به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array

6 نحوه شناخت در مورد استقلال خواستگار

سلام به همه دوستای همدردی
    مدت زیادی نیست با این انجمن آشنا شدم ولی خیلی باهاش انس گرفتم
    مثل همیشه پیشاپیش از راهنمایی های خوبتون تشکر می کنم
    میخواستم بدونم چطور به صورت غیرمستقیم میزان استقلال آقا پسر رو تشخیص بدیم؟
    خواستگاری دارم که تا این مرحله شرایط خوبی داشته و مورد پسند واقع شده
    در زمینه مستقل بودنشون کمی تردید دارم از صحبتهای پدرشون متوجه شدم که خانواده مردسالاری هستن و اعضای خانواده مطیع پدر
    یعنی در مورد شاغل بودن عروس خانم (عروس قبلیشون) وقتی پدرشوهر مخالفت کردن همه تایید کردن و عروس خانم هم مجبور شد قبول کنه
    با چه سوالاتی متوجه بشم تصمیمات ایشون هم تحت تاثیر عقاید پدرشه؟
    به نظرتون این خصلت پدرسالاری ایجاد مشکل نمی کنه؟

2. کاربر روبرو از پست مفید mis-marjan تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 24 فروردین 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    یعنی واقعا هیچ کس نمیتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

نظرش در مورد اینکه شما شاغل بشید چیه؟
    آیا درآمد مالی مناسبی داره یعنی چسبیده به پدرشه یا نه مستقل از باباشه؟
    اگه خونه خریده یا پس انداز داره توی حرفاش ببین از آینده چقدر به پدرش تکیه میکنه

در مورد این نگرانی که داری خیلی محترمانه با ایشون حرف بزنید و در صورت قبول کردن ایشون جزو شرایط ضمن عقد اگر میتوانید قرار بدید توی مراسم تعیین مهریه اینو مطرح کنید اگه میخواید شاغل بشید

ولی در کل برعکس اونی که اکثر دخترا فکر میکنم شاغل بودن و خانه دار بودن همزمان خیلی هم خوب و جالب نیست.ولی در مورد نگرانیت حتما باهاش حرف بزن مستقیم و صریح با کمال ادب و احترام
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

5. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

mis-marjan (یکشنبه 24 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام.

مرجان جان من متوجه منظورت نشدم استقلال مالي يا استقلال تصميم گيري؟؟؟؟؟؟شغل ايشون چيه وچقدر در زمينه شغلشون با پدرشون هستند؟؟

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

7. 3 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 24 فروردین 93), khaleghezey (یکشنبه 24 فروردین 93), mis-marjan (یکشنبه 24 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 تیر 93 [ 19:01]
    سطح
    15
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    92

تشکرشده 184 در 65 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    میخواستم بدونم چطور به صورت غیرمستقیم میزان استقلال آقا پسر رو تشخیص بدیم؟
    غیر مستقیم ؟ والله از هر پسری بپرسید که نمیگه پستونک بابایی تو دهنمه ! دوستان سوال هایی رو مطرح کردند من هم اونها رو نمیپرسم که پسر از نظر مالی از خانواده جدا هستش یا نه... (به نظر شغلشون آزاد هستش)
    با ذهن ناقص بنده در سفر خیلی چیزها خودشون رو نشون میده - اینجا ایرانه پس همراه با خانواده
    در خرید اجناس همراه با خانواده طرف میشه نفوذ مادر طرف رو هم دید (خانواده مرد سالار کمتر با زن خرید بیرون میرند و بیشتر خشک هستند)

در مورد شاغل بودن عروس خانم (عروس قبلیشون) وقتی پدرشوهر مخالفت کردن همه تایید کردن و عروس خانم هم مجبور شد قبول کنه
    کل خانواده ؟ یا مادر طرف؟
    به هر حال خانواده سنتی هستند و رسم و رسومی رو پیروی میکنند اگر همچین خانواده ای خواستگاری خواهر بنده بیان و پدر و مادرم هم ازم نظر بخوان رد میکنم، چون نگاه کالا گونه به زن دارند.
    اگر تحصیلات دارید و میتونید کار های خانه و بیرون رو انجام بدید که باید با طرفتون سنگ هاتون رو وا بکنید که قضیه این هستش.

