به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 شهریور 94 [ 10:39]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array

New مشکلات مالی روحیه منو وشوهرم وخراب کرده کمکم کنید

سلام من مدتهاست اینجا رو میخونم 22 سالمه دانشجوی کارشناسی ارشد همسرم 26 سالشه فوق لیسانس گرفته وسربازه 7 ماهه که عقدیم وقراره تا پایان درس من وسربازیش که با هم تموم میشه عقد کرده بمونیم مشکلات خانوادگی من زیاده (زن بابا و..) اما خدا روشکر با داشتن همسر خوبم خیلی اروم وخوشحالم تنها مشکلی که هست مشکلات مالی که الان همسرم باهاش روبرو شده یه سرمایه گذاری داشتیم که توش خیلی ضرر کردیم احساس میکنم همسرم زیر این بار داره له میشه خیلی خسته شده خیلی منم به خاطر انگیزه و روحیه نداشتنش دارم داغون میشم خدا روشکر خانواده خیلی خوبی داره هوامونو دارن ومشکل مالی الان نداریم اما خوب خیلی از پولمون رفته در آمد نداریم وشوهرم وبه شدت داغون کرده این مشکلات تو دهنش افتاده که بدشانسه وهمینم همیشه میشه ممیخوام کمکش کنم هم به اون به هم خودم دلم آرامش میخواد دلم نمیخواد زجر بکشه خیلی خیلی باهاش حرف میزنم سعی میکنم صبوری کنم آرومش کنم بهش محبت کنم بخندونشم اما دیگه نمیدونم چیکار کنم میخوام بهش انگیزه وامید بدم یه جوری که طولانی روش اثر بذاره چیکار کنم ؟
    ببخشید طولانی نوشتم مرسی

2. 3 کاربر از پست مفید mati تشکرکرده اند .

فدایی یار (چهارشنبه 04 تیر 93), آویژه (چهارشنبه 04 تیر 93), ساحل75 (جمعه 06 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.بهتون تبریک میگم.انشالله شاد تر و خوشبخت تر بشید.

ببنید توی این ضرر مالی که کردید حقا با این شرایط که هنوز همسرتون درامد انچنانی ندارند و.. همسر هم توی عقد دارند خیلی بیش تر بهشون وارد میشه همون طور که اشاره کردید از یه طرف افسوس ضرری که شده از طرفی حس خورد شدن که همسرتون ممکنه بکنند مخصوصا اگه ایده ی خودشون بوده باشه و.. و از همه مهم تر خودشونو شاید جلوی شما شرمنده میدونند و...

ولی این روزا میره ...به قول معروف ضرر جانی نباشه...این طوری شما هم با بودن در کنار همسرتون نشون میدید که زن زندگی هستید چی با دارایی چه بی دارایی و توی همه ی شرایط

اما توی این شرایط بهتره شما از رفتارهایی که نشون میده دارید بهشون ترحم می کنید جدا پرهیز کنید این طوری شما فکر می کنید دارید به ایشون دل داری میدید اما ایشون حالشون بدتر میشه
    شما باید همواره ایشونو رو به جلو امیدوار کنید و از نعمت های خوبی که داره هی خبر دارش کنید..داشتن همسری خوب مثل شما..داشتن پدر و مادری خوب..داشتن تحصیلات بالا..این که انشالله وقتی میرید سر زندگی خودتون و ایشون کار ثابت داشته باشند دیگه این روزا براتون تموم میشه و میشه خاطره...این که بهش بگید توی یه امتحانید انشالله سر بلند بتونید با هم این مقطع رو رد کنید و این حرفا..ولی گفتم نه طوری که ایشون فکر کنند دارید بهشون ترحم و دلسوزی میکیند و این دیگه بر میگرده به هنر خود شما...

حالا که همسرتون فرصت کمتری برای مطالعه دارند شما سعی کنید شده از اینترنت تا کتاب ها و مطالعه کنید و خیلی علمتی ایشون رو کمک کنید.

این دشواری ها برای همه بوده و هست.انشالله برای شما هم بگزره.

4. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

mati (چهارشنبه 04 تیر 93), بارانا (دوشنبه 21 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array
    دقیقا احساس میکنه جلو من کوچیک شده چند وقت پیش میگفت چون سربازم از بقیه خجالت میکشی اما اگر درآمد داشتم افتخار میکردی که شوهرت با اینکه سربازه درآمد خوبی داره دلیل حرفش اینه من یه بار گفتم تو که میتونی موهاتو بلندتر بذاری خیلی موهاتو کوتاه نکن مثل سربازا میشی واقعا مشکلی ندارم من دوسش دارم همه جوره برام محترمه فقط دلم میخواد غصه نخوره خودش میگه وقتی بهش میگم برات دعا کردم خیلی دلش به گشایش تو کارمون روشن میشه منم خیلی براش دعا میکنم بهش میگم عوضش تجربه کسب کردی کلی زمان هست که بعدن توش سود کنی اما دلم یه برنامه میخواد که بتونم با هم انجام بدیم یه برنامه که بهش انرژی مثبت بده که از این حس وجذب بدشانسی در بیاد میخوام شاد باشیم مرد خوبی دارم حقش نیست برای مشکلات مالی اینقدر حرص بخوره خدای نکرده یه چیزیش میشه

6. کاربر روبرو از پست مفید mati تشکرکرده است .

فدایی یار (چهارشنبه 04 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    میگم همسر شما هم مشخصه خیلی حساس تر هستند نسبت به سایر اقایون دراین زمینه ها.واقعا خیلی روی ایشون فشار هست.این حرفی که شما زدید واقعا اون قدر ها بد نبوده ولی ایشون از بس کلا توی این شرایط روحیشون حساس شده که مثلا با چنین حرفی از شما میگن اره خجالت میکشی من سربازم در صورتی که خود ایشون هم بیش تر ناراحت میشند که این طوری با شما حرف بزنند.

یه چیز دیگه هم بگم شاید واقعا نیاز نباشه شما این قدر باهاشون راجب این مسایل حرف بزنید.بعضی وقتا دوست دارند اقایون توی بعضی مشکلاتشون توی خلوت خودشون باشند یکم راجب این مسالیل باهاشون کمتر صحبت کنید اگه دیدید شرایط بهتر شد پس ایشون مشخصه ترجیح میدند در واقع با حرف نزدن راجب این مسایل کمکشون کنید.

راستش دیدگاه ادما راجب مسایل مختلف باعث میشه خودشونو بدشانس یا خوش شانس بدونند ..خیلی کتاب های خوب و سمینارهای موفقی توی حتی نت هست میتونید دانلود کنید...این که چه برنامه ای خب مثلا شما میتونید با توجه به رشته ی خودتون و ایشون شاید بهتر بتونید یه برنامه ریزی بکنید که چیکار کنید و..... ولی کلا چیزای مثبت زیاد هست میشه روشون زوم کنید

کلا وقتی اقایون جیبشون خالی هست اعتماد به نفس کمتری دارند و دل شکسته ترند ...شما سعی کنید عملی مثلا اگه میرید بیرون حتی ایشون به زور میخواد نمیدونم یه هدیه ای بخره زیر بار نرید بگید انشالله بعد عروسی و شغل ثابت برام بهترشو میخری الان همین که کنار همیم برام بهترین هدیه هستش و نمیدونم این جور مواقع با این حرکتا بسیار میتونید به ایشون کمک کنید.

سعی کنید به طور غیر مستقیم وقتی حرف میزنند از لابه لای زبانشون در میاد دغدغه هاشون چی هست..بعدش شما دفعه ی بعد که باهاشون دیدار دارید سعی کنید با ترفند هایی از دغدغه هاشون کم کنید..مثلا شاید یکی از دغدغه های ایشون این باشه مثلا جهیزیه ای که قراره برای شما بخره رو با همون کیفیتی که توی عقدنامه نوشتید نتونند شما اگه بتونید طوری بهشون بفهمونید حالا یکم مثلا پایین تر هم شد اشکال نداره خود به خود باری رو از دوش ایشون برداشتید و...

انشالله ایشون سالم خواهند بود و عمری در کنار هم به خوشی زندگی خواهید کرد.

