به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 12 اردیبهشت 93 [ 17:39]
    سطح
    1
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

عدم ارتباط مناسب با کسی که دوست دارم با او ازدواج کنید

با سلام و عرض خسته نباشید.
    من الان حدود 35 سال سن دارم. و متاسفانه تا الان هر مورد رو برای ازدواج انتخاب کردم . بنا به دلایلی شکست خوردم و ناموفق عمل کردم. در حال حاضر هم مالزی ساکن هستم. و دارم مدرک فوق لیسانس می خونم. توی دانشگاه جدیدا مورد مناسبی رو پیدا کردم که البته یک 10 سالی اختلاف داریم. ولی من خوب چون اون رو دوست دارم و به ایشون علاقه مند هستم اختلاف سنی رو زیاد مساله بزرگی نمی بینم. البته احساس درونی من می گه اون هم منو دوست داره بالاخره با تجربه ای که من دارم فکر می کنم اون هم منو دوست داره. ولی الان حدود 8 ماهی هست که من نتوستم اون رو متقاعد برای ازدواج بکنم. البته از اول که من با ایشون صحبت کردم خیلی با هم معمولی صحبت کردیم. خوب من متاسفانه اشتباهی که کردم در مرتبه سوم گفتم که با هم می تونیم صحبت بکنیم راجع به ازدواج که اون هم پیشنهاد خانواده بود که مثل اینکه جالب نبود و بعد از اون پیشنهاد روابط اون با من سرد شد. من می رفتم دانشگاه از نزدیک می دیدم اون رو و سعی می کردم چشم تو چشم بشیم که بتونم یکمی عشق رو در وجود او بیشتر کنم که نمی دونم کار درستی بوده یا نه نا جایی که اون فکرش به من مشغول شده بود و حتی به دوستانش هم راجع من صحبت کرده بود تا جایی که من فهمیدم و به اون ها من رو نشون میداد. ولی وقتی دوباره من رفتم صحبت کنم خیلی بد جواب من رو داد. و گفت به دانشگاه می گم دنبال من راه افتادی. چرا همش به من نگاه می کنی جلوی دوستام اگر دوباره بیای سراغم بد می بینی. در صورتی که من احساس می کنم در درون این دختر چیزه دیگه ای رو می گه ولی ظاهرش چیزه دیگه ای. حتی من یکی از دوستان (پسر) رو فرستادم که با اون صحبتی بکنه که از روی غرور گفته بود من اصلا تیپم مثل ایرانی ها نیست من خیلی خوشتیپم و ایشون (من) اصلا به من نمی خوره و در حد من نیست. که من فکر کنم از روی غرور زیاد و توجه بیش از حد من به اون بود. منم گفتم یک مدتی کم محلی کنم اگه به من علاقه داشته باشه میاد جلو البته یکمی هم موفق بودم و توجه اون رو یک کمی به خودم جلب کردم و اون اومد واقعا سمت من ولی بعد از یکی دو ماه که من تونستم او رو به خودم جلب کنم دوباره پا پیش گذاشتم و رفتم جلو ولی متاسفانه این دفعه هرچی عقده داشت سرم خالی کرد من نمی دونم اون که به سمت من نزدیک شده بود و می خواست من دوباره به سمتش برم همچین برخوردی با من کرد. این دفعه به من با عصبانیت گفت تو اصلا در حد من نیستی و یک چند تا فحش آبدار هم به من داد. گفتش تو همسن بابامی و برادرم بخواد حالتو میگیره من قدم از تو بلندتره و اینکه من از تو خیلی سر ترم حتی به من راجع به پوشش هم گیر داد یعنی تو لباس خوب نمی پوشی یعنی من خودم هم موندم این اگر از من خوشش نمیاد چه جوری اینقدر روی من دقیق بوده تا الان و من رو زیر نظر داشته به هر صورت منم خواستم جواب بدم باز هم بخاطر تجربه خودم رو کنترل کردم و چیزی نگفتم. حالا موندم چیکار کنم توی نگاه این دختر می دونم علاقه به من وجود داره یعنی از همون اول دیدم اون هم بخاطر تجربه ای بود که از قدیم داشتم و الان خود هم بعد از 7-8 ماه واقعا دوستش دارم البته من سعی کردم سر و وضعم رو مرتب تر و جذاب تر بکنم که البته همش من رو با نگاهی غرور آمیز دنبال می کنه منم دیگه فعلا جرات ندارم برم سمتش چون می دونم باز هم بار من می کنه دیگه از دور و اتفاقی سعی می کنم ببینمش که دوباره به من مشکوک نشه الان هم که یک ماهی امتحاناش تموم شده اومده ایران منم موندم چیکار کنم وقتی برگرده یکاری کنم واقعا به من علاقه مند بشه. البته به خاطر سن کمی که داره 22 یکمی بولهوس هم هست وهمش با همکلاسی های پسرش صحبت می کنه ولی باز هم حواسش به من هست یا شاید من اینجوری فکر می کنم. می خواست ببینم شما نظرتون چیه و من باید چیکار کنم که من رو دوست داشته باشه واقعا چون من به اون علاقه مند شدم و دوست ندارم مثل موارد دیگر این مورد هم نشه. مرسی از راهنمایی شما من سعی کردم در متن خیلی خودمونی صحبت بکنم که مغز مطلب رو رسونده باشم

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

به نظر من برخلاف سنتان در این مورد بسیار بچه گانه رفتار کردید...