از طرف دیگه هم اگر قضیه رو بررسی کنیم، خانواده پسر میخوان زن زندگی برای پسرشون انتخاب کنند که مادر خوبی برای نوه هاشون باشه و درست تربیتشون کنه. البته تربیت بچه به خانه دار بودن یا شاغل بودن ربطی نداره ولی دیدگاه ها این شکلی هستش.

به هر حال خودتون رو برای هر اتفاقی آماده کنید، کشور مرد سالار و خانواده مرد سالار

9. کاربر روبرو از پست مفید Less Than Nothing تشکرکرده است .

mis-marjan (دوشنبه 25 فروردین 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    با تشکر از خاله قزی و صبوری عزیز و less than nothing
    چندین بار خواستم نظر بدم ولی به دلیل محدودیت نمیتونستم
    توصیه های جناب خاله قزی بسیار مفید بود سعی میکنم حتما در حین صحبت با پسر این موارد رو منظور کنم
    ایشون در آمد مناسبی دارن و زمین و پس انداز هم دارن اما نکته جالب اینه که همسرشون باید طبقه پایین منزل مادرشون زندگی کنه حداقل برای چند سال اول!
    صبوری عزیز من هر دو مورد مد نظرم هست ولی استقلال در تصمیم گیری برام اهمیت بیشتری داره
    جناب less than nothing مخالفت از سمت پدرشون بوده و سپس به دلیل مخالفت ایشون مادر خانواده هم عقیده با ایشون شدن
    در طی مدت آشنایی 70% تماس ها از سمت پدر خانواده بوده در حالی که معمولا این موارد توسط مادر هماهنگ میشه
    ایشون با پدرشون کار می کنن و شغلشون آزاده ولی دو برادر بزرگترشون الان مستقل هستن و پدرشون گفتن زمانی که حس کنم پسرم تجربه لازم رو کسب کرده ترجیح میدم خودشون مستقل بشن ولی الان بهتره که در کنار خودم باشن
    من تحصیلاتم لیسانس و شاغلم ضمنا 24 سالمه و ایشون 26 ساله و دیپلم
    شاید اگر این خواستگار 3 ماه پیش می اومدم اصلا راه نمی دادم چون تحصیلات برام اهمیت داشت ولی الان این مسئله خیلی برام پر رنگ نیست چون عقیده دارم هر تحصیلکرده ای با شعور نیست و هر با شعوری صرفا تحصیلکرده نیست
    اما با وجود اینکه خانواده من تا حدودی مرد سالار هست مانند بسیاری خانواده های ایرانی اما همه ما مستقل تربیت شدیم
    من به عقیده پدر و مادرم احترام میزارم ولی توی مسائلی که حس میکنم خودم میتونم تصمیم بگیرم اختیار با خودم هست و ازشون مشورت می گیرم
    دختر اجتماعی هستم و در مورد اشتغال بعد ازدواج تصمیم جدی نگرفتم ولی ترجیح میدم کار نیمه وقت داشته باشم
    در مورد ادامه تحصیل هم 70% تصمیم به ادامه دارم ولی جزو معیارهای اصلیم نیست
    با توجه به مواردی که گفتم نگرانم در آینده محدودیت هایی اعمال بشه
    ضمنا درک میکنم که زندگی مشترک شرایط خودش رو داره و در زندگی باید شخص دیگری رو در تصمیم گیری هام سهیم بدونم
    این صحبتهای پدرشون منو کمی نگران میکنه
    ولی هنوز با خود پسر به طور جدی صحبت نکردم به همین خاطر نیاز به مشاوره دوستان داشتم تا به نتیجه قطعی برسم و سوالای سنجیده ای ازشون بپرسم
    شاید در شرایط عادی با این موضوع کنار می اومدم و یا اگر اونها عنوان نمی کردن برام اهمیتی نداشت ولی وقتی پدرشون به طور قطع در حضور جمع مطرح کردن که زن باید خونه دار باشه منم کمی حساس شدم
    ضمنا صحبت های less than nothing هم کاملا درسته اونها به دنبال همسر آینده برای پسرشون و مادر مناسب برای نوه هاشون هستن من کاملا بهشون حق میدم ولی نمیخوام دو طرف اشتباه کنن با توجه به اینکه خانواده بسیار اصیل و سالمی هستن (طی تحقیقات همه اونها رو تایید کردن پدرشون هیئت امنای و بانی مسجد و بسیار سرشناس هستن و پسرشون هم بسیار سالم) دوست دارم اونها هم عروس مناسبی در شان خودشون داشته باشن و من هم همسری مطابق با معیارهام انتخاب کنم
    از طرفی به دلیل تعاریف زیاد از این خانواده فکر میکنم موقعیت خوبی باشه و نمیخوام با عجله در موردشون قضاوت کنم
    به همین خاطر خواستم نظر دوستان رو هم بدونم تا موقعیت رو از دست ندم چون توی این مدت خواستگاران زیادی پیش اومده که معمولا رد میکنم و قبلا مواردی که آشنا بودن واز خودم سوال میکردن رو خودم رد میکردم چون آمادگی ازدواج رو در خودم نمی دیدم اما الان دارم به "سخت گیری" و "وسواس" متهم میشم

