به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    یکشنبه 01 شهریور 94 [ 00:18]
    سطح
    50
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 154
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,600

تشکرشده 1,855 در 418 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

رفتارهای زشت و زننده خواهر من

سلام عبادتتون قبول

من خواهری دارم سه سال و نیم از من کوچکتره خیلی بی ادب و مغروره اصلا بزرگ و کوچیک سرش نمیشه بدترین بی احترامی هارو به مادرم میکنه به مادرم میگه از خانوادم متنفرم کاش شما پدر و مادرم نبودید همیشه سر مادرم داد میکشه اختیاردار خونه شده هر چی میگه مادرم باید بگه چشم و متاسفانه مادرم ازش میترسه و میاد پیش من گله میکنه که تو خواهر بزرگترشی باهاش صحبت کن.تمام تقصیرا رو پدرم داره خیلی بهش بها میده تمام چیزهایی که از من دریغ کرد الان خواهرم چند برابرشو داره. خواهرم خودشو برترین میدونه اگر بخوایم بازار بریم همراهمون نمیاد میگه شماها بیکلاسید اگرم همراهمون بیاد با فاصله راه میاد

رفتارهای زشتی انجام میده جیغ میکشه رو قالی آب دهنش رو میریزه چند بار خونه من اینکارو کرد خودمو به اون راه زدم
    ماهی دو بار رو به زور حمام میره لباساشو عوض نمیکنه
    خصوصیات اخلاقیش:دلسوز_خجالتی_عصبی_م غرور و کله شق_اعتماد بنفسش خیلی پایینه حتی نمیتونه آژانس زنگ بزنه بگه ماشین میخوام

یه بار واسه یکی از دوستاش شکلک بوسه فرستادم (اس زدم) عصبانی شد و بعدش فرستاد من نبودم خواهرم بود.همه میشناسنش اگه یه کاری انجام بده دوستاش میگند تو هم از اینکارا بلدی!!!!همه دست کم میگیرنش چون خودشو اینطوری نشون داد

من و خواهرم کاملا در تضاد همیم من شاد و شنگول و پر انرژی ولی خواهرم همش تو خودشه و عبوس

تمام کاراشو مادرم میکنه مرتب کردن اتاق شستن لباساش.اصلا سر سفره غذا نمیخوره بشقابش رو برمیداره میره رو مبل کنار تلوزیون.با پسرم در میفته هر کنالی خواهرم دوست داره باید باشه و اینجا پسرم لج میکنه.
    میره بازار پانصدهزار تومان خرید میکنه هیچ کدومشو نمیپوشه و مامانم میبره میده به خیریه.به حرف مردم و قضاوت کردنشون خیلی اهمیت میده.
    همیشه در حال قهر کردن و لج کردنه همه هم مخلص و چاکرشند

دور و برم پره از آدمای عنق و لجباز و یکدنده خسته شدم
    تحمل اینکه به مادرم بی احترامی کنه رو ندارم گاهی وقتا سرش داد میکشم.پدرم باهاش یه صحبت نمیکنه!!!آزاد و رهاست

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 96 [ 14:25]
    سطح
    41
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 378 در 148 پست

Array
    سلام عبرت جان.
    این تاپیک رو که دیدم بازم احساس همزادپنداری کردم باهات!!! البته من کلا خواهر ندارما وقاعدتا چنین مشکلی رو هم ندارم عینا. از این لحاظ گفتم که احساس میکنم یه جورایی مثل من توی جنبه های مختلف زندگی(که لزوما عین هم نیست) یه جاهایی ناراضی هستیم. مثلا رفتارهای همسر، رفتارهای اطرافیان،رفتار بچه و ... و ...

منم یه جورایی همینم.و به یه نتیجه رسیدم که ناراضی بودن از یک جنبه زندگی روی بقیه جنبه های زندگی تاثیر میذاره ،بعد مدام گیر میدیم به اون جنبه ی دیگه که هیچ ربطی هم در واقع نداره به منشا و مشکل اصلی. و تازه مشکلات جدیدی توی زندگیمون بوجود میاریم اما بهتره ادم بشینه با خودش مشکلات رو بشکافه.یعنی چی؟
    مثلا یکی رابطه جنسی خوبی نداره با همسرش یه جور ناراضی بودن درش ایجاد میشه توی ذهن و روح و روان. بعد نمیتونه یا نمیشه اون مشکل رو حل کنه شروع میکنه گیر میده به اطرافیان،نکته سنج میشه،حساس میشه،عصبی میشه،با یه حرکت ساده دیگران واکنش نشون میده دیگران از دور که نگاش میکنن پیش خودشون میگن خدایا این چشه؟ عجب ادم پرخاشگریه و هزار تا قضاوت دیگه و هزاران تالی فاسد دیگه. در حالی که اگه این ادم بشینه با خودش فکر کنه من چمه دقیقا؟ خوب همه زوایا و خفایای ذهنش رو بچرخه و با خودش قضاوت کنه میفهمه اون رفتارهایی که عصبیش میکنه واقعا قابل گیر دادن نیستن بلکه روح و روان اینه که از جای دیگه داغونه گیر میده به چیزای دیگه و زندگی رو به دهن خودش زهر میکنه.
    حالا در مورد خواهر شما ریشه مشکل شاید خیلی ساده باشه یه حرکت ساده مثلا نادیده گرفتنش در نوجوانی،بهش بها داده نشده ، احساس خودکم بینی درش ایجاد شده و ..و ... بعد حالا نمیتونه بگه آی ایهالناس من دردم اینه.(مثلا این احساسو دارم که کسی منو نمیبینه ) بجاش افتاده توی همون سیکل معیوب.اب دهنشو میندازه رو فرش، افاده میاد ،میگه شماها بیکلاسید و ...و ...در حالی که ریشه مشکلش ساده اس شاید. احساس میکنم بهتره توی رفتارهای پدر و مادر و اطرافیان بگردی و با توجه به تیپ شخصیتی خواهرت ببینی کجای کار میلنگه. در واقع خیلی وقتها ما از یه جایی توی زندگیمون ناراضی هستیم اما ناتوانیم از بیان، ناراضی بودنمون رو توی رفتارهای عجیبی و غریب نشون میدیم.بقیه هم هاج و واج به رفتارامون نگاه میکنن.
    ویرایش توسط فرخ رو : دوشنبه 23 تیر 93 در ساعت 13:32

