تمام تلاشتان را صرف درس خواندن بکنید همیشه گزینه های بهتر هم وجود دارند. موفق باشی عزیز.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)