11. 2 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 25 فروردین 93), دختر بیخیال (دوشنبه 25 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    زندگی نزدیک به مادر شوهر و پدر شوهر یک سری شرایط خاصی در زندگی ات ایجاد می کنه که بستگی داره به روحیه خودت و همسرت .
    اینکه رفت و آمدها با آنها زیاده. استقلالتون کمتر می شه. رفت و آمدهاتون آزادانه نیست.احتمال دخالت بیشتره. انتظارات بیشتره.
    همه اینها بر می گرده به اینکه همسرتون تا چه حد استقلال رای داره.و پذیرش چنین سبک زندگی از جانب شما چقدره؟
    در سایه استقلال باید بررسی کنید که آیا خواستگارتون فرد دهن بینی هست یا نه؟
    می دونید پدر و پسر هایی که با هم کار می کنند مطمتن باشید نا خود آگاه در زندگی پسر اون استقلال کمتر می شه.
    واگر خواستیدقبول کنید باید با دید باز قبول کنید. و مشکلات پیش رو را در نظر بگیرید. برخی از دختر ها شاید بتونند سازگاری داشته باشند.
    باید ببینید خلقیات شما به چه شکله؟

در مورد استقلال رای می تونید این سوال را بپرسید برای تعطیلات عید یا هم برنامه ریزی کردید دو نفری برید شمال 2 روز قیل از عید می رید خونه پدر شوهرتان ، پدر شوهرتان در جمع می گه ما برای عید برنامه ریزی کردیم بریم جنوب و جوری صحبت می کنه که یعنی شما هم باید با اونها برید بدون اینکه نظر شما و پسر خانواده را بپرسه در این شرایط همسر شما چه عکس العملی نشون می دن؟

- آیا به احترام ایشون همون لجظه سکوت می کنه؟
    - بهشون می گه که ما با شما نمی تونیم بیایم؟ما برای تعطیلات از قیل برنامه ریزی کردیم؟
    - باهشون همراهی می کنه؟
    - بدون اینکه به اونها بگه برنامتون چیه از اونها عذر خواهی می کنه و می گه ایشالله تعطیلات بعدی شاید باهاتون همسفر بشیم؟

اگه گزینه 2 را گفت واونها خواستند با شما به شمال بیایند چه جوابی به اونها می ده؟
    ویرایش توسط بی نهایت : دوشنبه 25 فروردین 93 در ساعت 09:42

13. 3 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 25 فروردین 93), mis-marjan (دوشنبه 25 فروردین 93), دختر بیخیال (دوشنبه 25 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام مرجان جان

من می گم این سوال را ازش بپرس:

اگه بین شما و خانومتون اختلافی پیش آمد چگونه حل می کنید؟
    بعد صبر کن ببین چی میگه.مثلا احتمالا می گه با هم صحبت می کنیم.
    بعد بپرس اگر با صحبت کردن حل نشد چی؟
    بعد باز هم صبر کن ببین چه راه حل هایی پیشنهاد می ده و در چه حوزه هایی.مثلا ممکنه بگه خب از بزرگترها کمک می گیریم.
    بعدش می تونی بگی (البته ممکنه خودش هم بگه) من معتقدم که وقتی تو زندگی مشترک مشکلی پیش اومد،زن و شوهر خودشون باید مشکلشون را حل کنند.و اگر راهی پیدا نکردند من پیشنهادم اینه که با یک مشاور مشورت کنند.چون مشاور ما را نمی شناسه و بی طرفانه مشورت می ده.
    ولی مثلا فرض کنید که من و همسرم برامون مشکلی پیش آمد.بعد پیش پدرم بریم تا مشکلمون را حل کنه.چون پدر و مادر خیلی عاطفی هستند؛حتی اگه منطقی رفتار کنند و با اینکه حق را به همسر من بدهند؛اما به دلیل عاطفه تو دلشون ممکنه کدورتی بمونه.مثلا تو دلش بگه با اینکه دختر من اشتباه کرد ولی دامادم نباید این طوری دیگه برخورد می کرد .
    پدر و مادر به دلیل عواطفشون این مسائل را فراموش نمی کنند و این خوب نیست.چون زن و شوهر چون همو دوست دارن دو روز بعد حتی اگه دعواشون شدید باشه وقتی آشتی کنند یادشونمی ره ولی تو ذهن پدر و مادر می مونه و من دوست ندارم هیچ وقت پدر و مادرم را ناراحت کنم.