اولا در دنیای کنونی این اختلاف سن بسیار مشکل ساز است و برای افراد بالای 30 سال هرچقدر اختلاف سنی کمتر باشد

تفاوتها و مشکلات کمتر است.

ثانیا درخواست و تقاضای چند باره شما به این خانم کم سن و سال و برخورد چشمی و بازیهای اینچنینی دور از شان یک آقای به سن و سال شماست.

ثالثا به نظر من ایشان را فراموش کنید و از هرگونه روبرو شدن با ایشان و فکر کردن به ایشان جلوگیری کنید.

احتمالن این خانم به اقتضای سنش دوست دارد بازیهای اینچنینی را با دیگران داشته باشد و یا راجع به شما و یا

خواستگارانش با دوستانش صحبت کند و شما را سوژه قرار دهد ولی برای شما این رفتار ها نباید تکرار شود

لطفا تا مدتی هیچ رابطه ای را شروع نکنید و در این مدت اولویتها و ملاکهای خود را برای ازدواج دقیق تر بررسی کنید.

موفق باشید

3. 10 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 26 فروردین 93), Esssssi (جمعه 29 فروردین 93), meinoush (سه شنبه 26 فروردین 93), omid65 (سه شنبه 26 فروردین 93), reza-m (جمعه 29 فروردین 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 26 فروردین 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 28 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 26 فروردین 93), شیدا. (سه شنبه 26 فروردین 93), صبوری (سه شنبه 26 فروردین 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    ببیم این متنی که من تایپ می کنم لزوما درست نیست اما خب نظرمه دیگه .
    مطمئن باش 13 سال اختلاف سنی اصلا خوشاین نیست من دیده ام این وضعیت ها رو .
    از طرفی با توجه اون دختر اینقدر سطحی داره فکر می کنه و ارزش هر فرد رو برابر با قد و ظواهر و تیپ و ... میدونه و به قول شما بوالهوسه چطور میتونه همسر و مادر خوبی برای فرزندان شما باشه .
    بعنوان یک ناظر خارجی معلومه که دختره از شما خوشش نمیاد و اگر دیدتون برای ازدواج این هست که مادر خوبی برای بچه هایتان پیدا کنین ، احتمال میدم این کیس مناسب نخواهد بود.

5. 7 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 28 فروردین 93), Esssssi (جمعه 29 فروردین 93), meinoush (سه شنبه 26 فروردین 93), reza-m (جمعه 29 فروردین 93), sanjab (سه شنبه 26 فروردین 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 28 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 26 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام

دختری که از الان داره به ظاهر شما گیر میده، دوروز دیگه تو زندگی چی میخواد بهتون بگن؟

آیا همیشه مثه الان انرژی تحقیر شدن بخاطر ظاهر و سن دارین؟
    آیا همیشه میتونین تحمل کنین که از بالا بهتون نگا بشه؟

ایشون خودشونو از شما سرتر میبینن ، اینجوری شما همیشه باید درحال تحقیر شدن باشین.
    امروز بابت لباس فردا بابت یه چیز دیگه.

تاوان زندگی کردن با ایشون تغییر دادن خودتون به میل و علاقه ایشونه، آیا شما حاضر به پذیرفتن این تغییرات هستین؟؟؟

حتی اگه از روی احساس الان بگین اینقد دوستشون دارین که بله حاضرین مطمعن باشین این حرفا و تحقیر ها اینقد زیاد میشه که تو همون سالهای اول خودتون خسته میشین و پشیمون.

پس بهتره از الان چشماتون و خوب باز کنین که فردا پشیمون نشین.
    .شما دارین وارد دهه چهل زندگیتون میشین .
    ایشون هنوز اول دهه بیست زندگیشونن.

یعنی ایشون هنوز جوون هستن با این دید ظاهر بینینشون حتما دچار مشکل میشین.

ایشون حتی اگه واقعا به گفته خودتون علاقه مند هم باشن ممکنه عقلشون مانع دادن جواب مثبت شده باشه چون واقعا اختلاف سنیتون خیلی زیاده.ممکنه آینده نگری کردن دیدن بدرد هم نمیخورین.

شایدم شما اشتباه میکنین و علاقه مند نشدن.