8. کاربر روبرو از پست مفید فدایی یار تشکرکرده است .

mati (چهارشنبه 04 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array
    ممنونم لطف میکنید جواب میدید خیلی خیلی خوشحالم میکنین من بی تجربه ام علی رغم اینکه میگن خانما پیچیدن به نظر من مردا پیچیدن مثلا من خیلی زود میتونم تغییر روحیه بدم خیلی زود میتونم مشکلات وفراموش کنم اما همسرم نمی تونه وفوق العاده حساسه میخوام یه برنامه بذارم که هر روز تو ساعتای مشخص از راه دور با هم مهارتهای مربوط به رشته هامون رو مطالعه وارتقا بدیم اگر بشه میخوام سر یه ساعت مشخص هم برنامه جذب وفکر مثبت بذارم امروز که کلی بهش گفتم خیلی استقبال کرد خیلی در مورد جذب نمیدونم اگر میتونین راهنماییم کنین من خیلی راجع به این موضعات کتاب خوندم اما واقعا حس میکنم نمی دونم چطور انجام بدم که بشه تنها چیزی که تونستم با جذب به دست بیارم اینه که در مترو دقیقا من رو قرینه میکنه وباز میشه توی همه موارد همیشه همیشه شده اما چیزای بزرگ ونتونستم :)
    راستی وقتی دلش میخواد پیشش نباشم واقعا از پیشش برم ؟ اآخه خب بیشتر غصه میخوره :((
    در مورد خرج کردنم واقعا سعی میکنم خرج اضافی نتراشم ولی خیلی هم وقتی خودش میخواد یه خرجی بکنه نمیگم نه البته میگما وسعی میکنم نذارم خیلی خرج کنه اما بعض اوقات هم ازش یه سری خرجها رو میخوام چون فکر میکنم اون موقعها که خرج میکنه هرچقدرم کوچیک باشه وبرام چیزی بخره حس خوبی داره کاش زودی تموم شه این روزا خدا خودش میدونه که چقدر نیتش پاکه ومیخواد به زندگیمون سر وسامون بده پس چرا هواشو نداره :((
    ویرایش توسط mati : چهارشنبه 04 تیر 93 در ساعت 18:10

10. کاربر روبرو از پست مفید mati تشکرکرده است .

فدایی یار (جمعه 06 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 150 در 70 پست

Array
    چرا کسی کمکم نمیکنه :( حتما باید خیانت کنیم یا هووداشته باشیم یا ... که جالب باشه وجواب بدین :((

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    خوشحالم که زندگیت ظاهرا روبراهه و مشکلی هم اگر هست، از این جنسه. و خوشحال ترم که خودت رفتار درست رو بلدی و می دونی چطور همراه و همدل همسرت باشی. چقدر خوب که هوای همسرت را داری در این روزهای سختی ....

منبع و منشا انرژیش باش. حتا اگر او خموده است، سرحالش بیار با شوخی و خنده. شاید اینجور موقع ها کلام مستقیم کمتر اثر داشته باشه. به جاش با زبان بدن و جان همراهیش کن.

نگرانه که یه وقت به مضیقه بیفتین. بگو " چیه؟! نگرانی یه وقت گشنه بمونیم؟! من که خیالم راحته چون لُپ جنابعالی هست واسه خوردن :d "
    یا می گه که دوست داره واست لباس جدید بخره و نمی تونه، بگو " یه روز بیاد، اینقد لباس بخرم، هی تو بگی بسه، جیبم رو خالی کردی زن، هی من بگم کمدم هنوز جا داره آخه! D: "

خلاصه اینکه دنیای همسرانه ات را به همین سادگی می توانی شیرین کنی. خوبست که همدیگر را دارید. از همین فرصت ها استفاده کن برای بیشتر نزدیک شدن به او. برای یکی شدن ...

هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

13. کاربر روبرو از پست مفید آویژه تشکرکرده است .

شیدا. (جمعه 06 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام مجدد.راستش میدونید این جا متاسفانه منم قبول دارم به بعضی تاپیکای ... بیش تر بها داده میشه.ولی من همیشه گفتم و میگم پیشگیری بهتر از درمان هستش.متاسفانه وقتی یه چیزایی جدی گرفته نمیشه باعث میشه به طبعاتش شاید چیزای بدتری بوجود بیاد.

اما راجب این که گفتید بی تجربه هستید و شما میتونید با مراجعه به سایت دانلود رایگان سخنرانی های روانشناسی