نکته دیگه که به ذهنم می رسه که باید دقت کنی اینه که ببین چه جور سوالاتی ازت می پرسه.مثلا می پرسه که آیا شما حاضرید با خانواده شوهرتون مسافرت برید؟ یا...
    بعضی سوالات خودش می تونه سر نخ باشه.

ببین تا چه حد اهل مشورت هست.و تا چه حد اهل مطالعه.ببین دوستانش چه کسانی هستند.دقت کن حتما اجتماعی باشه.آدم هایی که اجتماعی هستند ودوستان زیادی دارند معمولا مستقل ترن.
    ببین مثلا تو دوران تحصیل اردو رفته.کجاها؟

یک سوال دیگه هم بپرس اگر با کسی ختلاف نظر داشتین چه برخوردی می کنید؟
    بعد صبر کن ببین به چه چیزی اشاره می کنه.مثلا ممکنه بپرسه چه جور اختلاف نظری؟بعد تو بگو خب می تونید در مورد انواعش صحبت کنید.
    کلا اینجا یکم قضیه را ادامه بده ببین آدمی هست که بتونه رفتار مناسبی با کسی که نظر مخالف داره داشته باشه یا نه.

اگه چیزای بیشتری به ذهنم رسید میام می گم.

ولی دقت کن محل زندگیت جدا باشه.حداقل واحد های جدا زندگی کنید.
    ان شاالله خوش بخت بشی
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

15. 5 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 25 فروردین 93), Less Than Nothing (سه شنبه 26 فروردین 93), mis-marjan (دوشنبه 25 فروردین 93), دختر بیخیال (دوشنبه 25 فروردین 93), شیدا. (دوشنبه 25 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 آبان 93 [ 11:17]
    سطح
    10
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    سلام

ببینید باید دید دقیقا منظور شما از استقلال چیست؟ استقلال مالی؟ استقلال فکری؟

با توجه به مطالبی که نوشتید گویا ایشان توان مالی خوبی دارند اما از استقلال مالی خوبی برخوردار نیستند که البته ممکن است سوء برداشت باشد.
    نشانه عدم استقلال مالی ایشان: 1- کار کردن نزد پدر 2- اذعان پدر ایشان به عدم تجربه کافی ایشان در آن شغل که به صورت تلویحی عدم استقلال مالیایشان فهمانده می شود.
    با همه این وجود شما نباید به این برداشت ها تکیه کنید و خود باید بررسی کنید که آیا ایشان می توانند از لحاظ مالی مستقل باشند یا خیر.
    برای فهمیدن این مسئله باید از برنامه اقتصادی ایشان در آینده دور و نزدیک بپرسید؟ از میزان اعتبار ایشان در آن کار آزاد بپرسید؟
    باید بپرسید اگر به هر دلیلی(مثل فوت، ورشکستگی) پشتیبانی مالی پدر خود را از دست دادند، چه کار خواهند کرد؟
    بپرسید اگر پدر شما روزی تشخیص دادند که شما تجربه کافی برای کار اقتصادی دارید و می توانید از ایشان جدا شوید، آیا کار ایشان را ادامه می دهید؟ چگونه؟ یا کار دیگری شروع می کنید؟ چرا؟ چگونه؟ هزینه کرد سرمایه ایشان
    اگر شخصی کار آزاد به معنای تجاری و بازرگانی داشته باشد این نکته بسیار ساده را می داند که هیچ گاه حتی زمانی که از اعتبار کافی برخوردار است، نباید از تمام سرمایه خود در شغل خود استفاده کند، بلکه می بایست همیشه پشتوانه خود را، خود در اختیار داشته باشد.
    البته توصیه می کنم این سوالات را به صورت صریح و پشت سر هم نپرسید.