بهرحال امیدوارم تصمیم دریت و عاقلانه ای بگیرین
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : سه شنبه 26 فروردین 93 در ساعت 19:05

7. 5 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 28 فروردین 93), Esssssi (جمعه 29 فروردین 93), meinoush (سه شنبه 26 فروردین 93), sanjab (سه شنبه 26 فروردین 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    به نظر من نیازه که معیاراتونو برای انتخاب همسر بازنگری کنین.
    ویرایش توسط meinoush : سه شنبه 26 فروردین 93 در ساعت 20:31

9. 2 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 28 فروردین 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    مرسی از جواب همه دوستان. البته اگر یک کمی بیشتر راهنمایی بفرماید ممنون می شوم. ولی اکثر جواب ها خیلی کامل و مفید بودند و مرسی از لطف تک تک دوستان. یک سوال هست اینه که همه شما دوستان مخالف برقراری ارتباط با این دختر خانم هستید و فکر می کنید این رابطه منجر به شکست هستش؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 اسفند 95 [ 00:12]
    سطح
    40
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    223

تشکرشده 333 در 122 پست

Array
    سلام دوست گرامی.من کامل متوجه رفتارهای این خانوم هستم خودم تو این شرایطا بودم ایشون دوس نداره توجه شمارو از دست بده به نوعی با دست پیش میکشه با پا پس میزنه به نظر من بی محلی در پیش بگیرید خانومی که شمارو اینجوری تحقیر میکنه کیس مناسبی نیست بهش همچین اجازه ای رو ندید.شرایط سنیشون طوری هس که دنبال توجه هستن و هیچ نظر دیگه ای رو شما ندارن جز اینکه شما هم داشته باشن شاید روزی بتونین کاری براش انجام بدین همین...در ضمن شرایط سنی شما مناسب نیس به این دلیل که مطمئنا حالو هواتون با هم فرق داره ایشون اول دوران هیجاناتشون هستن و ....شما دنبال آرامش و یک زندگی آروم البته من با توجه به سن گفتم. چون خودم تو این شرایط سنی هستم با همسرم.موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام دوست گرامی.من کامل متوجه رفتارهای این خانوم هستم خودم تو این شرایطا بودم ایشون دوس نداره توجه شمارو از دست بده به نوعی با دست پیش میکشه با پا پس میزنه به نظر من بی محلی در پیش بگیرید خانومی که شمارو اینجوری تحقیر میکنه کیس مناسبی نیست بهش همچین اجازه ای رو ندید.شرایط سنیشون طوری هس که دنبال توجه هستن و هیچ نظر دیگه ای رو شما ندارن جز اینکه شما هم داشته باشن شاید روزی بتونین کاری براش انجام بدین همین...در ضمن شرایط سنی شما مناسب نیس به این دلیل که مطمئنا حالو هواتون با هم فرق داره ایشون اول دوران هیجاناتشون هستن و ....شما دنبال آرامش و یک زندگی آروم البته من با توجه به سن گفتم. چون خودم تو این شرایط سنی هستم با همسرم.موفق باشید

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 شهریور 93 [ 17:23]
    سطح
    10
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 14 در 10 پست

Array
    چقددنیای مادختراباپسرافرق داره............درهرصورت قابل تحمل تره..............

- - - Updated - - -

چقددنیای مادختراباپسرافرق داره............درهرصورت قابل تحمل تره..............

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_engineer نمایش پست ها
    مرسی از جواب همه دوستان. البته اگر یک کمی بیشتر راهنمایی بفرماید ممنون می شوم. ولی اکثر جواب ها خیلی کامل و مفید بودند و مرسی از لطف تک تک دوستان. یک سوال هست اینه که همه شما دوستان مخالف برقراری ارتباط با این دختر خانم هستید و فکر می کنید این رابطه منجر به شکست هستش؟
    دوستان خیلی خوب شما را راهنمایی کردند.
    حتی اگه این خانم به شما علاقه داشتند و شما فقط میامدین از ما در مورد ازدواج با ایشون مشورت می خواستین؛به نظر من این ازدواج صحیح نبود.چون این اختلاف سنی 13 سال واقعا زیاده.حتی اگه الان مهم نباشه خودش را بعدا نشان خواهد داد.

نکته دیگر اینکه احتمالا چون این خانم برای شما دست نیافتنی شده،شما کشش خاصی به ایشون پیدا کردید و فکر می کنید خیلی ایشان را دوست دارید.
    منطقی به رفتارهای او و تحقیرهای او نگاه کنید،ببینید می تونید یک دختر به این مغروری را دوست داشته باشین؟ فردا هم مدام از شما ایراد بگیره.
    وقتی هم که میانسال شدید و او جوان و زیبا بود؛آیا شما می تونید بهش اعتماد کنید که خدای نکرده به شما خیانت نکنه؟!!!

اصلا شما چه خصوصیاتی در او دیدید که علاقه مند شدین؟
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام یعنی شما هم با خانمتون اختلاف سنی زیاد دارید بعد اگه اینجوری هست مشکلاتی که دارید چجوری هست خیلی بزرگه یا کوچک یکمی می شه برای من توضیح کامل و مناسبی بدید ممنون می شم از لطف جنابعالی
    ویرایش توسط amir_engineer : جمعه 29 فروردین 93 در ساعت 11:44

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)