به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شب یلدا

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

Angry شب یلدا

سلام:بیاین ،بیاین مادربزرگ قصه می گه این قصه رو گوش می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دراین شب یلدایی، جونم براتون بگه که ............. بابا صبر کنید!! میگم بذاریداول یه لیوان اب بخورم.
    خوب کجابودیم؟؟؟ اره می گفتم.مادربزرگ خوب و مهربونم هر سال شب یلدا یه سفره می اندازه و کلی خوراکی تو سفرش می ذاره .بعد هم بروبچه هاشو دعوت می کنه که حتما امشب بیایید. عجب چه شوروحالی داره !!!!یکی یکی هر کدوم یه چیزی به دستشون سرو کلشون پیدا میشه .یکی شیرینی –یکی تخمه و اجیل-یکی هندونه به این بزرگی و......اون موقع از بس خوراکیها تنوع داره ارزو می کنی کاش دلم درد نمی گرفت و همه شومی خوردم (عجب شکمو؟؟؟)
    یادم نمی ره اون سال رو 4یا 5سال پیش بود اصلا حوصله نداشتم ولی وقتی مادربزرگم سفارش کرد مبادا امشب نیایی حتما باید باشی.با یه بی میلی رفتم ولی از وقتی پامو تو اون جمع گذاشتم حال و هوام عوض شد خصوصا اینکه یه مادربزرگ دیگه هم اونجا مهمون بود.اون مادربزرگ یه اهی کشید و گفت :ای کاش من هم یه خونه داشتم تا برو بچه هام رو جمع می کردم! ما برو بچه ها دور اون مادربزرگ جمع شدیم و گفتیم :مارو برو بچه های خودت فرض کن و امسال شما برامون قصه بگو.برامون از خاطرات وگذشته هاتون بگید. کلی برامون حرف زد حرفهای حسابی و قشنگ . یه کوله بار تجربه را زمین گذاشت . اون شب رو هیچ وقت یادم نمی ره .حرفهاو نصیحتهای قشنگ اون پیرزن.چه شب بیاد ماندنی بود ان شب.خدا رحمتش کنداون مادربزرگ سال اخری بود که پیش ما بود و عجب خاطره ای رو گذاشت . از خوشیها و سختیهاش برامون می گفت .یکی از حرفهاش این بودوقتی تو یه مشکلی افتادید لازم نیست زیاد دست و پا بزنید فقط کمی صبور باشید بارون می یاد و ترکها هم می یاد.داستان زندگیش برای من که خیلی شنیدنی بود.حالا هر سال که خونه مادربزرگم جمع می شیم یاد اون سال و اون مادر بزرگ می کنیم و یه فاتحه براش می خونیم.
    دوستان خوبم بیاییم به جای توجه به تجملات و غم و غصه ها و.... به سنتهای خوبمون پایبند باشیم و ازاونها استفاده ببریم دنبال یه بهونه باشیم تا یه جو ومحیط شاد رو بوجود بیاریم یه جلسه درست کنیم و فاصله های ایجاد شده بر اساس مشکلاتی که تمومی نداره را کم کنیم و باهم باشیم با هم بخندیم واز این با هم بودن لذت ببریم و قدر لحظات را بدانیم و خدا را شاکر.کمترین فایده ای که از این شبها می بریم صله ارحام پرستی –شادی وخنده-پای صحبت های بزرگترها نشستن-صفا و صمیمیت یکدلی و یکرنگی .مبادا این همه خوبی را با یه چیزهای دیگه عوض کنیم.
    شب یلدای خوبی داشته باشید .(دوستان دراین شب بلند دعای فرج را فراموش نکنید)
    راستی بچه که بودم فکر می کردم شب یلدا اینقدر طولانیه که حالا حالا ها باید نشست تا صبح بشه از اون جایی که شب رو دوست نداشتم می گفتم اگه صبح نشه چکار باید کرد؟؟؟؟بعدا که بزرگ شدم فهمیدم نه بابا!!!فقط چند دقیقه بلند تر می شه .
    امید وارم همه شبهاتون، شب یلدا با کلی خاطره و خوشی باشه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 آذر 88 [ 20:13]
    سطح
    88
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 197
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    513

تشکرشده 537 در 283 پست

Array

RE: شب یلدا

سلام ستاره جون؛

از اینکه خاطره به این قشنگی را نوشتی خیلی خوشم اومد
    راستش رو بخوای ما امسال شب یلدا توی خونه خودمون بودیم جایی نرفتیم اما قبلایه ببا برزگ داشتم که هر موقع شب یلدا می شد تمام اقوام دور هم جمع می شدیم هله هوله می خوردیم جاتون سبز اما حالا که همه برزگ شدیم خودمون یک خانواده جدید داریم چند سالیه که شب یلدا دور هم جمع نمی شیم هر کی میره
    سی خودش ولی با این همه شب یلدا شب خیلی خوبیه
    امیدوارم همه بدیها و کینه ها برطف بشه خوشی ها و خوبیها جاشون و بگیرن .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)