در مورد استقلال فکری باید دقیق بررسی کنید که آیا ایشان یک سازمان فکری منطقی و منظم دارند یا خیر.
    منظور بنده این است که آیا ارتباطات ایشان با همه، مدیریت شده و مبتنی بر یک مبنای عمل هست که این مبنای عمل هم بر پایه یک معتقدات محققانه، صحیح و اصولی باشد؟
    هر چند کمتر این گونه افرادی پیدا می شوند اما اگر این گونه بودند بلاشک می توانید به استقلال فکری نمره کامل بدهید. صد البته تشخیص یک چنین مسئله ای هم بسیار سخت است.
    اگر این گونه نبودند می بایست همچون سایر مواقع موارد ریز و جزئی را ببینید و از آنها نتایج کلی را برداشت کنید.
    خوب بگذریم از این سخنرانی ها.
    می توانید بپرسید:
    آیا با خانواده اختلاف نظر دارند؟ آیا این اختلافات تا به حال بروز و ظهور جدی یا نیمه جدی داشته است؟ چگونه حل شده است؟
    توقع ایشان از شما در ارتباط و برخورد با والدین ایشان و خواهر و برادران ایشان چیست؟
    از ایشان بخواهید زندگی بد، متوسط، خوب را تا آنجایی که می توانند توصیف کنند؟
    برنامه ایشان برای تفریحات خانوادگی چیست؟ دوستان موارد جزئی این سوال را فرمودند.
    از میان پاسخ به این سوالات و سوالهای مشابه می توانید استقلال فکری ایشان را ببرسی کنید.

و در آخر توصیه می کنم به یک مسئله به عنوان ملاک توجه کنید و آن هم رشد هم جانبه است. هم شما خواستار چنین چیزی باشید و هم بخواهید که همسرتان باشد. کسانی که به دنبال رشد همه جانبه هستند همان گونه در زمینه مالی سعی می کنند شرایط رشد را فراهم کنند و وضعیت مالی آنها بهتر گردد در سایر زمینه ها هم سعی می کنند شرایط خاص آن را فراهم کنند و برنامه ریزی متناسب با آن داشته باشند.
    مثلا اگر شما می خواهید در زمینه مالی رشد کنید، هر چیزی را نمی خرید، به هر صورتی که سودمند باشد سرمایه گذاری نمی کنید، پس انداز می کنید و ... یعنی برای اهداف مالی خود یک برنامه ریزی خاصی را پیگیری می کنید.
    در زمینه مذهبی هم، اگر می خواهید رشد کنید صرفا نباید به یک مراسمات خاص مذهبی بسنده کنید
    در زمنیه اخلاقی هم ، نمی توان گفت خواندن بعض کتب را کافی دانست.
    و .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Less Than Nothing نمایش پست ها
    کل خانواده ؟ یا مادر طرف؟
    به هر حال خانواده سنتی هستند و رسم و رسومی رو پیروی میکنند اگر همچین خانواده ای خواستگاری خواهر بنده بیان و پدر و مادرم هم ازم نظر بخوان رد میکنم، چون نگاه کالا گونه به زن دارند.
    اگر تحصیلات دارید و میتونید کار های خانه و بیرون رو انجام بدید که باید با طرفتون سنگ هاتون رو وا بکنید که قضیه این هستش.

از طرف دیگه هم اگر قضیه رو بررسی کنیم، خانواده پسر میخوان زن زندگی برای پسرشون انتخاب کنند که مادر خوبی برای نوه هاشون باشه و درست تربیتشون کنه. البته تربیت بچه به خانه دار بودن یا شاغل بودن ربطی نداره ولی دیدگاه ها این شکلی هستش.