کلی صوت از اساتید هستش که میتونید استفاده کنید اما یه لینکی هستش که فکر کنم نوشته صد و چند جلسه سخنارنی تربیت فرزند دکتر دهنوی بعدش مستقیم به سایتی هدایت میشید با کلیک روی اون لینک که سری برنامه گلبرگ هم اون جا هستش شما که دیگه ازدواج کردید بهتره مسایل قبل ازدواجشو که مربوط به خواستگاری و بانتخاب هست رو الان گوش نکنید و از دوره ی عقد بستگی به بعد و زناشویی رو گوش کنید ..بعدش من نمیدونم شما چقدر اهل خوندن کتاب در این زمنیه بودید ولی دکتر دهنوی کلی کتاب به شما معرفی میکنند مثل کتاب های معروف زنان مریخی و مردان ونوسی (اگه جابه جا نگفته باشم خوبه ) و شما میون صحبت هاشون اسم این کتاب ها رو یادداشت کنید و تهیه کنید و مطالعتون رو ببرید بالا میبنید خیلی از رفتار های اقاتون هم طبیعی هستش ..بعد گوش کردن به اونا میتونید بعدش بیاید مقالات سایت رو بخونید..چون وقتی ایشون توضیح میدند مطلب براتون جا می افته بعدش با مطالعه یادگیریتون بیش تر میشه

راجب قانون جذب و .. واقعا نمیشه یه شبه ادم تغییر کنه ..توی همون سایتی که بهتون دادم نقد مستند راز از استاد هلاکویی رو حتما گوش کنید میدونید هم میشه گفت نقد ایشون بی غرض نیست و هم میشه گفت تمام مستند راز خیلی درست نیست این طوری شما خیلی بهتر میتونید نتیجه گیری کنید..بعدش قانون جذب از دکتر فرهنگ رو گوش کنید..تاکیدد میکنم با همین ترتیبی که گفتم برای این پارگراف عمل کنید....مستند راز خودش کلی حرف توشه که خب این جا جاش نیست...نهایتش اون خداست که هر چی میخواد ادم بهش میده....

بله اقایون دوست دارند بعضی وقتا یه خلوتی داشته باشند....مخصوصا وقتی از سر کار میان و یا خسته هستند و اون موقع اکثر خانم هایی که اطلاع ندارند میخوان با صحبت کردن و.. به حساب خودشون باری از روی دوش اقاشون یا مامانا فرزندشون بردارند ولی خداییش این طوری بدتر میرند روی اعصاب ...کافی هستش شما صبر کنید اقاتون استراحت کنند سر حال بشند و شما چیزی نگید شرایط بدتر شه..بعدش ببنید خودشون میان سمت شما برای صحبت یا نه !! ولی وقتی از راه نیومده شما صحبت کنید و بدتر بحثی پیش میاد دیگه بعدش هم اقا خستگیش در میره ون قبلش بحث کردید رابطه به اون خوبی که باید میشد نمیشه...اینایی که گفتم و کلی چیز ها رو میتونید با مطالعه و همچنین گوش دادن سمینار خانواده ی موفق دکتر فرهنگ که توی همون ساتی که گفتم هست یاد بگیرید...

کلا اول اینا رو گوش کنید تا یه شمای کلی از همه چیز یاد بگیرید ..بعدش کم کم به جایی برسید با مطالعه مهارت های زندگیتون رو ببرید بالا..

راجب خرید برای روزهای خاص و ... خب با نظرتون موافقم منطقی هستش...ولی خب دیگه در وسع ایشون باشه...

این که میگید خدا چرا هواتونو نداره...خواستم بگم ناشکری نکنید...متاسفانه اکثر ما فکر میکنیم چون خدا رو داریم باید همه چیز برامون مهیا باشه و درست اماده...البته شاید این قیاس درست نباشه ولی اگه کمی به سرگذشت بزرگانمون مخصوصا دینی توجه کنیم میبینم اونا سخت ترین مصیبت ها رو کشیدند پس باید خدا اونا رو بیش تر هواشونو میداشت !! اینا همه درس هستش برای ما که بتونیم از امتحان های خدا سر بلند بیرون بیایم...من خودم خیلی چیزا از خدا خواستم که بهم نداده خیلی چیزا ..خیلی چیزایی که اون قدر هم براش تلاش کردم...و همش هم خدایی بوده ..خدایی خدایی خدایی...ولی خداییش بهشون نرسیدم...ولی مطمئنم روزی مزد صبرمو میگیرم...

توصیه میکنم ایه 153 سوره ی بقره و ایه ی 10 سورهی زمر که در مورد صبر هستش رو همرا با روایتش بخونید که توی نت و سایر تفاسیر موجود هست انشالله خدا بهتون تسکینشو میده...

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم.اروز میکنم هر روز خوشبخت از دیروز عمری درکنار همسرتون زندگی کنید.

15. کاربر روبرو از پست مفید فدایی یار تشکرکرده است .

mati (جمعه 06 تیر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)