3. 2 کاربر از پست مفید فرخ رو تشکرکرده اند .

گل شب بو (دوشنبه 23 تیر 93), آرام دل (دوشنبه 23 تیر 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    اینها نشانه اختلال روانی است و نیاز به درمان پزشکی دارد . لطفا خواهرتان را به نزد روانپزشک ببرید. بارها در تاپیک های مختلف این موضوع را گوشزد کرده ام اما متاسفانه در ایران کسی به این مسائل اعتقاد ندارد. امیدوارم شما به توصیه ام توجه کنید.
    ویرایش توسط نوروزیان. : دوشنبه 23 تیر 93 در ساعت 13:53

5. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

آرام دل (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    اینها نشانه اختلال روانی است و نیاز به درمان پزشکی دارد . لطفا خواهرتان را به نزد روانپزشک ببرید. بارها در تاپیک های مختلف این موضوع را گوشزد کرده ام اما متاسفانه در ایران کسی به این مسائل اعتقاد ندارد. امیدوارم شما به توصیه ام توجه کنید.
    نوپو جان تشخیص اینکه یک نفر اختلال روانی داره، نیاز به متخصص داره و از توان اعضای عادی مثل من و شما خارجه. شاید برای همین کسی جدی نمیگیره. اظهار نظر با این قطعیت از راه دور حتی برای یک متخصص هم کار راحتی نیست

7. کاربر روبرو از پست مفید sara 65 تشکرکرده است .

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    تشخیص اینکه کسی علائم هشدار دهنده دارد و باید توسط پزشک بررسی شود اتفاقا با تجربه و مطالعه به دست می آید. چیزی که متخصص احتیاج دارد اول تشخیص نوع اختلال و شدت آن است. دوم تشخیص نوع دارویی هایی که باید مصرف شود و دوز مصرف دارو و مدت مصرف.
    همه ما باید با علائمی که نشان دهنده اختلال است آشنا باشیم . مشکل ایران این است که هیچ کس این علایم را جدی نمی گیرد و یا نمی داند نشانه خطر است و به پزشک مراجع نمی کند.
    ما متاسفانه می دانیم نشانه های بیماری پوست ، چشم ، روده ، دست و... چیست. اما به نشانه هایی که می تواند حاکی از بیماری سیستم اعصاب مرکزی باشد توجهی نداریم . من اینجا یک لینک می گذارم که این نشانه ها را توضیح می دهد و با دیدن آنها باید به متخصص مراجعه کنیم تا بررسی شود :
    موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران - علائم هشدار دهنده بیماری روانی چیست؟
    نشانه های بیماری های روانی - بانک اطلاعات
    من بارها گفته ام که بی دلیل این حرف را نمی زنم و در زندگی ام با این مساله بسیار زیاد مواجه شده ام ، مطالعه کرده ام و دوست و فامیل دارم که پزشک هستند.

- - - Updated - - -

تشخیص اینکه کسی علائم هشدار دهنده دارد و باید توسط پزشک بررسی شود اتفاقا با تجربه و مطالعه به دست می آید. چیزی که متخصص احتیاج دارد اول تشخیص نوع اختلال و شدت آن است. دوم تشخیص نوع دارویی هایی که باید مصرف شود و دوز مصرف دارو و مدت مصرف.
    همه ما باید با علائمی که نشان دهنده اختلال است آشنا باشیم . مشکل ایران این است که هیچ کس این علایم را جدی نمی گیرد و یا نمی داند نشانه خطر است و به پزشک مراجع نمی کند.
    ما متاسفانه می دانیم نشانه های بیماری پوست ، چشم ، روده ، دست و... چیست. اما به نشانه هایی که می تواند حاکی از بیماری سیستم اعصاب مرکزی باشد توجهی نداریم . من اینجا یک لینک می گذارم که این نشانه ها را توضیح می دهد و با دیدن آنها باید به متخصص مراجعه کنیم تا بررسی شود :
    http://setayeshgaran.mihanblog.com/post/3717
    http://banke-etelaat.persianblog.ir/...A7%D9%86%DB%8C
    من بارها گفته ام که بی دلیل این حرف را نمی زنم و در زندگی ام با این مساله بسیار زیاد مواجه شده ام ، مطالعه کرده ام و دوست و فامیل دارم که پزشک هستند.

9. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)