به هر حال خودتون رو برای هر اتفاقی آماده کنید، کشور مرد سالار و خانواده مرد سالار
    لزوما نگاه کالاگونه و تفسیر شما از تربیت صحیح نیست. ممکن است آنها از روی دلیل چنین خواسته ای داشته باشند.
    بستگی به این دارد که نگاه طرفین به مقوله تربیت چگونه باشد و چگونه آینده ای برای فرزندان خود متصور باشند.
    برای بعضی اصلا مسئله تربیت فرزند در ملاک های ازدواج بررسی نمی شود.
    برخی در این حد به تربیت بها می دهند که فرزندشان بتواند در عرف جامعه سربلند باشد
    برخی به این مسائل قانع نیستند و اصلا یکی از اهداف اساسی ازدواج آنها تربیت فرزندان و نسلی است که بسیار مطلوب تر از آنچه که جامعه می گوید باشد؛ این دسته شاید اصلا توجهی به ملاک های مطلوبیت موجود در جامعه نکنند.
    همچنین در مسئله ازدواج چه بخواهید و چه نخواهید و این ازدواج به هر گونه که باشد، یک نگاه خریدارانه بر کلیت مسئله حاکم است.
    یک دانشجو خریدار علم است، خریدار معلم است -امیدوارم حقیقتا این گونه باشد- یک هنرجو خریدار هنر و هنرمند است، در این مسئله هم مرد خریدار وصال همسر خود است. از این جا هم هست که هماهنگی و کفویت معنا پیدا می کند که اگر نباشد اساسا یا وصالی نیست یا وصال صحیحی نیست.
    این نگاه خریدارانه به معنای مالکیت نیست، منظور از این نگاه خریدارانه این نیست که شخص بهایی می دهد تا چیزی را تحت مالکیت خود در آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    (طی تحقیقات همه اونها رو تایید کردن پدرشون هیئت امنای و بانی مسجد و بسیار سرشناس هستن و پسرشون هم بسیار سالم)
    شما جنوبی هستید؟

یا ضامن آهو
    ویرایش توسط احمدعلی : دوشنبه 25 فروردین 93 در ساعت 17:05

17. 3 کاربر از پست مفید احمدعلی تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 26 فروردین 93), mis-marjan (دوشنبه 25 فروردین 93), مصباح الهدی (دوشنبه 25 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    به نظر من صحبت های بانو بی نهایت را خیلی جدی بگیرید اینکه باهم میخواید تو یه ساختمان زندگی کنید و اینکه شوهر شما با پدرش یکجا باهم کار میکننمسلما تاثیر خودشو میزاره توی زندگی شما.
    سوالات خیلی خوبی مطرح کردن بانو بی نهایت و بانو مصباح الهدی(توی ضمینه خواستگاری ایشون بهترین مشاور سایت هستن)

حتما باید برید پیش مشاور درسته خانوادش خوبه و پدرشون هیئت امناء مسجد هستند ولی دلیلی بر این نمیشه که حتما توی زندگی مشترک شما تاثیر مثبت داره و برای زندگی آینده مشترک شما مفید باشه.بقول معروف خیلی به ویترین آدم ها توجه نکن.کاری با مسجدی و غیر مسجدی ندارم این تجربه زندگیمه.

خودش خوبه و خانوادشم خوب ولی شرایطی که داره یکم خاص هستش مثلا خود من کنار بابام مغازه دارم ولی مستقلم و خانه مستقلی دارم ولی قبلا با پدرم بودم میدونم وضعیت چجوریه ناخوداگاه یکم اصطحکاک بوجود میاد در این ضمینه ها مخصوصا تیو یه ساختمانم باشید یکم بیشتره حتی اگه دوطرف همه تلاشتونم بکنید از این اصطحکاک ها ها بخواید جلوگیر یکنید اینم بدون هرچقدرم شما بخواید مهارت هاتون را در این مورد افزایش بدید بازم این مشکل هست.
    حتما برید دو نفری مشاور و قبلش خودتان به تنهایی.البته یه پیشنهاد بهتر که به بقیه دوستان هم میدم البته واقعا خودمم به اینگونه مشکلات توی زندگی متاهلیم با همسرم بخورم حتما اینکارو انجام میدم.

http://www.hamdardi.net/payments.php

حق اشتراک 3ماهه انمن آزاد 28000 تومان

چنتا حسن داره.1.بصورت انلاین مشاورید سایت در اختیار شما هستن و لازم نیست وقت بگیرید یا از منزل خارج بشید.2.قیمت مناسب نسبت به بیرون 3. از همه مهمتر حداقل خیالت راحته سایت دارای مشاورین متخصص و باتجربه ای هستش.

زیر نظر مشاورین اقدام کنی خیلی بهتره ایشالله که خیره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

19. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

mis-marjan (سه شنبه 26 فروردین 93), مصباح الهدی (سه شنبه 26 فروردین 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)