به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 تیر 93 [ 11:14]
    سطح
    1
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

مشکل همسرم با خانواده من

سلام خسته نباشید من حدود شش ماهه ازدواج کردم و همسرم از همه لحاظ عالیه به من علاقه داره و همه جا حامی منه و از زندگیمون خیلی راضی هستیم مشکلی باهم نداشتیم تا زمانی که من جهیزم رو آوردم خانواده شوهرم زیر زیرکی بهانه گرفتن ورفتارشون با من بد شد بعد همسرم شروع کرد رفتارش با خانواده ام تغییر کرد پیش من بهانه گیری کرد خلاصه بعد یه مدت جنگ و جدل همه چی حل شد ولی همسرم گهگاه بهانه میگیره انتظار داره هنوزم پدرو مادرم برامون وسیله بخرن این ناراحتم میکنه فکر میکنه خانواده خودش همه کاراشون عالیه ولی خانواده من همش اشتباه میکنن سعی میکنم به حرفاش گوش بدم بهش حق بدم بعد یه کم از خانواده ام حمایت میکنم که باوجود اشتباهاتشون پدر و مادرن قبول میکنه یه مدت خوب میشه باز بهانه میگیره ولی با تمام بدی که ازخانواده اش دیدم نهایت احترامو بهشون میزارم و به خانواده اش محبت میکنم که خودشم قبول داره ولی نمیدونم چرا دوست نداره خانواده ام خونه ما بیان من میتونم هرروز برم ولی اونا که بیان ناراحت میشه سعی میکنه نشون نده ولی من از کاراش متوجه میشم خودشم اظهار میکنه ولی میگه دست خودش نیست ولی من از خیلی ها درمورد جهیزم سوال کردم همه میگفتن چیزی کم نذاشتم ولی همسرم قبول نداره نمیدونم فکر میکنم اینو بهانه کرده که چنین رفتاری داشته باشه کمکم کنید باهاش چیکار کنم تا با خانواده ام خوب بشه

2. کاربر روبرو از پست مفید elnazgh تشکرکرده است .

khaleghezey (دوشنبه 02 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو به همدردی خوش آمدید

شما و همسرتان چند سال دارید؟
    طریقه آشنایی تان چگونه بوده؟
    خصوصیات مثبت و منفی خودتان و شوهرتان را بنویسید؟

با شوهرت حرف زدی در مورد جهیزیه چی میگه مثلا چیش کمه؟
    این مقاله را مطالعه کنید:

http://www.hamdardi.net/thread-33173.html

یکم بهش زمان بدید ان شاء الله درست میشه دنبال این نباش که با بحث و متنطق شوهرتو راضی کنی سعی کن هروقت این موضوع را کشید وسط با شوخی و خنده بحث را عوض کنید.از احساسات زنانه و ناز و عشوه استفاده کنید و قربون صدقش برید سریع بحث را عوض کن به هیچ عنوان اجازه نده کش پیدا کنه.سعی کن از این گوش بشنوی و از اون یکی به در کنی حساسیتت را نسبت به این موضوع کمتر کن.در مورد رفتار با خانوادش خوب برخورد میکنید آفرین سعی کن به هیچ عنوان پشت سر خانوادش چیزی نگی.

وقتی در این مورد حرف میزنه دنبال مقصر نباش و اینکه کی حق داره یا نداره فقط شنونده حرفاش باش همین.

رفتار خانوادت با ایشون چجوریه آیا بهش احترام میزارن یا خود شما پیش خاودت بهش احترام میزاری و بقول معروف هواشو داری و شوهرت را اولولت اولت قرار میدی؟ اینو از اون جهت میگم که ما مردا حسودیم و دوست داریم در هر حالتی اولویت اول همسرانمان باشیم هر حالتی
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

4. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

Nilofar mordab (یکشنبه 15 تیر 93), بانو آرارا (سه شنبه 24 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 تیر 93 [ 15:00]
    سطح
    1
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    عزیزم، خرید جهیزیه وظیفه ی خانواده ی دختر نیست و اونا این کار رو از روی لطف و محبتی که به دخترشون دارن انجام میدن و هرکس هم اینو در حد و توان خودش انجام میده. متاسفانه این خیلی سطحی نگرانه است که بخوای لحظات یه زندگی رو به خاطر قیمت کالاهای جهیزیه و یا نوعشون خراب کنی.
    به نظر من سعی کن رابطت با خانواده همسرت کنترل شده باشه. هیچ وقت بهشون بی احترامی نکن و همیشه در کمال احترام و محبت باهاشون برخورد کن اما سعی کن رابطت در حد دوری و دوستی باشه. منظورم این نیست که کلا بهشون سر نزن و همسرت رو هم از این کار منع کن. منظورم اینه که هر روز اونجا نباش!
    به همسرت هیچ وقت اجازه نده که توهینی به خانوادت بکنه. خیلی ملایم و محترمانه جایگاه خانوادت رو بهش نشون بده. بدون این که باهاش تند بشی توی یه شرایط خوب که حال همسرت هم خوبه، توی یه جو آروم سعی کن سیاست مدارانه صحبت رو سمت خانوادت بکشی و این که چقدر اونا برات مهم اند و به همسرت بفهمونی که اجازه بی احترامی کردن بهشون رو نداره. از علاقه ی خانوادت بهش باهاش صحبت کن. مثلا اگه یه وقت پدر یا مادرت ازش تعریف میکنن یا بهش ابراز علاقه میکنن یه جوری که تاثیر مثبتی روش داشته باشه براش تعریف کن. این حس رو بهش القا کن که خانوادت دوستش دارن و بهش احترام میذارن تا اون هم احترام گذاشتن رو یاد بگیره. در ضمن سعی کن از اختلافات خانوادگیتون چیزی با جزئیات به اون نگی چون هرچی رو که شما بگی اون چند برابر بدترش رو درک میکنه.
    از طرف دیگه هم باید جلوی خانوادت از همسرت دفاع کنی و هوای اونو داشته باشی. به اونا هم یاد بده که کارایی که همسرت دوست داره رو انجام بده. چون مهم اینه که هر دو طرف حس خوبی نسبت به هم داشته باشن. فقط این محبت ها باید به اندازه باشه طوری که شان بالای پدر و مادر حفظ بشه.

ببخشید که طولانی شد، امیدوارم که کمکی کرده باشم

6. کاربر روبرو از پست مفید بانو آرارا تشکرکرده است .

دختر بیخیال (سه شنبه 24 تیر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)